Jump to content
Sign in to follow this  
k4cz0r

Nieuzasadnione wysokie obciążenie GPU i CPU

Recommended Posts

Od tygodnia mam nowy PC (żłożony dzięki pomocy forumowiczów wink_prosty.gif ), specyfikacja w sygnaturze. Problem jest taki, iż gdy nie używam komputera to po kilku minutach znikąd GPU wskakuje na 100% użycie zaś przynajmniej 1-2 jądra CPU mają powyżej 50% użycia, a pozostałe 2 ok. 20-30%. Gdyby to było chwilowe to bym się nie przejmował, ale gdy to obciążenie wskoczy to już nie schodzi dopóki chociaż nie ruszę myszką. Dzieje się to w różnych chwilach, nawet oglądając filmiki na YouTube po minucie-dwóch muszę ruszyć myszą bo aż się filmik przycina. To akurat może być wina gry, ale ostatnie dni grałem w Max Payne 3 i przy dłuższych cutscenkach także zdarzało się, że się zacięły [dźwięk leciał] i czasem po poruszeniu myszą się odwieszało, czasem pokazywał się czarny obraz i musiałem wyłączyć grę przez Alt+F4.

Dodam, iż to nie jest błąd czytnika [mam na pulpicie gadżety CPU Meter i GPU Meter], ponieważ specjalnie otworzyłem obudowę podczas tego wysokiego obciążenia, i rzeczywiście karta graficzna była rozgrzana bardziej niż przy Crysis 3. wink_prosty.gif [żadna gra jeszcze nie spowodowała 100% użycia procesora GPU]

Ktoś wie o co chodzi? Czy to wina wadliwej np. płyty głównej, czy też coś z systemem?

Edited by k4cz0r