Skocz do zawartości

Komputer do gier i muzyki (produkcja)


LubieBudyn

Polecane posty

Witam. Jest to mój pierwszy post na forum więc Witam wszystkich smile_prosty.gif Teraz przejdę do konkretów.

Planuje złożyć cały (no może prawie) nowy komputer który będzie używany do gier, tworzenia muzyki i filmów. Nie planuje wydać za dużo i tez nie oczekuje od niego super mega wydajności. Teraz bardziej szczegółowo.

Budżet: około 2600 do max 3000 zł

Co kupuje:

-Procesor (myślałem o jakimś 4 rdzeniowym i5)

-Karta graficzna (tutaj zdecydowałem się chyba już na MSI GeForce GTX 650 1 GB)

-Płyta główna (tutaj wasze zadanie bo ja się nie znam, taka żeby ta karta do niej weszła, opcjonalnie może kiedyś jeszcze dojdzie karta muzyczna na PCI ale to takie "może")

-RAM myślę że raczej będę inwestował w DDR3 bo DDR2 to już jednak zabytek i tak to raczej 8 gb, może 16 jak da rade z kasą)

-Zasilacz (kompletny brak pojęcia jeżeli chodzi o firmy ale wiem jedno... tu kasy nie żałować, bo tani s**t może mi całego kompa "wysadzić". Myśle że 400-450 W wystarczy)

Oprogramowanie czyli system mam (btw planuje zainstalowanie dwóch wersji systemu Windows 7 czyli i 32 bit i 64 bit więc może to też jest ważne to pisze)

Dysk twardy posiadam (dokładnie modelu i firmy nie jestem w stanie podać wiem tylko tyle że ma 500 Gb, SATA 7200 RPM)

Monitor który posiadam to LG Flatron W2252S, standardowe 22" z rozdziałką 1680x1050 jednakże możliwe że będę go podłączał do telewizora więc tutaj full HD a w planach jest drugi monitor. Co prawda ta kartą która wybrałem z tym problemu nie będzie miała ale pisze jeżeli to istotne)

Czy będę go podkręcał? Nie mam pojęcia, boje się podkręcać bo ostatnio o mały włos bym spalił kartę więc raczej nie. Ale kto wie może kiedyś jak już mi nie będzie szkoda to się pobawię wink_prosty.gif

Obudowę mam. Jest to Atrix - A9001

To by było na tyle jeżeli chodzi o składanie komputera smile_prosty.gif

Pozdrawiam, anonimowy fan budyniu wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jaśniej o jakie programy chodzi? Nagłówek mówiący o tworzeniu muzyki odnosi się do potrzeby mocnego procesora i dużej ilości ramu (pluginy VST do oprogramowania muzycznego w tzw DAW'ach potrafią zjeść dużo zasobów a procesor natomiast przydaje mi sie kiedy renderuje audio czy wideo w np Sony Vegas) Czy korzystają te programy z CUDA lub OpenCL? Skąd mam wiedzieć... Kiedy o pierwszy coś słyszałem to o istnieniu drugiego pierwszy raz. Nie znam się na tym więc przepraszam :D Lecz wydaje mi się że nie korzystają (chociaż co do Vegasa nie jestem pewny) Nie jestem aż takim "profesjonalistą", jest to moje hobby ale nie chce się aż tak ograniczać jak teraz z powodu słabego sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz to:

LG nagrywarka DVD GH24NS95 czarny OEM - 67.00 zł

Gigabyte GeForce GTX760 2GB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (ver.OC) - 996.00 zł

SilentiumPC Deus M1 550W - 228.00 zł

Crucial DDR3 16GB (2x8GB) 1600MHz Ballistix Sport CL9 - 459.00 zł

Asrock H87 Pro4 Intel H87 LGA1150 BOX - 324.00 zł

Intel Xeon E3-1230v3 LGA1150 BOX - 939.00 zł

Zestaw dostępny jest tutaj (wystarczy wrzucić produkty do swojego koszyka)

Ośmiowątkowy procesor, 16 GiB RAM, wydajna karta graficzna, itp.

Użyj kodu rabatowego "cdaction", a przesyłka będzie darmowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawik podałeś niezły (właściwie to nawet aż za dobry bo zapewne nie dam rady wykorzystać całego potencjału tego zestawu) a powiedz jak z chłodzeniem tego wszystkiego? Nie będę mógł smażyć jajek na procku i graficznej jak upakuje to do standardowej obudowy zakładając że się zmieści?

Poza tym jest to procek serwerowy jak się nie mylę, czy nie lepszy będzie już i5 o podobnych parametrach lub i7? Czy takiego xeona po prostu wykorzystam do nie tego do czego jest przeznaczony?

Płyta taka droga i wygląda na dosyć zawodową ale FireWire nie ma confused_prosty.gif a szkoda bo w perspektywie zakupienia miksera audio lub interface'u na FireWire by się jednak takowe wejście przydało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależny jaka ta obudowa generalnie nie powinno się nic dziać, chociaż Haswelle lubią się grzać zwłaszcza jeśli procek będzie mocno obciążony. Xeon to jest właśnie i7 rożni się trochę tylko taktowaniem. Płyty pod LGA1150 są drogie na razie ale w większości mają chłodzone sekcje zasilania, ta płytka jest dobra ale też nie profesjonalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obudowy, bo idzie znaleźć jej zdjęcia - nie powinno być problemu, skoro nie podkręcasz, a do tego masz modularny zasilacz, więc niepotrzebne kable włożysz do szuflady lub pod dywan. Oczywiście, zasilacz na górze trochę nie pasuje, ale może być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mam nadzieje że mi sie nie oberwie za odświeżanie starego w sumie juz tematu (i w sumie zmiana tematu lekko) :P

Problem w tym że nie bardzo wiem jak podłączyć karte do tego zasilacza (karta ma gniazdo na 6 pinów i na 8 pinów a zasilacz zgodnie z opisem wtyczek posiada:

- 2 kabelki 6 pin pci-e

- 2 kabelki 6+2 pci-e

i inne ale chyba tylko te pci-e slużą do podłączania się pod karte (w razie czego poprawcie).

Czy mam podłączyć tylko:

- 6 pin?

- 6+2 pin (jako jedna 8 pinowa wtyczka do gniazda 8 pin w karcie)?

- czy może obydwa, 6 pin pod 6 pin a 6+2 jako 8 pin pod 8 pin?

NIgdy nie podłączałem sam nic, bo to w sumie mój pierwszy składany komputer (reszta była składana przez kogoś lub gotowy zestaw, wiem przepłacanie ale wtedy liczyło się żeby komp działał :P) więc nie mam pojęcia jak to działa. I czy to ma znaczenie w które ganizdo w zasilaczu wkładam kabel czy w każdym jest to samo (napięcie, prąd itp).

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...