Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

Czytałeś książki o Wiedźminie? Jeśli tak, to proszę Cię o pomoc. Po przejściu gry Wiedźmin postanowiłem przeczytać wszystkie książki Sapkowskiego związane z Geraltem. Niestety, tych wszystkich książek i opowiadań jest tak wiele, że nie mogę się w tym połapać. Możesz mi powiedzieć, czy te wszystkie książki czyta się w jakiejś konkretnej kolejności, a jeśli tak, to w jakiej? Bardzo Cię proszę o pomoc.

Pozdrawiam. Eszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś książki o Wiedźminie? Jeśli tak, to proszę Cię o pomoc. Po przejściu gry Wiedźmin postanowiłem przeczytać wszystkie książki Sapkowskiego związane z Geraltem. Niestety, tych wszystkich książek i opowiadań jest tak wiele, że nie mogę się w tym połapać. Możesz mi powiedzieć, czy te wszystkie książki czyta się w jakiejś konkretnej kolejności, a jeśli tak, to w jakiej? Bardzo Cię proszę o pomoc.

Pozdrawiam. Eszy.

Z góry proszę o wybaczenie, że odpowiadam za CormaCa, ale chyba będzie za to wdzięczny :P

Zbory opowiadań:

1. Ostatnie Życzenie

2. Miecz Przeznaczenia

Właściwa Saga:

1. Krew Elfów

2. Czas Pogardy

3. Chrzest Ognia

4. Wieża Jaskółki

5. Pani Jeziora

I tak na marginesie, to GOOGLE nie boli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że tych zbiorów opowiadań nie trzeba czytać przed rozpoczęciem czytaniem właściwej sagi? I rozumiem, że książki te wymieniłeś w kolejności, w jakiej mam je czytać?

Ten post mnie rozbawił. Podałem Ci w kolejności wylosowanej przypadkowo. :pokerface: Dobra, bez ironii:

Opowiadania najlepiej przeczytać przed Sagą, są niejakim wstępem do niej, wyjaśniają trochę fach wiedźmiński jak i pokazują relacje Geralta z najważniejszymi postaciami Sagi. Kolejność taka, jaką podałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko- czy jeżeli przeszedłem obie części God of Wara na PS2, to jest sens kupować Collection?

To są te same gry, tylko podciągnięte do wyższej rozdzielczości. Jeśli je znasz, to je znasz. :)

Działa. Nie używam jej, bo mam w domu peceta, notebooka i jeszcze telefon na Androidzie, więc nie ma sensu używać PS3 do przeglądania netu.

Czyżbyś porzucił swoją starą, wierną Motorolę?

Owszem. Bateria trzymała już bardzo słabo, zresztą i tak podpisywałem umowę abonamentową z operatorem, więc stwierdziłem, że jeśli brać nowy telefon, to na Androidzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Słuchasz Sabatonu? :>

Nie.

2. Ulubione piosenki Iron Maiden?

Jest ich sporo, m.in. "Fear of the Dark", "Be Quick Or Be Dead", "Seventh Son of a Seventh Son", "The Evil That Men Do", "Ghost of the Navigator".

3. A może słuchasz też Overkill ? ; o

Tylko najnowszej płyty. Wcześniej Overkill niespecjalnie do mnie przemawiał, ale album "Ironbound" zrobił na mnie bardzo duże wrażenie. Może wrócę do wcześniejszych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję, że skoro Zed prosił nas, żeby nie łapać na zdjęciach i nagraniach wideo tego, co ma na monitorach kompa, to nie byłby też zachwycony, gdybym opowiadał o jego sposobie pracy. Zresztą nie dziwię się, bo wypracowanie rozwiązań, które tak dobrze się sprawdzają, zajęło mu trochę czasu. Mogę powiedzieć tyle, że nagranie kompletnych partii gitar rytmicznych do jednego utworu zajmowało mi 2-3 godziny (zależnie od skomplikowania utworu). Bębny na płytę nagrane zostały w 2,5 dnia, tyle samo czasu spędził u Zeda nasz basista (przy czym jeszcze nagrał część patentów w różnych wersjach, żeby potem na spokojnie można było wybrać najlepsze rozwiązania).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grasz może jeszcze w Allods, czy po "wymuszonej" sesji, przestałeś i wróciłeś do LoL'a(tzn. wiem, że w LoLa grasz, ale czy go dzielisz ze wspomnianą wcześniej grą). A jeżeli nie, to czy ktoś z redakcji gra(bo nie chce spamować na forach każdego z osobna:)?

