Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

StasiekZapalka

Beep BIOS-a

Recommended Posts

Witam, niedawno dowiedziałem się że piszczenie podczas włączania kompa oznacza błędy biosa i uświadomiłem sobie że od nowości (tj. 3,5 roku) komputer zaraz połączeniu wydaje jeden dźwięk, 2-3 sek. przerwy i dwa pod rząd. Co to oznacza ?

Intel Core 2 Duo E7500 2,93Ghz

MSI P35 Neo

Gigabyte Radeon HD 7770 1 GB

4 GB DDR2

Windows 7 64bit

Silentium PC Deus G1 500W

Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie takie piski to zazwyczaj coś poważnego, ale skoro do tej pory nic nie zauważyłeś to zastanawiam się czy dobrym rozwiązaniem nie byłoby tego po prostu zignorować.

W każdym razie, seria 7000 radeonów jest młodsza niż 3,5 roku, więc w kompie musiałeś mieć jeszcze inna kartę. Czy na poprzedniej karcie graficznej bios piszczał w ten sam sposób?

Link to comment
Share on other sites

Witam, niedawno dowiedziałem się że piszczenie podczas włączania kompa oznacza błędy biosa

Niekoniecznie. Kody są różne na róznych płytach i niestety nie jestem w stanie znaleźć ich zestawu dla tej konkretnej płyty, ale sporo płyt ma również kod, który potwierdza, że wszystko jest ok. Jeśli coś jest nie tak, a karta graficzna działa, to błąd powinien pojawić się na ekranie startowym.

To jest płyta MSI, więc obstawiałbym, że pierwszy beep znaczy, że wszystko jest ok, a te po pauzie oznaczają ile urządzeń podłączonych pod USB zostało wykrytych.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...