Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

Mam dla Ciebie tym razem dłuższą serię pytań (przygotuj piwo i orzeszki).

1. Jak zacząłeś z muzyką? Mam na myśli zespół i myśl o zajmowaniu się graniem na poważne.

Nie uważam, żeby zajmował się muzykowaniem na poważnie - to hobby. A z graniem zacząłem tak, że kupiłem sobie gitarę, a ponieważ kumpel też zaczynał muzykować, to miałem z kim założyć swój pierwszy zespół.

2. Ulubiony zespół/kawałek?

Za dużo muzyki słucham, żeby móc wymienić tylko jeden zespół albo utwór.

3. Jesteś katolikiem?

Jestem ateistą.

4. Skąd avatar?

To emblemat Iron Maiden.

5. Odpowiedziałeś, że za mmo nie przepadasz. Ale może w jakieś grywasz?

Nie.

6. Masz zamiar założyć konto na xfire?

Nie.

7. Grasz na czyms poza PieCem?

Na PC gram już tylko służbowo - prywatnie przesiadłem się na PS3.

8. Lubisz jRocka?

A za co można go lubić? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań tym razem ;)

1. Czy wracasz czasem do klasyki rocka/metalu ?

2. Czego słuchałeś zanim poznałeś Maidenów ? ;)

3. Jaką lekturę polecisz ? (mam za sobą wszystko Sapka, zastanawiam się nad Kingiem i Pratchett'em)

4. Jakie oceny miewałeś z polskiego w czasach gimnazjum ?

5. Słuchasz czasem: AC/DC, Motorhead, Black Sabbath, Scorpions ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a lubi Pan czytać komiksy?

Nie czytam.

1. Czy wracasz czasem do klasyki rocka/metalu ?

Co rozumiesz przez "klasykę"?

2. Czego słuchałeś zanim poznałeś Maidenów ? ;)

W zasadzie niczego.

3. Jaką lekturę polecisz ? (mam za sobą wszystko Sapka, zastanawiam się nad Kingiem i Pratchett'em)

Jeśli chodzi o Pratchetta, to ja zupełnie nie rozumiem zachwytów nad nim. Z Kinga polecam m.in. "Lśnienie", "Smętarz dla zwierzaków" i cykl "Mroczna wieża".

4. Jakie oceny miewałeś z polskiego w czasach gimnazjum ?

Za czasów mojej nauki nie było gimnazjum. A oceny z polskiego zawsze miałem wysokie.

5. Słuchasz czasem: AC/DC, Motorhead, Black Sabbath, Scorpions ?

Nie.

Ostatnio zainteresowałem się twórczością Megadeth. Jakie płyty byś mi najbardziej polecił? Słuchałem już Rust in Peace i jest świetna :)

"Peace Sells... But Who's Buying?", "So Far, So Good... So What!", "Countdown to Extinction" i najnowszą - "Endgame". Ale drugiej takiej jak "Rust in Peace" nie mają...

A propos For Whom The Bell Tolls :

nie wiesz (a raczej słyszysz) na jakich efektach zasuwał wtedy Cliff ?

http://en.wikipedia.org/wiki/Cliff_Burton#Equipment

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna dawka :D

1. Czy InDespair to twoja pierwyja kapela?

2. Jeśli nie, to w jakich jeszcze grałeś?

3. Czytałeś kiedys coś Cobena?

4. Masz gg/skypa/jakiś inny popierdół?

5. Twoje największe osiagnięcie w życiu?

6. Ściągnąłeś/kupiłeś/dostałeś kiedyś jakieś nielegalne oprogramowanie? Gry na PieCa, konsolę, etc.?

Czekaj na kolejną paczuszkę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy InDespair to twoja pierwyja kapela?

Pierwsza poważna. A tak przy okazji - po rosyjsku "pierwsza" to "pierwaja", nie "pierwyja". :)

3. Czytałeś kiedys coś Cobena?

Nie.

4. Masz gg/skypa/jakiś inny popierdół?

Używam GG.

5. Twoje największe osiagnięcie w życiu?

Chyba to, że jako dzieciak postanowiłem, że kiedyś będę pracował w czasopiśmie o grach i udało mi się ten cel zrealizować (w dodatku najlepiej jak się dało, bo mam etat w największym takim piśmie w kraju). Ale była też matura zdana na średnią 5,6, były studia na świetnej Akademii Ekonomicznej, był certyfikat CPE z angielskiego, był koncert w poznańskim Eskulapie dla tysiąca widzów (przed Sabatonem), był zakup mieszkania. Ale CDA jednak z tym wszystkim wygrywa.