Przestałem i wróciłem do LoL-a (a jaszcze niedawno i WoW-a). Z tego co słyszałem CormaC zagrywa się po nocach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymyśliłem kolejny zestaw pytań, więc nie obraź się jeśli je zadam :)

1. Jaki jest twój ulubiony duet gitarowy w jednym zespole

2. Jakich gitarzystów chciałbyś zobaczyć razem/w jednym zespole

3. Jak oceniasz poziom tekstów Iced Earth, Iron Maiden i Megadeth

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Cormac :wink: mam parę pytanek:

1. Wiem że PS3 to dla Ciebie najważniejsza maszynka do grania, ale z ciekawości zapytam. Gdybyś mógł otrzymać zupełnie za darmo jedną z tych konsol to co wybrałbyś i dla czego: 3DS czy NGP - wiem, że masz PSP które jest "podstawką" pod kubek, ale NGP zapowiada się o niebo lepiej

2. Czy chciałbyś wybrać się na koncert jakiegoś zespołu, który już nie gra - o ile byłaby taka możliwość?

3. Twoje ulubione perfumy?

4. Wiem, że to zupełnie nie twoja bajka ale może jakaś piosenka T.Love przypadła Ci do gustu ?

5. Jeździsz na nartach/ snowboardzie ?

6. Myślałeś kiedyś o zakupie motocykla czy nie kręcą Cię one ?

Z góry dzięki za odpowiedź :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj szanowny panie CormaCu

1. Może troche dociekliwe i napastujące (heh jak to zabrzmiało) to co ci się w Sabatonie nie podoba ?

2. Słyszałem parę waszych piosenek (jesteście wręcz zajeświetni) i mam do was pytanko czy w swoich planach moglibyście uwzględnić występ w Zgorzelcu ? Gwarantuje wam że pojawiło by sie multum osób :)

3. Jaką gre polecasz na takie wiosenne, jeszcze chłodne wieczory ?

Pozdro :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki jest twój ulubiony duet gitarowy w jednym zespole

Mustaine i Friedman.

2. Jakich gitarzystów chciałbyś zobaczyć razem/w jednym zespole

Mustaine'a i Friedmana. :)

3. Jak oceniasz poziom tekstów Iced Earth, Iron Maiden i Megadeth

Z tych kapel, które podałeś, Megadeth ma chyba najlepsze teksty. Tak czy inaczej teksty są dla mnie mało ważne, póki nie są żenująco słabe.

1. Wiem że PS3 to dla Ciebie najważniejsza maszynka do grania, ale z ciekawości zapytam. Gdybyś mógł otrzymać zupełnie za darmo jedną z tych konsol to co wybrałbyś i dla czego: 3DS czy NGP - wiem, że masz PSP które jest "podstawką" pod kubek, ale NGP zapowiada się o niebo lepiej

Oczywiście, że NGP. 3DS to według mnie bezsensowna zabawka.

2. Czy chciałbyś wybrać się na koncert jakiegoś zespołu, który już nie gra - o ile byłaby taka możliwość?

Trochę naginam, ale chciałbym zobaczyć Queen z Mercurym.

3. Twoje ulubione perfumy?

Nie mam ulubionych.

4. Wiem, że to zupełnie nie twoja bajka ale może jakaś piosenka T.Love przypadła Ci do gustu ?

Mają parę numerów, których da się słuchać, ale nie znam tytułów.

5. Jeździsz na nartach/ snowboardzie ?

Nie. Nienawidzę zimy.

6. Myślałeś kiedyś o zakupie motocykla czy nie kręcą Cię one ?

W zasadzie myślę o zakupie motocykla od dłuższego czasu, ale zawsze miałem ważniejsze wydatki.

1.Lubisz System of A Down?

Nie lubię. Działają mi na nerwy.

2.Znasz Bullet for My Valentine?

Znam. Słyszałem jakiś ich jeden album - był strasznie nudny i bezjajeczny.

3.Jak myślisz ta gra Rocksmith ma szanse na wybicie się tak jak kiedyś Guitar Hero?

Bardzo w to wątpię.

Jak tam nowy Amon Amarth? Według mnie słabszy od poprzedniej "Twilight..."

Słabszy, ale wciąż bardzo dobry.

1. Podobała Ci się gra Castlevania: Lords of Shadow? Jak ją oceniasz?

Bardzo mi się podobała. Oceniłbym ją co najmniej na 8+.

2. Podobała Ci się gra Darksiders?

Również bardzo mi się podobała.

3. Kiedy skończycie nagrywać Wasz album?

Nie wiem. Bardziej niż od nas zależy to od właściciela studia (a dokładniej od wolnych terminów na kolejne sesje). Zostały nam do nagrania gitary solowe i wokale, więc jeszcze sporo pracy.

1. Może troche dociekliwe i napastujące (heh jak to zabrzmiało) to co ci się w Sabatonie nie podoba ?

1) Pompatyczność, 2) to, że grają na jedno kopyto, 3) wokal niespecjalnie mi się podoba, 4) mam już dosyć parcia na Sabaton ze względu na "40:1".

2. Słyszałem parę waszych piosenek (jesteście wręcz zajeświetni) i mam do was pytanko czy w swoich planach moglibyście uwzględnić występ w Zgorzelcu ? Gwarantuje wam że pojawiło by sie multum osób :)

Będziemy grać wszędzie tam, gdzie będzie okazja zagrać na przyzwoitych warunkach.

3. Jaką gre polecasz na takie wiosenne, jeszcze chłodne wieczory ?

Dobrą. :) Skąd mam wiedzieć, jakie gry lubisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...