Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

Może nie zanudzę, bo(mam nadzieję) jakieś niestandardowe pytania zadam. :wink:

I. Był kiedyś taki zespół, który śmiało rywalizował z Iron Maiden - zwał się Savatage. Parę niezłych nagrali, a szczytowym osiągnięciem był chyba album "Edge of Thorns" z 1993 roku. Pierwsze i ostatnie dzieło tandemu Zak Stevens(wokal) - Criss Oliva(gitara). Masa świetnych pomysłów, i chyba byłoby z tego więcej, gdyby nie wypadek samochodowy w którym zginął Criss na trasie promującej album. Na YT wszystko co związane z tym albumem jest blokowane, ale pokusiłem się o stworzenie małego pokazu pokazującego co też pan Oliva wyprawiał - byłbym zobowiązany, gdybyś ocenił.:>

II - Tamten rok w thrashu zamietli zupełnie młodzieńcy z kanadyjskiego Vektor(album "Black Future"), którzy wyskoczyli nagle jak diabeł z pudełka. Na Last można sobie za free posłuchać kawałka otwierającego ten album - liczę, że dasz się skusić. :cool:

III - Zdarza Ci się słuchać takich zapomnianych, a swego czasu wyprzedzających swoją epokę kapel jak Coroner czy Voivod? Teraz pomijając zapomnienie można by pod to podpiąć jeszcze Nevermore, które tez jest dość unikalnym zespołem, jak na nasze czasy.

I nudzenia starczy już. :tongue: Pozdrawiam i zdrowia życzę, wszak ono najważniejsze. :smile:

Edytowano przez Grin66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie albumy thrash metalowe polecasz ( w miarę nowe, powiedzmy od 2000 roku :))? Mam już The Formation of Damnation Testamentu i Overkill - Ironbound.

Ja thrashem interesuję się bardzo wybiórczo, więc niespecjalnie mogę Ci coś polecić.

Do sieci wyciekł nowy numer Avenged Sevenfold "Nightmare". Słyszałeś? Rozczarowujący moim zdaniem.

Słyszałem i podzielam Twoje zdanie. Kawałek jest przyzwoity, ale po singlu spodziewałem się o wiele więcej.

Miałeś okazję zagrać w Assasin's Creed 1 i 2 ? Jeśli tak to jaka jest twoja opinia na temat tej gry i jej fabuły ?

Przeszedłęm obie, konsolową "dwójkę" recenzowałem w CDA. Gra jest znakomita, ale dla mnie mogłaby się obyć bez tej całej warstwy współczesnej. Końcówki w obu częściach uważam za bardzo słabe.

Zamierzasz zagrać w Assasin's Creed: Brotherhood ?

Nie wiem, zobaczymy.

Może nie zanudzę, bo(mam nadzieję) jakieś niestandardowe pytania zadam. :wink:

I. Był kiedyś taki zespół, który śmiało rywalizował z Iron Maiden - zwał się Savatage.

Savatage nigdy mnie nie zainteresował. Ostatni raz słyszałem ich wiele lat temu i niezbyt mi sie podobało.

pokusiłem się o stworzenie małego pokazu pokazującego co też pan Oliva wyprawiał - byłbym zobowiązany, gdybyś ocenił.:>

Ale co ocenil? Jego granie? Szczerze mówiąc, nie dotrwałem do końca, a to, co słyszałem, niczym szczególnym się dla mnie nie wyróżnia.

II - Tamten rok w thrashu zamietli zupełnie młodzieńcy z kanadyjskiego Vektor(album "Black Future"), którzy wyskoczyli nagle jak diabeł z pudełka. Na Last można sobie za free posłuchać kawałka otwierającego ten album - liczę, że dasz się skusić. :cool:

Dałem się skusić i raczej sobie podaruję słuchanie innych ich kawałków.

III - Zdarza Ci się słuchać takich zapomnianych, a swego czasu wyprzedzających swoją epokę kapel jak Coroner czy Voivod? Teraz pomijając zapomnienie można by pod to podpiąć jeszcze Nevermore, które tez jest dość unikalnym zespołem, jak na nasze czasy.

