Skocz do zawartości

Pytania do Smugglera


Polecane posty

Witaj o wielki Smugglerze! Kilka numerów temu w Na Luzie zamieściłeś pierwszy rozdział znalezionej przez ciebie na jakimś forum epickej powieści "Age of Darkness" z twoimi bezcennymi komentarzami ( muszę przyznać że było to najlepsze Na Luzie wszechczasów! :icon_razz: :icon_razz: :icon_razz: ). Lecz błądząc po nieskończonym uniwersum zwanym "internet" kilka dni temu natknąłem się na pewien blog (link na dole posta) na którym zamieszczona jest TA SAMA POWIEŚĆ z dalszymi rozdziałami. Różni się jednak kilkoma przekręconymi słowami (np. zamiast druidów tytani a zamiast Ricka - Dick). Jednakże następne rozdziały zawierają celowe elementy humorystyczne (np. nerkomanci występują później jako prawdziwi złodzieje nerek, a nie jako niezamierzone potknięcie autora), a cała powieść (kilka rozdziałów) ma charakter parodii fantasy.

I teraz rzecz która mnie najbardziej zdziwiła - W PIERWSZYM ROZDZIALE KOMENTARZE W NAWIASACH SĄ TAKIE SAME JAK TE KTÓRE WIDZIELIŚMY W CD-ACTION! A w Na Luzie wyraźnie napisane zostało "komentarze (w większości Smugga) znajdziecie w nawiasach".

Pytanie- czy autor tego bloga skopiował je od ciebie? A może to twój blog (ty jesteś Mateusz Leciej?)? Lub twojego przyjaciela? Bo jakoś nie widzę tam jakże ważnego zdania "komentarze w nawiasach- niezawodny Smuggler z CD-ACTION).

Kiedyś pisałeś o kradzieży twoich zdjęć z FotoSmugglera. Dla pewności postanowiłem napisać. Pozdrawiam!

A oto link to bloga:

http://streemo.pl/Portal/UserBlogEntry.aspx?BlogEntryId=37241

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon A630 . Serio. Seria A6xx byla boska. W razie czego Panas TZ-8

Moja siostra planuje zakupic aparat fotograficzny, lustrzanke. Problem w tym, ze nie zabardzo jest w tym rozeznana. Czy oprocz tych modeli jeszcze jakies polecasz? Siostra wyznaczyla limit tak mniej wecej 2500zł. Prosze Cie o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Smugg

Jesteś wciąż zainteresowany nowym Star Wars Online czy go sobie odpuścisz?

Jestem.

Grywasz w gry dawane na Wasze DVD?

Owszem.

Co sądzisz o komiksach z serii ,, Astelix i Obelix"?

Bardzo lubie.

Który z filmów przypadł ci najbardziej do gustu ,,Gladiator" czy ,,300"?

Gladiator.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj o wielki Smugglerze! Kilka numerów temu w Na Luzie zamieściłeś pierwszy rozdział znalezionej przez ciebie na jakimś forum epickej powieści "Age of Darkness" z twoimi bezcennymi komentarzami ( muszę przyznać że było to najlepsze Na Luzie wszechczasów! :icon_razz: :icon_razz: :icon_razz: ). Lecz błądząc po nieskończonym uniwersum zwanym "internet" kilka dni temu natknąłem się na pewien blog (link na dole posta) na którym zamieszczona jest TA SAMA POWIEŚĆ z dalszymi rozdziałami. Różni się jednak kilkoma przekręconymi słowami (np. zamiast druidów tytani a zamiast Ricka - Dick). Jednakże następne rozdziały zawierają celowe elementy humorystyczne (np. nerkomanci występują później jako prawdziwi złodzieje nerek, a nie jako niezamierzone potknięcie autora), a cała powieść (kilka rozdziałów) ma charakter parodii fantasy.

I teraz rzecz która mnie najbardziej zdziwiła - W PIERWSZYM ROZDZIALE KOMENTARZE W NAWIASACH SĄ TAKIE SAME JAK TE KTÓRE WIDZIELIŚMY W CD-ACTION! A w Na Luzie wyraźnie napisane zostało "komentarze (w większości Smugga) znajdziecie w nawiasach".

Pytanie- czy autor tego bloga skopiował je od ciebie? A może to twój blog (ty jesteś Mateusz Leciej?)? Lub twojego przyjaciela? Bo jakoś nie widzę tam jakże ważnego zdania "komentarze w nawiasach- niezawodny Smuggler z CD-ACTION).

