Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mystic8

Poszukuję telefonu do 400zł

Polecane posty

Ty nie patrz tylko na liczbę mhz, tylko patrz też na układ. ZTE odradzałbym Ci ogólnie dlatego, że jest to taka sama chińska zabawka jak i Goclevery czy pentagramy. Miałem ZTE blade i jakość telefonu była słaba. Głośnik trzeszczał od początku, części mało jak ci się popsuje. Wybierz któregoś z tych dwóch samsungów, jednak ja stawiałbym na Younga' gdyż jest nowszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kolory wyświetlacza, przejdź się do jakiegoś salonu np t-mobile. Tam są normalnie telefony na wystawach, którymi możesz się pobawić i sam sobie to ocenisz. Ewentualnie, pójdź do jakiejś tzw budki z telefonami, tam sprzedawca jak poprosisz na pewno włączy Ci ten telefon i sobie zobaczysz.

Co do kolorów telefonu:

Jest tylko wersja Deep Blue czyli ta ciemniejsza i White czyli biała.

Tu masz Deep Blue:

http://allegro.pl/sa...3767586850.html

A tu White:

http://allegro.pl/no...3764650937.html

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jest on lepszy niż Gio? smile_prosty.gif Bo wiele osób poleca właśnie Gio, rzekomo Young często przycina. Z 2 strony widzę, że Young ma dużo nowszy Android więc i nowsze programy/gry będą chodzić. Ciekawe jak jest z odtwarzaniem mp4 oraz avi i wydajnością w grach na tym Young :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w tej cenie nie kupisz telefonu z androidem, który się nie będzie przycinał. Będą takie, które będą przycinać się mniej i takie które częściej. W ręku gio nie miałem, ale nowego younga miałem i potrafił się przyciąć, ale uważam że przez to że ma lepszy procesor i 2x więcej ramu na pewno chodzi lepiej od GIO. Dodatkowo na wejściu masz androida 4.1 a nie przestarzałego 2.3 czy nawet 2.2.

Jeżeli aż tak bardzo martwisz się tym, że telefon ci będzie lagował, wybierz lumie 520. Jeżeli w tym momencie nie przeszkadza ci mała liczba aplikacji, to telefon będzie dla ciebie w sam raz.

Co do filmów to się o to nie martw. Mam NEO V z takim samym prockiem i mniejszą ilością ramu niż w tym samsungu, a filmy oglądam bardzo często i nie zauważyłem żeby któreś przycinały. Ważne żeby nie oglądać ich na standardowym odtwarzaczu, tylko ściągnąć z marketu darmowy i dobry MXplayer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ja ograniczam się raczej do małej liczby aplikacji i z tego co sprawdzałem, telefony w tym przedziale cenowym mają słabszy procesor i połowę tego RAM co Young i wszystko chodzi ok tak więc zakładam, że o ile nie odpalę jakichś wymagających gier to sam pulpit z paroma aplikacjami nie będzie raczej przycinał :)

P.S. Young to ten model z prostokątnym klawiszem na dole zamiast kwadratu?

Z tego co widzę to te 3,3" będzie wystarczające do internetu, a poza tym 4" wzwyż raczej nie zmieszczą się do kieszeni spodni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba są Young, z tym że jedna to jest nowsza ulepszona wersja.

Stary young, który cie nie interesuje:

http://www.amc.al/assets/articles/orig/VHioU-samsung_galaxy_y_gt-s5360.jpg

Young GT który cie interesuje:

http://i1-news.softpedia-static.com/images/news-700/Samsung-Makes-GALAXY-Young-Official.jpg?1360051811

Ten pierwszy ma kwadratowy przycisk home, a ten nowszy prostokątny, dodatkowo starszy, jest tańszy o jakieś 100-150zł, więc powinieneś odróżnić.

Ekran 4" i więcej tylko się w sumie wydaję duży, ze zmieszczeniem do kieszni problemu nie będzię, bo mi do normalnych jeansów udało się upchnąć tablet który miał ekran 7". Kiedy włożyłem do nich Xperia ARC S która ma ekran 4.3" w ogóle jej nie czułem, bo telefon jest cieniutki.

3.3" spokojnie ci do neta wystarczy, mi w miarę wygodnie używało się internetu na xperii x8 ktora miała ekran 3", a potem na se Live with walkman, który miał ekran 0.2" większy.

Jeżeli jest to twój pierwszy smartphone, to na pewno będziesz zadowolony i po przejściu z ekranu 2" w K800i na 100% odczujesz różnice i to na duży plus.

