Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Berlin

Weekendy tematyczne na cdaction.pl!

Polecane posty

Jak pewnie zauważyliście, wprowadziliśmy na stronie głównej weekendy tematyczne -- mieliśmy już teksty o śmierci, o piratach, o pokemonach, o filmach, o rewolucjach i wolności...

Aktualnie trwa weekend z nową generacją.

W związku z tym postanowiliśmy:

- przypomnieć jak Sega przegrała wyścig konsol

- jak wyglądał start pierwszej generacji konsol

- podsumować informacje na temat XBO - sprzętu i gier

- podsumować informacje na temat PS4 - sprzętu i gier

Zachęcamy też do przegadania, która konsola nowej generacji najbardziej was interesuje (i dlaczego jest to zwykły pecet).

Następne teksty wrzucimy albo dzisiaj wieczorem, albo jutro z rana :)

Wszystkie teksty weekendowe (od początku inicjatywy do najnowszych) znajdziecie w tym tagu: http://www.cdaction.pl/tag-5291/weekend.html

##

Oczywiście możecie wykorzystać też ten temat do rzucania w nas nożami i narzekania, że te weekendy to są jednak marne i chcielibyście poczytać więcej np. o Pokemonach. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, leci nóż.

Te podsumowania sprzętu is imho kompletnie niepotrzebne. Suche informacje są nudne i tak naprawdę nie są zbyt przydatne w wyborze sprzętu. Kto był zainteresowany tym tematem i tak już od dawna wie o tych sprawach. Już lepiej byłoby napisać o różnicach które nie są na papierze, tylko w praktyce, jak chociażby o tym, że BF4 działa w 900p na PS4 i 720p na XONE, albo o tym co daje wejście HDMI IN, którego PS4 nie ma.

A już bez takich bezczelnych clickbaitów jak temat "xbone vs PS4" naprawdę mogłoby się obejść. Poważnie, nie dość, że temat skłania do flejmu to jeszcze na dodatek większość komentarzy to z pewnością "hurr durr nie takie było pytanie ale wybieram PC, am i cool yet?". Nawet tam nie zaglądałem ale dam sobie rękę uciąć, że tamtejsze komentarze właśnie tak wyglądają.

Za to chciałbym zobaczyć więcej takich tekstów jak ten o historii segi saturn i magnavoxa. Pomimo tego, że jestem z tymi tematami zaznajomiony to i tak przyjemnie się to czyta, bo to znacznie bardziej interesujące od informacji, że xbone i ps4 mają wejście na zasilacz (NIESAMOWITE!).

A, nie zrozumcie mnie źle, sama idea tych cotygodniowych tekstów jest świetna i samymi nextgenami jestem jak najbardziej zainteresowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięks za potężnego posta! smile_prosty.gif

Staramy się mieć coś dla każdego -- niektóre rzeczy cieszą się ogromną popularnością wśród naszych czytelników, niektóre mniejszą, musimy jakoś to regulować. Naturalnie rzeczy pokroju tekstu o Locomalito klikają się gorzej, ale staramy się klepać wszystko, co wydaje nam się ciekawe i potencjalnie dla kogoś interesujące. Dlatego mamy tekst o Sedze i Magnavox i teksty o tych konsolach, które -- wbrew pozorom -- w internetowym zgiełku mogą się komuś przydać. Do przegadania o konsolach ma już setkę komentarzy -- kogoś zainteresowało. Gdybym miał sajt robić tylko pod siebie, to wszyscy by uciekli biggrin_prosty.gif

Ale już następne weekendy prawdopodobnie mogą cię zainteresować bardziej -- do tematów przeglądowo-ogólnych wrócimy pewnie dopiero pod koniec roku. Najbliższe tematy weekendowe znowu będą nietypowe i możliwe, że trafią się teksty, które cię bardziej zainteresują smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rzuca nożem:

Mieliście dawać znać na początku tygodnia co będzie na weekend, żeby się blogosfera dorzucała.

:podnosi nóż, bo ma w mieszkaniu jeden:

Będziemy! Daliśmy ciała trochę, bo wszystkie listopadowe się poprzestawiały. Ale w poniedziałek wrzucę na forum ogłoszenie, I promise!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Good.

While I'm at it... Przyznam się, że do tej pory tematy mi się nie podobają. Rozumiem to podejście do tego co w danym tygodniu aktualne i to jest super, ale na razie pojawiła się masa historycznych tekstów oraz zestawień zamiast czegoś bardziej analitycznego. Rozumiem, że materiały na stronie są ograniczone, bo pismo jest ważniejsze. Z tego względu nie ma co liczyć na stałe kolumny poszczególnych autorów tak jak na RPS czy Escapist. Właśnie dlatego wydaje mi się, że aktywizacja blogosfery byłaby długoterminowo pożyteczna.

-stolen idea alert-

W zeszłym roku na zockworkorange.com trwała akcja "52 Games" gdzie redakcja rzucała hasło, a chętni mieli wybrać pierwszą grę jaka im się skojarzyła i napisać parę linijek. Miało to krótką, lekką i "smsową" formę, ale wydało mi się to świetnym pomysłem. Oczywiście jeśli ktoś chciałby to wykorzystać, ale zarazem zachęcić do dłuższych form to przeszkodą mógłby być czas. Tydzień na napisanie większego tekstu, zrobienie potrzebnego riserczu, itp. to trochę mało dla osób, które mają milion trzysta tysięcy zajęć.

Tak czy inaczej weźcie plz blogosferę ze sobą i róbcie to regularnie. Czasem nikt nic nie napisze (była propozycja o Pokemonach, ale co ja zrobię jak ja nawet nie wiem co to), ale innym razem zrobi to kilka osób i byłoby to świetną inicjatywą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw podrzucimy blogerom tematy i zobaczymy, jak to chwyci... a potem będziemy myśleć o tym, jak to ugryźć przez dodatkowe formy i zabawy. Aktualnie roboty z tymi weekendami jest sporo i dopóki nie zacznie "płynąć", to dorzucanie jeszcze do tego większych inicjatyw spowoduje albo brak snu całkowity, albo paraliż ;). Na pewno będziemy myśleć, ale najpierw musimy to trochę rozkręcić.

A stałe kolumny -- chodzi ci po prostu o felieton o czymkolwiek raz na tydzień od konkretnego o autora, czy jakiś kącik, w którym autor pisze o czymś konkretnym? Care to elaborate?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...