Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KlimeX

Karta graficzna do 200zł

Polecane posty

Witam,

poszukuję jak najlepszej karty graficznej pod PCI-e nie droższej niż 200zł. Wiadomo, że za takie pieniądze nie kupię czegoś ultra-wypasionego, ale jestem pewien, że w tej cenie można znaleźć mnóstwo świetnych kart graficznych tylko nie wiem, na co się zdecydować. Złota w sakwie dużo nie ma, więc trzeba się zdecydować na jak najlepszy egzemplarz, który pozwoli mi płynnie pograć w większość gier na ładnych detalach. Moim celem są teraz głównie Wiedźmin 2 i nadchodzący Wiedźmin 3. Da radę znaleźć coś, co umożliwi płynne granie na wysokich detalach w te gry?

Mój zasilacz ma 450V mocy (nie pamiętam jaka marka i nie chce mi się sprawdzać, ale jest to porządny zasilacz).

Procesor - Intel Pentium E6300 2.80Ghz

RAM - 3GB DDR2

Obecna karta graficzna to Radeon 4600

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tego gt220 to szajs nowe gry nawet się nie uruchomia, zasilacz lepiej sprawdzić żeby komputera nie spaliło bo co to jest odkręcić ściankę, jeśli możesz trochę dopłacić to polecam hd 5770 http://allegro.pl/obraz-i-grafika-karty-graficzne-4313?offerTypeBuyNow=1&order=p&string=hd+5770 on spokojnie te gry uciągnie ale nie na wysokich detalach to takich to conamniej 400-500 zł trzeba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz. A czy z tym Dx11 nie chodzi o to, że to najnowsze gry MOGĄ korzystać z tych bibliotek? Nigdzie nie ma napisane, że Wiedźmin 3 będzie WYMAGAŁ Dx11, tylko, że MOŻE korzystać z tej technologii. Tak więc jak do tej pory dla mnie jasne nie jest, czy będę mógł odpalić Wieśka 3 na swoim XP. Proszę o jakieś sprostowanie, bo nie jestem specem nowoczesnej technologii komputerowej, a chciałbym mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem bardzo tanią kartę: Gainward Geforce GT440 i Gigabyte Geforce GT440. Są to dwie oddzielne karty, ale nie wiem czy one się czymś różnią. Zapodałbym linki do tych kart na allegro, ale nie wiem, czy tak można. ;]

W każdym razie wydają się to być solidne karty, a w dodatku obsługują Dx11. Co o nich sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sprostować jedną rzecz - karta nie musi być jakaś wyjątkowo potężna. Fakt, zależy mi na ładnych detalach, bo to zawsze dodatkowa przyjemność z gry. Jednak priorytetem jest to, aby gra się uruchamiała i działała płynnie nawet na średnich czy też niskich detalach.

EDIT

A więc teraz mam dylemat pomiędzy tymi dwoma kartami i prosiłbym was o pomoc w rozstrzygnięciu tego sporu pomiędzy równorzędnymi kartami Radeona i GeForce'a.

AMD Radeon HD 5670 czy Gygabyte GeForce GT440?

Oglądałem filmiki na youtube, w których prezentowano możliwości tych kart i między innymi takie gry jak Dirt 2 czy GTA4 chodzą na tych kartach bardzo płynnie na najwyższych detalach bez ani jednej ścinki Były jakieś tam szarpnięcia ale symboliczne i ledwo zauważalne.

Słyszałem też, że Wiedźmin 3 będzie wymagał PhysX a z tego wynika, że Radeony mogą mieć problemy z tą grą. To jak to w końcu jest? Wybierać coś z tych dwóch kart? Niestety zamożny nie jestem, więc muszę wybierać spośród tańszych/używanych modeli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PhysX jest zawsze opcjonalny (pomijając niektóre gry gdzie jest używany w niewielkim zakresie i zablokowany na CPU, np. NFS Shift2) - jak coś to będzie można go było wyłączyć. Zresztą bym nie lcizył, żeby GT440 uciągnął rendering obrazu i liczenie fizyki naraz w Wiedźminie ;)

W każdym razie HD5670 jest i ciut szybszy, i bardziej adekwatny do Twojego procka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jednak się rozmyśliłem zarówno z jednej jak i drugiej karty. Ale i tak skorzystałem z waszych sugestii i zdecydowałem się dołożyć parę złotych i zamówiłem HD 5770. Dzisiaj sfinalizowałem transakcję i pozostało mi tylko czekać na przesyłkę. Zobaczymy, jak sobie poradzi z grami w spółce z moim procesorem. Pewnie jeszcze do pełni wydajności powinienem dołożyć 1GB RAMu. No ale okaże się co to będzie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc mój prawie nowy HD 5770 dotarł w moje ręce i już pracuje pod obudową. W niektórych grach widać różnicę, np. taki Wiedźmin 1 wczesniej ledwo działał na minimalnych a teraz wszystkie opcje na full i jest pełna wydajność. Ale niestety widać wpływ słabego procesora, bo w niektórych grach jak np. Gothic 2 czy Gothic 3 praktycznie nie ma żadnych różnic w wydajności w porównaniu ze starą kartą. A mój kuzynek ma GT 440 i procek Intel 8xxx (nie pamietam dokładnie) i taki Gothic 2 działa mu na pełnych detalach wręcz super płynnie, a więc jednak chciałbym jeszcze dokupić jakiś procesor. Żeby nie zakładać zbędnego tematu, to może doradzicie mi już w tym? Oczywiście interesują mnie niskie ceny, procki mogą być używane ale pozwalające grać na dużej wydajności i fajnych detalach.

Nie pamietam jaki mam socket pod procesory, ale moj obecny procek to Intel Pentium E6300. Może takie info wam wystarczy. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...