Skocz do zawartości

Pytania do Smugglera


Polecane posty

Gość Frashoot

Co myślisz o tej sprawie z założycielami torrenta THE PIRATE BAY ? Coś mi się obiło o uszy, że gości wsadzono do więzienia, ale czy to prawda ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to chyba pierwszy post Smuga:

CYTAT(FiDu)Kazdy moj <lol>

A tak powaznie, to jako oldskulowy czytelnik CDA, musze powiedziec, ze najlepsze byly teksty Yabola. Szkoda, ze juz go nie ma w CDA :[. Bo z calym szacunkiem dla Allora, to opisuje on RPGi w zupelnie innym stylu niz robil to Yabol.

(A tu Smuggler)

Coz zrobic. Yabol mogl wrocic ale nie chcial. Zreszta zawsze twierdzil, ze woli pisanie gier bardziej niz pisanie O grach, wiec jak skonczyl informatyke, to poszedl swoja droga...

A czemu nikt nie pomyślał o wyszukiwarce postów? :down:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak udało Ci się zrobić, że kot na zdjęciu badawczo uniósł lewą brew? :> Jak ja próbuję sfotografować swojego psa, to zawsze albo (na złość) odwraca się tyłem, albo ustawia się do mnie profilem, jak Juliusz Cezar (tak, że możnaby z jego wizerunkiem monety wybijać)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialeś psa i kota równocześnie?

dawno temu.

Smugglerze, o robieniu zdjęć mam pojęcie żadne, tyle tylko że wiem obiektyw ma być skierowany na cel i czasem nawet przycisk migawki potrafię znaleźć. Czytam Twoje artykuły udając że coś rozumiem, bawię się w fotografowanie przy użyciu mojej ulubionej komórki N73 (dla przypomnienia, to ta z odsuwaną klapką z tyłu kryjącą Carla Zeissa 3.2 mgpx) i ostatnio natknąłem się na takie hobby jak lomografia, czyli robienie uroczo prymitywnych zdjęć apratami z PRL (najpopularniejszy to oczywiscie Smiena). Pytam się zatem Ciebie jako człowieka znającego się na aparatach i wychowanka "tamtych czasów" - czy takiem totalnemu n00bow fotograficznemu jak ja cokolwiek przyniosą zabawy aparatem komórkowym czy lomo, czyli nieostry obraz, sprane kolory, poruszone etc.? Czy można uzyskać zadowalającą jakość zdjęć detali (kwiaty, szczegóły twarzy itp)? Tylko proszę odpowiedz w jęz. polskim, a nie foto-techno-bełkocie ;)

Tu jest mała galeria aparatów lomo

Lomografia to raczej nie jest cos, gdzie wazna jest precyzja, ostrosc itd. tu sie leci klimatem raczej, choc jakby sie uprzec... O zdjeciach komorkowych sie nie wypowiadam, komorka sluzy u mnie do dzwonienia, wbudowanym aparatem foce rozklady jazdy na przystankach i nic wiecej.

Smugg, dlaczego tak bardzo lubisz Garfielda??

Och, odpowiadalem na to pytanie zaledwie 7 milionow razy, wiec na pewno z checia odpowiem po raz 7.000.001... :/

Pamiętasz treść pierwszego postu na forum CDA?

Nie. A powinienem?

Jak udało Ci się zrobić, że kot na zdjęciu badawczo uniósł lewą brew? :> Jak ja próbuję sfotografować swojego psa, to zawsze albo (na złość) odwraca się tyłem, albo ustawia się do mnie profilem, jak Juliusz Cezar (tak, że możnaby z jego wizerunkiem monety wybijać)...

