Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tesu

Rozwiązany: Nowy laptop do 2500 zl

Polecane posty

Moja druga polowka kupila sobie na poczatku studiow laptopa Toshiby (modelu nie pomne), ktory mial sie jej przydac w nauce. Z zadania sie wywiazal, ale niedlugo sprzet bedzie obchodzic swoje siodme (!) urodziny. Juz sama ta informacja powinna Wam dac ogolne wyobrazenie o znajdujacych sie w jego wnetrzu podzespolach, stanie baterii i ogolnej wydajnosci. Chociaz matryca wciaz dziala bez zarzutu, a laptopa co kilka miesiecy rozkrecam, zeby usunac zatykajacy wiatraki kurz, to najwyzszy czas zastapic wysluzony sprzet czyms nowszym. Na dodatek powoli zbliza sie Gwiazdka, wiec nowy laptop idealnie by sie wpasowal w tradycje wreczania sobie prezentow.

Dobra, teraz konkrety.

Jesli chodzi o budzet, to chcialbym aby nowy laptop zmiescil sie w 2500 zl. Jestem w stanie troche dolozyc jesli ktos mi to odpowiednio uargumentuje. Chociaz laptop bedzie wykorzystywany glownie do internetu, to powinien sobie dobrze radzic takze z obrobka zdjec czy z plynnym odtwarzaniem nagranych aparatem filmow w HD. Do tego mozliwe powinno byc granie na nim w obecne gry (najlepiej przynajmniej na srednich detalach). Glownym miejscem korzystania z niego bedzie dom, jednak wolalbym, zeby nie wazyl 15 kg i zeby byl w stanie wytrzymac na baterii podczas przegladania internetu dluzej niz 20 minut. ;) Co do OS, to Windows 7/8 moze, choc nie musi byc w zestawie.

Dodatkowe uwagi:

- karta graficzna ma nie byc zintegrowana

- kamera jest obowiazkowa

- najlepiej gdyby ekran nie byl matowy (chociaz jak bedzie to mowi sie trudno)

- laptop ma starczyc na kolejne 4-5 lat

- za wynalazki w stylu dotykowego ekranu dziekuje

- za produkty Lenovo tez, wystarczy mi, ze moj sluzbowy laptop jest tej firmy

- allegro odpada

- najlepiej zeby sprzet byl do kupienia w sklepie oferujacym wysylke zagraniczna

Czy da sie znalezc cos spelniajacego wiekszosc lub wszystkie powyzsze kryteria do 2500 zl?

Jakie inne laptopy byscie mi polecili w przedziale 2500-3000 zl?

Z gory dzieki za Wasze sugestie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Nie wiem, czy ten nowy ma wytrzymac 7 lat. Napisalem, ze powinien starczyc na najblizsze 4-5 lat (czyli zeby ogolnie dalo sie go przez ten czas uzywac, nie oczekuje demona predkosci), bo nie sadze, zeby moja druga polowka miala ochote na czestsze wymienianie sprzetu. 17-calowy ekran moze byc, ale wcale nie musi i wydaje mi sie, ze 15 cali bedzie ok - w koncu nie chodzi o zawodowa obrobke zdjec po kilkanascie godzin tygodniowo, a tylko o prywatne zdjecia w dodatku raz na jakis czas. Zreszta w ostatecznosci zawsze moze skorzystac z mojego kompa z 27-calowym monitorem z matryca IPS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XeoN

Ten ostatni laptop jest bardzo interesujacy, takze pod wzgledem stosunku jakosci do ceny. Prawde mowiac wpadl mi w oko juz kilka dni temu, gdy sam rozgladalem sie za sprzetem. Niestety ten konkretny model znajduje sie w ofercie tylko dwoch sklepow, ktore na dodatek nie oferuja wysylki zagranicznej. Poszukalem jeszcze troche i znalazlem inne wersje tego MSI CX61, rozniace sie podzespolami. Chodzi mi zwlaszcza o ten model oraz o ten.

Zastanawia mnie tylko jak bardzo odczuwalna bedzie roznica w wydajnosci miedzy zaproponowanym przez Ciebie MSI CX61 2OD-227XPL (Intel Core i5-4200M 2.5GHz - 3.1 GHz, GeForce GT 740M 2GB, 8 GB RAM), a slabszym MSI CX61 0OD-658XPL (Core i3-3110M 2,4GHz, GeForce GT 730M 2GB & 8GB RAM)... Wedlug tego co udalo mi sie wygrzebac na necie, w przypadku procesora roznica wynosic bedzie ok. 10%, a roznica w wydajnosci kart graficznych to ledwie 7%...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XeoN

Tez mi sie wydaje, ze wlasnie ten model wezme. Do sklepu juz dzwonilem, powierdzilem opcje z wysylka zagraniczna i pewne jeszcze w tym tygodniu zloze u nich zamowienie. Szkoda, ze ten pierwszy rekomendowany przez Ciebie model jest dostepny tylko w sklepie, ktory nie wysyla towaru poza Polske, ale z drugiej strony az tak duzej roznicy nie ma. Zreszta udalo mi sie wczoraj sprawdzic parametry tego starego laptopa Toshiby i przesiadka z Pentium T2330 1,6 GHz, 2GB RAM i zintegrowanej Intel GMA X3100 na i5-3210M 2,5GHz, 8GB RAM i GF GT 730M bedzie bardziej niz zauwazalna. :)

Dzieki za rady!

Zdaje sie, ze temat jest juz do zamkniecia, wiec prosze szanownego zielonego/czerwonego o oznaczenie tego watku jako rozwiazany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...