Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

@up haha :) na to drugie pytanie to Smg nawet poważnie Ci nie odpowie :wink:

Witaj Smg, parę pytanek:

1) Masz konto na facebooku ? Spokojnie, nie będę Cię zapraszał do znajomych nawet gdybym odkrył jak się nazywasz :P

2) Preferujesz wycieczki rowerowe czy piesze w wolnej chwili ?

3) Słyszałeś o książkach Trudi Canavan ?

4) Posiadasz w domu jakąś edycję kolekcjonerską gry ?

5) Zastanawiałeś choć chwilę nad zakupem odtwarzacza Bluray czy na razie nie ?

6) Gdybyś miał mnóstwo wolnego czasu i pieniędzy na kurs - no chyba że jesteś samoukiem - to jakiego języka chciałbyś się nauczyć ? - nie podszlifować.

Z góry dzięki za odp. i pozdrawiam.

Edytowano przez daveNWN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up haha :) na to drugie pytanie to Smg nawet poważnie Ci nie odpowie :wink:

Witaj Smg, parę pytanek:

1) Masz konto na facebooku ? Spokojnie, nie będę Cię zapraszał do znajomych nawet gdybym odkrył jak się nazywasz :P

Nie mam, nie mialem, nie zamierzam miec.

2) Preferujesz wycieczki rowerowe czy piesze w wolnej chwili ?

Zalezy od nastroju.

3) Słyszałeś o książkach Trudi Canavan ?

Nie

4) Posiadasz w domu jakąś edycję kolekcjonerską gr

y ?

Kilka ale to glownie prezenty, mnie zalezy na grach, nie "dodatkowej zawartosci".

5) Zastanawiałeś choć chwilę nad zakupem odtwarzacza Bluray czy na razie nie ?

Trzy lata temu kupilem sobie dosc wypasiony zestaw kina domowego. Uzylem go moze z 10x przez ten czas...

6) Gdybyś miał mnóstwo wolnego czasu i pieniędzy na kurs - no chyba że jesteś samoukiem - to jakiego języka chciałbyś się nauczyć ? - nie podszlifować.

Zawsze podobal mi sie japonski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już było, to przepraszam:

Czy Wiedźmin 2 spełnił Twoje oczekiwania? Czy jakiś element/wykonanie któregoś aspektu rozrywki Cię zawiódł? Która część była bardziej zjawiskowa? Moim zdaniem pierwsza część była taka jakaś swojska, pomimo wielu wad i siermiężności to był kawał świetnej i długiej gry. Przy dwójce już RED-zi poszli w stronę ME2, czyli filmowa fabuła (oczywiście jeśli można porównywać te dwie zupełnie różne gry).

I jak ogólne wrażenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsza potrawa jaką jadłeś?

Co sądzisz o Erice Steinbach?

W jaką grę/gry z PS3 najchętniej pograłbyś na Xboxie?

Grasz w FIFA11?

Co cię najbardziej denerwuje w Wiedźminie 2?

Co ci się najbardziej spodobało (poza fabułą) w tej grze?

Zamierzasz zagrać w L.A. Noire?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już było, to przepraszam:

Czy Wiedźmin 2 spełnił Twoje oczekiwania? Czy jakiś element/wykonanie któregoś aspektu rozrywki Cię zawiódł? Która część była bardziej zjawiskowa? Moim zdaniem pierwsza część była taka jakaś swojska, pomimo wielu wad i siermiężności to był kawał świetnej i długiej gry. Przy dwójce już RED-zi poszli w stronę ME2, czyli filmowa fabuła (oczywiście jeśli można porównywać te dwie zupełnie różne gry).

I jak ogólne wrażenia?

W najnowszym CDA bedzie specjalny moj felieton na temat Wieska 2. Zapraszam do lektury.

Najdziwniejsza potrawa jaką jadłeś?

Co sądzisz o Erice Steinbach?

Nic.

W jaką grę/gry z PS3 najchętniej pograłbyś na Xboxie?

Heavy Rain.

Grasz w FIFA11?

Nie.

Zamierzasz zagrać w L.A. Noire?

Jasne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japońskiego chciałbyś się uczyć?

Polecam darmowy kurs benkyo.pl Nauczyłem się tam trochę (nauka sylabariuszy to katorga), ale zrezygnowałem z braku czasu. Może znowu zacznę...

Nie chcialbym, ale jakby mi sie bardzo nudzilo i mialbym jako jedyna opcje nauke jakiegos jezyka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie piszę felieton dla pewnego portalu na temat gier aktualnej generacji. Twoje zdanie w kilku kwestiach już nie raz mi zaimponowało, więc korzystając z okazji chciałbym się dowiedzieć co myślisz o pewnej kwestii.

Będzie banalnie, bo o uproszczeniach. Moim zdaniem w dużej części wmawia się nam, że "gracze" nie lubią się męczyć, wszystko chcą mieć podane na tacy pod sam nos. Tak już się przyjęło, niektóre firmy próbują z tym walczyć - z różnym skutkiem. Oczywiście znajdą się tacy, którzy będą narzekać na wysoki poziom trudności (u nas w Polsce jest sporo takich osób), ale wszystkim dogodzić się nie da.

