Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Po pierwsze - niczego jeszcze na nowo nie nagraliśmy, bo do studia wchodzimy w październiku. Jeśli zdecydujemy się nagrać "Głową w dół" ponownie, to nie będziemy wprowadzać żadnych zmian kompozycyjnych. Różnica będzie taka, że teraz stroimy się do D, a EP-ka nagrywana była w standardowym stroju E. No i oczywiście brzmienie byłoby o wiele lepsze, bo zarezerwowane mamy zawodowe studio ze świetnym producentem. No i przypuszczalnie wokale wyszłyby lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że na waszej nowej płytce, będą utwory tylko po angielsku - kawałki Nie widział nikt Nie widział nikt i Głową w dół brzmią genialnie właśnie dzięki m.in. polskiemu wokalowi. Rozumiem, że gdy słuchałem waszych utworów na last.fm - nie zrobiłem źle. Są tam udostępnione za waszą zgodą tak?

Jeszce coś:

Czy do strojenia gitary używasz jakichś konkretnych programów czy stroisz na słuch?

I czy znasz może jakieś dobre internetowe lekcje gry na gitarze dla początkujących? Takich, którzy pierwszy raz mają w łapach gitarę.

Edytowano przez DonRomano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że na waszej nowej płytce, będą utwory tylko po angielsku (...)

Mnie to akurat odpowiada. :happy:

Nie, nie będzie ballady.

A szkoda, będzie może instrumental w takim razie ?

Słuchasz może jeszcze jakichś power metalowych zespołów (amerykańskich i europejskich) poza Iced Earth ?

Może Helloween ?

O ile dobrze pamiętam to pisząc kiedyś komentarz do

filmiku napisałeś jak coś o technice w jakiej grali solo (1:44), ale później zmieniłeś komentarz i chciałbym wiedzieć jak ta technika się nazywa (o ile w ogóle to jest jakaś technika i ma swoją nazwę).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że na waszej nowej płytce, będą utwory tylko po angielsku - kawałki Nie widział nikt Nie widział nikt i Głową w dół brzmią genialnie właśnie dzięki m.in. polskiemu wokalowi.

Doszliśmy do wniosku, że nie opłaca się nagrywać płyty w całości po polsku.

Rozumiem, że gdy słuchałem waszych utworów na last.fm - nie zrobiłem źle. Są tam udostępnione za waszą zgodą tak?

Sam je tam umieściłem.

Czy do strojenia gitary używasz jakichś konkretnych programów czy stroisz na słuch?

Na próbach i koncertach używam stroika elektronicznego (Ibanez LU20). W domu korzystam z programu AP Guitar Tuner.

I czy znasz może jakieś dobre internetowe lekcje gry na gitarze dla początkujących? Takich, którzy pierwszy raz mają w łapach gitarę.

Nie znam.

A szkoda, będzie może instrumental w takim razie ?

Nie.

Słuchasz może jeszcze jakichś power metalowych zespołów (amerykańskich i europejskich) poza Iced Earth ?

Może Helloween ?

Swego czasu bardzo dużo słuchałem Helloween. Teraz został mi już tylko sentyment do Helloween z okresu, gdy grał z nimi (a zwłaszcza śpiewał - pierwsza płyta) Kai Hansen.

O ile dobrze pamiętam to pisząc kiedyś komentarz do
filmiku napisałeś jak coś o technice w jakiej grali solo (1:44), ale później zmieniłeś komentarz i chciałbym wiedzieć jak ta technika się nazywa (o ile w ogóle to jest jakaś technika i ma swoją nazwę).

Nie przypominam sobie, żebym cokolwiek pisał o tym fragmencie. Nic szczególnego w nim nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszliśmy do wniosku, że nie opłaca się nagrywać płyty w całości po polsku.

A czemu nie chcecie dać mieszanki? Ile planujecie nagrać utworów na longplay? I czy utwory z EPki nie mogłyby się znaleźć na płycie jako bonus tracki?

Edytowano przez Iskier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie chcecie dać mieszanki?

Bo to bez sensu. Co to da, oprócz tego, że odbiją się i zagraniczni odbiorcy, i ci, którzy wolą płyty po polsku? :) Z iloma płytami z językowym miszmaszem się spotkałeś (i nie mam tu na myśli jednego bonusu w języku innym niż reszta albumu)? A płyta nagrana w całości po polsku to moim zdaniem ok. 15 tysięcy złotych wyrzucone w błoto. Myślę, że jeżeli chcemy mieć szansę zwojować tą płytą cokolwiek, powinna być po angielsku. Smutne, ale prawdziwe.

Ile planujecie nagrać utworów na longplay?

10 + ewentualny bonus w postaci nagranego od nowa "Głową w dół".

I czy utwory z EPki nie mogłyby się znaleźć na płycie jako bonus tracki?

Na pewno nie będziemy nagrywali tych starych numerów na nowo (bo szkoda kasy - dodatkowych kilku tysięcy na nagranie, miks i mastering), a we wrzucaniu na długograja wersji żywcem przeniesionych z EP-ki nie widzę za bardzo sensu. Jak ktoś chce mieć te kawałki na płycie, to EP-ka wciąż jest do kupienia na Allegro za małe pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to bez sensu. Co to da, oprócz tego, że odbiją się i zagraniczni odbiorcy, i ci, którzy wolą płyty po polsku? :) Z iloma płytami z językowym miszmaszem się spotkałeś (i nie mam tu na myśli jednego bonusu w języku innym niż reszta albumu)?

