Skocz do zawartości
enki

Pytania do enkiego

Polecane posty

O, myślałem, że ktoś zada to pytanie przede mną, a tu taki szok :) Jako redakcyjnego speca od BattleForge'a "zapytowywuję" się: warto zaczynać grę w tej darmowej wersji, czy brak tych 3000 pktów uniemożliwi sensowną rozgrywkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekaw czy podobał Ci się nasz rodzimy Wiedźmin???

Bardzo, przeszedłem drania dwa razy. Chcę dwójki.

O, myślałem, że ktoś zada to pytanie przede mną, a tu taki szok :) Jako redakcyjnego speca od BattleForge'a "zapytowywuję" się: warto zaczynać grę w tej darmowej wersji, czy brak tych 3000 pktów uniemożliwi sensowną rozgrywkę?

Po wczytaniu się w szczegóły dotyczące wydania play4free mam mieszane uczucia. Z jednej strony chciałbym wszystkich zachęcić do tej gry, z drugiej jednak Play4Free to na pewno nie to samo, co wersja pudełkowa. Oto dlaczego:

1) Dostajesz tylko 32 karty - po osiem z każdej z czterech armii (ich nazwy wyszczególnione są TU). I nie są to, szczerze mówiąc, czempioni.

2) Aby wystawiać karty na sprzedaż trzeba wpierw zdobyć 4 poziom PvE lub 10 PvP (tu brak pewności - na stronie FAQ gry jest "and", natomiast w launcherze gry "or". Różnica jest kolosalna, bo 4 level PvE zdobyć nietrudno takimi kartami, natomiast zdobycia 10 PvP wiązałoby się z ciężką frustracją dla wielu. Zwłaszcza tych, którzy pojedynkować sie nie lubią. Zostawiam "lub", bo brzmi rozsądniej)

3) Gdy dobijesz do wymaganych poziomów, za wystawienie tych kart na aukcji zgarniesz marne grosze. Często nawet one wystarczą do kupienia pasującej nam do taktyki jednostki lub czaru, jednak na potężne rare'y i ultra-rare'y nie ma co liczyć - tu bezwzględnie przydaje się zastrzyk tych 3000 BFP.

Wersję Play4Free należy traktować jako demo. Najlepsze demo w historii, zaznaczmy, bo pozwalające zagrać na wszystkich mapach we wszystkich trybach. Grając trzeba jednak wiedzieć, że z posiadaniem punktów BattleForge wiąże się cały fun kompletowania własnej talii i możliwość zdobycia najlepszych kart.

PS: Tu i ówdzie wyczytałem plotki, że będzie można zarabiać BFP - pewnie w znikomych ilościach, ale zawsze - poprzez granie. Jak na razie nie udało mi się tego potwierdzić.

PS2: Dla tych, którzy zdecydują się dokupić BFP do wersji darmowej lub wersję pudełkową mały hint - aby mieć pojęcie, jakich kart szukać do swojej talii, polecam zajrzeć TU, wiele cennych wskazówek dla początkujących i sprawną społeczność BF znajdziesz zaś TUTAJ.

PS3: Dzięki za pytanie - uzupełniłem newsa na stronie o te informacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj enki. Mam kilka zasadniczych pytań.

1.Co sądzisz o Stalkerze? IMO jest to jedna z najbardziej klimatycznych gier jakie kiedykolwiek powstały. Te nocne akcje w Clear Sky, gdzie towarzyszy ci tylko broń i latarka są bezcenne. Stalkerzy z gitarami to poprostu poezja.

