Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LubieBudyn

Zasilacz i obudowa. Tanio i wydajnie.

Polecane posty

Jak w temacie szukam jakiegos dobrego zasilacza i obudowy do komputera.

Dodałem już tu temat ostatnio o ten: http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=230765

i przemyśloałem sprawe odnośnie obudowy (zasilacz na górze = słaba cyrkulacja = grzanie się)

a także zastanawiam się nad zasilaczem który został mi tam zaproponowany gdyż nie powiedziałem na 100% czy nie będe robił OC więc może się okazac że będe potrzebował czegoś mocniejszego (lecz nie o wiele bo budżet na sam zasilacz raczej nie wzrasta diametralnie).

Na zasilacz skłonny byłbym dać do około 280 zł (ale to już max i kupiłbym jeżeli zasilacz będzie naprawde bardzo wydajny w stosunku do ceny a nie wiem czy bedzie taka potrzeba bo jak pisze nie jestem w 100% przekonany czy będe robił OC...) Jeżeli chodzi o obudowe nie musi być jakaś niewiadomo jak piękna ale też nie brzydka, przede wszystkim dużo miejsca i dobre chłodzenie (ale mile widziany jakiś wyświetlacz czy chociaż mały panel np z regulacją obrotów wentylatorów itp).

Co do firm nie mam jakiś konkretnych wymagań ale po przeczytaniu troche opinii i tematów na różnych forach jakoś rzadko spotykałem się z SilentiumPC'ami. Oglądałem również kilka testów które co prawda pokzazały że zasilacz jest całkiem wydajny i stabilny no ale nadal nie jestem przekonany, chyba że mnie przekonacie jakimiś dobrymi argumentami co do tamtego (czyt. SilentiumPC Deus M1 550 W).

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza to Deus jest o tyle ciekawą opcją, że ma niezależną regulację napięć, dzięki czemu są one stabilniejsze niż w typowych dla tego przedziału cenowego zasilaczy z grupową regulacją. Alternatywnie możesz rozważyć Thermaltake Smart SE 530W (tańszy, ale ma grupową regulację napięć - za to dłuższą gwarancję), albo nowego CoolerMastera G550M (najdroższy z trójki, ale za to jeszcze bardziej zaawansowany technicznie od Deusa i ma 5 lat gwarancji, przynajmniej wg producenta).

Co do obudowy, to ile byś mógł przeznaczyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obudowe myśle że 150-180 zł. Teraz również przypomniało mi się że chciałem również spytać o pamięć RAM. Te Cruciale które tam podano jakoś do mnie nie przemawiają za sprawą gwarancji (36 miesięcy serio?) gdzie wolałbym jednak dożywotnią gdyż ramu nie będe podkręcał. 1600 Mhz mi wystarcza, nie ma wielkiego wzorstu wydajności w porównaniu z wyżej taktowanymi i znacznie droższymi modelami a CL9 również jest chyba w sam raz (taki ze mnie typ że ciągle narzekam no cóż wink_prosty.gif ). Jeżeli chodzi o ram to do 480-500 zł o ile znowu nie zdrożeje... swoją drogą czy ddr3 zwłaszcza 8 gb (po 2 czy zestaw 2x8 jeden pies) zaczną tanieć? Czy jakoś nie ma nadziei? confused_prosty.gif

Co do tego Cooler Mastera sam nie wiem, ma trochę dziwne okablowanie, w Deus'ie mam 2 x PCI-e 6 pin i 2 x 6+2 pin gdzie w cooler masterze jest tylko 2 x 6+2 PIN więc zastanawia mnie jak mam p[otem podłączyć karte (gdzie potrzebuje 6 pin i 8 pin a tutaj na jednym kablu jets tylko 6+2 pin czy się myle?) Thermaltake z kolei ceną nie odbiega mocno od Deusa który dzięki zabepieczeniom wydaje mi sie bardziej godny zaufania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada nadmienić, że gwarancja "dożywotnia" zwykle oznacza "do końca produkcji danego modelu". Więc w praktyce pewnie bez różnicy czy weźmiesz RAM z dożywotnią czy z trzyletnią. Czy zaczną tanieć w najbliższym czasie to nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe... Człowiek ciagle się czegoś nowego uczy, dzięki za info i btw co sądzisz o tych Crucialach? Wydajne to czy raczej kicha? I jak to sie zachowuje przy OC jak ktoś wie niech napisze (to tak na wszelki wypadek, do tego by jeszcze doszła zmiana plyty a myśle że ta zaproponowana (Asrock H87 Pro4 Intel H87 pod LGA 1150) da rade na conajmniej 4 lata). Opcjonalnie byłbym skłonny zejść z ilości a mieć np niższy timing i wyższe taktowanie chociaż pewnie różnicy wielkiej nie zobacze ( w wydajności oczywiście).

Co powiecie na jakieś goodramy albo corsair'y?

Co do obudów zastanawiał bym się miedzy Gladiusem a Z3'ką. Dzięki za propozycje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...