Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

To postawie pytanie inaczej, jaką gitarę polecasz? (Posiadam 5100zł)

Powiem szczerze, ze nie orientuje sie gitarach za taka cene. Poza tym naprawde jest Ci potrzebna az tak droga gitara? Po co?

A drugie pytanie: koledzy mówią, że "prawdziwe" gitary zaczynają się od 10000 , ile w tym prawdy?

Zero.

1. Co sądzisz o zespole Manowar?

Sadze, ze sa zabawni z tym swoim "imidżem", patosem, struganiem twardzieli i wylwaniem sobie na koncertach na leb wody wlanej do puszki po piwie (patrz wywiad z bebniarzem Motorhead w aktualnym wydaniu "Heavy Metal Pages" - fragment o wspolnej trasie z Manowar). Muzycznie tez mnie nie powalili.

2. I teraz wybiegnę nieco w przyszłość:) Wybierzesz się na koncert Testamentu 11.07 do Krakowa?

Nie wiem, ale watpie. Wybralbym sie moze, gdyby to byl normalny koncert, a nie festiwal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić w najbliższej przyszłości elektryka, mozesz jakiegoś polecić ? I chodzi mi o sprzęt stosunkowo tani, tak do 1500 zł.

Jesli ma to byc gitara do muzyki rockowej/metalowej, to nada sie kazde porzadnie wykonane wioslo z przyzwoitymi przystawkami typu humbucker. Wydaje mi sie, ze w tej cenie gitary roznych uznanych producentow nie beda od siebie diametralnie odbiegaly jakoscia, wiec to, czy wybierze sie Ibaneza czy np. BC Richa zalezy od gustu i wygody, ktora trzeba juz obadac wlasnorecznie. No i polecam przyjrzec sie gitarom uzywanym - wioslo uzywane zazwyczaj jest wyzszej klasy niz nowka za te sama cene. Tyle ze nie warto kupowac wysylkowo, bez uprzedniego przetestowania konkretnego egzemplarza.

Wcześniej pisałeś,że Coldplay jest "muzyką do tępego gapienia się w scianę.Dlaczego tak,hmm,uważasz??

Wszystkie kawalki Coldplaya, ktore slyszalem, to byly jakies melancholijne smęty. Nie po to slucham muzyki, zeby wpedzac sie w depresje. Muzyka ma mi dac energie, pozytywnego kopa, a nie doła.

Uzasadnij.

Nie badz taki roszczeniowy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wydawac na taka gitare 5 tysiecy zlotych. Nasz gitarzysta kupil nowego Ibaneza za 3500 zlotych i po pewnym czasie stwierdzil, ze to bylo to bezsensowne, bo rownie dobrze moglo wziac wioslo za 2500. Moja gitara w momencie zakupu w katalogu dystrybutora figurowala przy kwocie ok 3 tys. zlotych, kupilem ja okazyjnie w zaprzyjaznionym sklepie muzycznym za 1400 (szef sklepu kupil ja jako powystawowa i sprzedal mi po kosztach). Wymagala wymiany przystawek na lepsze, ale w sumie i tak kosztowala polowe tego, ile Ty chcesz wydac na wioslo. Wez przy tym pod uwage, ze my potrzebujemy naprawde niezlego sprzetu, bo gramy koncerty i nagrywamy w studiu. Wydawanie 5 tys. na gitare przez kogos, kto - bez obrazy, ale taki wniosek wyciagnalem - nie orientuje sie za bardzo w temacie, jest wyrzucaniem pieniedzy w bloto. To troche tak, jakby ktos chcial sobie kupic pierwszy woz za 300 tys. zlotych, zeby dobrze jezdzil i ladnie wygladal - przesada w czystej postaci.

Tak z ciekawosci - do czego planujesz podlaczac te gitare za 5 klockow?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci - do czego planujesz podlaczac te gitare za 5 klockow?

W domu to:

Dół: Marshall 1960a (czy jakoś tak...)

A góra to: Marshall mg50dfx

Myślałem o kupnie wzmacniacza, ale kolega kupował nowszy, więc dał mi za Free :)

U kolegi na próbach używamy wzmacniacza firmy Philips, podpiętego do 2 mocnych głośników (no name) - kumpel nie chce powiedzieć z jakich źródeł posiada... :confused:

@Edit

Od 6 lat gram na Samicku AV1 i doszedłem do wniosku,że ta gitara mnie mocno ogranicza

Edytowano przez ShuanAzuestrode
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci - do czego planujesz podlaczac te gitare za 5 klockow?

W domu to:

Dół: Marshall 1960a (czy jakoś tak...)

