Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Witam

chcialbym poznac Twoja opinie na temat albumu The X Factor

pytam bo krazek wywolal i nadal wywoluje gorace dyskusje wsrod fanow mejdenow. IMO jest w top 3 mejdenowych albumow (bo choc zupelnie inna niz poprzednie to napewno nie gorsza, a wrecz przeciwnie). i tak sie zastanawiam co Ty o nim myslisz.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za ta plyta. Lubie dwa kawalki z niej - Man on the Edge i Sign of the Cross, ale one o wiele lepiej wypadaja w wykonaniu Dickinsona na zywo. Dla mnie ten album jako calosc jest po prostu nudny i przegadany. Nie sluchalem go od lat.

hmmm... a ja wrecz przeciwnie. uwazam ten album za bardzo dojrzaly. zapewne wiesz ze powstal w nie najlepszym okresie zycia Steve'a (smierc ojca, rozwod) i widac to w tekstach ktore nie palaja optymizmem. jednak cos w tych kawalkach (calym albumie) jest takiego... no nie wiem... intrygujacego i "innego" a zarazem to wciaz mejdeni. ale pokazaujacy inne oblicze.

moze po tych paru latach warto dac krazkowi kolejna szanse? :)

a skoro wspomniales o tych kawalkach wykonywanych przez Dickinsona: jakie masz zdanie o Bayley'u? miales okazje zapoznac sie z jego solowymi albumami? jesli tak to co o nich myslisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania odnośnie zapowiedzi Red Dead Redemption.

1. Jaka jest szansa na to, że RDR zobaczymy również na PeCetach? Duża/mała?

2. Ta gra ma moim zdaniem NIESAMOWITY potencjał i chciałbym wiedzieć o niej wszystko - najlepiej z CDA. ;) Czy masz może informacje na temat najbliższego spotkania w siedzibie R* albo jakiegokolwiek innego powodu, który zadecydowałby o większej dawce informacji/zapowiedzi/reportażu na łamach pisma?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak cos w tych kawalkach (calym albumie) jest takiego... no nie wiem... intrygujacego i "innego" a zarazem to wciaz mejdeni. ale pokazaujacy inne oblicze.

I to oblicze mi sie nie podoba.

moze po tych paru latach warto dac krazkowi kolejna szanse? :)

Nie, nie warto. Wciaz uwazam, ze na tej plycie jest za duzo jałowego pitolenia. Podobnie zreszta jak na najnowszym albumie, ktory mimo to i tak podoba mi sie o wiele bardziej niz The X Factor, chocby ze wzgledu na wokale Dickinsona.

a skoro wspomniales o tych kawalkach wykonywanych przez Dickinsona: jakie masz zdanie o Bayley'u? miales okazje zapoznac sie z jego solowymi albumami? jesli tak to co o nich myslisz?

Znam jego solowe plyty, poza tym moj zespol otwieral jego koncert we Wroclawiu w marcu tego roku, wiec widzialem tez Blaze'a na zywo. Wedlug mnie nie jest zbyt dobrym wokalista. Swego czasu album "Silicon Messiah" strasznie mi sie podobal i dalej go lubie, ale kolejne plyty - poza kilkoma utworami - juz mi nie leza.

1. Jaka jest szansa na to, że RDR zobaczymy również na PeCetach? Duża/mała?

Gdyby byla mala, nie robilibysmy zapowiedzi.

2. Ta gra ma moim zdaniem NIESAMOWITY potencjał i chciałbym wiedzieć o niej wszystko - najlepiej z CDA. ;) Czy masz może informacje na temat najbliższego spotkania w siedzibie R* albo jakiegokolwiek innego powodu, który zadecydowałby o większej dawce informacji/zapowiedzi/reportażu na łamach pisma?

Nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CormaC skąd czerpiesz pomysły na nowe wpisy na Twoim blogu? Czy są one z Twojego "życia wzięte", czy też czasem ot tak wpadnie Ci pomysł do głowy na napisanie czegoś? (tzn wiem, że np. ten wpis o potopie w Warszawie z życia, ale inne?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Graliście z zespołem covery np. Metallici, Iron Maiden, Trivium, Black Sabbath? Z jakim rezultatem ;)?

Gramy na koncertach "Rebel Yell" Billy'ego Idola i "Beds Are Burning" Midnight Oil, ze skutkiem raczej dobrym. Wczesniej mielismy tez w secie "Ostatni tabor" Kata, ale jakos przeszla nam ochota na granie tego numeru. Robilismy tez podejscia pod "Wickermana" Maidenow, ale dalismy sobie spokoj, zeby robic nowe wlasne numery.

2. Słuchałeś i jak oceniasz album Black Sabbath "Tyr"? Np. ten utwór: Kliknij TUTAJ IMO trochę zapomniany i niedoceniany album :)

Black Sabbath jest mi ogolnie obojetny.

Co sądzisz o C&C 4 ?? <----krótko ale z sensem :P

Wisi mi C&C4. Nie grywam w RTS-y. Wystarczajaco krotko i z sensem?

____________________________________________________________________________

Nowy komp - 3000 zł, CD-Action - 14.99 zł, Jeden Piksen Życia - Bezcenne xDDDDDDDD

Nie lepiej ustawic sobie sygnaturke raz a dobrze w opcjach profilu, niz ja wklejac recznie do kazdego posta? :)

CormaC skąd czerpiesz pomysły na nowe wpisy na Twoim blogu? Czy są one z Twojego "życia wzięte", czy też czasem ot tak wpadnie Ci pomysł do głowy na napisanie czegoś? (tzn wiem, że np. ten wpis o potopie w Warszawie z życia, ale inne?)

Znikad nie biore. Pomysly same przychodza. A jesli nie przychodza, to nic nie pisze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu zdecydowałeś się na gitarę firmy b.c. rich?

Bo mialem okazje kupic bardzo dobra gitare z wysokiej serii w bardzo dobrej cenie.

Ta firma z reguły uważana jest za przegraną, no chyba że ktoś potrzebuje taniej gitary do kompletnej sieczki.

Pleciesz glupoty (albo powtarzasz przeczytane gdzies opinie jakichs internetowych medrkow). Podobnie jak kazda inna firma, BC Rich robi wiosla z roznych polek cenowych, od chinskiej tandety za kilkaset zlotych, po instrumenty warte kilka tysiecy dolarow, robione przez lutnikow w amerykanskim custom shopie. Ja akurat mam Mockingbirda NJ, ktoremu bardzo daleko do "taniej gitary do kompletnej sieczki", zwlaszcza po wymienia przystawek. Fender tez ma swoja tanioche (marka Squier), podobnie jak Gibson (marka Epiphone). A tragiczny Ibanez Gio, na ktorym dawno temu gral moj kumpel z zespolu, sni mi sie jeszcze w koszmarach - rozstrajal sie natychmiast po dotknieciu wajchy.

Jesli kiedys bede kupowal druga gitare (a mysle o jakiejs ze stalym mostkiem, zebym mogl ja sobie wedle potrzeby szybko przestrajac, bo w zespole gramy w D), bedzie to na bank BC Rich. Tyle w temacie firmy, ktora ktos tam "z reguly uwaza za przegrana".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak długo interesujesz się muzyką?

Dlugo.

CormaC grasz cały czas z mostkiem stałym?

Nie zrozumiales, o co mi chodzi. Mam floyda (co widac np. TUTAJ), ale chce kupic druga gitare ze stalym mostkiem, zeby moc ja bezproblemowo przetrajac, bo obecna gitare mam na stale nastojona do D.

