Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Moje pytanie bedzie zreszta zwiazane z tym wydawnictwem - ktory utwor z Black'N'Roll najbardziej przypadl Ci do gustu i dlaczego? :)

Utwor tytulowy, ze wzgledu na energię.

Kupiłeś/dostałeś już Football Managera 10?

Dostalem, ale nie mialem jeszcze czasu, zeby pograc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie slucham takich rzeczy. Nie tykam nawet kijem zadnego nu metalu ani "metalu alternatywnego" (czy jak tam sie nazywa takie kapelki). Tak w ogole to co to, do cholery, jest "metal alternatywny"? Cos, co nie jest metalem? To na cholere w nazwie gatunku w ogole pojawia sie slowo "metal"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odniosłem wrażenie że twój komentarz na forum dotyczący tego filmu :

został zmieniony; czy jako Super Moderator możesz zmieniać swoje posty bez pojawienia się dopisku że post został edytowany ?

co powiesz na takie zespoły jak :Judas Priest, Motorhead, Sonata Arctica, Firewind, Hammerfall, DevilDriver ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odniosłem wrażenie że twój komentarz na forum dotyczący tego filmu :

został zmieniony

Nie wydaje mi sie.

czy jako Super Moderator możesz zmieniać swoje posty bez pojawienia się dopisku że post został edytowany ?

Wyglada na to, ze moge.

co powiesz na takie zespoły jak :Judas Priest

Dla mnie istnieje tak naprawde tylko album "Painkiller" + kilka innych kawalkow.

Motorhead

Nudne.

Sonata Arctica

Slabe. A kowery w ich wykonaniu (np. "I Want Out" czy "Still Loving You") sa fatalne. Granie wszystkiego za szybko nie jest fajne. Zachwytow nad wokalem Kakko tez nie podzielam.

Firewind

Znam tylko jedna plyte - nie powalila mnie.

Hammerfall

Dla mnie symbol obciachowosci power metalu. "Hearts on fire, hearts on fire, burning, burning with desire"? Na drzewo!

DevilDriver

Znam tylko z nazwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Mam małe pytanie, wybacz ,że większość moich pytań jest o sprawy gitar, bądź z gitarami wiązanymi.

Do rzeczy. Zbliżają się święta, czy gitara B.C. Rich Warbeast Standard, (http://www.bcrich.com/warbeast_standard.asp) jest dobra jako prezent dla kogoś, kto gra na elektryku 1 rok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem, że kupię sobie gitarę elektryczną, bo chcę w końcu tworzyć muzykę. Mój budżet to ok 600zł (max 700). Warunek jest jeden - gitara ma być nowa i dobra. Zastanawiałem się nad Washburnem X7 w tym packu - http://www.allegro.pl/item813890362_washbu...uner_pasek.html

Mam tu wszystko co potrzebne na początek. Co o tym sądzisz? :) Bardzo zależy mi na twoim zdaniu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej CormaC

Chcialbym Ci zadac pare pytan (czego chyba nie musialem mowic, poniewaz jest to oczywiste^^)

1. Jakie masz zdanie o zespolach takich jak : Disturbed, Korn, System of a Down, Children of Bodom ?

2. Dlaczego nie podoba Ci sie Nu Metal?

3. Dlaczego nie lubisz WoW'a? (pytanie wbrew pozorom nie jest glupie)

4. Ja tez jestem ateista, dlatego pytam, czy uwazasz ze metal ma cos wspolnego z konfliktem religijnym "w srodku czlowieka" ? (wybacz jesli zle to ujalem ^^)

5. Czy przeszedles Gothic 2: NK bez kodow? (ja do tej pory nie moge...)

6. Ile pracujecie h/na dobe w czasie deadline?

7. Jesli moglbys to wymien te gry blizzarda ktore Ci sie podobaja...

Dzieki :)

Coddy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rzeczy. Zbliżają się święta, czy gitara B.C. Rich Warbeast Standard, (http://www.bcrich.com/warbeast_standard.asp) jest dobra jako prezent dla kogoś, kto gra na elektryku 1 rok?

To jest fajne wioslo, ale wedlug mnie kupowanie komus gitary w prezencie, z zaskoczenia, nie jest najlepszym pomyslem. Gitarzysta musi wybierac instrument pod siebie, usiasc z nim, pograc, sprawdzic, czy gitara jest wygodna. Zwlaszcza w przypadku tak fikusnego ksztaltu, bo on moze przeszkadzac. Wlasciwie kazdy, kto bierze do rak mojego Mockingbirda pyta, jak moge na czyms takim grac. To jest oczywiscie w znacznej mierze kwestia przyzwyczajenia, ale uwazam, ze gitare kazdy powinien wybrac sobie sam po osobistym kontakcie z instrumentem.

