Skocz do zawartości

Pytania do Smugglera


Polecane posty

Czyli zeby kogos zabic, to go trzeba wlasnorecznie walnac w leb maczuga - jaskiniowe myslenie a mamy juz XXI wiek.

A gdzie ja cos takiego powiedzialem?

Nie porownoj dwoch roznych rzeczy.

Jakbys podkradl gosciowi, co wymyslil Favebook pomysl na to, to ty mialbys miliardy $ a on g... ale to oczywiscie NIE jest kradziez, bo NIC mu nie zabrales. Bo tylko to co mozna powachac, polizac czy wsadzic sobie w d... to jest COS, reszta to juz nie jest NIC. To czemu mozna beknac za plagiat np. utworu muzycznego, skoro NIC sie nie zabralo (czy kolejnosc dzwiekow to jest COS?)

Czekaj, czekaj.

A nie zbaralem mu pomyslu? I teraz ja go sprzedaje? Zadziwiasz mnei czasem. :D

Dla mnie oczywiste jest, ze Ziemia ma kszalt szescianu. Zatem mozemy, naturalnie, dyskutowac o tym jaki Ziemia ma ksztalt ale MUSISZ wczesniej zgodzic sie ze mna, ze jest szescienna. No ciekawa logika.

Wcale nie musze uznawac ze ma ksztalt szescioanu. Musze tylko i wylacznie uszanowac ze to jest twoje wyjscie i moze ono byc prawdziwe.

Wlam sie do banku, przelej na swoje konto via interne 1 mln $ (to tylko impulsy, a nie kasa, ktora mozna wziac w reke) nic nie wybierz z konta, idz na policje i powiedz, ze takie cos to nie jest kradziez, bo TY tak uwazasz. Jesli masz racje, to ci nic nie zrobia...

A wiec pieniadze to dla cb wartyosc intelektualna?

Jestem ciekaw jak ty robisz zakupy, np przedswiateczne. :D

Na szacunek trzeba zasluzyc, za argument "bo ja tak uwazam i juz" to NIE jest argument, tylko opinia. Ergo - NIE miales argumentow...

Co do szacunku mam inne zdanie, ale to wogole inna sprawa.

A ja jednak uwazam ze argumenty mialem i mam.

Swietnie, na klasowce badz dumny,z tego ze nauczyciel po x latach nadal cie nie przekonal, ze 2x2 NIE rowna sie 5. Osla tez nie przekonasz, zeby ruszyl sie z miejsca, jak tego nie chce. Mozesz go zatluc, a on i tak sie nie ruszy. Zatem masz prawo byc dumny - jestes prawie tak stanowczy jak osiol. Kontratulejszn.

Twa mondrosc mnie czasem przeraza.

Jak juz mowilem kazdy przypadek jest inny i nie ad sie go porownywac. Jednak jak zawsze wiesz lepiej i z zabawniejszym uporem od osl udowadniasz ze sei da. :D

Pozatym napisze to tutaj bo mysle ze sie nie domyslisz jak nie napisze. To samo rownie dobrze moglbym napisac o tb, gdybym tak jak ty wychodzil z racja wzieta za pewnik. Przypominasz mi sredniowieczny kosciol.

Ja tam uwazam, ze jezdze prawie tak dobrze jak Kubica.

Niestety mylisz sie. Jezdzisz co najwyzej tak ja Vettel, do Kubicy ci jeszcze wiele brakuje.

kruczku wspanialy wez pojdz na dach pokrukac, panie pewnik. ty i twoi koledz kojarzycie mi sie z gwardia dambeldora.

t0xicc0bra tak, ale oni bd mieli z tego kase. Mi chodzi o takich piratow co sciagaja dla siebie i tylko graja. Nie sprzedaja ani nic. To tak jakbbys sobie pokupowal czesci i zlozyl mercedesa. Raczej nikt by ci tego nie zabronil. Ale jak mowie porownania nie mja dla mnie wieszkego sensu. Ciesze sie ze jestes kolejnym ktory potrafi nie drzec jaki to ja debil jestem bo mowie ze piractwo to ne kradziez.

EDIT:

Chyba faktycznie wprowadze tu zasade, ze o piractwie sie nie gada, BO JEST ZLE, I JUZ.

Nigdzie nei napisalemze nie ejst zle (oczywiscie jesli mozna zlo zdefiniowac itd itp, bo wg mnie to neimozliwe bo nie ma zuoa i juz, mneijsza o to)

Poprostu rozrozniam piractwo i krazdiez.

Edytowano przez tyu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t0xicc0bra tak, ale oni bd mieli z tego kase. Mi chodzi o takich piratow co sciagaja dla siebie i tylko graja. Nie sprzedaja ani nic. To tak jakbbys sobie pokupowal czesci i zlozyl mercedesa. Raczej nikt by ci tego nie zabronil. Ale jak mowie porownania nie mja dla mnie wieszkego sensu. Ciesze sie ze jestes kolejnym ktory potrafi nie drzec jaki to ja debil jestem bo mowie ze piractwo to ne kradziez.

