Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Dla mnie to ich najlepszy album. A sam utwór The Seventh Son of the Seventh Son to dzieło sztuki które mnie zmiażdżyło, powaliło na kolana i długo przytrzymało w tej pozycji. Zresztą tak samo jak Infinite Dreams.

Dla mnie w ogóle Iron Maiden to najlepszy heavy metalowy (swoją drogą jedyny, który mi się jeszcze nie znudził) i każdy kto lubi tą muzykę powinien bić przed nimi pokłony.

To teraz pytania:

1.Czy słuchasz czasem czegoś co jest niemetalem? :smile:

2.Czy twoim zdaniem Epiphony to dobra firma dla początkujących gitarzystów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak piszesz że podoba ci się album "Seventh Son Of A Seventh Son" przy którego nagrywaniu zastosowano syntezatory gitarowe nachodzi mnie pytanie, a mianowicie:

Czy słuchałeś płyty pt. "Somewhere In Time"? Jak oceniłbyś ten krążek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd bierzesz inspirację podczas tworzenia utworów i jak ten proces wygląda? Wolisz eksperymentować z instrumentem i w jakiś sposób utrwalać to co ci wyjdzie, czy też zapisujesz utwory z głowy?

Roznie bywa. Czasem jest tak, ze jakis riff, melodyjka albo linia wokalu wpadnie mi do glowy, a wtedy siadac z gitara i probuje odtworzyc, a potem zapisac to, co "slysze" w myslach. A czasem jest tak, ze siadam z wioslem i gram rozne "bzdury" - zdarza sie, ze wyjdzie cos fajnego, albo przynajmniej jakas podstawa (progresja akordow, patent rytmiczny) czegos, co moze byc fajne po dopracowaniu. A inspiracja po prostu czasem przychodzi. :)

Czy słuchałeś płyty pt. "Somewhere In Time"?

Mam ją na półce.

Jak oceniłbyś ten krążek?

Rzadko do niego wracam, ale ma fajny klimat i kilka swietnych numerow. Nie jest to jednak album tej klasy co SSoaSS.

CormaC, co myślisz o najnowszej płycie sabatona "Art of war" ?

Nie slucham Sabatonu. Slyszalem za 2 czy 3 numery z tego albumu na ich MajSpejsie. Fajne, ale nie poczulem potrzeby sluchania calej plyty. Ale na zywo daja rade, fajnie sie ogladalo ich koncert.

Czytałeś książkę Stephena Kinga "Podpalaczka"?

Tak. Malo z niej pamietam, ale czytalem.

Jak ocenisz ten cover :

Wole oryginal. Nie jestem fanem rzężenia Lemmy'ego.

wolisz starsze albumy Testamentu, czy nowsze ?

Wole lepsze albumy niz gorsze. Wiek nie ma tu nic do rzeczy. Lubie zarowno pierwsza ich plyte, jak i najnowsza.

słuchałeś nowego albumu Slayera ?

Nie slucham Slayera.

wg. mnie mało ciekawy jest.

Dla mnie Slayer w ogole jest malo ciekawy. :)

jakie były twoje relacje z eldem zanim odszedł z redakcji?

Zalezy od fazy. Najpierw sie mocno pozarlismy, potem przez jakis czas bylismy - tak mi sie przynajmniej wydaje - kumplami. Dobrze sie dogadywalismy, pomoglem mu w przeprowadzce. Potem znow sie pozarlismy. Zreszta wtedy Eld w ogole juz nie za dobrze dogadywal sie z redakcja (i vice versa). Szkoda, ze tak wyszlo.

brakuje wam go?

Bylo, minelo, nasza karawana jedzie dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole lepsze albumy niz gorsze. Wiek nie ma tu nic do rzeczy. Lubia zarowno pierwsza ich plyte, jak i najnowsza.

no tak, ale przynajmniej wg. mnie ich pierwsze albumy były ciekawsze (np. The New Order czy Practice What You Preach), natomiast od albumu 'Demonic' wokalista śpiewa inaczej (nawet growluje), a i utwory są mniej ciekawe (niektóre po prostu nudzą).

co powiesz na to :

i to :

tylko przesłuchaj, a nie pisz swojej ogólnej opinii o zespole :chytry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że już pytałem,ale.....

...spytasz jeszcze raz, tak sobie? :)

Konkretnie chciałbym kupić numery 12/08 i 1/09. Da się gdzieś zamówić( bez Allegro)?

Pisalem juz, ze wydawnictwo prowadzi sprzedaz archiwalnych numerow do roku wstecz (patrz info na stronie z prenumerata w pismie), wiec te dwa powinny sie lapac. Starszych numerow trzeba szukac gdzie indziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że już pytałem,ale.....

...spytasz jeszcze raz, tak sobie? :)

Konkretnie chciałbym kupić numery 12/08 i 1/09. Da się gdzieś zamówić( bez Allegro)?

Pisalem juz, ze wydawnictwo prowadzi sprzedaz archiwalnych numerow do roku wstecz (patrz info na stronie z prenumerata w pismie). Starszych numerow trzeba szukac gdzie indziej.

A jak się nazywa strona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Mam do Ciebie kilka pytan. Ktora z plyt Iron Maiden jest twoja faworytka? I czy podobaly Ci sie utwory z plyty "The Number of the Beast" np. Run to the hills, Hallowed be thy name, 22 Acacia avenue i samo The Number of the Beast? A tak w ogóle to czy masz swoj ulubiony utwor Maidenow?

Pozdrawiam xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Mam do Ciebie kilka pytan. Ktora z plyt Iron Maiden jest twoja faworytka?

Nie wiem.

I czy podobaly Ci sie utwory z plyty "The Number of the Beast" np. Run to the hills, Hallowed be thy name, 22 Acacia avenue i samo The Number of the Beast?

Tak.

A tak w ogóle to czy masz swoj ulubiony utwor Maidenow?

Nie.

właśnie może skoro do kompletu dochodzi Megadeth to się skusisz, bo mówiłeś że jeszcze nie byłeś na ich koncercie

No po dodaniu Megadeth zaczalem sie zastanawiac nad wyjazdem na ten koncert. Bedzie przynajmniej jedna kapela, ktora mnie naprawde interesuje. :)

Na jakim koncercie ostatnio byłeś?

Na wlasnym w Oleśnicy. :) A wczesniej na wlasnym z Turbo, Grailknights i Zandelle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy podoba Ci się utwor "Downfall" Children of Bodom.

Tak. Znakomite intro.

I czy, Twoim zdaniem, solo pt. Latvala jest trudne do wykonania?

Jakie solo? :) Chodzi Ci o solowke gitarzysty Roope Latvali z "Chaos Ridden Years"? Zacznijmy od tego, ze w tym pitoleniu nie ma nic ciekawego. :) W dodatku dla mnie momentami brzmi trochę koślawo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...