Postanowiłem, że kupię sobie gitarę elektryczną, bo chcę w końcu tworzyć muzykę. Mój budżet to ok 600zł (max 700). Warunek jest jeden - gitara ma być nowa i dobra. Zastanawiałem się nad Washburnem X7 w tym packu - http://www.allegro.pl/item813890362_washbu...uner_pasek.html

Mam tu wszystko co potrzebne na początek. Co o tym sądzisz? :) Bardzo zależy mi na twoim zdaniu :)

Powiem tak - da sie znalezc odpowiednie dla poczatkujacego wioslo w cenie 600 zeta, ale uwazam, ze elementy zestawu gitara + wzmacniacz + tuner + cholera wie co jeszcze w takiej cenie nie moga byc dobre.

A teraz ni z gruchy ani pietruchy.Masz Xfire?

Nie.

Co sądzisz o tym kawałku?

Nie ruszyl mnie. Uwazam, ze nie ma w nim absolutnie nic ciekawego.

(i w ogóle o tej muzyce)

"Tej", czyli ktorej?

1. Jakie masz zdanie o zespolach takich jak : Disturbed, Korn, System of a Down, Children of Bodom ?

Disturbed - nuda. Nie rozumiem w ogole ekscytacji tym zespolem. Mialem problem z przesluchaniem w calosci najnowszej plyty. Korn - pisalem juz, ze nie tykam numetalowych i "alternatywnometalowych" wybrykow. To samo tyczy sie SoaD, w ktorym dodatkowo wybitnie denerwuje mnie zawodzenie Tankiana. Bodomi - kiedys bardzo lubilem, potem mi przeszlo. Lubie od czasu do czasu posluchac jakichs ich starszych plyt, ale nowej nie ruszalem od miesiecy.

2. Dlaczego nie podoba Ci sie Nu Metal?

Bo nie ma w nim zupelnie nic, co by do mnie przemawialo. Jesli w ogole zaliczyc to do metalu, to dla mnie jest to metal sprymitywizowany, zamerykanizowany i zMTVzowany.

3. Dlaczego nie lubisz WoW'a? (pytanie wbrew pozorom nie jest glupie)

1) Nie mam czasu na MMO, 2) Nie pasuje mi cukierkowa, dziecinna stylistyka tej gry, 3) Obrzydzily mi ją nieustające rozmowy kolegow z pracy na jej temat. Mam juz serdecznie dosyc omawiania tego, co sie wydarzylo na ostatnim rajdzie, zmian w najnowszym patchu czy tego, dlaczego ktos tam z gildii jest debilem.

4. Ja tez jestem ateista, dlatego pytam, czy uwazasz ze metal ma cos wspolnego z konfliktem religijnym "w srodku czlowieka" ? (wybacz jesli zle to ujalem ^^)

Nie, dla mnie nie ma nic wspolnego, a ci wszyscy "zli, bezkompromisowi, mroczni" metalowcy dracy biblie i wygadujacy jakies pogansko-antyreligijne bzdety sa zenujacy. Odbieram to jako zagrania pod maloletnich neofitow, ktorzy obszyli sobie nowiutkie plecaczki logosami kapel death/black metalowych (a przy okazji Kultu i Nirvany) i chca byc odbierani jako outsiderzy i nonkonformiści.

5. Czy przeszedles Gothic 2: NK bez kodow? (ja do tej pory nie moge...)

Przeszedlem.

6. Ile pracujecie h/na dobe w czasie deadline?

Tyle, ile trzeba.

7. Jesli moglbys to wymien te gry blizzarda ktore Ci sie podobaja...

Jesli juz bym musial cos wymienic, to Diablo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

1. Skoro nie podoba Ci sie glos Serj'a, to mam kolejne pytanie... Podoba Ci sie glos waszego wokalisty InDespair?

2.Juz drugie pytanie o wplywe metalu na zycie... Dlugosc wlosow... uwazasz ze metal ma z tym cos wspolnego? masz srednio-dlugie wlosy, ale zapuszczales je ze wzgledu na to, ze sluchasz metalu czy poprostu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie generalizuj! Nie każdy kto słucha Nirvany jest jakimś nie wierzącym kolesiem, zachowującym się jak dzieciak i dopasowującym się do przekonań modnych wśród niektórych metali i tym podobnych. Ja słucham Nirvany i pomimo to jestem wierzący.

Ale do rzeczy.

Czy na początek grania opłaca się kupić akustyka? Takiego taniego używanego aby chociaż załapać o co chodzi i sprawdzić czy aby na pewno będzie się podobało itp. A może lepiej już kupić od razu słaba elektryczna gitara?

