Jump to content
P_aul

Sesja Fairy Court

Recommended Posts

Bwahahaha nie ma to jak reklamować pomysły na Sesje szerokiej gawiedzi...

khem...

Jeśli już kliknąłeś w ten jakże nie zachęcający tytuł to choć przeczytaj do końca. Proponuję sesję w której gracze wcielą się we wróżki. No dobra, nie. W Fey. W potężne istoty żyjące w świecie Fairy. A dokładniej w arystokrację Fey, dekadenckich, zarozumiałych i rządnych władzy i imprez elfów. Pomyślcie o Królowej Śniegu, o elfach z książek Pratchetta o klasycznych podaniach na temat Fair Folk. W takich brutalnych, aroganckich drani się wcielicie.

A co będziecie robić? Dworskie intrygi. Próby wkupienia się w łaski aktualnie rządzącej Królowej (albo kolejnej, są one regularnie wymieniane ;) ). Próby wkopania innych graczy w jak największe... problemy. Wymuszanie obietnic. Zmiana świata. Wait what? A tak. Bo Fairy, dom Fey, jest jak miękka plastelina. Ugina się do ich woli i zmienia na ich rozkaz. Nie podoba ci się góra przed twoją rezydencją? To się ją wyrówna. Zawsze chciałeś hodować centaury w prywatnym lesie? No to już je tam masz. Im więcej władzy, im lepsze kontakty z królową, tym więcej możliwości ;)

Mechanika będzie ale ograniczona do tak absolutnego minimum, że niemal niewidoczna (oparta luźno na Apo...) Co ważne, gracze nie muszą w ogóle wiedzieć o mechanice. Jest ona wyłącznie dla mnie wy będziecie dostawali rezultaty.

Reasumując - sesja będzie skupiała się na RPG i storytellingu, pojawią się też elementy strategiczne/simowe. Gra będzie przypominała Olympus Actionum czy Games of Divinity, ale bez powtarzania błędów tamtych prób. Limitu graczy nie ma. Pytanie - Czy są chętni?

*Szedoł gra wszędzie :D*

anyway, jakby się ktoś zastanawiał gdzie tu wolne miejsca są to parę linkaczy, poczytajcie sobie i obadajcie sprawę ;]

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=142652&st=20#entry3027047

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=143192&st=20#entry3026737

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=218982entry3194193

a Fairy Court sounds neat :P

Wow. Much responce. So interest. Many Fey wannabe. Wow.

Powoli pracuje nad opisaniem tego wszystkiego w jakiś w miarę zwięzły i zrozumiały dla greenhornów sposób... Plan na szybko jest taki - dwa tematy, w jednym aktualizowany świat, który gracze modyfikują spamując mi PW. W drugim wielki niekończący się Bal, gdzie można (i trzeba) roleplayować. Działania na Balu i tajne przez PW będą silnie na siebie wpływały. Rozwiązywanie zmian świata będzie regularnie (zapewne co 2 tygodnie), w temacie Balowym będzie można spamować z grubsza dowolnie, a MG będzie podawał wyniki podejmowanych działań nieregularnie ;)

jakby co to obecnie jeszcze jest rekrutacja, na inną sesję jakby kogo interesowało

Od trzech dni robię kartę. Wymyślić postać - niby taka prosta rzecz, a jednak...

Jak do tej pory wyrzuciłem do kosza 5 kompletnych kart, bo w ostatecznym rozrachunku uznałem "Meh! Nie wczuję się w postać..." :eyes:

Jak mi teraz nie wyjdzie to strzelę sobie w łeb za maksymalny autyzm.

Brain problems.jpg

W sumie tak sobie myślę. Black zarzucił kilka linkami, ale czemu nie ma wśród nich Exalted? ;p

@Xer

Wymyślić postać wcale trudno nie jest. Gorzej z odpowiednimi umiejętnościami (niech żyje Fate'owa piramidka... Brrr) i mocami.

Dam ci radę. Karty postaci zachowuj. Albo chociaż koncepcje. Mogą przydać się później smile_prosty.gif

edit:

Z tą gadką to można się przenieść do innego tematu a nie zaśmiecać temat P_aulowi :)

Edited by Sefnir