1. Mozna go czym zaciekawic

2. Mozna robic x zdjec, z nadzieja ze na ktorym bedzie tak, jak chcesz.

Stosuje obie metody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej próbuję stosowac metodę "z zaskoczenia". O ile aparat zbyt długo nie będzie ustawial ostrości, to działa dość dobrze ;] Ale i tak nigdy nie udaje mi się ując czegoś, co bym akurat chciał. Zawsze wtedy brakuje aparatu pod ręką. Np gdy pies śpiąc wywali jęzor do podłogi z boku pyska (co u boksera wygląda komicznie), to gdy wstanę by sięgnąć po aparat - to ten już badawczo uniesie swój łeb, psując cały mój misterny plan.

Ech, zwierzęta... sam chciałbym mieć kota, niestety alergia nie pozwala :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi SMG

Mam pytanie odnosnie kupna lustrzanki. Jest okazja, aby w sklepie ( nazwe pomine, aby nie robic reklamy- powiem tylko tyle, ze sklep zajmuje sie w calosci elektronika) zakupic lustrzanke Sony A200 z obiektywem 18-70mm za 1299 zł.

Jako ze podszkolilem sie na minolcie z3 no i kumam juz co nieco, czy to dobra cena i dobry moment aby zakupic ten sprzet?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno miałem zadać to pytanie ale mi się zapomniało:

Czytałeś może którąś z książek Jacka Piekary z serii "Sługa Boży"? Jak Ci się podobały? Ciekawy klimat, nie sądzisz?

A co do mojej zagadki... dobra, odwołuję ją. Cóż, maj się zaczął to i rzeźnickie zapędy osłabły.

Zresztą,.. "rzeźnickie zapędy dobre są dla rolasów" Piwko dla Ciebie Smuggler jeśli zgadniesz skąd ten cytat.

A odpowiedź brzmiała: 3. Więcej na ten temat już nic nie powiem :ermm:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi SMG

Mam pytanie odnosnie kupna lustrzanki. Jest okazja, aby w sklepie ( nazwe pomine, aby nie robic reklamy- powiem tylko tyle, ze sklep zajmuje sie w calosci elektronika) zakupic lustrzanke Sony A200 z obiektywem 18-70mm za 1299 zł.

Jako ze podszkolilem sie na minolcie z3 no i kumam juz co nieco, czy to dobra cena i dobry moment aby zakupic ten sprzet?

Pozdrawiam

Jesli sie zastanawiasz, czy to dobry czas - to znaczy, ze dobry. :) Zauwaz, ze nie zastanawiasz sie czy kupic Maybacha albo powiedzmy wydac oszczednosci na wodke i dziwki, wiec sam uznajesz, ze to zdecydowanie niedobry czas. :) Jak cie ciagnie do lustrzanki to ja kup, w njgorszym wypadku sprzedasz ze strata paru stow ale przynajmniej bedziesz wiedzial, ze to nie dla ciebie. Gorzej jak ci sie spodoba, bo wtedy to sie zacznie wydawanie kasy :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie juz sie zaczelo :P. W ten sam dzien zakupilem nowego A200, a to przy okazji karte pamieci, statyw ( aby lepiej wychodzily zdjecia nocne bez trzesacych sie kulp ( tzn. rak) ) i filtr polaryzacyjny. Super sprzecior :)

Btw, czy mi sie tak tylko wydaje, ze jesli chodzi o przyciemnianie obrazu ( wybacz za niefachowe slownictwo) to wyglada to o niebo lepiej, niz to samo przyciemnienie w minolcie z3?

Jezu, wszystko wychodzi tak wyraznie i fajnie, niebo, chmury, ta glebia kolorow ...

Wypaplales- teraz zaczna sie wydatki dopiero :)

A dodatkowo za kilka dni bedzie fucha, poniewaz moj znajomy odremontowal do oryginalnej wersji Opla Kadetta D i chce, abym cyknal dla niego pare fotek samochodu

Edytowano przez Yilmaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno miałem zadać to pytanie ale mi się zapomniało:

Czytałeś może którąś z książek Jacka Piekary z serii "Sługa Boży"? Jak Ci się podobały? Ciekawy klimat, nie sądzisz?

