Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

Masz jakieś ulubione intro z płyt muzycznych lub gry?

Nie. Ale bardzo podoba mi się np. intro do albumu "Endgame" Megadeth.

Co sądzisz o A Matter of Life and Death?

Za długa o kwadrans, nudna, pitolenie bez polotu i energii. Nie słucham jej.

Słuchasz polskiego metalu? Typu Turbo, TSA, Kat.

Lubię Turbo, Miecz Wikinga, Chainsaw, Witchkinga. Kata nie lubię za wokal i teksty Kostrzewskiego (zresztą muzycznie też mnie w zasadzie nie rusza poza kilkoma utworami), a TSA niewiele ma wspólnego z metalem (co samo w sobie mi nie przeszkadza, ale po prostu nie podoba mi się jak grają).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś może "Strażnika Światła" Turbo?

Tak, mam tę płytę. Przesłuchałem kilka razy, stwierdziłem, że jest tam kilka fajnych numerów i... zapomniałem, że ją mam. :)

Czy wolisz starsze wydawnictwa?

Po pierwsze - nie uznaję Turbo bez Grześka Kupczyka na wokalu. Po drugie - ograniczam się do ich trzech pierwszych albumów, bo "Ostatni wojownik" mi jakoś nie pasuje.

Jak ważny jest dla Ciebie tekst w piosence? Czy ma być tylko dopełnieniem dla melodii, czy nieść ze sobą coś więcej?

Nie wymagam, żeby tekst utworu niósł jakieś ważne przesłanie - dla mnie najważniejsza jest muzyka. Przeszkadza mi natomiast, jeśli tekst jest strasznie głupi/naiwny/grafomański.

Masz jakiś ulubiony?

Nie.

Co daje Ci "powera" do tworzenia?

Nie wiem. Po prostu czasem do głowy wpada mi jakiś dobry riff lub jakaś melodia, a wtedy siadam z gitarą i próbuję zagrać to, co wymyśliłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że najważniejsza jest muzyka. W związku z tym, czy słuchasz utworów instrumentalnych? Bądź całych płyt. Wykluczmy płyty solowych gitarzystów :)

Czy jest jakiś podgatunek metalu, którego nigdy nie polubisz i zaczniesz słuchać?

Zdarzało Ci się zasnąć przy włączonej muzyce? ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że najważniejsza jest muzyka. W związku z tym, czy słuchasz utworów instrumentalnych?

Jeśli są dobre, to czemu nie?

Bądź całych płyt. Wykluczmy płyty solowych gitarzystów :)

Nie, nie słucham płyt instrumentalnych poza Martym Friedmanem.

Czy jest jakiś podgatunek metalu, którego nigdy nie polubisz i zaczniesz słuchać?

Jasne. Na pewno nie będę słuchał black metalu, żadnych wyjących lasek w stylu Nightwisha, żadnego epicko-rycersko-smoczego zadęcia typu Rhapsody (of Fire). Wątpię tez, żebym przekonał się do death metalu poza Amon Amarth.

Zdarzało Ci się zasnąć przy włączonej muzyce? ^^

Oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Na pewno nie będę słuchał black metalu, żadnych wyjących lasek w stylu Nightwisha, żadnego epicko-rycersko-smoczego zadęcia typu Rhapsody (of Fire). Wątpię tez, żebym przekonał się do death metalu poza Amon Amarth.

A jeśli na wokalu byłby facet, to byłbyś skłonny posłuchać kapel tzw. gothic metalowych? Czyli power metal z domieszką fantasy nie jest lubiany ostatnio ( i dobrze :)). A Edguy znasz? Fajny, przebojowy power bez zbędnego patosu. Taki humorystyczny band raczej. A co Cię przekonało do Amonów?

Oczywiście.

A przy której?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli na wokalu byłby facet, to byłbyś skłonny posłuchać kapel tzw. gothic metalowych?

Nie. I to niezależnie od tego, czy przez gothic metal rozumiesz ponurych panów grających w tempie 40 mroczne suity o śmierci, czy zakamuflowanych powermetalowców z orkiestrą puszczaną z Casio.

A Edguy znasz?

Owszem. Ale skończyłem przygodę z nimi po albumie "Mandrake". Nie podoba mi się, jak grają teraz. Zresztą "Vain Glory Opera" też bym już teraz raczej nie wytrzymał.

A co Cię przekonało do Amonów?

Klimat.

A przy której?

Przy tej zielonej, trzeciej od prawej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś ulubione intro z płyt muzycznych lub gry?

Nie. Ale bardzo podoba mi się np. intro do albumu "Endgame" Megadeth.

A co sądzisz o dość specyficznym (i krótkawym) The End of Everything z Ascendancy?

Panoramiczny: Twierdzenie, że CormaC zapisuje piosenki czy albumy, przy których usnął (albo jakoś je odznacza), to dość ciekawa teza, ale chyba jednak nieco naiwna :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej zielonej, trzeciej od prawej.