Z mojego punktu widzenia uproszczenia służą przede wszystkim twórcom gier, a nie graczom. Dużo łatwiej jest zrobić produkcję mocno liniową, do bólu oskryptowaną i prostą. No i oczywiście krótką. Przykładowo weźmy pod lupę świeżutkie PC-towe Fable 3. Twórcy standardowo jak to przy portach bywa, mocno chwalili się jak bardzo ważna jest dla nich konwersja. Finalny efekt oczywiście prawdopodobnie nikogo nie zaskoczył - różnice w stosunku do wersji na x360 są minimalne. Śmiać mi się chce z zapowiadanego trybu hardcore, który chyba jedyne co zmienia to żywotność przeciwników. Gra jak była prostacka, tak jest nadal. Interaktywność spłycona jest do absolutnego minimum. Kolejne etapy gry to przede wszystkim walki z hordami przeciwników, które polegają na wciskaniu jednego przycisku (oczywiście: jest dostępna magia i broń palna, ale nic nie motywuje do jej używania). To jest dowód na to, że twórcy wolą bawić się casualne, a nie rozbudowane produkcje. Dość niska średnia ocen potwierdza, że graczom to wyraźnie przestaje odpowiadać.

Post nie wyszedł mi tak jak chciałem, ale myślę, że zrozumiesz o co mi chodzi.

Edytowano przez temptation
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post nie wyszedł mi tak jak chciałem, ale myślę, że zrozumiesz o co mi chodzi.

W sumie nie do konca rozumiem o co pytasz ale prawda jest taka, ze developerzy to robia, co ludzie chca kupic. Zatem jesli upraszczaja gre (co na pewno ulatwia im prace) to TYLKO dlatego, ze taka gra sie lepiej sprzeda. Gdyby duzo lepiej sprzedawaly sie gry trwajace po 80 godzin itd. to takie by robiono, chocby nawet "woda im z tylkow kapala z wysilku". A skoro takie NIE powstaja, a uproszczone gierki sprzedaja sie swietnie - no to chyba wszystko jasne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post nie wyszedł mi tak jak chciałem, ale myślę, że zrozumiesz o co mi chodzi.

W sumie nie do konca rozumiem o co pytasz ale prawda jest taka, ze developerzy to robia, co ludzie chca kupic. Zatem jesli upraszczaja gre (co na pewno ulatwia im prace) to TYLKO dlatego, ze taka gra sie lepiej sprzeda. Gdyby duzo lepiej sprzedawaly sie gry trwajace po 80 godzin itd. to takie by robiono, chocby nawet "woda im z tylkow kapala z wysilku". A skoro takie NIE powstaja, a uproszczone gierki sprzedaja sie swietnie - no to chyba wszystko jasne.

Dla mnie nie jest jasne. Pomijając fenomen CoD i ludzi, którzy rzucili się jak wygłodniałe psy na beznadziejnego moim zdaniem Homefronta, coraz słabiej sprzedają się gry zrobione po najmniejszej linii oporu. Wiedźmin 2 nie jest idealny, ale ma ogrom plusów, a poziom trudności i rozbudowania bije praktycznie każdą normalną grę na głowę. Mimo to jest na liście sprzedaży znajduje się dużo wyżej niż Fable 3, o którym nikt praktycznie nie pamięta. A wydawało mi się, że to NA ŚWIECIE wyraźnie większa marka.

GTA4 (przynajmniej na x360) jest dla mnie grą bliską doskonałości, na którą nawet przez chwilę nie żałowałem wydanych pieniędzy. Gra nie jest przeznaczona dla casuali, fabułę kończy się w 30-50h, rozbudowaniem miażdży chyba każdy sandbox - czego chcieć więcej? Produkcja biła rekordy sprzedaży.

W tym momencie zagrywam się w LA Noire - jak dla mnie oprócz nieco skopanej optymalizacji i fatalnego modelu jazdy ta przygodówka nie ma większych wad. Zawiedzeni są tylko ci, którzy spodziewali się kolejnego GTA. Produkcja sprzedaje się świetnie, jest długa (przeszedłem 9 spraw na 21 + sporo misji pobocznych, ponad 6h na liczniku). Dodatkowo gra jest nową marką, pełną innowacyjnych rozwiązań, z rewelacyjnym klimatem i nie jest przereklamowanym FPSem. Choć z tego co widzę to spraw nie da się doszczętnie zawalić, ale poprowadzenie ich na odpowiednio wysokim poziomie wymaga od gracza mnóstwo uwagi. Po wyłączeniu pewnych uproszczeń jest bardzo trudno. Da się zrobić rozbudowaną, długą produkcję, która sprzedaje się świetnie?