6. Ściągnąłeś/kupiłeś/dostałeś kiedyś jakieś nielegalne oprogramowanie? Gry na PieCa, konsolę, etc.?

Po dziurki w nosie mam już dyskusji dotyczących piractwa, więc pozwolę pozostawić to pytanie bez żadnej odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto i ostatnie pytania z mojej serii.

1. Chce Ci się wogóle na nie odpowiadać?

2. Pierwsze spodkanie z grami?

3. Posiadasz w domu własnego HC Rooma? (pokój gracza)

4. Grasz na czymś poza gitarą?

5. Jak wygląda Twój dzień w pracy? (przychodzisz/grasz/piszesz/wychodzisz?)

6. Ile znasz języków.

I to by było na tyle. Dzięki za odpowiedzi i uwage. Pozdrawiam 3m się i inne modne zwroty.

PS. Dzięki za poprawkę z rosyjskiego :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczne zespoły pokroju Motorhead, Motley Cure, Pink Floyd i inne, działające w ich latach oraz wcześniej

Spory rozrzut, bo Floydzi powstali w 1965, a Motley Crue na początku lat 80. Floydów akurat lubię (tyle że wybiórczo), glamrockowców niespecjalnie, Motorhead w ogóle. A tak w ogóle to większość kapel, których słucham, albo pochodzi z lat 80 (Maideni, W.A.S.P., Megadeth, Testament i wiele innych), albo gra muzykę silnie w tym okresie i stylistyce zakorzenioną.

A chodzi mi o: jakąś charakterystykę/opis/rekomendację/opinię/zjechanie/pochwalenie/fascynującą opowieść/baśń o owych "przystawkach Mustaine'a".

Uważam, że są znakomite. Zresztą gdyby nie były, to bym szukał dalej. Charakterystykę i próbki umożliwiające porównanie ich z innymi przystawkami znajdziesz tutaj: http://www.seymourduncan.com/products/elec...wmust_livewire/ Podoba mi się w tych pickupach to, że mają bardzo naturalne, żywe, zrównoważone brzmienie - nie walą jednolitą, skompresowaną ścianą przesteru, nie wycinają środka, nie "rozdmuchują" dołu i góry. Sztuczne flażolety wydobywa się na nich z łatwością.

Jak oceniasz piosenkę The Pilgrim od Maidenów? Tak w skali 1-10.

Fajny numer (7, 7+), ale do całej płyty "A Matter of Life and Death" w ogóle nie wracam. Mam szczerą nadzieję, że numery, które nagrali na nowa płytę, nie są tak tak do zarzygania długie.

http://www.youtube.com/watch?v=5e-TYCiZ-4Q

Znasz Ozziego? Lubisz? Jakie są twoje przewidywania w związku z nową płytą? Klapa/sukces/średnio?

Trudno nie znać Ozzy'ego, jeśli słucha się metalu. Póki grał z nim Zakk Wylde, jeszcze mnie odrobinę interesowało, co Ozzy nagrywa, ale tylko ze względu na solówki. Nowy album jest mi całkowicie, absolutnie, totalnie obojętny. Ten nowy singiel jest przyzwoity, ale nie powala.

2. Pierwsze spodkanie z grami?

Hmmm... Trudno mi sobie przypomnieć. To mógł być Prince of Persia w 1990 roku, ale nie mam całkowitej pewności.

3. Posiadasz w domu własnego HC Rooma? (pokój gracza)

Po co? Gram na sofie przed telewizorem.

4. Grasz na czymś poza gitarą?

Nie.

5. Jak wygląda Twój dzień w pracy? (przychodzisz/grasz/piszesz/wychodzisz?)

Wygląda równie, w zależności od tego, co mam do zrobienia. Moja praca jako redaktora nie polega tylko na graniu i pisaniu (które tak po prawdzie nie jest nawet najważniejsze). Uczestniczę też w przygotowywaniu pisma do druku i jego wysyłce do drukarni (a więc sprawdzam kilkakrotnie każdą stronę, która idzie do druku), załatwiam materiały graficzne do artykułów, nadzoruję dział Info.