Niestety mylisz sie. Jezdzisz co najwyzej tak ja Vettel, do Kubicy ci jeszcze wiele brakuje.

Cóż nie do końca... gdyby to było "kupowanie" części to musiał byś kupić:

- Silnik gry

- Cały kod , z którego składa się gra

- Pracę ludzi, którzy zrobili te części

- Tekstury

- Dźwięki

- Ścieżkę dźwiękową

-itp. itd. (każda mała linijka kodu, każda popierdułka).

itp. itd. Ty nie ściągasz części lecz gotowy produkt wzięty wprost z fabryki (tłoczni) grę/samochód.

Część gry to by była np. tekstura - czyli materiał na siedzenia :P a raczej samą teksturą byś nie pograł tak jak jedną częścią samochodu nie pojeździł.

Ściągasz CAŁY samochód. Ja wiem, że Ty "nie kradniesz ze sklepu". Bo większość z was uważa, że powielenie czegoś to nie kradzież :/ Nie masz prawa do tej kopii, nie zapłaciłeś nawet za części, które sobie wmawiasz, że ściągnąłeś!

Wziąłeś PEŁNY produkt z czarnego rynku (czyt. wyprodukowali samochód ale złodziej go sobie wziął i dał komuś na giełdzie za free lub symboliczną kwotę). Nie pozbierałeś, części!

ŚCIĄGNĄŁEŚ GOTOWY PRODUKT (i co z tego, że multi nie działa ? jakiś efekt uboczny musi być - jak np. niemożność włączenia 6 biegu w aucie [takie zabezpieczenie co wyłączają dopiero w salonie - wymyśliłem to ale wiadomo o co chodzi]).

Część tego produktu to np. jedna tekstura, której nawet i tak nie zrobiłeś tylko ktoś inny!

Ehh... sam nie jestem bogaty, jestem studentem i nie mam kasy na nowe gierki ale zbieram lub sprzedaje stare i tyle! Nie stać mnie to nie kupuje i tyle.

Kiedyś też (14/15 lat?) uważałem, że Pan Smuggler nie ma racji ale dojrzałem (ociupinkę chociaż) w wieku 16/17 lat. Od tamtej pory kupuję tylko oryginały. Szanuję pracę producentów gry bo to ciężkie jak cho*lera, więc też jeśli mam zamiar korzystać z ich pracy (nawet te "części" to wkład ICH a nie Twojej roboty) to płacę za ich produkt i nie jęczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche przykro ze nie czytasz calych moich postow stronke wczesniej.

Uwazam ze piractwo nei ejst dobre, ale uawzam ze to nie ejst kradziez. Co do tego przykladu, masz racje. Zle tu podalem przyklad, ktory jak sie okazalo jest kompletnie bezsnensowny. Chodzi mi poprstu ze tworcom gry nie ubywa. A co do ogolnosci to ja nie pirace.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są za darmo w necie czyli freeware? ;)

Szczerze mówiąc ja też nie słyszałem, ale słyszy się praktycznie tylko o paru wielkich firmach (EA, Activision itp) ale nie mamy pojęcia co się dzieje z setkami myłych firemek, które wypuszczają jedną, dwie gry rocznie...

Mogę ci przedstawić za to innyc argument przemawiający o złym wpływie piractwo na rynek - parę lat temu pewien twórca gier spytany dlaczego ich firma nie robi już gier na PC, a wyłącznie na konsole jako jeden z powodów podał piractwo. Chyba nawet w CDA kiedyś ten wywiad był.. Więc może bankrutują rzadko, ale to dlatego że mają możliwość zmiany rynku, co chyba zbytnio pocieszające nie jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche przykro ze nie czytasz calych moich postow stronke wczesniej.

Uwazam ze piractwo nei ejst dobre, ale uawzam ze to nie ejst kradziez.

Nie chce mi sie polemizowac z twoim poprzednim tekstem, gdyz po prostu nie ma to sensu. Piractwio to nie jest zlodziejstwo ale cos bardzo podobnego i koniec, nie ma gadania. Jak sie chcesz sam przed soba usprawiedliwiac, ze "ja nie kradne, a tylko powielam" to prosze bardzo. Ale w swietle prawa JESTES zlodziejem.

Chodzi mi poprstu ze tworcom gry nie ubywa.

No nie, nie moge. Zainwestowali 30 mln $ i im NIE UBYWA. Ale chyba chodzi o to, zeby PRZYBYWALO....

Czujesz jakiś sentyment do starych aparatów fotograficznych?

Zalezy ktorych :) ale tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche przykro ze nie czytasz calych moich postow stronke wczesniej.