Kiedyś pisałeś o kradzieży twoich zdjęć z FotoSmugglera. Dla pewności postanowiłem napisać. Pozdrawiam!

A oto link to bloga:

http://streemo.pl/Portal/UserBlogEntry.aspx?BlogEntryId=37241

Dziwna sprawa, ale mysle ze ktos to po prostu tworczo rozwinal :)

Takie sobie to rozwiniecie IMO...

Czy oglądałeś ekranizacje Prince of Persia - Piaski Czasu? Jeśli tak, to czy podobał Ci się?

Po obejrzeniu trailera wiedzialem, ze reszty nie chce ogladac.

Canon A630 . Serio. Seria A6xx byla boska. W razie czego Panas TZ-8

Moja siostra planuje zakupic aparat fotograficzny, lustrzanke. Problem w tym, ze nie zabardzo jest w tym rozeznana. Czy oprocz tych modeli jeszcze jakies polecasz? Siostra wyznaczyla limit tak mniej wecej 2500zł. Prosze Cie o pomoc.

Moze czego NIE polecam: Nikonow D3000 i D5000. Nie polecam lustrzanek Olumpusa bo maja mniejsze matryce niz reszta. Wszystko inne - wedle woli.

Canon 550D, Alpha 450/550, itd. itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Smugglerze!

1. Co czujesz, gdy jakiś antyfan cię obraża bez powodu? Jest ci przykro, masz gdzieś co o tobie myśli?

2. Jutrzejszy mecz wygrają Hiszpanie czy Niemcy?

3. Wierzysz, że w kosmosie są jeszcze jakieś inteligentne formy życia, czy raczej jesteś zwolennikiem teorii, że tylko ludzie osiągnęli tak wysoki poziom ewolucji (pytam serio, nie domagam się bana)?

4. Co sądzisz o Z Archiwum X i Na imię mi Earl?

5. Co sądzisz o Wilkach?

Edytowano przez korred02
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Czy tytuly z promocji CDProjektu -50% w serii XK sa dostepne tylko przez internet czy w tradycyjnych sklepach np. Media Expert tez beda obnizone ceny?

Sorki, Smuggler, że się wtrącam...

Gry CD-Projektu w seriach XK Hit, HK Gold i temu podobne pierdoły są w większości hipermarketów. Osobiście zaopatruję się w nie w sieci sklepów Auchan. Sa tam praktycznie wszystkie dobre tytuły, nowości itp. Bywają też mega ubogie wydania (np sama płytka w pudełku), które można kupić po 8 zeta... Za tyle kupiłem grę "Beowulf". Gry bywają na stacjach PKN Orlen i to też w jakichś dziwacznych cenach, np. "Supreme Commander - Platynowa edycja" kosztował 14.99... Oryginalne pudełko, zapakowane w folijkę wraz ze wszystkimi dodatkami... Ale nie spiesz się za bardzo z zakupami bo ja już kilkakrotnie kupiłem grę, a później dawali pełniaka w CDA :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja definicja czlowieka inteligentnego?

A wiesz, ze... nie wiem? Ciezko mi sformulowac jakas sensowna definicje... Ogolnie jednak wyznaje zasade, ze inteligencja oznacza raczej pewna ogolna "lotnosc" umyslu niz opanowanie "ksiazkowej" wiedzy. Powiedzmy, ze to ktos, kto jest w stanie sensownie pogadac z kazdym napotkanym czlowiekiem, i wzjamenie sie nie nudza w trakcie rozmowy. :)

I tak mnie dzis naszlo: czy czytajac wywiad Beresia z Sapkowskim nie odniosles wrazenia, ze ten drugi jest lekkim bucem?

Nawet bardziej niz lekkim. No ale oddziely osobowosci pisarzy od ich dziel. Wole buca tworzacego swietne ksiazki, niz poczciwine grafomana. Gorsza sprawa, ze kazda kolejna ksiazka Sapkowskiego od czasu konca sagi wiedzminskiej jest slabsza niz poprzednia. I to nie napawa optymizmem.

1. Co sadzisz o zmianach w regulaminie nk.pl? Moga one zaszkodzic zwyklemu uzytkownikowi?

Powiem tak: nie jestem juz na NK.

2. Czy tytuly z promocji CDProjektu -50% w serii XK sa dostepne tylko przez internet czy w tradycyjnych sklepach np. Media Expert tez beda obnizone ceny?

Nie wiem totalnie...

Witaj, Smugglerze!

