Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KeyserSoze

Zamówiony komputer jest uszkodzony ? (HELP)

Polecane posty

Coś mi wypadło i nic dzisiaj nie zrobiłem. W takim razie testy będą jutro (a właściwie już dziś).

Póki co mam do Was kolejne pytanie - chciałbym jutro doprowadzić wszystko do porządku w możliwie jak najkrótszym czasie (bo straciłem go na tę sprawą już zdecydowanie za dużo), dlatego przydałoby się mieć jakiś plan działania wink_prosty.gif Chodzi głównie o jakieś sterowniki, konfigurację.

Jakby był ktoś tak miły, kto miał niedawno do czynienia ze stawianiem nowego kompa na nogi i napisał czynności do wykonania, o których należy pamiętać. Bo sam kojarzę to dość mętnie - sterowniki do karty sieciowej, (ale skąd skoro nie ma podłączenia do internetu tongue_prosty.gif pewnie windows sam wyszuka ?), zapewne stery do grafiki, jest jakaś płytka do monitora - nie wiem czy się z tym fatygować, czy nie ma potrzeby. I w zasadzie tyle na razie mi świta. Jak przyjdzie mi to samemu ogarniać, to też pewnie jakoś dam radę, ale ze 3x dłużej.

Z góry dzięki. Jak coś, to tutaj dokładne dane: http://www.morele.net/inventory/info/Uoonlf/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do karty sieciowej Windows powinien sam sterowniki zainstalować, ale oczywiście lepiej mieć te od producenta płyty głównej.

Wchodzisz na stronę producenta płyty - http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4567#dl - ściągasz i instalujesz:

- Realtek HD Audio Driver

- Intel Management Engine Interface

- Intel INF installation

- Realtek LAN Driver

- Intel? Rapid Storage Technology

- Intel VGA Driver (niewymagane)

Wchodzisz też na stronę AMD (zaznaczam - nie producenta karty, a prosto do AMD) i ściągasz z niej sterowniki pod swoją kartę graficzną i system operacyjny. http://support.amd.com/en-us/download

Poza tym to raczej nic tu nie potrzebuje sterowników, ew. można dać i te od monitora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dzięki za instrukcje, przydały się.

Testów niestety nie robiłem, postanowiłem po prostu sprawdzić na samych grach jak to będzie wyglądać, i tak:

- Mafia 2 - bez zarzutu

- Civilization 4 - chyba były jakieś "skoki" na początku (coś jakby mignęło - trwało to ułamek sekundy), później po zmianie rozdzielczość na największą już raczej nie

- Mount&Blade - 1) przy przesuwaniu mapy widać poziomy pasek na środku monitora (taki zniekształcony obraz); 2) a do tego po włączeniu gry, morza są czarne, dopiero po przesunięciu mapy lub tabnięciu gry i odtabowaniu nabierają normalnych barw; 3) chyba podobne skoki co w civ4 kilka razy widziałem

Do tego momentu nic co by mnie niepokoiło - Mafię 2, czyli chyba najbardziej wymagającą z tych gier, przeszedłem całą bez zarzutu, Civ po zmianie rozdzielczości problemów nie miałem, a z Mount&Blade zawsze miałem problemy, dodatkowo nie było to nic uprzykrzającego rozgrywkę. I nagle...

- Fifa 14 - tutaj niestety widać już, że coś jest nie tak i w tym akurat przypadku zdecydowanie pogarsza komfort gry. Gra zarywa, trochę jakby klatkuje, wydaje mi się też, że miałem chyba podobne skoki co w Civ4 i M&B. Mam też wrażenie, że im dłużej się gra tym bardziej klatkuje, ale nie mówię tu wcale o np godzinie, czy dwóch... problem ewoluuje już podczas pierwszego meczu trwającego kilka minut - z początku jest OK, ale z upływem meczu coraz gorzej. Tak jakby sprzęt się przegrzewał ? Co wydaje się absurdalne na takiej gierce po kilku minutach gry.

Czas więc szukać ewentualnych przyczyn. Z jednej strony taka Mafia 2 chodzi bez problemu, a z drugiej problemy są w mniej wymagających grach. Mi to pachnie nie wiem bardziej np sterownikami, a niekoniecznie sprzętem (choć ta Fifa mnie zastanawia). Więc na dobry początek mam dwa pytania:

1) przy wyborze sterownika wybrałem Radeon HD 7xxx Series PCIe (mam nadzieję, że dobrze ? tongue_prosty.gif ). Sterowniki były dwa:

- 13.9

- 13.11 Beta

Wziąłem drugi. Dobrze wybrałem, czy lepiej nie było brać bety ? Jest sens testować te gry pod 13.9 ?

2) dopiero teraz zauważyłem, że do Mafii 2 w "gratisie" zainstalowało się NVIDIA PsysX, a przecież to nie jest dla Radeona - czy jest możliwe, że to powoduje jakiś konflikt ?

Przypominam, moja grafika -> Karta graficzna XFX HD7870 XT Tahiti LE 1000/5000 Double Dissipation 2GB DDR5 256BIT 2xDVI+HDMI+2xDisplayPort BOX - (FX-787A-CDFC-LE)

edit: wyróżniłem to co istotne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Mount&Blade - 1) przy przesuwaniu mapy widać poziomy pasek na środku monitora (taki zniekształcony obraz);
Typowy screen tearing. Włącz synchronizację pionową (vsync) w grze, powinno pomóc.

Co do sterowników to możesz spróbować starszych. A PhysX jest przez niektóre gry wymagany w systemie i nie ma to znaczenia jaką masz kartę.

Temperatury możesz sprawdzić programem HWMonitor (zapisuje on najwyższe odnotowane temperatury, więc odpal go w tle i pograj w np. FIFĘ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do M&B to miałeś rację, dzięki.

A odnośnie Fify...

Temperatury:

- przed włączeniem gry: http://img202.images...2/5421/r1ht.png

- podczas gry: http://img811.images...1/8229/micb.png

Hmm, i widać coś tam niepokojącego ? Ja się na tym nie znam, ale osobiście zdziwiła mnie ta temperatura na płycie głównej: TMPIN1 - 127 st. C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...