Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

W jaki sposób dowiadujesz/ dowiadywałeś się o nowych zespołach, których następnie zaczynałeś słuchać? Tym bardziej, że czas, w którym krystalizowały się Twoje metalowe gusta nie był erą yt czy myspace. Pożyczałeś płyty od znajomych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te 10-12 lat temu dowiadywałem się od znajomych oraz z prasy muzycznej. Teraz oczywiście jest tak łatwo, że znajdowanie perełek nie jest już aż tak satysfakcjonujące. :) Ale wciąż też przeglądam prasę muzyczną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobiłeś ze swoim starym sprzętem? Mam tu na myśli gitarę, którą miałeś przed aktualną (tak wgl jaka to?) i piecyk, jeśli też go wymieniałeś (chyba, że ten stary nadal masz w domu, a dokupiłeś tylko mocniejszy do koncertowania). Trzymasz to nadal z sentymentu, czy może puściłeś w dalszy obieg? Masz wciąż swojego pierwszego akustyka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieć tak:

1) Pierwszy akustyk nadawał się tylko do śmieci, więc tam wylądował

2) Pierwsza gitara elektryczna została puszczona w dalszy obieg. To była taniocha - nie warto jej było trzymać nawet w roli zapasowego wiosła

3) Pierwszym wzmacniaczem, jaki kupiłem był 10W Squier. Dalej używam go w domu z kostką MT-2. Później kupiłem sobie H&K Attaksa 100 na próby - kombo 2x12, na znakomitych głośnikach Celestion Greenback. Ten wzmacniacz też dalej mam - stoi na salce jako zapasowy. Po drodze (kilka lat temu) miałem tani multiefekt Digitecha (RP50), ale pozbyłem się go, bo ani nie był mi specjalnie potrzebny na żywo, ani nie prezentował jakości studyjnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaka jest twoja ulubiona postać z cyklu wiedźmińskiego (po za Geraltem)?

Bo ja wiem... Jaskier?

2. Jakie jest twoje ulubione opowiadanie z cyklu?

Naprawdę nie wiem.

3. Zamierzasz kupić Wiedźmina 2? Jeśli tak to na PS3 czy PC?

Po pierwsze - mam nadzieję, że będę miał okazję tę grę recenzować. Po drugie - jeśli recenzję będzie pisał ktoś inny, to mam nadzieję, że dostaniemy dość egzemplarzy gry, żebym nie musiał jej kupować. Po trzecie - zdecydowanie na PC (no chyba że mój domowy PC, którego od kilku lat nie upgrade'owałem i upgrade'ować w najbliższym czasie nie planuję, nie pozwoli na komfortową grę...).

W jakim wieku zacząłeś się uczyć grać na gitarze?

O ile dobrze pamiętam, miałem 16 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio znów zacząłem słuchać InDespair, i tak mnei naszło pytanie, czy w filmiku "Głową w dół" (nadzwyczajnie dobry utwór!) po solówce w momencie "Hey, Hey, Hey (...)!!!" mieliście na myśli "A gunshot to the head of trepidation"?

A drugie pytanie (już by pytania o Trivium zamknąć), co sądzisz o utworach: "This World Can't Tear Us Apart" (z "The Crusade") i "Into The Mouth Of Hell We March"? (dla mnie nr. 1)

Pozdro. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz bardziej serio - znasz niemiecki zespół Megaherz ?

Nie.

Ostatnio znów zacząłem słuchać InDespair, i tak mnei naszło pytanie, czy w filmiku "Głową w dół" (nadzwyczajnie dobry utwór!) po solówce w momencie "Hey, Hey, Hey (...)!!!" mieliście na myśli "A gunshot to the head of trepidation"?

To teraz wejdź na nasz MySpace (http://www.myspace.com/ndspr) i sprawdź, czy w studyjnej wersji kawałka jest jakiekolwiek "hej, hej, hej!". :) To po prostu tak wyszło na koncercie.

A drugie pytanie (już by pytania o Trivium zamknąć), co sądzisz o utworach: "This World Can't Tear Us Apart" (z "The Crusade") i "Into The Mouth Of Hell We March"? (dla mnie nr. 1)

Pierwszy bardzo dobry, drugi rewelacyjny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj, bo warto...

To rzuć jakiegoś linka.

Poza tym patrzyłem Twój zespół na lastfm i myślę, że macie sporą szansę zaistnieć na polskiej scenie, o ile wydacie coś sensownego, a nie EP-ke...

Wiemy. I dlatego niebawem nagrywać będziemy pełnowymiarowy album.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wybierałeś swoją gitarę? :

a) "Ładna jest! Biorę ją, w końcu to B.C. Rich. Szajsu nie dostane!"

B ) "Ta ma złe drewno. Ta złe przetworniki. Ta złe mocowanie uchwytu na pasek. Ta zły gryf. I po przejrzeniu 10000000000 gitar w końcu wybrałeś? (pozdrawiam kumpla, który kupił gitarę po 2 latach poszukiwań "Tej Najlepszej")

c) "Na Parametry się nie patrze, zwracam uwagę na dźwięk" i po obejrzeniu w sklepie kilku wioseł wybrałeś "Tą Najlepszą"?

d)...albo inaczej? :)

Edytowano przez ShuanAzuestrode
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zamierzacie (Ty i zespół) dać w Polsce jakiś koncert

Nie. Nie zamierzamy dzielić się swoją muzyką z ludźmi, bo uważamy, że jest na to za dobra.

A tak poważnie, to gramy koncerty - wystarczy sprawdzić na naszej stronie (www.indespair.pl).

Znasz zespół Kabanos?

Tylko z nazwy.

I co sądzisz o tekstach (tylko tekstach) grupy M.O.R.O.N, której piosenki były na coverze CDA.

Nic nie sądzę, bo tych tekstów nie znam.

Jaki teraz masz model BC Rich'a ?

Ten sam od jakichś 8 lat - Mockingbird NJ. Tyle że wymieniłem fabryczne przystawki na zestaw Seymour Duncan Live Wire Dave Mustaine.

1) Nie jest to muzyka, jakiej słucham. 2) Po niemiecku - nie dziękuję, nie skorzystam.

Jak wybierałeś swoją gitarę?

BC Riche podobały mi się zawsze, ale na początku napaliłem się na model Warlock. Tak się jednak złożyło, że sprzedawca z zaprzyjaźnionego sklepu z instrumentami wywiesił u siebie powystawowego Mockingbirda w świetnej cenie (połowa ceny katalogowej). Długo się nie zastanawiałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...