Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Zawieszanie się systemu dość cyklicznie

Polecane posty

Piszę tutaj, gdyż obstawiam, że soft niewiele ma z tym wspólnego.

Pierwsza zwieszka wystąpiła niedawno po formacie, ale jakoś ją wtedy zignorowałem. Od tamtej pory komputer ma zwyczaj zwieszać się w różnych momentach, choć najczęściej zdarza mu się, gdy od niego odchodzę. Mam wrażenie, że w 80% przypadków dopóki ruszam myszką jest spokój. Jednak wyjdę na np. obiad i zostawię go włączonego, to zdarza się mi wrócić i zastać go z "zamrożonym" kursorem. W większości komp przy pierwszym uruchomieniu danego dnia potrafi pochodzić z 10 min, zwiesić się, a przy ponownym uruchomieniu jest już spokój na cały dzień. Dwa razy zwiechy zakończyły się czymś więcej niż zatrzymaniem kursora i system, otóż dostałem pomarańczowe i szare tło. Obstawiam, że pierwsze pochodzi od tapety, a drugie akurat od włączanego wtedy steama. Co więcej, zdarzały się też sytuacje, że po inicjalizacji wyłączenia kompa, komp poprzestawał na wyświetlaniu niebieskiego ekranu kończącego z obracającym się kółeczkiem. W nieskończoność.

Przy pomocy HDTune robiłem Error Scan, ale nic nie wykryło. Zakładka Health też zawiera wartości w normie. Defragmentacja dysków przemknęła bez echa. W dzienniku zdarzeń nic ciekawego nie było.

Karta graficzna niedawno wymieniana, poprzednia zakończyła swój żywot.

Specyfikacja:

Intel Xeon X3440

Gigabyte P55-USB3

4 GB RAM

GF 760 GTX (nowa)

Win 7 64bit

Extras.Txt

OTL.Txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro karta graficzna została nie dawno wymieniana (zakładam, że kupowałeś nową sztukę, choć czasem można trafić na wadliwy egzemplarz. Ostatnio tak miałem), to raczej to nie z jej strony pochodzi wina. Na początek sprawdziłbym jej temperatury w spoczynku, oraz przeinstalowałbym sterowniki do starszej/nowszej wersji. Sprawdzałeś, czy ten problem występuje na integrze? Wyjmij kartę graficzną i przetestuj komputer na niej. Podaj jeszcze markę i model zasilacza (jak długo go posiadasz?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Error - 2013-11-29 21:12:54 | Computer Name = StefanoPC | Source = Application Error | ID = 1000

Description = Nazwa aplikacji powodującej błąd: cmdagent.exe, wersja: 6.3.35694.2953,

sygnatura czasowa: 0x52632e6d Nazwa modułu powodującego błąd: unknown, wersja: 0.0.0.0,

sygnatura czasowa: 0x00000000 Kod wyjątku: 0xc0000005 Przesunięcie błędu: 0x00000000000004f4

Identyfikator

procesu powodującego błąd: 0x94 Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd:

0x01ceed182d2e3607 Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Programy\COMODO\COMODO

Internet Security\cmdagent.exe Ścieżka modułu powodującego błąd: unknown Identyfikator

raportu: 89dd27b0-595c-11e3-aeac-1c6f6538a242

To by sugerowało, że COMODO coś szaleje. Przeinstaluj i zobacz, czy pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...