No sorry, ale jakoś nie mogę zrozumieć. Chyba, że to taka wyszukana ironia.

Pytałeś: "Przy której muzyce?". No przy tej co zwykle, bo przy jakiej?

A co sądzisz o dość specyficznym (i krótkawym) The End of Everything z Ascendancy?

Jest świetne, bardzo je lubię.

Panoramiczny: Twierdzenie, że CormaC zapisuje piosenki czy albumy, przy których usnął (albo jakoś je odznacza), to dość ciekawa teza, ale chyba jednak nieco naiwna :laugh:

I dlatego właśnie nie wiedziałem, jak sensownie na tamto pytanie odpowiedzieć.

Cormacu czy podczas prób lub koncertów używasz zatyczek do uszu?

Oczywiście. Używam specjalnych stoperów dla muzyków, które tłumią liniowo wszystkie częstotliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć CormaC mam kilka pytan

1 Jak myślisz czy nowy Wiedżmin wyjdzie na przełomie 2011 roku ?

2Czy w tym badż następnym roku przyjedzie do polski Iron maiden lub Trivium i czy wybrałbyś się na któryś z nich ?

3 Lubisz Trylogie Władcy Piersciena ( film) czy wracałeś kiedys do niego ?

4 Co sadzisz o zespołach takich jak Skid Row , Children Of Bodom, Steel Panther , Agnostic Front ?

Czy masz jakieś zdanie na temat tego co się dzieje wokół krzyża postawionego przed pałacem prezydenckim czy kompletnie jesteś wobec tego obojętny ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Jak myślisz czy nowy Wiedżmin wyjdzie na przełomie 2011 roku ?

Na przełomie 2010/2011 czy 2011/2012? :) Jeśli już, to ta druga opcja.

2Czy w tym badż następnym roku przyjedzie do polski Iron maiden lub Trivium i czy wybrałbyś się na któryś z nich ?

Skąd ja mam wiedzieć takie rzeczy? Jeśli będą takie koncerty (i jeśli Trivium przyjedzie jako headliner) to na pewno na nie pojadę. Byłem na 4 koncertach Maidenów i żadnego przyszłego nie odpuszczę.

3 Lubisz Trylogie Władcy Piersciena ( film) czy wracałeś kiedys do niego ?

Film jest bardzo dobry. W zasadzie chętnie obejrzę to jeszcze raz na DVD.

4 Co sadzisz o zespołach takich jak Skid Row , Children Of Bodom, Steel Panther , Agnostic Front ?

Skid Row - nie moje klimaty, ale Bach jest rewelacyjnym wokalistą. Bodomów lubię, ale powiedzmy, że do płyty "Hate Crew Deathroll".

Czy masz jakieś zdanie na temat tego co się dzieje wokół krzyża postawionego przed pałacem prezydenckim czy kompletnie jesteś wobec tego obojętny ?

Nie jestem obojętny. Nie wierzę, że władze mogły aż tak dać ciała w tej sprawie. Trzeba było podjąć decyzję i konsekwentnie wcielić ją w życie. Opcja 1 - zostawić tych oszołomów, żeby nie robić zadymy i nie nagłaśniać sprawy. Postaliby pod tym swoim krzyżem, potrzymaliby się za rączki, pośpiewaliby sobie pioseneczki i w końcu by sobie poszli. Opcja 2 - podjąć działania i usunąć krzyż bez względu na protesty i krzyki. To, co zrobiono, to skandal - przyszli usuwać, po czym ustąpili przed bandą wściekłych fanatyków. Naprawdę jest mi wstyd, że w Polsce dzieją się takie rzeczy. A to, że pisały o tym zachodnie media i cytowały skretyniałych półgłówków, którzy twierdzili, że Kaczyńskiego zabili wspólnie Putin i "Żyd Tusk", to jest po prostu tragedia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja mam wiedzieć takie rzeczy? Jeśli będą takie koncerty (i jeśli Trivium przyjedzie jako headliner) to na pewno na nie pojadę. Byłem na 4 koncertach Maidenów i żadnego przyszłego nie odpuszczę.

W sprawie koncertu Trivium jest szansa, że przyjadą do naszego kraju w 2011 roku. Pytałem o to basistę zespołu na Twitterze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram się (i pieniądze ;)) do zakupu nowej gitary. Myślę o BC richu Mockingbird ST, który wydaje mi się, że powinien być zbliżony do twojego mockingbirda z serii NJ. Mógłbyś mi napisać jak jest wykonane to wiosło, czy floyd nadaje się do grania, czy raczej zablokowania i co myślisz o nietypowej menzurze 24 5/8? O brzmienie nie pytam, bo wiem że zmieniałeś pickupy. Ewentualnie możesz napisać co myślisz o moim wyborze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...