Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MarcinCthulhu

Legalność emulatorów

Polecane posty

Nie miałem pojęcia gdzie mogę się spytać o to, więc może ktoś tutaj mi udzieli odpowiedzi. Szukałem trochę po necie ale odpowiedzi tam są chaotyczne lub dość stare a wiadomo, że mogło się dużo zmienić. A więc pytanie moje brzmi: czy emulacja NESa lub Gameboy advance na komputer jest legalna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ogólnie mam Gameboya Advance'a SP i kilka gier, czyli jakbym miał ich kopie na kompie to będzie legalne?

@Gofer albo ktokolwiek inny- a orientujesz się może jak sprawa wygląda z różnymi przeróbkami gier, one już raczej nie są legalne?

W stylu hacki pokemonów fire red?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liquid Crystal są epickie i jak najbardziej legalne. To fanowski mod, który we własnym zakresie łączysz ze swoim legalnym modem.

Co do kopii, to są legalne, jeśli legalnie je zdobyłeś. Nikt tu o to nie pyta, nie chwal się i będzie ok ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo tak na dobrą sprawę nie radzi sobie z określeniem tego, czy emulacja jest faktycznie legalna czy nie, choć na upartego dałoby się jakiś paragraf na to znaleźć.

Z moralnego punktu widzenia nie widzę w tym nic złego, a już szczególnie jeśli obok legalnie zdobytej gry posiadasz jeszcze do tego konsolę, którą masz zamiar emulować.

Po co podłączać zakurzone wii z powrotem do TV, żeby pograć w taką chociażby Muramasę, skoro PC może to odpalić z praktycznie 100% dokładnością i to jeszcze na dodatek z AAx16 i 4x wyższą rozdzielczością?

Oczywiście mówię to czysto spekulacyjne, nie potwierdzam, że sam tak robię. hueh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do emulacji samej w sobie trudno się przyczepić, inna sprawa, że wymaga to biosu konsoli, a pobranie takiego z Internetu to już klasyczne piractwo, romów z powietrza też się nie bierze.

U nas zasada jest prosta - masz GBA, masz kartridże, możesz sobie emulować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie będę zakładał nowego tematu więc zapytam się tu. Mam dwie gry na Wii i chcę je odpalić na kompie, ale Dolphin (emulator Wii), nie wykrywa ich w napędzie. Wyskakuje okienko, że niektóre napędy DVD nie odczytują legalnych płyt na tą konsolę, co robić. Czy w ogóle da się odpalić gry na Wii na pc, czy muszę kupić konsolę. Nie chcę ściągać obrazu płyty z netu, bo to podlega pod piractwo, co innego jakbym zrobił kopię z tej płytki co mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym dziale na pewno nie dostaniesz poważnej odpowiedzi. Radziłbym też zwrócić szczególną uwagę na ten post:

Na forum masz osta, jeśli nie potrafisz udowodnić, że emulujesz legalnie, reszta wypowiedzi Arturzyna się zgadza.

Zamykam i ostrzegam na przyszłość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...