6. Ile znasz języków.

Powiedzmy, że 3. Angielskim posługuję się w zasadzie całkowicie swobodnie (certyfikat CPE). Rosyjski znam dobrze - urodziłem się w Moskwie, bo rodzice tam studiowali, w okresie wczesnej podstawówki mieszkałem przez prawie 3 lata w Kijowie, chodząc tam do normalnej szkoły. Myslę, że gdybym poświęcił temu językowi nieco czasu, szybko wróciłbym do całkowitej płynności, z jaką kiedyś posługiwałem się tym językiem. Zdawałem tez maturę z niemieckiego, potem miałem z niego zajęcia i egzamin końcowy na studiach, ale nie przepadam za tym językiem i nigdy się go naprawdę porządnie nie nauczyłem. Teraz nie używam go, więc zapominam - szkoda, ale nie mogę się zebrać, żeby coś w tej sprawie zrobić. No i z polskim też sobie radzę. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ponownie. Tym razem pytanie jest dość nietypowe, bo połączone z drobną (moją) historią. Otóż od 3 lat mieszkam w centrum jakże wspaniałego miasta zwanego Białymstokiem. Mniej więcej od tego samego momentu zacząłem interesować się brzmieniami wydawanymi przez instrumenty niekomputeropodobne. Jednak- ze zbyt dużą tolerancją wśród rówieśników się nie cieszyłem. Oczywiście mam grono wspaniałych przyjaciół, aczkolwiek chodzi mi o reakcje środowiska. Na moim osiedlu "panuje" koxik którego ksywy/imienia/nazwy nie wymienię (jest tak "piękna", iż dostałbym dość długi urlop). Jest to człowiek dość dziwny (adhd i te sprawy). Raczej mu się nie spodobałem- długie włosy, czarny ubiór, koszulka z logo 'Tallici tudzież Systemu. Kox ten dość często się do mnie przy***rdala za nie wiadomo co. Uważa mnie za kogoś gorszego od siebie. I tu pojawia się punkt kulminacyjny tej jakże pięknej baśni. Dzisiaj grając ze znajomym w nogę przypałętał się imć kox. Kolejna wyżywka na mnie, jaki to ja nie jestem "inny", "głupi", "psychiczny", etc. Postanowiłem go ignorować, za co miałem niezłą polewnę. W sumie do teraz. Zaczynają mi się podobać rozmowy z takimi ludźmi, gdyż ich słownictwo niejednokrotnie zaskoczyłoby nawet największych abstrakcjonistów i neologistyków, np. "je**ć Metalików!", "wrzypłucie w mikrofon", itp.

I żeby zasad stało sie zadość, moje pytanie brzmi:

Co o takich typach jak powyżej przedstawiony kox myślisz? I skąd oni się biorą, tacy nieżyciowi i durni kretyni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że najprawdopodobniej znasz przynajmniej większość Mejednowych kawałków, i potrafisz zanucić ich partie gitar nawet wspak i w skali miksolidyjskiej, chciałem zapytać się, który z trzech gitarowych indywiduuów Ironsów jest najbliżej Twojemu

stylowi grania? Słuchając EP-ki wydaje mi się, że jest to coś pomiędzy Dżanikiem a Adrianem. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę większość użytkowników, którzy zadają pytania w tym temacie pyta zazwyczaj o ulubione zespoły itp... więc ja chciałam się zapytać jakich zespołów absolutnie nie trawisz i dlaczego?

(Oczywiście ograniczmy się do metalu, chyba nie musze wyjaśniać dlaczego :))

Edytowano przez Immortal81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że najprawdopodobniej znasz przynajmniej większość Mejednowych kawałków, i potrafisz zanucić ich partie gitar nawet wspak i w skali miksolidyjskiej, chciałem zapytać się, który z trzech gitarowych indywiduuów Ironsów jest najbliżej Twojemu

stylowi grania? Słuchając EP-ki wydaje mi się, że jest to coś pomiędzy Dżanikiem a Adrianem. :wink:

Wiesz, nie zastanawiałem się nad tym nigdy. Najbardziej cenię Smitha, bo odbieram go jako najbardziej dojrzałego z trójki gitarzystów Maidenów, który wszystko gra świadomie. Przyznał, że solówki komponuje sobie nutka po nutce, w przeciwieństwie do Murraya i Gersa raczej nie improwizuje - ja mam tak samo.

Widzę większość użytkowników, którzy zadają pytania w tym temacie pyta zazwyczaj o ulubione zespoły itp... więc ja chciałam się zapytać jakich zespołów absolutnie nie trawisz i dlaczego?

Przede wszystkim mam alergię na wyjące laski, którym się wydaje, że są w operze - Nightwish, Within Temptation i wszelkie pokrewne. Nie lubię gotyku, nie trawię black metalu. Nie tykam cukierkowych, plastikowych powermetalowców, którzy na okładkach mają smoki i tytuły typu Święty Miecz Smoczego Ognia (Rhapsody i pokrewne). Wysypką reaguję na Dragonforce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...