1. Co czujesz, gdy jakiś antyfan cię obraża bez powodu? Jest ci przykro, masz gdzieś co o tobie myśli?

Wisi mi to kompletnie. Choc naturalnie jest mi milej gdy mnie ktos nie wyzywa, ale jesli to robi to traktuje to jak ostranie przez golebia. Moze czlowieka zniesmaczyc ale zeby sie przejmowac...

2. Jutrzejszy mecz wygrają Hiszpanie czy Niemcy?

Mysle, ze albo Niemcy albo Hiszpanie. :)

3. Wierzysz, że w kosmosie są jeszcze jakieś inteligentne formy życia, czy raczej jesteś zwolennikiem teorii, że tylko ludzie osiągnęli tak wysoki poziom ewolucji (pytam serio, nie domagam się bana)?

Juz bodaj Arystoteles powiedzial, ze wierzuc w to, iz jestesmy tylko jedynymi istotami rozumnymi w kosmosie to tak samo jakby wierzyc, ze z ogromnego obsianego pola wykielkuje tylko jedno ziarno...

4. Co sądzisz o Z Archiwum X i Na imię mi Earl?

To drugie jest smieszniejsze.

5. Co sądzisz o Wilkach?

Nie przepadam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze czego NIE polecam: Nikonow D3000 i D5000.

Co jest złego w tych Nikonach? o_O Przecież to właściwie rozwinięcie świetnego D60, do tego w jeszcze lepszej cenie.

Sa maksymalnie skastrowane - lacznie z brakiem silnika w korpusie, co od razu wyklucza uzycie wielu fajnych szkiel. Do D60 nic nie mam ale te "tysieczniki" IMO za bardzo "odchudzili".

Byłeś kiedyś w agencji towarzyskiej?. Jak się czułeś.

Wkreciles sobie kiedys fiuta w maszynke do miesa? Opisz wrazenia.

Co ty kurcze oczekujesz ode mnie erotycznych wynurzen? Gorzej ci? :wacko:

Czemu nie masz Xfire? Nie grasz?! :)

Ojej to bez Xfire nie da rady uruchomic gry?! :ohmy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dopiszę.

Ja tam co do tego stosunkowo sceptycznie, choć musze przyznać - uśmiałem się naprawdę nieźle.

Powiem tyle - może to i dobrze, że autor da sobie spokój? Też piszę, też tworzę. Wiem, że aby napisać choćby 15 stron opowiadania trzeba (nawet w głowie) stworzyć jakieś 6 razy tyle stron świata, koncepcji, bohaterów... Autor moim zdaniem niczego takiego w głowie nie miał. Pisał bez planu, tak z biegu. Nie jestem pewien, czy można to nazwać pisaniem. Ja też, po bardzo wielu godzinach pracy ukończyłem bardzo średnie opowiadanie liczace może 20 stronnic. I wiem, że kolejne było nieporównywalnie lepsze. Choć jeszcze go nie ukończyłem. I z człowiekiem tworzącym AoD pewnie byłoby tak samo. Po 5 rozdziałach Jego powieści zacząłby pisać przynajmniej znośnie. ale pozostałaby główna przypadłość Jego dzieła: brak planu, brak świata. I przez to, choć nie byłoby juz w tym rozdziale 6 takich przepięknych smaczków jak beczki lały się strumieniami, to i tak byłby to - niestety - gniot. Tak podejrzewam.

Wracając do przykładu mojego, drugie opowiadanie nie było lepsze tylko dlatego, że moje umiejętności się poprawiały (sądzę, że są one juz i tak bardzo dobre, choć jak każdy, tak i ja pisząc więcej, piszę lepiej), lecz dlatego, że bardziej opanowałem "w praktyce" mój świat, postacie, i wszystkie systemy nim/nimi kierujace. Kiedy ktoś - tak jak autor AoD - będzie pisać bez planu, z marszu, to nawet jeśliby miał umiejętności Sapkowskiego (mój idol wśród pisarzy fantasy), żadna jego książka nie będzie zbyt dobra.

Oczywiście nie wątpię, że [autor] AoD w przyszłości by mimowolnie ten świat "opanował", ale ideał to by dalej nie był.

Jeśli chcecie, tu i teraz mogę Wam napisać kawałek opowiadania, z marszu, tak po prostu. Bez jakiegokolwiek planu. Moze (a nawet na pewno) będzie pozbawiony żenujących błędów autora, ale z pewnością ideałem nie będzie*.