Ja na twoim miejscu brałbym Younga, oczywiście tego nowszego, bo w tej cenie jeśli chodzi o telefon nowy, nie kupisz lepszego (znaczy w sumie jakby się udało, to ja sam osobiście brałbym ARC S, ale w twoim przypadku odpada, bo ekran jest za duży)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo tych klawiatur do pobrania w markecie. Jeżeli masz duże palce, swype powinno być dla ciebie idealne:

Nie musisz nawet tak idealnie przejeżdzać po klawiszach które chcesz użyć, bo i tak słownik ci tu dużo pomaga i praktycznie błędów nie robisz. Sam używam klawiatury Swift3key bo ma taką funkcję, od 1.5 roku i jedną ręką moge napisac jakiś tekst bez błędów i w dodatku z polskimi znakami, gdzie podczas klikania zajęłoby mi to dużo więcej czasu.

Tak jak mówię. Jeśli to twój pierwszy smartphone to będziesz zadowolony i ci w zupełności wystarczy, bo to i tak duży skok w przyszłość będzie w porównianiu do K800i.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz porównanie:

http://www.mgsm.pl/p.../5883/6934/0/0/

Galaxy mini 2 ma mniejszą ilość ramu, mniej mhz w procku i starszą wersję androida więc dalej byłbym za young'iem.

Powiedz mi co ci się w tym Youngu nie podoba, bo widzę że coś jest nie tak bo szukasz innych modeli. Uwierz mi, znam się na telefonach, to moje hobby i nie zajmuje się tym od dzisiaj. To będzie najlepsza opcja dla ciebie, jeśli chcesz telefon nowy i do 400zł.

Nie ma sensu dawać tyle kasy, za telefon który jest na rynku ze 2 lata czy rok,bo zaraz go będziesz sprzedawał. Będziesz zadowolony z samsunga.

Bateria... Android jak android. Kilka smsów dziennie, wyłączone wifi, bluettoth, tylko sieci 2G i ten telefon ci wytrzyma te 2 dni, ale bądź przygotowany, że jak go zaczniesz używać, to będziesz go musiał codziennie ładować. Bez znaczenia, czy to będzie samsung, czy jakiś nowy HTC, musisz wiedzieć, że dzień w smartphoneach to jest norma, jak nie katujesz to 3 dni powinieneś wycisnąć.

Zobacz jak to u mnie na neo wygląda:

YDVpYbl.png

Trochę posiedziałem na internecie, trochę na fejsie, chwila na gadu gadu i markecie i już jest 36% w 21 godzinach po odłączeniu od ładowarki.

Tu masz inny przykład:

blHqgr4.png

Już jest lepiej. To jest android, zależy jak używasz. Jak telefon ci leży cały czas nieużywany to i z 5 dni wytrzyma, a jak już zaczniesz uzywać, to bateria szybko w sumie spada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za Youngiem tylko pytam orientacyjnie o inne modele do porównania. Zastanawiałem się czy jest coś wartego uwagi w tej cenie z 4" wyświetlaczem.

Co do baterii - to ja rzadko rozmawiam, dużo piszę smsów, 3g wyłaczam zawsze tak samo bluetooth. Chciałbym też nieco używać WiFi. To tyle z moich wymagań :)

Co do androida - to ta wersja z Young może być aktualizowana jeszcze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za Youngiem tylko pytam orientacyjnie o inne modele do porównania. Zastanawiałem się czy jest coś wartego uwagi w tej cenie z 4" wyświetlaczem.

Wszystkie modele którymi sie powinieneś zainteresować, w tym temacie Ci już wypisałem. Nie ma sensu szukać starych telefonów bez żadnego wsparcia od producenta. Jak już kupujesz telefon, to najlepiej wybrać, możliwie jak najlepszą opcję. Young będzie dobry.

Co do baterii - to ja rzadko rozmawiam, dużo piszę smsów, 3g wyłaczam zawsze tak samo bluetooth. Chciałbym też nieco używać WiFi. To tyle z moich wymagań smile_prosty.gif

Czyli powinna ci wytrzymać te 2 dni. Z początku na pewno będzie gorzej, ale po kilku-kilkunastu dniach bateria będzie trzymać lepiej. Od początku wyłącz 3G, ustaw wybieranie sieci na ręczne i wybierz sieć którą ci zawsze łapie w każdym miejscu. Dzieki temu bateria będzie trzymać lepiej. Powyłączaj wifi, gpsa, ustaw możliwie jak najniższą jasność wyświetlacza.

Co do androida - to ta wersja z Young może być aktualizowana jeszcze?

