Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Teraz trochę poważniejsze pytanie: Co myślisz o Polsce i mentalności Polaków?

Nie chcę wypowiadać się na ten temat, bo musiałbym napisać masę przykrych rzeczy.

Co robisz gdy ci się nudzi w domu ? :tongue:

Gdy mi się nudzi? Na wiele rzeczy brakuje mi czasu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś zapytał cię tutaj o twój stosunek do świąt. Odpisałeś, że cała mistyczna otoczka dla ciebie nie istnieje i że jest to marnowanie czasu, że wolałbyś spędzić ten czas w redakcji. Czy coś w ten deseń, Naprawdę tak lubisz tę pracę, że gdy masz wolne to się nudzisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoim zdaniem ta gitara nadaje się jako pierwsza gitara elektryczna?

I jak stroisz swoją gitarę? Bo udało mi się nastroić gitarę koleżance, ale swojej (oba akustyki) ni uja nie dam rady... Może dlatego, że moja jest tańszą gitarą (Matrinez ntc-080-p).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś zapytał cię tutaj o twój stosunek do świąt. Odpisałeś, że cała mistyczna otoczka dla ciebie nie istnieje

Zgadza się - jestem ateistą.

Naprawdę tak lubisz tę pracę, że gdy masz wolne to się nudzisz?

Przeczytaj, proszę, mojego posta widniejącego nad Twoim pytanie...

Twoim zdaniem ta gitara nadaje się jako pierwsza gitara elektryczna?

Absolutnie nie. To jest zabawka, którą można sobie co najwyżej powiesić dla ozdoby na ścianie. Rozejrzyj się za Cortami, Epiphone'ami albo Washburnami.

I jak stroisz swoją gitarę? Bo udało mi się nastroić gitarę koleżance, ale swojej (oba akustyki) ni uja nie dam rady... Może dlatego, że moja jest tańszą gitarą (Matrinez ntc-080-p).

Stroję z użyciem elektronicznego stroika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubisz Overkill? :)

Bardzo słabo znam ich twórczość, ale ich najświeższy album mnie zmiażdżył.

Umiesz/Próbwałeś stroić gitarę "na słuch" ?

Owszem, ale ani na próbach, ani tym bardziej na koncertach nie ma na to czasu ani warunków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś kiedyś grać utwory np. N. Paganiniego lub inne utwory muzyki poważnej?

Owszem, m.in. "Marsz turecki" Mozarta, "Cztery pory roku - lato" Vivaldiego, "Concierto de Aranjuez" Rodriga i Op.20 z "Jeziora łabędziego" Czaikowskiego.

Czy słuchasz muzyki poważnej?

Bardzo, bardzo rzadko. Jeden z powodów jest taki, że nie jest to muzyka, która nadawałaby się do słuchania w samochodzie czy z przenośnego odtwarzacza w miejskim hałasie.

Jakim samochodem obecnie jeździsz?

Hyundai Coupe RD2 1.6.

Potrafisz wskazać 3 najlepsze według Ciebie filmy i 3 najlepszych reżyserów?

Nie potrafię. Lubię obejrzeć dobry film, ale nie wkręcam się w kino na tyle, żeby mieć ulubionego reżysera.

Uprawiasz jakiś sport?

Nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką moc silnika masz przy pojemności 1.6 i ile wynosi przyśpieszenie 0-100 km/h?

Takie informacje to mogłeś sam znaleźć w necie. Wg danych producenta moc 114 KM, przyspieszenie 10,5 s.

Co obecnie słuchasz? (obecnie tzn. w przeciągu kilku dni lub tygodnia ;))

Wielu rzeczy, w tym nowego Overkilla.

Lubisz oglądać kreskówki ? :tongue:

Tylko i wyłącznie "South Park".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak stroisz swoją gitarę? Bo udało mi się nastroić gitarę koleżance, ale swojej (oba akustyki) ni uja nie dam rady... Może dlatego, że moja jest tańszą gitarą (Matrinez ntc-080-p).

