Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

No jasne, ze slyszalem. Mam ja w kilku wersjach, byla grana na kazdym koncercie Maidenow, na jakim bylem (a bylem na 4, wszystkie z Dickinsonem). Czy jest lepsza? Nie wiem. Jest inna. Wokal Di'Anno fajnie pasowal do dwoch pierwszych plyt Maidenow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o zespole Firewind (grają amerykański power metal dobrze mówię ?), jak wypada na tle Iced Earth ?

Gdzie nagrywaliście? ( jakie studio ), w jaki sposób - na setkę, czy osobno? Ile Wam to zajęło?

Jaki sprzęt użyliście do nagrywania ( gitary, efekty, wzmacniacze, paki, basy, perkusja itd )?

Kiedy zamierzacie nagrać pełen album, czy i ile utworów zamierzacie zamieścić z EP-ki ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o zespole Firewind (grają amerykański power metal dobrze mówię ?)

Nie. Tak w ogole to sa z Grecji i graja raczej po europejsku, z tego co pamietam. Slyszalem jedna plyte, nie mialem ochoty sluchac zadnej innej.

jak wypada na tle Iced Earth ?

To jest inna bajka.

Gdzie nagrywaliście? ( jakie studio )

We wroclawskim studiu JM Records.

w jaki sposób - na setkę, czy osobno?

Najpierw perkusja, potem na setke partie rytmiczne (bas, dwie gitary), potem partie solowe, potem wokale.

Ile Wam to zajęło?

Nie pamietam juz doskladnie. Kilkadziesiat godzin.

Jaki sprzęt użyliście do nagrywania ( gitary, efekty, wzmacniacze, paki, basy, perkusja itd )?

Zobacz sobie na naszej stronie (www.indespair.pl), na czym kto gra. Bas byl puszczany w linie, perkusje (jakas Tama, o ile pamietam) wypozyczylismy od wlasciciela studia.

Kiedy zamierzacie nagrać pełen album, czy i ile utworów zamierzacie zamieścić z EP-ki ?

Mamy juz zarezerwowane na pazdziernik 2010 studio ZED w Olkuszu, moze uda sie do niego wejsc wczesniej. Poki co nie wiemy, czy nagramy ponownie cos z EP-ki, ale jest to bardzo mozliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje osobiste odczucie czy naprawdę próbujecie w muzyce oddać raczej klimat takiego starego dobrego old school-u typu Iron Maiden? (oczywiście nie to żebym próbował rzucać się jak niektórzy idioci że nie macie stylu czy coś i podrabiacie chodzi mi o typ grania który osobiście lubię )

A tak po za tym to zespoły takie jak wasz są ostatnim tchnieniem Polskiej sceny muzycznej bo po tym jak umarli wspaniali wykonawcy typu Rysiek Riedel a weszły Dody i Mandaryny plus cała reszta dźwięków zwana techno to aż płakać się chce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że są z grecji, ale wydaje mi się że grają amerykańską odmianę power metalu mimo wszystko, tu masz przykładowy utwór :

Dla mnie ten numer cos pomiedzy amerykanskim a europejskim graniem. :) Tak na marginesie - dla mnie ten numer nie jest niczym specjalnym.

i wydaje mi się że brzmi to trochę podobnie do Iced Earth

Nie. A przynajmniej ja nie mialem zadnych takich skojarzen. Jon Schaffer z Iced Earth riffuje w szalenie charakterystyczny sposob (ktory sam nazywa "kostkowaniem perkusyjnym" - bardzo geste kostkowanie na tlumionych strunach), inny niz Firewind (przynajmniej w tym numerze). Dobry przyklad masz na poczatku tego numeru: http://www.youtube.com/watch?v=nUvNMunHtN8 i w refrenie tego:

Swoja droga polecam Iced Earth kazdemu, kto uczy sie grac na gitarze, bo z doswiadczenia wiem, ze na takich riffach mozna sobie swietnie wyrobic kostkowanie.

Moje osobiste odczucie czy naprawdę próbujecie w muzyce oddać raczej klimat takiego starego dobrego old school-u typu Iron Maiden?

Nie bardzo rozumiem, czy wlasnie napisales, jakie jest Twoje odczucie, czy zapytales mnie, czy tak wlasnie robimy. :) Tak czy inaczej - my nie staramy sie niczego oddawac, nie robimy zadnych zalozen. Po prostu gramy na luzie taka muzyke, jaka sama nam sie komponuje. Nikt nie wymysla na sile "starego dobrego oldskulu" ani nie odrzuca zadnego riffu dlatego, ze brzmi nowoczesniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze z dwa pytanka do ciebie jeśli można ?

1: Czasem chyba zdarza ci się pośledzić scenę moddingu Gothica ? jeśli tak, to jaka według ciebie modyfikacja się najlepiej zapowiada ? czytałem wasz artykuł o MT, i byłem nawet zainteresowany.

2: Czy zdarza ci się czasem obejrzeć jakiś film pełnometrażowy w Gothicu zrobiony ? coś w stylu "Gothic: strażnicy przymierza", lub jakieś inne ? jeśli tak to masz jakiś ulubiony. ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem sobie ostatnio twoja zapowiedź już odmienionego Borderlands i że czekałeś bardzo na niego zawiodłeś się ?

Nie gralem. Jakos nie czulem potrzeby.

I jakie są według ciebie najlepsze dwa kawałki Trivium i Iron Maiden

Nie umiem wskazac tylko dwoch kawalkow. Zreszta jesli byloby to latwe w przypadku kapeli, ktora nagrala kilka albo kilaknascie albumow, znaczyloby to wedlug mnie, ze to slaba kapela, ktorej trafily sie przypadkiem dwa hity.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że nie słuchasz Anthraxa za bardzo, ale mógłbyś ocenić na podstawie tych 2 utworów który wolkal wg. ciebie lepszy :

http://www.youtube.com/watch?v=QdQdDzbGyGQ

http://www.youtube.com/watch?v=izdicvxFxEk

Wokal Johna Busha bardziej mi sie podoba. Tyle ze porownywanie nagrania koncertowego i studyjnego jest nie fair wobec wokalisty z tego pierwszego.

a i co sądzisz o tym Sonisphere Festival w Polsce

Fajnie, ze jest w Polsce taka impreza, ale mnie ona nie interesuje, bo nie slucham zadnego z tych zespolow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...