Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Wizardius

Przetłumaczacie mi to

Recommended Posts

Witajcie. Takie pytanie mam. Już pare razy gdzieś w internetach/ różnych kawałkach słyszałem zwrot "No fucks given" albo "no fucks given today". Moglibyście mi wyjaśnic, co to oznacza w naszym języku? (no bo niby każde słowo z osobna wiadomo o chodzi, ale cały zwrot?)

Link to comment
Share on other sites

NO fucks given is a state of mind in which when in a situation normally you would throw a fit or give a [beeep] about but instead you move on as if nothing happened, going on multimedia sites such as twiter and facebook and posting about not giving a [beeep] is only not a [beeep] given if you are saying you dont give a [beeep] for no reason but if something makes you say i dont give a [beeep] then you go and post about it that is clearly a small [beeep] given.

Link to comment
Share on other sites

"Powinno mnie to obchodzić, ale tak naprawdę mnie to nie obchodzi, nie mam żadnych negatywnych ani pozytywnych odczuć w stosunku do tego zdarzenia. Mam to gdzieś, chociaż napisałem, że mam to gdzieś, więcej jednak tego nie mam gdzieś, bo poświęciłem czas by o tym mówić. Śmieszne, prawda?"

Najbardziej cenzuralnie jak się da...

Link to comment
Share on other sites

Samo słowo "[beeep]" jest wulgarne, ale jako, że prowadzimy tu dyskusję językową, a nie rzucamy wyzwiskami, to myślę że można podejść łagodniej. Co do frazy to jest ona nieprzetłumaczalna bo nie ma polskiego odpowiednika, a słowo w słowo to chyba potrafisz... Pochodzi ona od zwrotu "I don't give a [beeep]", co jest wulgarną wersją "nie obchodzi mnie to" i na polski może być przełożone jako "mam to w odwłoku". W wersji o ktorą pytasz podmiotem zdania staje się "fucks", zamiast "mnie". Tym samym bardzo kulawym tłumaczeniem byłoby "mój odwłok jest tym wypełniony". Brzmi głupio ale oddaje znaczenie. Swoją drogą po angielsku też jest to kulawe i jak wszystko co morduje gramatykę stało się popularne w internetach :)

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...