Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Lol, poszperałem o tym na necie i okazuje się że w Małopolsce i Podkarpaciu mówi się "na pole" a w zasadzie wszędzie indziej "na dwór".

Może troszkę powątpiewam w twoje umiejętności, ale Damage Inc. Metalliki w 3:14 nie stanowi(łoby) dla ciebie problemu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś już nowy kawałek Sabatonu?

Nie. Nie interesuję się tym zespołem.

I czy zainteresujesz się ich nową płytą (premiera 21 maja)?

Wątpię.

Może troszkę powątpiewam w twoje umiejętności, ale Damage Inc. Metalliki w 3:14 nie stanowi(łoby) dla ciebie problemu ?

Chodzi Ci o riff? A co w nim jest niby trudnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem ponownie Daniła CormaC'zu (mam nadzieję, że się nie obrazisz za tego "Daniłę". Po prostu tak wołam na swojego ciotecznego brata, który podobnie jak ty ma na imię Daniel :D). Nie mam żadnego pytania. Chciałem tylko napisać, że fajnie wyszedłeś na zdjęciu redakcyjnym (aż pan "A może o piksel w lewo" nie mógł się nadziwić :D). Zresztą, cała redakcja wypadła super na tej fotce. Najlepszego i do 18-tki (mam na myśli dojrzałość CDA :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o riff? A co w nim jest niby trudnego?

Tak o ten riff co się jeszcze przez pewien czas ciągnie, a do prostych on raczej nie należy, za sprawą hmm... specyficznego kostkowania ?

No, ale jak widać 10 lat (czy tam ile) grania na gitarze (z ćwiczeniem kostkowania na trudniejszych kawałkach) robi swoje :icon_cool:

Mam rozumieć że to wszystko poniżej to luzik :wink:

Edytowano przez gregor64
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniasz symfoniczny remake płyty Serja Tankiana, który został wydany jakieś 10 dni temu?

Jak oceniam co? :) Tak powaznie, to nie obchodzi mnie ani SOAD, ani Tankian.

Tak o ten riff co się jeszcze przez pewien czas ciągnie, a do prostych on raczej nie należy, za sprawą hmm... specyficznego kostkowania ?

Dla kogo specyficzne, dla tego specyficzne. Czesto tak gram.

No, ale jak widać 10 lat (czy tam ile) grania na gitarze (z ćwiczeniem kostkowania na trudniejszych kawałkach) robi swoje :icon_cool:

Mam rozumieć że to wszystko poniżej to luzik :wink:

Uczyłem się grać na gitarze m.in. właśnie na utworach Iced Earth, stąd "percussive picking" Schaffera mi niestraszne. :) Swoją drogą polecam ten zespół wszystkim, którzy uczą się grać na gitarze.

A czy umiesz gwarą białystokcką mówić?

A dlaczego miałbym umieć?

Czy lubisz psychodeliczny rock?

Nie trawię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy umiesz gwarą białystokcką mówić?

A dlaczego miałbym umieć?

Czy lubisz psychodeliczny rock?

Nie trawię.

Jak umiesz coś powiedzieć w tej gwarze to się nie dziw,że masz tam rodzinę.Sam sprawdzałem na sobie.

Psychodeliczny rock-Radiohead,Pink Floyd.Tam raczej liczą się teksty,które trzeba zrozumieć

Czy kiedyś popsułeś komputer?

Edytowano przez Anticitizen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak umiesz coś powiedzieć w tej gwarze to się nie dziw,że masz tam rodzinę.Sam sprawdzałem na sobie.

Wiem, gdzie mam rodzine, a gdzie nie mam. :)

Psychodeliczny rock-Radiohead,Pink Floyd.Tam raczej liczą się teksty,które trzeba zrozumieć

Pink Floydow lubie, ale niekoniecznie za psychodeliczne albumy typu "Atom Heart Mother".

Czy kiedyś popsułeś komputer?

Zalezy co sie rozumie przez "popsucie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tekst o Lindzie:

Za biały do tej roli

z recenzji GoW'a był pisany z wiedzą, iż oryginalny dubbingowiec Spartiaty jest czarnoskóry?

Nie. :) Po prostu słuchając polskiej wersji stwierdziliśmy, że w USA nie jest trudno znaleźć aktora odpowiedniego do roli Kratosa (albo innego wielkiego zabijaki), bo sporo Afroamerykanów ma niskie, głębokie głosy. Dopiero potem sprawdziłem, że faktycznie odtwórca roli Kratosa jest czarnoskóry.

W jak duzym stopniu szufladkujesz muzyke (jesli w ogole)?

Szufladka po lewej - "muzyka, która mi się podoba", szufladka po prawej - "muzyka, która mi się nie podoba". :) Tak to z grubsza wygląda.

