Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

allor

Pytania do Allora / Ala

Polecane posty

Zrzut z programu prime95. Test wykonywałem w rybie awaryjnym.

testprocka.jpg

Dziwne zachowanie mozillii czy nie jest to wina małej ilości pamięci. W kompie mam 256 mb. Bo strasznie mieli dyskiem i na chwilę tak jakby mozilla nie odpowiadała daję zdjęcie tego problemu. Komputer obecnie zużywa 270mb pamięci.

czytoniewinapamici.jpg

Jeśli mógłbyś zerknąć w tym temacie jest więcej informacji o moich problemach. Jeśli nie chcesz lub nie masz czasu to odpowiedz. To sam powie ci tutaj najważniejsze sprawy związane z moim kompem. Dziękuję za dotychczasową pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie Allorku.

To ty w redakcji testujesz/recenzujesz mase sprzetu komputerowego wiec mam do ciebie takie o to pytania:

1. Napewno w reku miales nie jedna myszke przeznaczona do e-sportu. Jakie wrazenie, tzn. czy roznica(a dokladnie zastosowanie w shooterach) jest znacznie wieksza? Pytam o to bo ostatnio przymierzam sie do zakupienia jakiegos gryzonia dla progamerow(obecnie posiadam jakiegos gruchota, najzwyklejszego i najtanszego).

2. Jakie modele bys mi mogl polecic(max. za 200zl - wiem, malo no ale wiecej nie mam)?

3. Czy oplaca sie dokupic do takiej myszki jakas dobra podkladke pod nia(czyli poprostu czy podkladka poprawia komfort grania w shootery)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głośników, to sam brałbym do muzyki 2.0, idealnie T20 lub T40 (może być II) od Creative.

Co do problemu z miganiem to Ameryki niestety nie odkryję. Sam z problemem na szczęście nie walczyłem, więc najsensowniejsze wydaje się stwierdzenie, że to problem z połączeniem gry+sterowniki+mało RAMu na karcie. Przy czym to ostatnie powinno mieć najmniejszy wpływ, bo znaczy że gra nie radzi sobie za dobrze z doborem danych, które mają być wyświetlane...

Wiesz, nie tyle chodzi o miganie,co o niedoczytywanie tekstów lub też całych obiektów. Wielka szkoda ze Ameryki nie odkryles, ta przypadlosc naprawde zabija przyjemnosc z grania

Swoja droga to nie irytuje Ciebie fakt iż pytania w większości przypadków związane są ze sprzętem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu!!!Prototypa nie moge odpalić w 1680*1080.Maks to 1280*800,tyle ze w readme jest napisane ze karty z 512 mb pamieci nie wyswietla wyzszej rozdzielczosci.Wczesniej taki sam problem mialem z pro evo 2009,problemy z ograniczeniem pamieci mam tylko na viscie,nic przy karcie nie grzebałem.Cpu z wskazuje 256 mb pamieci na karcie(vista),a na xp wskazywał 512.Aha karta to 8600 gt (pomyliłem się wcześniej).Czy można jakoś obejść to ograniczenie?jeśli tak to nie będą mi znikać tekstury w grach?Wiem że sobie pomyślisz"Koleś ma 8600gt i chce grac w rozdz.1680*1080 chyba mu odbiło"Ale jak się z odpowiednich opcji zrezygnuje(np.antyaliasing,filtrowanie anizotropowe)to nawet da się grać w niektóre gry.Oczywiście da się grać jeśli nie wymaga się od gry 30 fpsów.Aha jeszcze jedno jaką kartę w cenie do 500 zł polecasz?Kartę graficzną można sobie od tak wyłożyć i włożyć nową?Czy to musi być kompatybilne z czymś tam?I czy są jakieś gry które mają cooperative i nie potrzeba do nich pada od xboxa360,tylko można grać zwykłym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego starego postu wybrałem Zotaca GTX275 AMP! Edition teg ze 165 numeru grafa sprawuje sie naprawde świetnie ale na początku strasznie się grzała dochodziła do 75 stopni i się wyłączała (znaczy komp się wyłączał) ale teraz wszystko gra dzięki za recenzje tej grafy pomogła przy wyborze.

