Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Nie. Przygotowaliśmy na płytę 10 nowych - choć po części granych już na koncertach w obecnej lub nieco innej formie - utworów. Kwestia ponownego nagrania "Virusa" lub "Głową w dół" ważyła się zresztą do samego końca, bo ostatni nowy numer kończyliśmy na kilka dni przed studiem. Dosłownie kilka dni - we czwartek zamknęliśmy utwór ("Dobra, to w studiu nagrajmy pojedyncze outro, a tę próbę już kończmy"), a w poniedziałek pojechaliśmy nagrywać bębny.

Ja byłem za tym, żeby nagrać "Głową w dół" na nowo jako bonus, ale jakoś tak pomysł się rozmył. Poza tym termin wejścia do studia gonił nas tak bardzo, że nie mieliśmy czasu o tym myśleć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie CDA zawsze zaczynam od szukania twoich tekstów. Strona 6. niby coś jest, ale ten temat mało mnie interesuje. Szukam dalej. Supremacy MMA. Fajnie. Ale tez nie czekam na to z zaciśniętymi pięściami. Przeglądam dalej. Przekartkowałem recenzje, nic. Z rezygnacją zaczynam przeglądać Publicystykę. Aż tu nagle dochodzę... do strony 96. Mam banana na twarzy do końca dnia. Dzięki. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest twoim zdaniem najlepsza twoja recka?

Nie wiem. Napisałem w życiu kilkaset artykułów, z których większości już nawet nie pamiętam. Pewnie wybierałbym między Gothikiem 2, Gothikiem 3 i Wiedźminem, ale musiałbym sobie te teksty przypomnieć. Najłatwiej więc będzie odpowiedzieć banalnie, że swojej najlepszej recenzji jeszcze nie napisałem. :)

Którą najdłużej pisałeś?

Nie mam pojęcia.

Jakie były twoje początki w pisaniu recenzji i kiedy zacząłeś je pisać?

W wieku 16 lat zacząłem pracować dla wrocławskiego pisma o grach I/O. Znajomy prowadził tam kącik RPG, dał mi namiary na naczelnego, zadzwoniłem, podesłałem próbny tekst i zostałem w I/O na 2,5 roku. Kiedy to czasopismo zbankrutowało, uderzyłem do CDA.

Grałeś w Braida?

Jeszcze nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś ten filmik o wiedźminie 2 ?

Jeszcze nie.

Może już zdążyłeś obejrzeć i jesteś w stanie powiedzieć 2 zdania (wrażenia, czy dowiedziałeś się czegoś nowego, i czy wiesz lub domyślasz się czemu grę w tak zaawansowanym stadium przedstawiają w takim jakby skompresowanym filmie, do tego nie ma jeszcze nawet highres'owych screenów) ?

Czy jesteś w stanie polecić coś Bon Jovi (w miarę możliwości z ostrzejszych rzeczy) ?

Bon Jovi i ostrzejsze rzeczy? :)

Może słowo "ostrzejszych" powinno być w cudzysłowu :wink: , chodziło mi o nieco mocniejsze kawałki w stylu "It's my life", bo widzisz często jest tak, że najcięższe/najostrzejsze kawałki (relatywnie do przeciętnego poziomu zespołu) lżejszych generalnie zespołów są bardzo udane (choć to pewnie moje subiektywne odczucie, bo generalnie lubię cięższe rzeczy).

Edytowano przez gregor64
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już zdążyłeś obejrzeć

Nie. Szczerze mówiąc, zapomniałem o tym filmiku.

Może słowo "ostrzejszych" powinno być w cudzysłowu :wink: , chodziło mi o nieco mocniejsze kawałki w stylu "It's my life", bo widzisz często jest tak, że najcięższe/najostrzejsze kawałki (relatywnie do przeciętnego poziomu zespołu) lżejszych generalnie zespołów są bardzo udane (choć to pewnie moje subiektywne odczucie, bo generalnie lubię cięższe rzeczy).

Z Bon Jovi Ci nic nie polecę, bo znam tylko ich kilka największych hitów.

Zagryzłem wargi do krwi widząc, że grasz już w KZ3. Sam się doczekać nie mogę. Jak gra się przedstawia w twoich oczach?

Gra jest fantastyczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A interesuje cię ten filmik choć trochę ?

Umiarkowanie. Nigdy nie byłem wielkim fanem zwiastunów. Zwłaszcza że widziałem już działającego Wiedźmina 2.

Myślisz że recka wiedźmina 2 przypadnie tobie ?

Jest na to bardzo duża szansa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę to Crysis 2 wychodzi 21 marca. Wyszedł już numer marcowy, 15 marca wyjdzie kwietniowy, a 15 kwietnia wyjdzie majowy. Mam przez to rozumieć, że recenzja Crysisa 2 ukaże się dopiero w numerze z maja?

Zobaczymy jak będzie.