Z kilkoma na pewno, ale nie są to płyty polskich wykonawców, tak więc nie występuje tam język polski ;)

A płyta nagrana w całości po polsku to moim zdaniem ok. 15 tysięcy złotych wyrzucone w błoto. Myślę, że jeżeli chcemy mieć szansę zwojować tą płytą cokolwiek, powinna być po angielsku. Smutne, ale prawdziwe.

Racja. Polskimi kawałkami moglibyście zawojować jedynie Polskę, ale w niej scena "polskiego" metalu nie jest za bardzo rozwinięta. Poza tym nawet wielu polskich odbiorców woli kawałki w języku Szekspira, także doskonale was rozumiem, tym bardziej, że wykładacie niemałe pieniądze.

10 + ewentualny bonus w postaci nagranego od nowa "Głową w dół".

Rozumiem, że uważacie go za najlepszy kawałek z EPki? A czemu właśnie No Escape było utworem "promującym"?

Na pewno nie będziemy nagrywali tych starych numerów na nowo (bo szkoda kasy - dodatkowych kilku tysięcy na nagranie, miks i mastering), a we wrzucaniu na długograja wersji żywcem przeniesionych z EP-ki nie widzę za bardzo sensu. Jak ktoś chce mieć te kawałki na płycie, to EP-ka wciąż jest do kupienia na Allegro za małe pieniądze.

Czyli, jeżeli dobrze rozumiem, waszym zdaniem wszystkie kawałki, które znajdą się na LP są lepsze od tych z EPki? Czy po prostu wolicie nie tracić miejsca na kawałki, które i tak są już nagrane i dostępne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że uważacie go za najlepszy kawałek z EPki? A czemu właśnie No Escape było utworem "promującym"?

Nadawanie EP-ce polskojęzycznego tytułu byłoby raczej niezbyt przyszłościowe.

Czyli, jeżeli dobrze rozumiem, waszym zdaniem wszystkie kawałki, które znajdą się na LP są lepsze od tych z EPki?

Generalnie tak.

Czy po prostu wolicie nie tracić miejsca na kawałki, które i tak są już nagrane i dostępne?

Przede wszystkim nie chcemy tracić pieniędzy i czasu na ponowne nagrywanie kawałków, które już raz nagraliśmy. Wyjątek zrobimy może dla "Głową w dół", bo to najpopularniejszy kawałek z EP-ki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy. Może zdarzy się cud w postaci jakiejś umowy, na mocy której album trafi do normalnej dystrybucji (na co jednak niezbyt liczę w tym kraju). Jak już będziemy mieć gotowy materiał w rękach, będziemy kombinować, co zrobić, żeby nie sprzedawać go amatorsko na Allegro. A o tym, jak go wydać, będziemy myśleć po nagraniu, kiedy będziemy wiedzieć, ile kasy pochłonęło studio. Może zrobimy tak, że puścimy płytę w dystrybucji cyfrowej (w jakimś dużym serwisie polskim, amerykańskim i np. brytyjskim), a z 500 sztuk wytłoczymy, żeby móc je sprzedawać na koncertach i ewentualnie Allegro tym, którzy chcieliby mieć tę płytę w formie fizycznej. Najpierw jednak musimy ją nagrać i na tym się skupiamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto jest u was odpowiedzialny za załatwianie koncertów? Macie jakiegoś agenta czy robi to któryś z was? I jak np. dostaliście się przed Sabaton czy Blaze'a? Znajomości czy dużo samozaparcia/wykonanych telefonów itp.?

Edytowano przez Iskier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto jest u was odpowiedzialny za załatwianie koncertów? Macie jakiegoś agenta czy robi to któryś z was?

Mamy menadżera, poza tym sporo koncertów ustawiałem ja sam.

I jak np. dostaliście się przed Sabaton czy Blaze'a? Znajomości czy dużo samozaparcia/wykonanych telefonów itp.?

Wszystkie duże koncerty, które graliśmy (Sabaton, Tyr, Blaze, Turbo, impreza w Progresji) organizował ten sam człowiek, który po prostu kiedyś znalazł nas na MySpace, kiedy szukał wrocławskiego supportu dla Tyra. Spodobało mu się, jak gramy, trochę się zakumplowaliśmy i zapraszał nas na kolejne imprezy. I mam nadzieję, że wciąż będzie zapraszał, bo robi bardzo fajne imprezy.

1. Wiem, jaki masz stosunek do Metallica, Megadeth i Slayera. Żeby więc dopełnić tego obrazu, pytam: co sądzisz o Anthrax?

Już tu wspominałem, że nie trafia do mnie ich granie.

2.Lubisz Gamma Ray? Jeśli tak, to co sądzisz o "Majestic"?

Kiedyś uwielbiałem Gamma Ray i wciąż bardzo lubię Hansena i za to, jak gra na wieśle, i za to, jak śpiewa, i za to, jakim jest człowiekiem. Ostatni album, który mi się jednak naprawdę podobał, to "No World Order". "Majestic", "Land of the Free II" i "To The Metal" są według mnie przeciętnymi płytami (zwłaszcza ta najnowsza). Z tych trzech akurat "Majestic" jest najlepsza, głównie ze względu na znakomity utwór "Strange World", fajne "My Temple" i "Fight". Chyba po powrocie z pracy odświeżę sobie ten album, choć generalnie nie słucham już power metalu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o piosence "Paschendale" zespołu Iron Maiden? Jak ocenisz solówkę w tym utworze? :happy:

Długi, nudny, solówki nie pamiętam.

Planujesz kupić Guitar Hero: Megadeth?

To nie jest komercyjna gra, która trafi do sklepów. To fanowska przeróbka Guitar Hero: Aerosmith. Najbliższe Guitar Hero ma podtytuł Warriors of Rock i ukaże się w ostatnim kwartale tego roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...