Uwazam ze piractwo nei ejst dobre, ale uawzam ze to nie ejst kradziez.

To nie bytlo do cb.

Piractwio to nie jest zlodziejstwo ale cos bardzo podobnego i koniec, nie ma gadania.

I w koncu przyznales mi racje. A o co ja sie caly czas wyklocalem? No wlasnie ,ze to dwie rozne rzeczy. Ze minimalnie rozne, no coz, wielokrotnie dawalem odczuc ze to prawie to samo, a ze jestes gluchy jak smuggler to nie moja wina. BYE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Piractwio to nie jest zlodziejstwo ale cos bardzo podobnego i koniec, nie ma gadania.

I w koncu przyznales mi racje. A o co ja sie caly czas wyklocalem? No wlasnie ,ze to dwie rozne rzeczy. Ze minimalnie rozne, no coz, wielokrotnie dawalem odczuc ze to prawie to samo, a ze jestes gluchy jak smuggler to nie moja wina. BYE

Nie bede plakal. Bye.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

piszę tu by połączyć się z Tobą w irytacji po prezentacji THQ na Jesiennej konferencji CD Projekt. Do dzisiaj w mózg wrzynają mi się zdania z tamtych filmików, takie jak

This is not retreat! Nor that we abandoned our Asian allies.

Może to właśnie było celem panienki z THQ. By dziennikarze już nigdy nie zapomnieli o tych produkcjach. Złowrogi plan, buehehe;)

Żeby zaś nie odbiegać od tematu tego wątku, spytam, czy takie zabiegi są częste na branżowych konferencjach. Przecież to było straszne... Gdybym siedział bliżej wyjścia, wątpię, czy wytrwałbym do końca...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler dwa pytania:

1. Dlaczego nie ujawniasz swojej tożsamości?

2. Dlaczego nie lubisz MMO?

1. Poniewaz tak.

2. Bo tak.

Odpowiadalem na oba mnostwo razy, a zdaje sie ze nawet jest to w FAQ.

1. Grywasz w szachy? (Nie na kompie)

Odkad komputer dal mi mata w 3 ruchach, to nie :)

2. Grałes w Tomb Raidera: Legenda?

Grales.

3. Ile znasz gier o podtytule: Legenda?

Nie wiem i swiadomosc tej niewiedzy w niczym mi nie przeszkadza...

Czy dostrześ błędy które pojawiają się w CDA(np.w "na luzie" koło screenshota napisane było Modern Warfrare)?

Czy ty "dostrześ" bledy w swoim poscie? :P

Jak widac - kazdemu sie czasem zdarza.

1. Recenzowaliście Amnesia: The Dark Descent? Jak tak to jaką ocenę otrzymała?

Recenzowaliscie. Sprawdz w CDA. :)

2. Oglądałeś film Wiedźmin?

Niestety tak.

3. Czytałeś Ziemiomorze Ursuli le Guin?

Czytale 3 tomy "Czarnoksieznika z Archipelagu" i 1 tom rewelacja, 2 nastepne slabsze, ale ogolnie grzechu warte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W gimnazjum byłeś lepszy z języka polskiego czy z matematyki ??

2. Fotosmuggler to był twój pomysł ???? Czy też ktoś ci zaproponował abyś swój talent zamieszczał na dvd CDA

5. Ostatnie too takie patriotyczne zdanie ;) więc jak ktoś nie chce to nie musi czytać :D : Nigdy nie spożywałem alkoholu , nie palę oczywiście bo to śmierć smród i śmierć nieunikniona i nie obchodzi mnie co inni powiedzą , przynajmniej sobie nie marnuje życia !!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trohę pżesadziłem s czenstotliwosćą błenduf w poprzetnim poscie wienc sorry :)!!1111!!1!1!!Moja dumny sze twoja sfrocil na moja ówaga.:)

A teraz serio.

Pewnie nie jesteś ciekaw które błędy znalazłem ale i tak je wymienię.

Błędy w CDA:

-(nr.177 str.130)na płytce daliście świetny freeware igneous a w CDA jako tytuł napisaliście ingenious

-(nr.178 str.11)w tekście "Ezio nie niezłomny" zamiast słowa "spore" autor napisał "spoere"

-(nr.181 str.101)taki sam rysunek Marka L. jaki pojawił się w 182 numerze CDA

-(nr.182 str.101)taki sam screenshock jak w numerze 176

-(nr.183 str.44)zamiast "gdy" przy screenshocie pisze "gry"(recenzja amnezji)

PS.Sorry za brak przecinków ale mi się klawiatura zepsuła(nie kupujcie klawiatur w best buy-u).:P

WESOŁYCH ŚWIĄT SMUGGLER!!!

PPS.Czy z kuchni w redakcji możecie korzystać kiedy chcecie czy macie wyznaczoną jakąś przerwę?

Edytowano przez klopki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...