A góra to: Marshall mg50dfx

Chcesz kupic wioslo za 5 tys., zeby podlaczyc je do taniego tranzystorowego wzmacniacza? No prosze Cie... Powaznie to przemysl, bo to bez sensu. Kup sobie lepiej dobry wzmacniacz.

U kolegi na próbach używamy wzmacniacza firmy Philips, podpiętego do 2 mocnych głośników (no name)

No w swietle mojego powyzszego komentarza nie wiem nawet, co mam Ci teraz napisac. :)

Od 6 lat gram na Samicku AV1 i doszedłem do wniosku,że ta gitara mnie mocno ogranicza

W jaki konkretnie sposob Cie ogranicza? Poza tym miedzy Samickiem a gitara za 5 tys. jest cala masa innych mozliwosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no CormaC, Nightwish jest wg. Ciebie aż taki zły? No, ta ostatnia wokalistka, Anette Olzon, jest rzeczywiście mizerna w porównaniu do Tarji Turunen, ale bez przesady. Każdy oczywiście ma prawo do opinii ale Nightwisha właśnie zjechałeś dokumentnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwyklem wypowiadac sie (a zwlaszcza wyglaszac skrajne opinie) na tematy, o ktorych nie mam pojecia. Nighwisha slyszalem. Widzialem ich tez na zywo (w przeciwienstwie do wiekszosci z tych, ktorzy tak przede mna tej kapeli bronia) - wypadli strasznie mizernie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki konkretnie sposob Cie ogranicza? Poza tym miedzy Samickiem a gitara za 5 tys. jest cala masa innych mozliwosci.

Mnie denerwować zaczął gryf, Czasami dostęp do "dolnych" progów jest niemożliwy podczas grania jakiejś solówki. A z innych? Struna E (basowa) obija o progi - tworzy przy tym denerwujący pogłos... Reflektuję na Flyinga ,ponieważ jest bardzo dobra budowa, umożliwiająca dostęp do "dolnych" progów. Samicki z serii AV1 są dobre do nauki, potem już trochę przeszkadzają, przynajmniej ja tak sądzę.

A grałeś kiedyś na jakimś Samicku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wszystkie kawalki Coldplaya, ktore slyszalem, to byly jakies melancholijne smęty. Nie po to slucham muzyki, zeby wpedzac sie w depresje. Muzyka ma mi dac energie, pozytywnego kopa, a nie doła."

Proszę-Coldplay live

To piosenka z nowej płyty,przesłuchaj,jest w miarę krótka,i powiedz czy rzeczywiście jest smętna :)

Jeżeli tak-podaj mi w takim razie piosenkę,która daje tobie kopa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki konkretnie sposob Cie ogranicza? Poza tym miedzy Samickiem a gitara za 5 tys. jest cala masa innych mozliwosci.

Mnie denerwować zaczął gryf, Czasami dostęp do "dolnych" progów jest niemożliwy podczas grania jakiejś solówki. A z innych? Struna E (basowa) obija o progi - tworzy przy tym denerwujący pogłos... Reflektuję na Flyinga ,ponieważ jest bardzo dobra budowa, umożliwiająca dostęp do "dolnych" progów. Samicki z serii AV1 są dobre do nauki, potem już trochę przeszkadzają, przynajmniej ja tak sądzę.

A grałeś kiedyś na jakimś Samicku?

Osobiście z gitar mogę ci polecić (jeśłi chcesz w kształcie "V") jakąś firmy Dean. Przykładem może być tu model sygnowany przez Dave'a Mustaine'a lub Dimebag Darrela (Razorbacki). A do Gibsonów jakoś się przekonać nie mogę.

PS Sorry za offtopowanie. :)

Edytowano przez Qstka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwować zaczął gryf, Czasami dostęp do "dolnych" progów jest niemożliwy podczas grania jakiejś solówki. A z innych? Struna E (basowa) obija o progi - tworzy przy tym denerwujący pogłos... Reflektuję na Flyinga ,ponieważ jest bardzo dobra budowa, umożliwiająca dostęp do "dolnych" progów.

A probowales grac kiedys na V-ce na siedzaco? Chyba ze cwiczysz zawsze na stojaco, z zawieszona gitara.

A grałeś kiedyś na jakimś Samicku?

Nie.

Proszę-Coldplay live

To piosenka z nowej płyty,przesłuchaj,jest w miarę krótka,i powiedz czy rzeczywiście jest smętna :)

Jest. Dla mnie to jest ogniskowe brzdakanie calkowicie pozbawione wyrazu. Takie troche U2, rowniez z bardzo slabymi wokalami (te rachityczne falseciki...). No sorry, ale ja nie slysze w tym zadnej energii, zadnych jaj, zadnego pazura. Na maksa mdłe.