Masz może jakiegoś swojego ulubionego klasyka np ( W moim wypadku jest to Gothic 1 2 i NK) a u Ciebie??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie Allorku.

To ty w redakcji testujesz/recenzujesz mase sprzetu komputerowego wiec mam do ciebie takie o to pytania:

1. Napewno w reku miales nie jedna myszke przeznaczona do e-sportu. Jakie wrazenie, tzn. czy roznica(a dokladnie zastosowanie w shooterach) jest znacznie wieksza? Pytam o to bo ostatnio przymierzam sie do zakupienia jakiegos gryzonia dla progamerow(obecnie posiadam jakiegos gruchota, najzwyklejszego i najtanszego).

2. Jakie modele bys mi mogl polecic(max. za 200zl - wiem, malo no ale wiecej nie mam)?

3. Czy oplaca sie dokupic do takiej myszki jakas dobra podkladke pod nia(czyli poprostu czy podkladka poprawia komfort grania w shootery)?

Witaj Masakratorku ;)

1. We współpracy z egamerami robiliśmy test jednej z myszek Microsoftu. Nie jest to najlepsza z dostępnych na rynku, wrażenia mieli podobne (a przynajmniej tak napisali), więc wydaje się, że o ile różnica między myszkami biurowymi, a dla graczy jest dość istotna, to między tymi dla graczy za powiedzmy 100-150 złotych, a droższymi ma już znaczenie bardziej psychologiczne. Jest zresztą gdzieś na forum całkiem świeży wątek o wyborze myszki dla graczy, w skrócie - najbezpieczniej iść w Razery (DiamondBack 3G, DeathAdder) lub Logitechy, choć np. taki Icon7 ma bardzo dobrze wykonane myszki dla graczy w bardzo fajnych cenach (bodajże Z300 i Z500). Tyle że skoro masz 200 złotych to na aż takich oszczędnościach ci pewnie nie zależy.

2. Podałem parę przykładów wyżej, kosztują około 150 złotych. Droższe modele... nie wydaje mi się, by te 50 złotych robiło dużą różnicę. Chyba że na Razera Lachesis, ale w tym modelu najważniejsza jest bardzo duża czułość, a ta wcale niezbędna nie jest (2000-2400 dpi wystarczy nawet przy monitorze 1920x1200, mimo iż mam w redakcji G9x, który może znacznie więcej, i tak jest ustawiony właśnie na 2400 dpi).

3. Jak najbardziej! Najbezpieczniej wybrać coś SteelSeries lub Razera, przy czym na początek wystarczą modele materiałowe za około <50 zł.

Wiesz, nie tyle chodzi o miganie,co o niedoczytywanie tekstów lub też całych obiektów. Wielka szkoda ze Ameryki nie odkryles, ta przypadlosc naprawde zabija przyjemnosc z grania

Swoja droga to nie irytuje Ciebie fakt iż pytania w większości przypadków związane są ze sprzętem?

Jeszcze nie, nadal mnie sprzęt bawi ;). Wkurzać mogę się jedynie na niektóre z problemów, które wynikają z nie-wiadomo-czego... Ale od dłuższego czasu komputery są nieco "magiczne", tzn. zdarzają się problemy, których nijak wyjaśnić się nie da... I bez w zasadzie już losowego przekładania komponentów nic się nie zrobi...