Jaki poleciłbyś zestaw głośników 5.1 do 200 zł? Zastanawiam się nad Creative T6160. Znasz może coś lepszego w podobnej cenie?

Ja tylko testuję głośniki, które przychodzą do redakcji. Nie śledzę rynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do nauki gry na gitarze elektrycznej będę potrzebował wzmacniacza (mój nauczyciela ma i u niego z niego korzystam, ale chodzi mi o ćwiczenia), czy może mogę podłączyć gitarę do komputera?? Jaki wg.ciebie kawałek Iron Maiden jest najprostszy do nauczenia się?? PS.Jest szansa, ze wasz zespół zagra koncert gdzieś w okolicach Wadowic/Krakowa??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do nauki gry na gitarze elektrycznej będę potrzebował wzmacniacza (mój nauczyciela ma i u niego z niego korzystam, ale chodzi mi o ćwiczenia), czy może mogę podłączyć gitarę do komputera??

Możesz, aczkolwiek jest to rozwiązanie gorsze niż wzmacniacz. Do uzyskania przesterowanego brzmienia będziesz potrzebował odpowiedniego programu, który najpewniej będzie generował opóźnienia (dźwięk usłyszysz z głośników chwilę po tym, jak go zagrasz). Może to nie przeszkadzać w zwykłym brzdąkaniu, ale w ćwiczeniach z metronomem już przeszkadza.

Jaki wg.ciebie kawałek Iron Maiden jest najprostszy do nauczenia się??

Polecam coś z pierwszej płyty, np. utwory "Sanctuary", "Prowler", "Iron Maiden".

PS.Jest szansa, ze wasz zespół zagra koncert gdzieś w okolicach Wadowic/Krakowa??

Na Kraków szansa jest, pewnie. Jeśli nadarzy się odpowiednia okazja, to na pewno tam zagramy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny tekst w publicystyce. :) Gratuluje że Ci się chciało pisać i że obnażyłeś ignorancje niektórych neo-dzieci ;) Najśmieszniejszy był ten z

"czekam na oficjalną recenzje"

:P

No i takie pytanko czy porzuciłbyś redakcję na rzecz pełnego zaangażowania się w karierę muzyczną ??

Edytowano przez MarcinCallOfCthulhu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny tekst w publicystyce. :) Gratuluje że Ci się chciało pisać

Dostałem zlecenie na taki i tekst i to, czy mi się chciało, było sprawa bardzo drugorzędną. :)

No i takie pytanko czy porzuciłbyś redakcję na rzecz pełnego zaangażowania się w karierę muzyczną ??

Nie wydaje mi się, żeby groził mi kiedykolwiek taki wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zlecenie na taki i tekst i to, czy mi się chciało, było sprawa bardzo drugorzędną. :)

No ale chyba nawet nieźle się bawiłeś czytając niektóre wypowiedzi, chociaż pewnie było to rozbawienie na granicy zażenowania. ;)

Lubisz czytać biografię zespołów muzycznych lub innych osobistości ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A interesuje cię ten filmik choć trochę ?

Umiarkowanie. Nigdy nie byłem wielkim fanem zwiastunów. Zwłaszcza że widziałem już działającego Wiedźmina 2.

No i właśnie ten filmik jest chyba fragmentem tego, co widziałeś, bo jest tam i Vergen, i podróż przez lasek, i kilka walk (z jakimiś kaedweńskimi żołdakami i z kimś jeszcze), i sekcja zwłok (a kończy się bodaj walką z arakasem czy jak to się nazywa). Tyle że w paskudnej jakości, co chyba nie miało miejsca podczas pokazu, na którym byłeś.

Edytowano przez De_Luxe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki poleciłbyś zestaw głośników 5.1 do 200 zł? Zastanawiam się nad Creative T6160. Znasz może coś lepszego w podobnej cenie?

Ja tylko testuję głośniki, które przychodzą do redakcji. Nie śledzę rynku.

A pamiętasz może jakiś fajny zestaw przez Ciebie testowany, który godny byłby polecenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie ten filmik jest chyba fragmentem tego, co widziałeś, bo jest tam i Vergen, i podróż przez lasek, i kilka walk (z jakimiś kaedweńskimi żołdakami i z kimś jeszcze), i sekcja zwłok (a kończy się bodaj walką z arakasem czy jak to się nazywa). Tyle że w paskudnej jakości, co chyba nie miało miejsca podczas pokazu, na którym byłeś.

Na pokazie widziałem nie filmik, tylko działającą grę.

A pamiętasz może jakiś fajny zestaw przez Ciebie testowany, który godny byłby polecenia?

Polecam aktualny numer CDA, w którym Megatest poświęcony jest własnie kartom dźwiękowym, głośnikom, słuchawkom. Ja dobrze zapamiętałem kiedyś w testach Logitecha X-530, ale jego cena przekracza 200 złotych, o których pisałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...