Nevermore stylistycznie mi nie pasuje - próbowałem się do nich przekonać po tym, jak wszyscy zachwycali się albumem "This Godles Endeavour", ale utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że nudzi mnie ich granie. Może to przez wokale, które zupełnie mi nie podchodzą. Coronera i Voivod nie słucham.

Do "grania domowego", a nie "scenicznego"(póki co :laugh: ), brałbyś Line6 POD2.0 czy Line6 Pocket POD?

Niespecjalnie się orientuję w cyfrowych zabawkach, więc nic Ci nie doradzę.

I jakich strun używasz??

DR 10-52.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miałeś już okazje słyszeć tego bardzo dobrego gitarzystę bassowego

Ja wiem że jest tysiące równie dobrych gitarzystów bassowych ale ten pan nie jest szczególnie znany ktoś tam twierdził że chyba grajek uliczny a naprawdę pokazuję klasę zwracając uwagę na to że gra na gitarze bassowej nie należy do łatwych sztuk.

Edytowano przez steiner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CormaC, dla odmiany pytanie z innnej beczki. Dzięki któremuś z twoich wcześniejszych postów odkryłem świetny serial Rescue Me. Teraz dałem się wciągnąć w oglądanie Deadwood, znasz, widziałeś? Oglądasz teraz coś ciekawego co mógłbyś polecić?

P.S. Szkoda, że takie świetne seriale tak trudno przebijają się do polskiej tv, która woli wyprodukować kolejny tasiemiec niż kupić produkcję na poziomie zza oceanu.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miałeś już okazje słyszeć tego bardzo dobrego gitarzystę bassowego

Nie, nie miałem. Jest znakomity, dzięki za linka.

CormaC, dla odmiany pytanie z innnej beczki. Dzięki któremuś z twoich wcześniejszych postów odkryłem świetny serial Rescue Me.

Wraca na amerykańską antenę 29 czerwca. Szkoda, że zostało już tylko kilkanaście odcinków, bo twórcy uparli się, żeby finałowy wyemitować w 10 rocznicę ataku na WTC.

Teraz dałem się wciągnąć w oglądanie Deadwood, znasz, widziałeś?

Znam tylko z nazwy.

Oglądasz teraz coś ciekawego co mógłbyś polecić?

Oprócz House'a oglądam FlashForward, ale to niestety nie ta sama klasa co Rescue Me albo - jeśli trzymać się fantastyki - wczesny Lost.

P.S. Szkoda, że takie świetne seriale tak trudno przebijają się do polskiej tv, która woli wyprodukować kolejny tasiemiec niż kupić produkcję na poziomie zza oceanu.

Może polscy widzowie lubią cały dzien przełączać się między kolejnymi polskimi serialami? Jest popyt, jest podaż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.o Oglądasz Dr.House. Miło słyszeć. Ja oglądam go od 1 sezonu. Dzisiaj możliwe że obejrzę finałowy odcinek 6 serii. Mam tylko jedno pytanie odnoście ów serialu: Która seria najbardziej Ci się podoba?

Mi osobiście najbardziej przypadła do gustu 4, chociaż końcówka 5. też była całkiem niezła. Co do 6. hmmm... trochę brakowało mi "starego" House'a ale finał zapowiada się ciekawie. Co ty o tym sądzisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.o Oglądasz Dr.House. Miło słyszeć. Ja oglądam go od 1 sezonu. Dzisiaj możliwe że obejrzę finałowy odcinek 6 serii. Mam tylko jedno pytanie odnoście ów serialu

Grrrrr, nie "ów", a "owego". Wybacz, ale mało który błąd językowy zmusza mnie do takiego zgrzytania zębów jak nieodmienianie zaimka "ów". Drugie miejsce zajmuje używanie słowa "bynajmniej" zamiast "przynajmniej". :)

Która seria najbardziej Ci się podoba?