Znowu!!!Prototypa nie moge odpalić w 1680*1080.Maks to 1280*800,tyle ze w readme jest napisane ze karty z 512 mb pamieci nie wyswietla wyzszej rozdzielczosci.Wczesniej taki sam problem mialem z pro evo 2009,problemy z ograniczeniem pamieci mam tylko na viscie,nic przy karcie nie grzebałem.Cpu z wskazuje 256 mb pamieci na karcie(vista),a na xp wskazywał 512.Aha karta to 8600 gt (pomyliłem się wcześniej).Czy można jakoś obejść to ograniczenie?jeśli tak to nie będą mi znikać tekstury w grach?Wiem że sobie pomyślisz"Koleś ma 8600gt i chce grac w rozdz.1680*1080 chyba mu odbiło"Ale jak się z odpowiednich opcji zrezygnuje(np.antyaliasing,filtrowanie anizotropowe)to nawet da się grać w niektóre gry.Oczywiście da się grać jeśli nie wymaga się od gry 30 fpsów.Aha jeszcze jedno jaką kartę w cenie do 500 zł polecasz?Kartę graficzną można sobie od tak wyłożyć i włożyć nową?Czy to musi być kompatybilne z czymś tam?I czy są jakieś gry które mają cooperative i nie potrzeba do nich pada od xboxa360,tylko można grać zwykłym?

Generalnie kartę można wyciągnąć i włożyć, ale wcześniej wypada ściągnąć nowe sterowniki, by potem szybko i bezproblemowo uruchomić nowy nabytek. Co do kart do około 500 zł, to mieszczą się Radeony 4850 i GeForce 9800GT/GTS250. Te pierwsze są nowsze, te drugie bazują na starszych rdzeniach, ale są co najmniej równie szybkie. Obie karty występują także w wersjach 1GB, co teoretycznie ma minimalny wpływ na wydajność, ale skoro teraz cierpisz na miganie, to jest to sposób, by nie mieć z tym problemu.

Co do mojego starego postu wybrałem Zotaca GTX275 AMP! Edition teg ze 165 numeru grafa sprawuje sie naprawde świetnie ale na początku strasznie się grzała dochodziła do 75 stopni i się wyłączała (znaczy komp się wyłączał) ale teraz wszystko gra dzięki za recenzje tej grafy pomogła przy wyborze.

Masz może jakiegoś swojego ulubionego klasyka np ( W moim wypadku jest to Gothic 1 2 i NK) a u Ciebie??

Nie ma sprawy :)

Co do ulubionego klasyka, to jest kilka starszych/starych gier które bardzo ciepło wspominam, ale już do nich nie wracam - wolę by żyły w pamięci, jako idealne :)

Ja mam takie pytanie mam Windowsa 7 wersje RC1 i dosyć często robi mi się coś takiego że chcę włączyć np Mozille , która jest na pasku narzędzi i jak nacisnę to windows 7 nie odpowiada. Miałeś podobny problem ???

Kilka razy, w momencie gdy do dysku dobierało się kilka programów na raz. Wkurzające, nie powiem, ale trwa bardzo krótko, głównie w programie pocztowym (Thunderbird).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza sprawdzeniem dysków nie mam już innych pomysłów, a o dyskach jeszcze nie napisałeś (Prime95 chodzi ok, więc proc odpada, pamięć sprawdzałeś wcześniej - po prostu nie mam innych pomysłów, a po dysku / dvd będzie wiadomo czy to one, czy jednak płyta).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że skoro masz 200 złotych to na aż takich oszczędnościach ci pewnie nie zależy

Znaczy sie oczywiscie moge miec wiecej, to kwestia oszczedzania(z ktora u mnie slabo^^). Ale jesli warto, to zaoszczedze.

PS

Dzieki, naprawde mi pomogles.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Alek mam 2 pytania

Czemu dajesz po sobie tak jeździć w CDa (jeśli poczujesz sie w jakikolwiek sposób obrażony to przepraszam) np: w nowym numerze w recenzji Street Fightera IV zostałeś nazwany noobem, kiedyś bodajże w grudniowym numerze CDa kiedy byli prezentowani redaktorzy zrobili z ciebie jakiegoś dziadka co nie wie do czego klawiatura służy.

