Skocz do zawartości

Polecane posty

Przymierzam się od jakiegoś czasu do kupna nowego komputera. Moją uwagę zwróciły szczególnie dwa sklepy: ESC i Arest ze względu na pozytywne opinie w necie i przyzwoite ceny podzespołów. Pytanie jest proste: czy warto tam kupić komputer i który z w/w sklepów Wy byście mi polecili?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - polecam Esc.pl, bo kumpel składał tam swojego PieCa i nawet miał na gwarancji swoją kartę graficzną, z którą panowie "uporali" się w bardzo krótkim okresie czasu.

Arest.pl pewnie też jest dobry, ale nikt ze znajomych w nim nie kupował, więc się nie wypowiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-KOM.pl jest bardzo porządnym sklepem. Kupowałem u nich kartę dźwiękowa i obudowę do kompa oraz płytę główna. 100% profesjonalizmu wspaniała obsługa. Gwarancja załatwiana od reki bezproblemowo.

A co do innych sklepów to polecam tez pcprojekt.pl dobre ceny ogarnięta obsługa, wszystko ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest opcja złożenia PC z części, które sobie wybiorę i zainstalowania systemu oraz oddzielenia partycji? W Komputroniku chcą ode mnie po 100zł za zainstalowanie Windy i za zrobienie partycji :P W esc.pl jest co prawda punkt "Montaż elementu w komputerze stacjonarnym - 20 zł za element", ale nie wiem, czy dotyczy to kompa, który w całości u nich kupuje... To wyszłoby drożej niż w Komputroniku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esc.pl - złożyłem kompa, paczka doszła szybko. Niestety dostałem uszkodzoną płytę gł., ale wymiana na gwarancje przeszła w miarę szybko i normalnie. Później zamawiałem myszkę mx518 i podkładkę qck. Bez najmniejszych problemów, nawet dzwonili się pytać czy może być wersja z batmanem bo zwykłej nie ma :D

techplanet - Zamóiwłem HD6870, doszła szybko bez problemów

ram.net.pl - Zamówiłem AKG k514 z mikrofonem, niestety późno poinformowali że nie mają na stanie i 2 tygodnie musiałem walczyć o zwrot pieniędzy bo mieli jakieś problemy.

ProCPU(allegro) - Słuchawki Aurvana z mikrofonem. Kupiłem, zapłaciłem i tylko czekałem, wszystko przyszło szybko. oby tak dalej ;)

Denikomp(allegro) - kupiłem monitor BenQ g2222hdl, paczka przyszła szybko, dobrze zapakowana.

Edytowano przez NoNamePL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techplanet - nie polecam. Brak szacunku dla klienta (+ robienie z niego idioty). Kupić kupiłem, bo wyjścia innego nie miałem jako tako, ale to był pierwszy i ostatni raz. Minus jak stad do... no dość daleko. Jeszcze raz - nie polecam w żadnym wypadku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już temat podbity to się wypowiem ;)

www.techplanet.pl

zamawiałem ponad 3 razy.

1. płytę/grafikę/procesor/dysk i coś jeszcze. zamówione w niedzielę, w środę był u mnie kurier. wszystko ładnie spakowane, wszystko działało ;) + dobry kontakt.

2. obudowa + zasilacz. Paczka doszła tak jak wyżej niestety w obudowie były pęknięte jakieś plastiki trzymające "przedni panel". Następnego dnia po odbiorze, przyszedł kurier i zabrał z powrotem obudowę. Nową 'sztukę' otrzymałem 5 dni później :-)

3. procesor/ram/płyta główna - paczka doszła 4 dni po złożeniu zamówienia. Wszystko 100% sprawne i dobrze zapakowane.

Kolejne zakupy które będę robić również będą w TechPlanet ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wyrazić opinię o sklepie Sferis, ponieważ po raz pierwszy robiłem tak zakupy, a cały czas słyszałem (nawet chyba w TV), że sklep jest dobry, choć ceny nie zawsze. Karta graficzna okazała się być naprawdę w dobrej cenie, choć to pewnie wyjątek. Potwierdziły się opinie innych, jakoby Sferis był dobrym sklepem, ponieważ zamawiając kartę w dzień nieroboczy, kartę dostałem we wtorek, czyli na dobrą sprawę czekałem 2 dni. Świetna robota, polecam ten sklep, a odnośnie wyżej wymienionego morele.net, to mają konkurecyjne ceny i chyba coś kiedyś nawet od nich brałem, chyba pendraka 8 GB i doszedł w miarę szybko ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam sklepu komputronik

Jakis czas temu zlozylem u nich kompa za ok 6k

Po ok 2 miesiacach wysiadl zasilacz oddalem komputer do serwisu gdy otrzymalem go z powrotem (po 2 miesiacach bylem u nich pare razy za kazdym razem mowili ze jeszcze nie ma i mam sie zglosic za 2 tyg) cala obudowa byla powyginana a komp jak nie dzialal tak nie dzialal.

Po kolejnych 60 dniach w koncu odzyskalem moje pudlo okazalo sie ze zasilacz zalatwil karte za 2500, proca i plyte glowna.

Ogolnie nie polecam jako firmy a takze sadzac po tym jak zostala przeprowadzona moja reklamacja w ich serwisie pracuja osoby nie wykwalifikowane i przypadkowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...