O rety, żebym to ja jeszcze pamiętał, co było w której serii... Ja po protstu ten serial oglądam, nie jestem fanem, który może dyskutować o wyższości 4 odcinka z 2 serii nad 19 odcinkiem 5 serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jak zacząłeś uczyć się na gitarze? Sam postanowiłeś, że chcesz mieć gitarę, czy może było to coś w stylu: miałeś okazję zagrać, spodobało Ci się więc postanowiłeś się uczyć?

- Z twoich pasji ważniejsza jest muzyka czy gry i komputery?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć CormaC mam 3 pytania

1 Co sądzisz o coverze utwou Iron Maiden wykonanego przez Trivium ?

2 Co sądzisz o płycie Trivium "The Crusade"

3 Z tego co pamiętam jesteś szczęśliwym posiadaczem konsoli ps3 czy warto inwestować 1200-1500 i jakbyś miał wymienić 3-4 świetne tytuły ?

To 3 pytanie może być trochę irytujące ale nie wiem czy kupić za 500 ps2 czy zaoszczędzić na ps3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Mieliście (chodzi o InDespair) jakieś problemy z tzw Armią Ojca Rydzyka (mam na myśli m.in. bojkotowanie koncertów i wyzywanie Was od satanistów, zjadaczy kotów oraz od niewiernych palących krzyże? ) :D Ja sam spotkałem się już z czymś takim, jestem metalowcem i kiedy paraduję w koszulce Metalliki po mieście to mohery się krzywo patrzą. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś już ekranizację księcia Persji? Obejrzałem bez większych zgrzytów, ale że biegania po ścianach nie było, jest to rzecz dla mnie niepojęta. Mimo wszystko, udana ekranizacja. Wciąż widzę przed oczami Gemmę Artenton :)

Edytowano przez Qstka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy i jezeli czytasz kawaly w internecie, to denerwuja cie wtedy bledy ortograficzne?

Zawsze mnie denerwują.

Co sądzisz o zespole Static X ?

Nie słucham takiego nowoczesnego rocka.

Słyszałeś kiedyś o zespole Artillery?

Znam z nazwy. Kawałek, do którego linkowałeś, w ogóle mnie do nich nie przekonał.

Jakie jest Twoje podejście do muzyki prog-metalowej? Omijasz szerokim łukiem czy jest Ci to obojętne?

Omijam szerokim łukiem, bo nudzi mnie progresywne granie.

1 Co sądzisz o coverze utwou Iron Maiden wykonanego przez Trivium ?

Bardzo fajnie im wyszedł.

2 Co sądzisz o płycie Trivium "The Crusade"

To wyszło im już gorzej. Jedyny album Trivium, do którego nie wracam. Pozostałych słucham regularnie.

3 Z tego co pamiętam jesteś szczęśliwym posiadaczem konsoli ps3 czy warto inwestować 1200-1500 i jakbyś miał wymienić 3-4 świetne tytuły ?

1) Tę konsolę da się kupić za mniej niż 1100 zł. 2) Uncharted 2, Killzone 2, God of War III, God of War Collection

To 3 pytanie może być trochę irytujące ale nie wiem czy kupić za 500 ps2 czy zaoszczędzić na ps3

No dla mnie tu w ogóle nie może być wątpliwości - PS2 to martwa platforma. W dodatku jeżeli to ma być Twoja peirwsza konsola, to koniecznie bierz współczesną platformę. No chyba że na PS2 jest dużo gier, w które koniecznie chciałbyś zagrać, wtedy taki zakup mógłby mieć sens.

Mieliście (chodzi o InDespair) jakieś problemy z tzw Armią Ojca Rydzyka (mam na myśli m.in. bojkotowanie koncertów i wyzywanie Was od satanistów, zjadaczy kotów oraz od niewiernych palących krzyże? )

Nie.

Oglądałeś już ekranizację księcia Persji?

Nie i jakoś niespecjalnie mnie ciągnie do tego filmu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...