Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

To ja może z innej beczki :wink: Otóż wspominałeś, że oprócz komponowania muzyki piszesz też teksty piosenek. Ciekawi mnie mianowicie, czy jako człowiek utalentowany literacko, jesteś tylko prozaikiem, czy też nie masz żadnych problemów z tworzeniem poezji. To znaczy, gdy piszesz teksty piosenek, jest to owoc natchnienia/weny twórczej (tak jak muzyka) czy raczej coś w rodzaju rzemieślniczej pracy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może z innej beczki :wink: Otóż wspominałeś, że oprócz komponowania muzyki piszesz też teksty piosenek.

No zdarza się, ale nie jest to moje powołanie.

Ciekawi mnie mianowicie, czy jako człowiek utalentowany literacko, jesteś tylko prozaikiem, czy też nie masz żadnych problemów z tworzeniem poezji.

Umiejętność pisania tekstów dziennikarskich, beletrystyki i poezji to trzy zupełnie różne rzeczy.

To znaczy, gdy piszesz teksty piosenek, jest to owoc natchnienia/weny twórczej (tak jak muzyka) czy raczej coś w rodzaju rzemieślniczej pracy?

Powiedzmy tak - kiedy pojawia się jakiś pomysł, np. na fajny refren czy jedną zwrotkę, można to nazwać "natchnieniem". Ale potem jeszcze trzeba do tego dobrego fragmentu dopisać całą resztę tekstu i wtedy to jest już dla mnie rzemieślnicza praca. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie mianowicie, czy jako człowiek utalentowany literacko, jesteś tylko prozaikiem, czy też nie masz żadnych problemów z tworzeniem poezji.

Umiejętność pisania tekstów dziennikarskich, beletrystyki i poezji to trzy zupełnie różne rzeczy.

Ale, tak już zupełnie swoją drogą, czasem można zaobserwować u pisarzy ciekawe tendencje do łączenia rodzajów literackich. Bo np. Tolkien (chodzi mi bowiem konkretnie o literaturę piękną) wplatał w swoją prozę utwory liryczne, sam zresztą popełnił wierszowane Opowieści o Tomie Bombadilu. A i na ten przykład Spakowski ukazał fragment całkiem ciekawej ballady (Wieczny Ogień). Nawet gdzieś ostatnio wyczytałem u Lema znakomity wiersz, jak to mówi jego (wiersza) zleceniodawca, "o miłości i śmierci, ale wszystko to musi być wyrażone językiem wyższej matematyki, a zwłaszcza algebry tensorów. Może być również wyższa topologia i analiza. A przy tym erotycznie silne, nawet zuchwałe, i w sferach cybernetycznych". Ubawiłem się setnie, czytając ten utwór :laugh: (A dla mnie akurat wiersze są najłatwiejsze do pisania - bo proste, nie trzeba konsekwencji takiej jak w prozie, tworzenia całego ogromnego świata, charakterystyk bohaterów, planowania akcji, co mnie zresztą trochę przeraża; nie trzeba ścisłego trzymania się konkretów i pewnej charakterystycznej dla publicystyki rutyny - tyle że co napiszę nowy wierszyk, to któryś z poprzednich przestaje mi się podobać :tongue: )

Edytowano przez De_Luxe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Kiedyś zastanawiałem się, co by było, gdybym grał w zespole - to znaczy, czy pisałbym również teksty piosenek? Po namyśle stwierdziłem, że niechętnie. Każdy twórca pisząc, stosuje charakterystyczną, właściwą mu estetykę. Ten rodzaj liryki zaś rzeczywiście znacznie ogranicza swobodę twórczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominałeś, że nie lubisz Manowaru. A co jeśli chodzi o ich wokalistę?

Adams jest świetnym wokalistą.

Na PS3 (i xboxie 360) gry chodzą z płyty, czy można je zainstalować i odłożyć płytkę w kąt (i czy powoduje to np. szybsze ładowanie się gry) ?

Wszystkie gry, które mam na PS3, nawet jeśli się instalują, i tak wymagają posiadania płyty.

Widziałeś nowy teledysk Acid Drinkers ?

Nie, i nie zobaczę, bo szkoda mi czasu na zespół, który mnie zupełnie nie interesuje.

Chciałbym zapytac sie ciebie kto pojechał na targi gamescomu.czy to ty byłes na nich?bedzie według ciebie duzo gier z gamescomu ktore moga stac sie hitami?:):wink:

Ja nie byłem na gamescomie, więc nie wypowiadam się też o grach, których nie widziałem na własne oczy.

Twa ulubiona piosenka na "Rust In Peace"?

Bo ja wiem... Trudny wybór, Może "Tornado of Souls".

Czy uprawiasz bądź uprawiałeś (na przykład w szkole) jakiś sport czynniej niż oglądanie go w telewizji?

W czasach podstawówki - taekwondo, karate, dużo piłki nożnej z kumplami.

Siema mam pytanie jaka jest twoja ulubiona strategia!? :uklon:

Nie gram w żadne strategie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najczęściej robicie po udanym koncercie?

Schodzimy, zwijamy sprzęt, idziemy ochlapać się jakąś wodą, a potem siadamy, żeby ochłonąć.

Czy ze zmęczenia w samochodzie(lub innym pojeździe którym wracacie z koncertu) zasypia ktoś z was ?

To zależy, jak daleko od Wrocławia gramy. Bywa, że ktoś zasypia (i bywa, że ze zmęczenia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie :) Wszystkiego najlepszego.

A teraz pytanie, żeby nie było zbyt miło i różowo :icon_twisted:

Czy do recenzji robisz jakieś notatki? Np. podczas grania zapisujesz sobie "Na to warto zwrócić uwagę", "O tym trzeba wspomnieć"? A może zapamiętujesz wszystko co ważne i piszesz o tym co zapamiętałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sądzisz o Shattering The Skies Above?

Nie jest to zły numer, ale zdążyłem już zapomnieć, że istnieje. :)

moim zdaniem trochę zmienili styl na bardziej death metalowy

Nie ma co oceniać po jednym numerze. Niedawno czytałem wywiad, w którym któryś z chłopaków mówił, ze na nowej płycie będą kawałki w całości screamowane, w całości śpiewane i z mieszanymi wokalami.

i co sądzisz o Nicku Augusto?

Póki co nic - ocenię, jak usłyszę go na płycie, a nie w jednym utworze.

Masz dzisiaj urodziny? Jeśli tak to wszystkiego najlepszego :kwiatek:

Dzięks.

Czy do recenzji robisz jakieś notatki?

Oczywiście, że tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...