2. Lubisz South Park?,jeśli tak to masz może ulubiony odcinek lub sezon?

3. W co obecnie grasz do recenzji? (jeśli nie możesz tego zdradzić to nie odpowiadaj).

Dzięki za fatygę. Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze odpowiedzi:

1. Obie części są swietne i klimatyczne.

2. Głównym entuzjastą South Parku w redakcji jest gem. CormaC też zna się na rzeczy. Ja kojarzę i popieram, ale nie oglądam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda twój Deck w BattleForge? Widziałem na screenshotach że masz shadow/fire, ale jakiego decku używasz w PVP? Ja używam Fire/Frost i na PVP sprawuje się bardzo dobrze, szybko odpalam strikersów, biegną przez mapę po drodze budując Power Welle i Monument (na ogół staram się rozwalić przeciwnika na T1, a jeśli się nie uda to T3), potem rozwalam jednostki przeciwnika (Strikersi mają atak typu M więc bez problemu rozwalają takiego Shamana, Swiftclawa lub Scavengera) i przeprowadzam rush na welle używając Termit Hill (głównie na monumenty) i Makeshift Tower, w razie potrzeby wzywam Sunderera. Jeżeli dojdzie do T2 to dochodzą Cannon Tower, spam Lyrish Knightów i Ice Barrier (żeby uaktywnić bonus Lyrishy) a jeśli dojdzie T3 to używam głównie Virtuoso. Jaka jest twoja budowa Decku i strategia na PVP?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda twój Deck w BattleForge?

W zasadzie pure fire za wyjątkiem Regrowth, który jest mega przydatny w PvE. W PvP grałem niewiele, zaledwie kilkanaście meczów. Większość wygrałem dzięki kombinacji Strikers + Firedancer + ew. Enforcer. Do T3 nigdy nie doszło.

Skoro oglądasz F1 to czy masz ulubiony zespół? I dlaczego to jest McLaren? :)

Mam ulubionego kierowcę i jest nim Kimi. Od czasu odejścia Schumiego skłaniam się ku Ferrari. Kubicuję również kibicy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BattleForge? To jest jakiś zwykły MMORPG, czy jest w nim coś ciekawego?

Jest to RTS w oprawie MMO. Dużo co-opu. Jest darmowa wersja Play4Free. Tyle w skrócie. Recenzja w SPEC/09

Czy była jakaś gra która była masakrycznie brzydka,grywalność wołała o pomste do nieba ale wracałeś do tej gry z powodu świetnej muzyki która przygrywała ci podczas grania?

Hm, nie przypominam sobie. Dla muzyki włączałem niegdyś C&C, a później dla jednego kawałka Gwiezdne Wilki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enki, dlaczego znów nie ma recenzji Tibii? Już bym wolał to od tej Atlantica Online przynajmniej można byłoby się pośmiać....

Nie zmieściła się do numeru (hyhy).

Czy będzie recenzja Logitecha G940? :) Byłoby w sumie miło.

Na razie nic mi o tym nie wiadomo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[wazelina mode on] Na początku chciałbym powiedzieć, że wiele wniosłeś według mnie do ekipy ekszyna (odmłodziłeś ją trochę ;)) i w końcu ktoś pisze naprawdę ciekawe artykuły [wazelina mode off]

A pisząc na temat, zamierzasz może obejrzeć wystawę Europa, Europa, Europa? A jeśli już na niej byłeś, to co o niej sądzisz? Jak dla mnie jest to jedna z niewielu wystaw autentycznie potrafiących zachęcić do oglądania, dodatkowo ukazując spory kawałek historii.

Edytowano przez Kajzerka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pisząc na temat, zamierzasz może obejrzeć wystawę Europa, Europa, Europa? A jeśli już na niej byłeś, to co o niej sądzisz? Jak dla mnie jest to jedna z niewielu wystaw autentycznie potrafiących zachęcić do oglądania, dodatkowo ukazując spory kawałek historii.

Dopiero musiałem ją wyguglać, żeby wyrobić sobie zdanie. Raczej nie pójdę. Choć pewnie fajna.

Czy o 4 rano nie masz nic lepszego do roboty niż dodawanie newsa (tego o ArmA) ;) Tak tylko pytam

Ktoś musi czuwać, by spać mógł ktoś ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...