Stroję z użyciem elektronicznego stroika.

To rozumeim tylko dla elektryków. A jak z klasykami? Jak je stroiłeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozumeim tylko dla elektryków.

Nie. Są też elektroniczne stroiki z wbudowanym mikrofonem. Grasz na gitarze dźwięk, a stoik pokazuje Ci, jaki dźwięk zagrałeś, więc wiesz, jak stroić.

A jak z klasykami? Jak je stroiłeś?

Na gitarze akustycznej grałem krótko i baaaardzo dawno temu. Nie pamiętam, czy miałem już wtedy stroik elektroniczny, czy stroiłem na słuch z kamertonu.

Będziesz kupywał nową płytę Ironów czy nie bardzo? :)

Sam nie wiem... Te kawałki i fragmenty, które z niej słyszałem, raczej nie zachęcają mnie do zakupu. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy byłeś na Sonisphere Festival w Warszawie?

Jeśli tak to, który zespół zrobił największe wrażenie na Tobie?

Jeśli nie, to czemu? Wiem, że nie są to twoje ulubione kapele :)

Ja bym zamiast Anthraxu wstawił Kreator, albo Sodom. Wtedy byłby optymalny skład :)

Jaka jest twoja wielka czwórka?

Wiem, dużo pytań xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy byłeś na Sonisphere Festival w Warszawie?

Nie. Poczekam, aż Megadeth przyjedzie z własnym koncertem, bo szkoda mi było kasy na Metallikę, Slayera, Anthrax i co tam jeszcze grało.

Jaka jest twoja wielka czwórka?

Nie wiem. Nie robię rankingów ulubionych zespołów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byś zrobił, gdyby twoi koledzy z redakcji przywitali Cię pustymi kartonami po pizzy? Przychodzisz głodny, nie jadłeś śniadania, a pora już na obiadzik. Redaktorzy zostali obdarowani pyszną pizzą, lecz zjedli wszystko nim się tu zjawiłeś. Wpadniesz w furię i wybijesz wszystkich, czy uradowany zbierzesz okruszki, które następnie sprzedasz na Allegro??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś? http://rockfan.pl/lajfstajl/przyg%C3%B3d-kilka-hammeta-kirka

Szczerze, to takie pitolenie robi się już żenujące. Szanuję opinie innych ludzi, pod warunkiem, że wiedzą coś o tym, co mówią. A ci tutaj to chyba dzieci, które nic nie wiedzą o muzyce i myślą, że jak powiedzą "Metallica jest do ...<niczego>", to już od razu są cool i w ogóle.

Edytowano przez Kamillosos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie spodziewasz się, że będę to wszystko czytał? :) Jeśli chcesz moją opinię na temat Hammetta, to uważam go za całkowicie przeciętnego, pozbawionego polotu rzemieślnika, który jedzie na opinii Metalliki. Gdyby grał w mniej znanym zespole, nikt nawet nie wpadłby na pomysł, żeby go umieszczać w rankingach najlepszych gitarzystów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pierwsze pytanie było tylko próbą (mikrofonu?). Ciekaw jestem czy interesujesz się mangą/anime czy raczej filmami typu sc-f/fantasy ?? Jakie filmy byś polecił, no wiesz, te które przypadły ci do gustu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy interesujesz się mangą/anime

Zgiń, przepadnij!

czy raczej filmami typu sc-f/fantasy ??

A to jest tylko taki wybór: manga/anime lub filmy sf/fantasy? :) Jeśli film jest dobry, to gatunek jest dla mnie kwestią całkowicie drugorzędną.

Jakie filmy byś polecił, no wiesz, te które przypadły ci do gustu :P

Np. "Ojca chrzestnego" i "Człowieka z blizną".

Czy jeśli twój zespół zacznie grać więcej koncertów i będziesz miał mniej czasu to rzucisz CDA ?

Musielibyśmy żyć w kraju, w którym da się wyżyć z grania takiej muzyki. Póki co jest to tylko bardzo (BARDZO) kosztowne hobby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...