Raczej nie wydaję mi się. Telefon jest tani i samsung specjalnie dał mu taką wersję oprogramowania i na tym się zakończy. Aktualnie wyszedł android 4.4.2, więc jeżeli young miałby dostać aktualizacje, to dostałby 4.2 bo twórcy na pewno wypieraliby się że ma za słabe parametry na 4.4. Zawsze możesz wgrać jakiś nieoficjalny rom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze. Wątpię że jakaś aplikacja czy gra nie będzie kompatybilna z tym systemem. Na 2.3 mogłyby jeszcze jakieś aplikacje nie współpracować, ale większość już zaczyna działać na 4.0, a na 4.1 nie będzie żadnego problemu. Sam długo używałem 4.1 i nie zauważyłem żeby jakiejś aplikacji mi brakowało, wszystko co chciałem, było.

Android ten będzie na czasie, powstał rok temu. Wyobraź sobie, że wiele telefonów nawet tej wersji nie dostało, a jakoś w tych czasach funkcjonują. Są osoby które posiadają np xperie x8 z androidem 2.1 który wyszedł 3 lata temu. Tym się akurat nie przejmuj. Jak na 1 smartphone, to i tak dobrze startujesz :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze startuje? Kupowanie za 400 złotych low enda, który na stocku będzie się zacinał przy przy przewijaniu pulpitów, to kiepski start. Co najgorsze, niektóre osoby mogą zrazić się do Androida. Najważniejsze to wiedzieć co się kupuje i nie oczekiwać od telefonu za niecałe 400 złotych wielofunkcyjności, wydajności w grach. Na Youngu pograsz tak samo, jak na PC za 1000 PLN. Do całej reszty (SMS, internet) będzie w miarę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten telefon ma o wiele lepsze parametry niż wiele modeli z tej półki cenowej - chociażby Gio (większość ma ok 250Mb RAM i 800MHz procesor oraz małą ilość wbudowanej pamięci wewnętrznej co wymaga dokupienia karty SD). Jeśli chodzi o gry to mnie nie zależy na cudach, ale by gry pokroju Angry Birds/Temple Run itp chodziły płynnie - to nie są wymagające tytuły na te parametry sprzętowe. Dodatkowym plusem Young jest dość nowy android (większość ma 2.2 - 2.0). Wyświetlacz 3.3" też będzie wystarczający do internetu, filmów raczej nie będę na nim oglądał. Aparat mógłby mieć lampę błyskową (w moim K810i też jest 3Mpx i ksenonowa lampa, a to jest prawie 6 lat jak go kupiłem i dziwię się, że jeszcze robią smartfony z taką słabizną). Dla mnie w telefonie ważna jest płynność działania menu i pulpitów (co przy małej ilości aplikacji - bo wielu instalować nie mam zamiaru, nie powinno być problemem?), wygodne pisanie smsów (bo piszę ich naprawdę sporo), dobry głośnik by rozmowy były wyraźnie słyszalne, i dobrej jakości wyświetlacz (tutaj Young może nie do końca pasować bo uważam, że każdy smartfon powinien mieć te 16mln kolorów, aczkolwiek chyba rozdzielczość jest ok). Ważne by telefon był poręczny, a nie wymagał obsługi 2 rękami przy odpisywaniu na sms.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze startuje? Kupowanie za 400 złotych low enda, który na stocku będzie się zacinał przy przy przewijaniu pulpitów, to kiepski start. Co najgorsze, niektóre osoby mogą zrazić się do Androida. Najważniejsze to wiedzieć co się kupuje i nie oczekiwać od telefonu za niecałe 400 złotych wielofunkcyjności, wydajności w grach. Na Youngu pograsz tak samo, jak na PC za 1000 PLN. Do całej reszty (SMS, internet) będzie w miarę

Sam widzisz, że nie więcej kasy, tylko 400zł i chce nowy telefon z androidem, więc nie ma dobrego pola wyboru. Ja przygodę z androidem zaczynałem od x8, która była słaba i jakoś dałem radę uzywać jej przez rok, nie denerwowała mnie, angry birdsy chodziły w miarę płynnie. Niektórzy zaczynali od gorszych telefonów, więc dla niego taka przesiadka z k800 na younga będzie dużym skokiem w przód i skoro nie denerowował go k800 to i ten go nie będzie denerwował.

Znajdź sobie jakąś recenzję na yt i zobacz że ten telefon ładnie chodzi i nie ścina. Laguje tylko na początku po włączeniu, potem się uspokaja. Ale, zainstalujesz lżejszy launcher np apex launcher, zrobisz roota i powywalasz systemowe niepotrzebne aplikacje i będzie śmigał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...