Koniec wywodu, zastanówcie się, napiszcie jaki to ze mnie idiota ;) Nie no, dobra, żartuję. Podsumowując - może faktycznie lepiej, żeby autor dał sobie spokój z pisaniem? Przynajmniej dopóki nie nauczy się najbanalniejszych podstaw - pierwszy plan, świat, później coś więcej.

*O tyle z tym byłby problem, ze mimowolnie mógłbym wykorzytsać jeden z olbrzymiej wręcz ilośmi moich ZACZĄTKÓW światów i realiów. Tak już bardziej ukształtowany mam tylko jeden.

PS. Oczywiście mogę się mylić - jak każdy człowiek. Co więcej, jest to prawdopodobne. Autor mógł mieć plan, ale oznaczałoby to coś jeszcze gorszego - nie umiał go wykorzystać, zbudować rozdziału na jego podstawie. A to już jest naprawdę problem.

Słowa "plan/planu/itp." uzywałem jako skrótu myślowego od świat, postacie, itp. Mam nadzieję, że wybaczycie :)

PSS. Jakieś akei dziwne to bardzo. Przed chwilą widziałem tu mase postów o AoD, teraz ich nie ma. Heh. Mniejsza z tym, nie chcę, żeby tyle pisania na marne poszło, a żeby całkiem offtopu nie było, to pytanie decydujące co do tego AoD:

Rozumiem, Smugg, że komentarze były w pełni Twoje, tak? To dobrze :) W ogóle nie wiem, po co te pytanie xD A, niech już zostanie ;)

Edytowano przez Bylon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka Smuggler mam 2 pytania

1.czemu w CD-A już nie pojawiają się tipsy & kody do gier?

Bo jest ich coraz mniej, a jak masz internet i google, to sam mozesz sobie znalezc..

2.Czemu co raz rzadziej w dziale "na luzie" pojawia się ,ten pod temat gdzie są sparodiowane gry np.Call of Druty,Assasin Pit idt ? bardzo lubię te parodie :tongue:

Mala przerwa dla zaostrzenia apetytu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorsza sprawa, ze kazda kolejna ksiazka Sapkowskiego od czasu konca sagi wiedzminskiej jest slabsza niz poprzednia. I to nie napawa optymizmem.

Dotyczy to rowniez, twoim zdaniem, "Żmiji"? Bo ze "Lux perpetua" nie zachwycila, to juz raczej ogolna opinia. Ja osobiscie mialem odczucie, ze pisal trzecia czesc trylogii z jakims batem nad soba. Sam Sapkowski przyznaje sie do tego, ze narzucil sobie okreslone odstepy czasowe miedzy kolejnymi tomami i jednak daje sie to troche odczuc.

Sama "Żmija" sama w sobie zla ksiazka nie jest, bo i znajdziemy humor typowy dla ASa i ciekawe, niewymuszone dialogi (w przeciwienstwie do imć Komudy), a pomimo tego nie zachwyca. Taki kawał dobrej rzemieslniczej roboty, towar wyprodukowany przez firme z wyrobiona marka. Moze to po prostu taki syndrom Metallici - nic lepszego nie sa juz w stanie stworzyc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pytałem Cie czy warto kupić "Pod kopułą" czy lepiej "Rękę mistrza" koniec końców nie mogłem się zdecydować i postanowiłem przycisnąć pasa i kupić obydwie. "Ręki" jeszcze nie miałem okazji przeczytać ale co do tej pierwszej mam mieszane uczucia. Niby fajnie się czytało ale mimo wszystko zdecydowanie zawiodła mnie końcówka, była jakaś taka bez wyrazu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorsza sprawa, ze kazda kolejna ksiazka Sapkowskiego od czasu konca sagi wiedzminskiej jest slabsza niz poprzednia. I to nie napawa optymizmem.

Dotyczy to rowniez, twoim zdaniem, "Żmiji"? Bo ze "Lux perpetua" nie zachwycila, to juz raczej ogolna opinia. Ja osobiscie mialem odczucie, ze pisal trzecia czesc trylogii z jakims batem nad soba. Sam Sapkowski przyznaje sie do tego, ze narzucil sobie okreslone odstepy czasowe miedzy kolejnymi tomami i jednak daje sie to troche odczuc.

Sama "Żmija" sama w sobie zla ksiazka nie jest, bo i znajdziemy humor typowy dla ASa i ciekawe, niewymuszone dialogi (w przeciwienstwie do imć Komudy), a pomimo tego nie zachwyca. Taki kawał dobrej rzemieslniczej roboty, towar wyprodukowany przez firme z wyrobiona marka. Moze to po prostu taki syndrom Metallici - nic lepszego nie sa juz w stanie stworzyc.