Lubisz pierogi z jagodami odp: Tak albo NIe ? PS: Masz 3 koła ratunkowe pół na pół, telefon do mamy oraz pytanie do redaktorów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Allorze

Mam do do Ciebie kilka pytań odnośnie sprzętu (konkretniej karty graficznej):

1. Którą z tych kart lepiej kupić: GeForce 9600GT czy 9800GT?

2. Jakiego producenta?

3. Czy jest duża różnica w grafice przy 1024mb pamięci karty czy przy 512mb?

4. Jaki typ pamięci (DDR2 czy DDR3)?

5. Czy na tych kartach można pograć w nowe gry?

Niedługo mam zamiar kupić nowego kompa i waham się co do karty graficznej. Nie chce kupować grafiki za 1000zł tylko żeby zmieściła się w tych 500zł.

Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All słuchaj potrzebuje małej pomocy mam trochę problem z moją grafiką jak napisałem wcześniej jest to GTX 275AMP Edition ten ze 165 numeru no i dostałem do niego programik do podkręcaniia itp ale pokazuje też temp no i tu się schody zaczynają 50 stopni jak nic nie robię więc jest ok (znaczy nie gram) ale jak zaczne grać i pogram długo tem skacze nawet do 85 do 90 gdzie jak dochodzi do 85 90 to omi sie komp wyłącza a wiatrak chodzi na full obrotach ja już dosłownie niewiem co mam wymyśleć w środku mam jeszcze 120" wentylator z tyłu no i 120" z radiatorem na procku. dla mnie może się grzać ale czemu mi to kompa wyłącza też tak mieliście przy testach aha no i gram w rozdzielczości 1920x1080 wyłącza się czasem jak dużo zaczyna się dziać na ekranie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sądzisz, że po ofensywie Intela z i7 (w niedalekiej przyszłości i5) ludzie zaczną się przerzucać na czterojajowce?

Jakie jest Twoje zdanie nt. Phenomów II X3 i ogólnie sensie kupowania procków trzyrdzeniowych (chociaż w Phenomach można odblokować 4 rdzeń)?

No i czy myślisz, że AMD zrobi jakiś dobry procesor do netbooków a'la :D intelowski Atom, co pozwoli jej uzyskać większy procentowy udział w rynku?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All słuchaj potrzebuje małej pomocy mam trochę problem z moją grafiką jak napisałem wcześniej jest to GTX 275AMP Edition ten ze 165 numeru no i dostałem do niego programik do podkręcaniia itp ale pokazuje też temp no i tu się schody zaczynają 50 stopni jak nic nie robię więc jest ok (znaczy nie gram) ale jak zaczne grać i pogram długo tem skacze nawet do 85 do 90 gdzie jak dochodzi do 85 90 to omi sie komp wyłącza a wiatrak chodzi na full obrotach ja już dosłownie niewiem co mam wymyśleć w środku mam jeszcze 120" wentylator z tyłu no i 120" z radiatorem na procku. dla mnie może się grzać ale czemu mi to kompa wyłącza też tak mieliście przy testach aha no i gram w rozdzielczości 1920x1080 wyłącza się czasem jak dużo zaczyna się dziać na ekranie

Pytanie gdzie stoi obudowa i jak jest przewiewna. Z opisu zachowania się karty wynika, że jest z tym bardzo kiepsko... Bo same wentylatory temperatury nie zmniejszają, a wręcz przeciwnie - jak gorące powietrze z obudowy nie będzie usuwane na zewnątrz, to same się nieco do wzrostu temperatury przyłożą (że niemierzalnie to inna sprawa, ale chodzi o to, że samo dokładanie wentylatorów niczego nie da).

O co chodzi z tym "....jest po prostu super!" ?

Takie sformuowanie, które jest po prostu super, przez co swego czasu było przeze mnie nieco nadużywane, przez co z kolei obecnie jest uważane za moje typowe podsumowanie dobrego tytułu / sprzętu.

Czy sądzisz, że po ofensywie Intela z i7 (w niedalekiej przyszłości i5) ludzie zaczną się przerzucać na czterojajowce?