Sklaniasz sie ku okresleniom typu "rock, metal" czy raczej "scandynavian black metal, epic space metal", itp.?

Roznie, bo o ile okreslenie "skandynawski black metal" jeszcze cos tam mowi o muzyce, o tyle "epic space metal" to jakis tragiczny bełkot rodem ze skeczu kabaretowego. Do jakiegoś poziomu rozbijanie gatunku na podgatunki czy odmiany ma sens i działa (bo np. generalnie thrash z Florydy rozni się od thrashu niemieckiego, a hard rock Whitesnake'a to inna bajka niz "roczek" U2). Tyle że ze wszystkim mozna przesadzic.

Co do Iced Earth, a raczej Jona Schaffera to wiesz coś o tej jego dawnej sygnaturce od BC RICH'a ?

Nic, oprócz tego, że był to Warlock.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mówiliśmy o różnych wiosłach, może mi się pomerdało. Tak czy inaczej jest to model Ignitor (z główką Widow, rzecz jasna, nie Pointed Reverse jak na focie poniżej):

G1040.jpg

Tak na marginesie - niezbyt ładne wiosło. Właściwie jest paskudne. :)

Na przyszłość: http://www.bcrich.com/handcrafted/shapes/shapesLrg.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na tą fotkę to mam wrażenie że ten róg gdzie pokrętło (tonów bodajże) jest wydłużone, ale to chyba złudzenie, poza tym na filmikach z koncertu to wygląda lepiej :happy:

a tak w ogóle to ten Mockingbird za piękny też nie jest :tongue:

to co kolejną bierzesz Beast ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co kolejną bierzesz Beast ?

Nie. Nie bardzo mi się podoba i jest mało praktyczna. Za dużo ostrych kantów, na które trzeba bardzo uważać. Jeśli będę kupował drugie wiosło, to będzie to zapewne Virgin albo Virgo.

Powiedzmy, że zaprojektował je ktos naprawdę odważny, i jest to wyjątkowo orginalny pomysł. ;d

To samo można powiedzieć o niemal wszystkich wiosłach BC Rich, co nie zmienia faktu, że jedne są udane bardziej, a inne mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile miałeś kłótni z eldem?

Czekaj, zerknę do notesu, w którym zapisuję aż tak ważne wydarzenia z mojego życia...

Co jest dla ciebie cudem?

Za słownikiem PWN:

1. ?niewytłumaczalne zjawisko, o którym sądzi się, że jest wynikiem działalności Boga?

2. ?niezwykły, szczęśliwy zbieg okoliczności?

3. ?osoba lub rzecz doskonała albo bardzo piękna?

Ja nie uznaję istnienia cudu w rozumieniu pierwszej definicji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kto jest wg. Ciebie najlepszym wokalista? (w rocku/metalu oczywiscie)

Ze względu na bogactwo urodzaju to jest bardzo trudne pytanie. Powiedzmy, że Sean Peck z Cage'a.

2. Znasz jakis zespol, ktory gra efektowne ale latwe riffy na gitarze?

Nie. Mam wrażenie, że "efektowne" i "łatwe" to zbiory rozłączne.

3. Lars Urlich czy Nicko McBrain?

Lars... kto? McBrain nie jest może najbardziej efektownym bębniarzem, ale ogromny szacun za technikę prawej stopy (gra na pojendynczej stopce - mocno mnie kiedyś to spostrzeżenie zaskoczyło).

4. Dave Mustaine czy Alexi Laiho?

Zdecydowanie Mustaine. Z całym szacunkiem dla Laiho i jego umiejętności - to nie ten kaliber co Mustaine.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lars Ulrich, ehh czepiasz sie literowki :)

Bylo juz sporo pytan na temat Tankiana, ale... Co Ci sie w nim nie podoba w ogole? glos ma fajny, technika tez jest calkiem niezla, na koncertach malo falszuje, ogolem jest dosc dobry.

Edytowano przez Coddy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lars Ulrich, ehh czepiasz sie literowki :)

Nie o to chodzilo. Literowki nawet nie zauwazylem.

Bylo juz sporo pytan na temat Tankiana, ale... Co Ci sie w nim nie podoba w ogole? glos ma fajny, technika tez jest calkiem niezla, na koncertach malo falszuje, ogolem jest dosc dobry.

Pavarotti jest lepszy. Co z tego, skoro nie kręci mnie to, co śpiewa. Chociaz nie - Pavarottiego mogę jeszcze posłuchać dla samej przyjemności obcowania z jednym z najlepszych głosów. Natomiast zawodzenie Tankiana w tych kawałkach SoaD, które znam, po prostu mnie irytuje (jak całe utwory zresztą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...