Przykładów mógłbym podać dużo więcej, tylko po co?:)

Sorry, że zawracam ci głowę, ale jak pisałem - korzystam z okazji. Nie chcę wyjść na błazna ze swoimi przemyśleniami. Pomysłów na tekst mam sporo, ale kilka dość kontrowersyjnych i nie do końca jasnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w związku z objęciem przez CDA patronatu nad książką "Wybuchające beczki.." Krzysztofa Gonciarza- Czy to oznacza, że jako redakcja zaznajomiliście się z treścią książki? Zgadzacie się z opiniami w niej zawartymi? Jak w ogóle w praktyce wygląda taki patronat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz Sony może coś mi doradzisz :)

Mam zamiar kupić zoom'a długoogniskowego. Mam do wydania do 400 zł i tutaj pytanie, co lepiej kupić. Mam na oku 2 obiektywy:

- Minolta 75-300 4.5-5.6 - 350 zł

- Minolta 70-210 3.5-4.5 - 400 zł

Może miałeś do czynienia z tymi szkiełkami ? Wiem, że w tym zakresie będzie najlepsza flinta, ale jej ceny idą non stop w górę, a mnie na nią nie stać. A z dołożeniem kasy wcale nie tak łatwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz Sony może coś mi doradzisz :)

Mam zamiar kupić zoom'a długoogniskowego. Mam do wydania do 400 zł i tutaj pytanie, co lepiej kupić. Mam na oku 2 obiektywy:

- Minolta 75-300 4.5-5.6 - 350 zł

- Minolta 70-210 3.5-4.5 - 400 zł

Może miałeś do czynienia z tymi szkiełkami ? Wiem, że w tym zakresie będzie najlepsza flinta, ale jej ceny idą non stop w górę, a mnie na nią nie stać. A z dołożeniem kasy wcale nie tak łatwo.

Ueeech... no zalezy do czego ci bardziej potrzeba, bo na ptaszki lepsze 300 mm a do reporterki wystarczy 210. Gdybym sam mial wybierac, to wzialbym raczej 70-210.

Jaki był pierwszy system Windows z którym się zetknąłeś i jakie były twoje wrażenia? :smile:

Win 3.11 - dawal rade, choc zachwytu nie bylo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Win 3.11 - dawal rade, choc zachwytu nie bylo.

Sorki, że jeszcze cię pomęczę, ale rozważam napisanie pracy o starszych Windowsach, zbieram więc m.in. doświadczenie ludzi, którzy pamiętają tamte czasy :smile: : czyli powiedziałbyś że to Win 95 był dopiero przełomowym/fajnym systemem, ew. takim, który robił pozytywne wrażenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Win 3.11 - dawal rade, choc zachwytu nie bylo.

Sorki, że jeszcze cię pomęczę, ale rozważam napisanie pracy o starszych Windowsach, zbieram więc m.in. doświadczenie ludzi, którzy pamiętają tamte czasy :smile: : czyli powiedziałbyś że to Win 95 był dopiero przełomowym/fajnym systemem, ew. takim, który robił pozytywne wrażenie?

Byl na pewno lepszy niz 3.11 ale chyba dopiero '98 byl takim, ktory nie wk... uzytkownika. Szczegolnie takiego, ktory pamietal Workbench na Amidze...

Wiem ,że pewnie i tak nie odpowiesz.Skąd bierzecie kasę na licencje? Wydawca jest tak "miły" i daje wam na działalność,czy z reklam bierzecie?

Matko, stary, ale ty nie masz pojecia o zasadach funkcjonowania pism :P.

Wydawca ustala budzet pisma i on rzuca kase. A jak zarobimy tyle ile sobie ustalil, to jest szansa, ze za rok dorzuci wiecej kasy, bo widzi ze to dobra inwestycja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl na pewno lepszy niz 3.11 ale chyba dopiero '98 byl takim, ktory nie wk... uzytkownika. Szczegolnie takiego, ktory pamietal Workbench na Amidze...

Święte słowa :)

A za czasów Ami miałeś może do czynienia z czymś, co się zwało "Directory Opus Magellan"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Wiedząc że sprzedaż CDA spadła do 75000 zamierzasz być mniej chamski? :wink: Czy jak kapitan na tonącym statku pozostaniesz nieugięty?

2. Wiedząc że CDA upada przez twój impertynencki styl pisania by uratować go przed upadkiem byś zrezygnował z pracy?

3. Czy zamierzacie testować sprzęt AGD żeby poprawić sprzedaż? Tylko nie pisz że CDA nie jest o takiej tematyce. Tak samo było z grami na konsole, komórkami i innymi pierdołami niezwiązanymi z grami komputerowymi. :tongue:

4. Co sądzisz o stwierdzeniu że w 1996-2005 byłeś ówczesną DODĄ? Zarozumiałym, chamskim gostkiem bez krzty kultury.

Jednego czytelnika mniej - mamy ich wielu, raczej się już to nie sprawdzi ; ]

Z góry thx za odpowiedź ; ]

Edytowano przez sebawilk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...