Jeżeli tak-podaj mi w takim razie piosenkę,która daje tobie kopa :)

Jest ich cala masa, bo metal ma w zwyczaju dawac kopa. Pierwszy przyklad z brzegu:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie niby daje kopa,jest tam pewne wyczucie rytmu.

Ale mi zawsze nie będzie odpowiadało to,hmm "darcie się" zamiast śpiewania.

No właśnie-wielu ludzi mówi,że metal to ciągłe "darcie mordy"-co o tym sądzisz??

Co kto lubi,ja zostaje przy Coldplay i ich jak to ująłeś " brzdąkaniu".

Ja w Coldplay widzę wyraz.

Ale jak już mówiłem-co kto lubi,fajnie było usłyszeć twoją opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A probowales grac kiedys na V-ce na siedzaco? Chyba ze cwiczysz zawsze na stojaco, z zawieszona gitara.

Częściej gram na stojąco, rzadko mi wychodzą te bardziej zaawansowane solówki bez mocnego wygięcia ręki (mam nadziej ,że wiesz o co chodzi...), ale jeśli chodzi o granie na siedząco to tylko na jakimś taborecie, na innych "sprzętach do spania i nie tylko"- trochę za nisko są cztery litery a gitara za wysoko. :) Na V-ce gra się (z tego jak mi kolega pokazywał) albo prawie pionowo przy lewej nodze, albo całkowicie poziomo- gra na "SdSiNT" odpada w tym wypadku. Tak więc nie zbaczając z tematu zapytam- twoja gitara ma "klasyczny" kształt?

PS. Niezła konwersacja wyszła. :turned:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o nowej płycie Huntera Hellwood 2009

Nic, bo Hunter od zawsze jest mi obojetny. Plyty nie slyszalem i nie planuje sluchac.

W sumie niby daje kopa,jest tam pewne wyczucie rytmu.

W metalu mocny rytm jest bardzo wazny.

Ale mi zawsze nie będzie odpowiadało to,hmm "darcie się" zamiast śpiewania.

I calkowicie to rozumiem. Ale gdyby ktos mi 5 lat temu puscil ten utwor i powiedzial, ze kiedys bede go uwielbiam, to bym odpowiedzial: "Zartujesz? Z takimi wokalami nigdy w zyciu". Gust sie zmienia.

No właśnie-wielu ludzi mówi,że metal to ciągłe "darcie mordy"-co o tym sądzisz??

Sadze, ze sa ignorantami i nie warto z nimi nawet dyskutowac. To tak, jakby stwierdzili, ze muzyka klasyczna to "nap******* w fortepian". Tacy wokalisci jak Dickinson (Iron Maiden) czy Halford (Judas Priest) to pierwsza liga rockowych glosow. A od znakomitych wokalistow w metalu po prostu sie roi. W zadnym innym gatunku nie ma tylu genialnych wokalistow. Oczywiscie pomijam tu calkowicie blackmetalowych wrzaskunów i burczących deathmetalowcow.

Co kto lubi,ja zostaje przy Coldplay i ich jak to ująłeś " brzdąkaniu".

Ja w Coldplay widzę wyraz.

Kazdego rusza co innego - jednego delikatne wokale na tle czystego brzmienia gitar, innego podwojna stopa i rockowe gardla o 3-oktawowej skali.

Częściej gram na stojąco, rzadko mi wychodzą te bardziej zaawansowane solówki bez mocnego wygięcia ręki (mam nadziej ,że wiesz o co chodzi...)

Ani troche. :)

ale jeśli chodzi o granie na siedząco to tylko na jakimś taborecie, na innych "sprzętach do spania i nie tylko"- trochę za nisko są cztery litery a gitara za wysoko. :)

Jasna sprawa. Trzeba miec siedzisko dobrane do wzrostu.

Tak więc nie zbaczając z tematu zapytam- twoja gitara ma "klasyczny" kształt?

Ja gram na gitarze BC Rich Mockingbird NJ (tu akurat jest wersja ST, ale mniejsza z tym - ksztalt ten sam):

mockingbird_st.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slucham. Polecalem juz w tym watku zespoly Turbo, CETI, Chainsaw, Witchking, Privateer. Plyta zespolu Black River bardzo mi sie spodobala, tak samo debiut Made of Hate. Przy okazji polece tez ekipe mojego dobrego kumpla (on, ja i basista InDespair gralismy wiele lat temu w jednej kapeli): ->Kobold.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym fortepianem to ciutkę zły przykład,ale rozumiem o co Ci chodzi.

Niektórzy ludzie nie potrafią zaakceptować innych subkultur,i dla nich darcie "przesłania" inne zalety utworu-w podanym przez ciebie utworze podobał mi się dźwięk gitary,i zmiany tempa-tak zmiany tempa to jest coś co lubię-podasz utwór gdzie to często występuje?

Być może się na metal przerzucę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...