Dla mnie Zmija jest okrutnie slaba, a to ze przeczytalem ja chyba w 3-4 godziny, to juz w ogole skandal. Mial pomysl ale zdaje sie zabraklo reszty - fabuly, checi jej rozwiniecia itd.

Po prostu kicha. Ksiazki Sapkowskiego zawsze kupowalem w ciemno, w pierwszym dniu premiery (a niekiedy i przed - ma sie znajomych ksiegarzy :P). Teraz dwa razy pomysle nim jeszcze raz wydam swoja kase, poczekam na recenzje itd.

Komu przez cały czas kibicowałeś, a być może kibicujesz nadal, na jeszcze trwających Mistrzostwach Świata?

W sumie nikomu, zwykle interesowalo mnie tylko, zeby byl fajny mecz i duzo bramek. Niewazne dla kogo. Ale trzymalem kciuki za Nowa Zelandie (bo skazali ja na pozarcie, a tu prosze...), a wczoraj za Hiszpanow, bo im sie ten pierwszy final w historii ich pilki kiedys nalezal...

Ostatnio pytałem Cie czy warto kupić "Pod kopułą" czy lepiej "Rękę mistrza" koniec końców nie mogłem się zdecydować i postanowiłem przycisnąć pasa i kupić obydwie. "Ręki" jeszcze nie miałem okazji przeczytać ale co do tej pierwszej mam mieszane uczucia. Niby fajnie się czytało ale mimo wszystko zdecydowanie zawiodła mnie końcówka, była jakaś taka bez wyrazu.

Ostrzegalem. Wole zdecydowanie "Reke mistrza" choc i ona w mej skali Kinga to takie 7+ do 8/10. Pod kopula 6 - 6+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smug, a ja mam do Ciebie teraz pytanie z zakresu fotografii. Jak sądzisz, którą lustrzankę Sony A do 2300zł warto aktualnie kupić? A może warto zainwestować w te lustrzanko-kompakty? Sony dlatego, że przecież to dalej Konica Minolta pod inną nazwą. A Konica wymiata ;)

Zastanawiam się dalej nad A330, ale wyszły teraz jakieś A450, i jeszcze masa innych, przez co muszę, po prostu muszę się Ciebie o radę zapytać :)

A co do książek: czytałeś może "Malazjańską Księgę Poległych"? Ciągle się zastanawiam nad jej kupnem (na szczęście póki co mam jeszcze Sapkowskiego - a jak skończę Husycką, biorę się po raz kolejny za Wiedźmina, później może spróbuję tą Żmiję, choć to nie moje klimaty, później Wiedźmin, Wiedźmin, Wiedźmin ;) Muszę się go na pamięć nauczyć... W każdym razie na jakieś min. 3 mieśki mam robotę zapewnioną [z maksymalnym tempem czytania, czyli bardzo, bardzo szybko, i zakładając, że Wiedźmaka przeczytam ok. 8 razy {8x7=56}], no ale późnej trzeba będzie się za coś nowego wziąć ;) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smug, a ja mam do Ciebie teraz pytanie z zakresu fotografii. Jak sądzisz, którą lustrzankę Sony A do 2300zł warto aktualnie kupić? A może warto zainwestować w te lustrzanko-kompakty? Sony dlatego, że przecież to dalej Konica Minolta pod inną nazwą. A Konica wymiata ;)

Zastanawiam się dalej nad A330, ale wyszły teraz jakieś A450, i jeszcze masa innych, przez co muszę, po prostu muszę się Ciebie o radę zapytać :)

TEraz ogolnie warto brac Albo Alfe 500/550 albo 450. Jak ci nie zalezy na LV i ruchomym ekranie to 450.

A co do książek: czytałeś może "Malazjańską Księgę Poległych"?

Nie...

Poczytaj Clavella "Shogun", "Tai-Pan" albo "Krol szczurow". Warto.

Smugg, jak oceniasz "Czarny dom" Kinga? Warta kupna? Aha, i czy mozna do tej ksiazki bez obaw podejsc nie przeczytawszy wczesniej "Talizmanu"?

Jakos nie moglem sie do tego przekonac... Niby wszystko OK, a jakos w ogole nie moglem "poczuc bluesa". Ja tak mam w Kingu, ze zwykle kolo 100 strony to tak sie wciagam, ze mam wrazenie iz ogladam film, a nie czytam. A tu nic...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...