Oczywiście to wszystko zalezy co zamierzasz grać ale z mostkiem stałym sobie nie "poszalejesz" :)

Mowisz to, jak rozumiem, jako doswiadczony gitarzysta, ktory widzial niejedna scene i niejedno studio? :) Wobec tego przekaz te cenna uwage np. Zakkowi Wylde'owi, ktory gra glownie na gitarze ze stalym mostkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to wszystko zalezy co zamierzasz grać ale z mostkiem stałym sobie nie "poszalejesz" :)

Mowisz to, jak rozumiem, jako doswiadczony gitarzysta, ktory widzial niejedna scene i niejedno studio? :) Wobec tego przekaz te cenna uwage np. Zakkowi Wylde'owi, ktory gra glownie na gitarze ze stalym mostkiem.

Gra głównie z gitara ze stałym mostkiem ?! Jeśli już to z mostkiem "tune-o-matic". Sygnuje nawet swoim imieniem gitary Epiphone'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli do jakiejs dziwnej wersji tune-o-matica mozna dolozyc wajche (o czym artykul o tune-o-maticu na stronie Gibsona nawet nie wspomina, a ja nie slyszalem - mozesz dac jakies zrodlo/artykul/zdjecie?), to: 1) zostal on zaprojektowany jako mostek staly i jest klasyfikowany jako odmiana mostka stalego, 2) jesli chodzi konkretnie o Zakka - nie uzywa w swoim Bullseye wajchy. Gra czasem na gitarach Flying V z ruchomym mostkiem, ale fakt, ze podstawowa gitare kazal sobie zrobic z mostkiem stalym swiadczy o tym, ze nie potrzebuje wajchy, zeby sobie "poszalec".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiór pytań do CormaCa:

-Ulubiona książka Kinga? (Według mnie Lśnienie, może Christine)

-Kojarzysz takie zespoły jak DragonForce, The Offspring lub Lordi? Podoba ci się ich muzyka?

-Lubisz Puzzle Quest (sam nie wiem czemu zadaję to pytanie)

I jeszcze pytanko:

-skąd masz takiego avatara?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiór pytań do CormaCa:

-Ulubiona książka Kinga? (Według mnie Lśnienie, może Christine)

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...st&p=984395

ojarzysz takie zespoły jak DragonForce, The Offspring lub Lordi? Podoba ci się ich muzyka?

Znam wszystkie trzy, ale sluchac moge tylko Lordi. Dragonforce to dla mnie jałowe pitolenie bez sensu, byle szybciej, a punkowego i postpunkowego grania nie slucham.

-Lubisz Puzzle Quest (sam nie wiem czemu zadaję to pytanie)

Ja tez nie wiem .:)

-skąd masz takiego avatara?

To emblemat zwiazany z Iron Maiden.

Jaki album, {thrash metalowy} uważasz za najlepszy?

Z tych, ktore slyszalem, zdecydowanie "Rust in Peace" Megadeth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, CormaC. Szczerze mówiąc nie jestem tu zadać pytanie, ale zgodzić się z tobą co do twojego ostatniego felietonu. Ludzie po prostu albo stępieli (ponieważ nie potrafią docenić... ekhm, poczucia humoru), albo biedaczki nie zrozumieli przesłania. Widzisz, ja próbuję tworzyć recenzje, coś pokazać, tymczasem człowiek napotyka się z żałosnymi wyzwiskami (w końcu dla tych ludzi powiedzenie czegoś rzeczowego przekracza ich zdolności umysłowe...) i temu podobnymi prymitywnymi sprowadzenia targetu do dna. Tymczasem usuwam ten syf, ale ci ludzie są jak widać wytrwali, bo wciąż piszą. Tak to już jest, na świecie zawsze znajdą się idioci, których nie sposób czegoś nauczyć, coś im powiedzieć. Swoją drogą fajnie napisałeś o Street Fighterze IV, można by rzec, rzeczowo :) Aaa, co tam, dorzucę takie jedno pytanie dotyczące gitarek, w końcu nie bez powodu grasz w InDespair. Ile kosztuje taka naprawdę porządna gitara? W sumie pytam tak z ciekawości, nie mam w związku z tym żadnych poważniejszych planów :P

Edytowano przez thebartezik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...