Jakie jest Twoje zdanie nt. Phenomów II X3 i ogólnie sensie kupowania procków trzyrdzeniowych (chociaż w Phenomach można odblokować 4 rdzeń)?

No i czy myślisz, że AMD zrobi jakiś dobry procesor do netbooków a'la :D intelowski Atom, co pozwoli jej uzyskać większy procentowy udział w rynku?

Pozdrawiam.

Quady - pewnie tak, jak już nie będzie dwurdzeniowców, a cztery rdzenie będą tanie. Obecnie jednak jest to technologia użyteczna dla nielicznych (z punktu widzenia gracza), więc imo nie ma sensu przepłacać, tym bardziej, że zanim będzie powszechnie używana, to pojawią się znacznie szybsze procki. Ok, jeśli dla kogoś kasa nie stanowi problemu, to taki i7 ma sens (jak będzie z i5 to się jeszcze okaże, choć pewnie też nieźle), ale jeśli jednak stanowi, to znacznie lepiej kupić dwurdzeniowca i szybszą kartę graficzną, efekty będą lepsze. I to pomimo faktu, że za chwilę pojawi się DX11, bo zanim będzie niezbędny, to imo sporo jeszcze wody w Wiśle upłynie (wystarczy zobaczyć jak to wygląda z DX10, który już nieco na rynku jest).

Co do trzech rdzeni - jest podobnie jak z czterema. Poza tym - Phenoma II X2 też można odblokować, a jest tańszy, a w grach nawet bez OC szybszy (wyższe standardowe taktowanie).

Co do AMD i procesora do netbooków - miło by było. Choć z drugiej strony - całkiem możliwe że już niedługo w tego typu komputerkach pojawi się architektura znana ze smartfonów, która wprawdzie z x86 znanym z PC nie ma nic wspólnego, ale za to jest bardziej energooszczędna, tania, a i z wydajnością nie mająca już większych problemów, zwłaszcza gdy doda się do niej porządną kartę 3d (vide iPhone, zwłaszcza 3GS czy nadchodzący odtwarzacz Zune HD Microsoftu na Tegrze Nvidii).

Drogi Allorze .

Po obejrzeniu turnieju SF 4 musiałem do cb napisać .

Czy jesteś "oblegany" przez fanów za 2 rundę walki z Cormaciem gdzie pozostał Ci " jeden piksel życia " ;D ?

Mogę dostać autograf ? ;D

Oblegany na szczęście za bardzo nie jestem, mogę jeszcze np. wyjść do sklepu po śniadanie ;) Co do autografu - ależ oczywiście :)

Ja mam jeszcze pytanie co do Windowsa 7 też mogłeś ustawić częstotliwość odświeżanie ekranu tylko na 75 i 85 hz. Bo muszę mieć 60 hz bo inaczej mi się oczy meczą :P Podobno to jest wada tego windowsa ale spytać warto :]

Przy LCD 60 Hz to zazwyczaj maksiumu i nic nie miga. Przy CRT oczywiście im więcej tym lepiej, a sensowne minimum to 85 Hz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie, które padło już mnóstwo razy, ale na które nie było jakiejś jasnej odpowiedzi (przynajmniej dla mnie). Dlaczego nie lubisz Gothica?? Kiedyś padło, że z powodu amatorszczyzny czy tam niestandardowego sterowania, ale to jakieś dziwne wyjaśnienia. Nie spodobał Ci się tylko Gothic 1 czy cała seria i dlaczego? Według mnie, Gothic (a już w szczególności część druga) to jedna z lepszych gier, owszem nie pozbawiona błędów, ale klimatem, historią miażdżąca większość produkcji, nawet i nowszych. Znam wiele ludzi, którzy właśnie po Gothicu szerzej zagłębiło się w świat RPG-ów, wcześniej nie mają pojęcia, że takie gry istnieją. Dlatego dziwi mnie, że Ty tej produkcji nie trawisz... Możesz coś szerzej napisać na ten temat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...