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś może In Flames? No, według mnie to nawet jeden z najlepszych metalowych zespołów... co o nim sądzisz?

To, co robia ostatnio w ogole do mnie nie trafia. Kawalkow z "Claymana" czy "Whoracle" moge czasem posluchac.

1. Skoro nie podoba Ci sie glos Serj'a

Bardziej chodzi o styl i jakies wchodnie zaspiewy.

Podoba Ci sie glos waszego wokalisty InDespair?

To, ze gramy razem jest chyba najlepsza odpowiedzia.

uwazasz ze metal ma z tym cos wspolnego?

A z wlasnych obserwacji nie mozesz wyciagnac wnioskow? :)

masz srednio-dlugie wlosy

A skad wiesz, jakie mam teraz? Teraz akurat mam duzo krotsze niz na fotce z mojej sygnaturki. I mysle, ze tak zostanie na dlugo.

Kojazysz takie zespoly jak heaven shall burn, suicide silence, czy chelsea grim? Co o nich sadzisz?

Pierwszy znam tylko z nazwy, pozostalych w ogole.

tu amsz jeden z kawalkow:

Takie sobie.

Nie generalizuj! Nie każdy kto słucha Nirvany jest jakimś nie wierzącym kolesiem, zachowującym się jak dzieciak i dopasowującym się do przekonań modnych wśród niektórych metali i tym podobnych. Ja słucham Nirvany i pomimo to jestem wierzący.

Nie bardzo zrozumiales, o co mi chodzilo. Coz, zdarza sie.

Czy na początek grania opłaca się kupić akustyka? Takiego taniego używanego aby chociaż załapać o co chodzi i sprawdzić czy aby na pewno będzie się podobało itp. A może lepiej już kupić od razu słaba elektryczna gitara?

Do gitary elektrycznej potrzebny jest jeszcze wzmacniacz, co podnosi koszt. Jesli Cie stac na taniego elektryka + wzmacniacz, to to wlasnie kup.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o metalu symfonicznym? Albo gotyckim?

Potrafisz mi wyjaśnić, czym w zasadzie różni się black od death metalu? Tak często są podawane jako synonimy, a przecież (chyba) różnią się od siebie. Nie wiem, może to jest banalne pytanie, ale zastanawiam się nad nim już od dłuższego czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

1. wg. Twoich kolegow z zespolu lepszy jestes Ty czy Serek?

2.jestes lead czy rythm? (sorry nie moglem tego znalesc)

3. Ograniczasz sie tylko do muzyki metalowej czy sluchasz czegos lzejszego?

4.od zawsze jestes ateista? czy jestes nim w 100%?

5. Czy ta gitara sprawdzi sie przy nauce? Nie gram na gitarze, ale niedlugo gwiazdka, chcialbym kupic cos mojemu kuzynowi (slucha glownie od rock&rolla do hard rocka)

http://allegro.pl/item808650173_gibson_sg_...ja_pl_raty.html

6. Czy jest jakas mozliwosc, zeby porozmawiac z Lukaszem Kolaczem?

Edytowano przez Coddy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wg. Twoich kolegow z zespolu lepszy jestes Ty czy Serek?

Myslisz, ze rozmawiamy o takich rzeczach? Nie jest wazne, ktory z nas jest lepszy. Wazne jest to, jak wypadamy grajac razem. Generalnie jest tak, ze on lepiej radzi sobie z solowkami, a ja z gestymi, trudnymi rytmicznie riffami.

2.jestes lead czy rythm? (sorry nie moglem tego znalesc)

Dzielimy sie solowkami z Sergiuszem.

3. Ograniczasz sie tylko do muzyki metalowej czy sluchasz czegos lzejszego?

Z rzadka hard rocka.

4.od zawsze jestes ateista?

Tak.

czy jestes nim w 100%?

Albo sie wierzy w boga, albo nie. Uwazasz, ze sa jakies stany posrednie?

5. Czy ta gitara sprawdzi sie przy nauce? Nie gram na gitarze, ale niedlugo gwiazdka, chcialbym kupic cos mojemu kuzynowi (slucha glownie od rock&rolla do hard rocka)

http://allegro.pl/item808650173_gibson_sg_...ja_pl_raty.html

Nie mialem jej w rekach, wiec trudno mi sie wypowiadac. Wez tez pod uwage to, ze gitare trzeba do czegos podlaczyc.

6. Czy jest jakas mozliwosc, zeby porozmawiac z Lukaszem Kolaczem?

Mozesz napisac maila na skrzynke zespolowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...