Szczerze mowiac w ogole opowiadan Jacka Piekary nie trawie. Uwazam, ze im starszy tym gorzej pisze (albo ja to gorzej odbieram), zas trzaskanie "conanoidow" jako Jack de Craft, podrobki pomyslow innych autorow (Ksiezycowa Cma - Ponury Milczek), wyrazne i artykulowane w tekstach kompleksy w stosunku do Sapkowskiego, i pare innych rzeczy sprawiaja, ze nie lubie go ani jako autora, ani czlowieka. Tak samo zreszta Ziemkiewicza.

No wlasnie juz sie zaczelo :P. W ten sam dzien zakupilem nowego A200, a to przy okazji karte pamieci, statyw ( aby lepiej wychodzily zdjecia nocne bez trzesacych sie kulp ( tzn. rak) ) i filtr polaryzacyjny. Super sprzecior :)

Btw, czy mi sie tak tylko wydaje, ze jesli chodzi o przyciemnianie obrazu ( wybacz za niefachowe slownictwo) to wyglada to o niebo lepiej, niz to samo przyciemnienie w minolcie z3?

Jezu, wszystko wychodzi tak wyraznie i fajnie, niebo, chmury, ta glebia kolorow ...

>>>Moze masz lepszy filtr (wbrew pozorom to ma znaczenie), ale IMO po prostu widzisz to, co jest atutem lustrzanki - wieksza rozpietosc tonalna, lepsza ostrosc, etc.

Wypaplales- teraz zaczna sie wydatki dopiero :)

>>>Znam po sobie. :) A jak juz masz Alfe to zajrzyj tutaj: forum posiadaczy Minolt/Alf -> http://klubkm.pl/forum/

Wkrotce zaczniesz kombinowac czym zastapic kita, a tu jakies tele, portretowka, obiektyw makro, a grip by sie przydal... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o opowiadaniach o Arivaldzie Jacka Piekary ? Jak dla mnie świetne opowiadania i humor w nich również był ,według mnie, dobry.

Czytałeś może ksiązkę "Po spirali" Piotra Rogoży ? Trafiłem na tą książkę zupełnie przez przypadek, wpadła mi tak jakoś w łapy w księgarni i musiałem ją kupić i co najważniejsze nie zawiodłem się na niej. Taka książka na wyluzowanie po ciężkim dniu w szkole/pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy masz zły humor, to polepszasz go czasem za pomocą różnych witryn typu Joemonster? Jeśli tak, to jaka jest twoja ulubiona?

Co myślisz o aparacie Sony DSC-H10, jeśli ma go używać kompletny amator, który jeszcze zdjęć na cyfrówce nie robił (np. ja)? Wiem, że to nie lustrzanka, ale zapytać nie zaszkodzi.

Edytowano przez MathRaven27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość traffic520

Hey Smuggler ciekaw jestem twojej opinii na temat Horrorów mam na myśli np cala trylogie Piły, Nocny pociąg z mięsem film na podstawie książki Clive Barker lub trylogie Hannibal.

I jak cię sie podoba pomysł przeniesienia gry na ekrany kin i tu znowu przykłady Max Payne ,Hitman bo moim skromnym zdaniem trochę im to nie wychodzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, oto moja porcja pytań:

1. Czy czytałeś książkę "Rage" Stephena Kinga? (nie wiem jakim cudem miałbyś to zrobić - obowiązuję międzynarodowy zakaz jej wydawania, ale podobno niektórzy ją jakoś dorwali i przeczytali)

2. Grałeś w Braida? Jeśli tak, to jak ci się podobał?

3. Oglądałeś jakieś filmy Kubricka? Co o nich sądzisz?

4. Co sądzisz o komiksach "Calvinie i Hobbes"?

5. Jaką rolę w "Mistrzu i Małgorzacie" odgrywają rozdziały o Jeszuie i Piłacie? Jak one się mają do "właściwej" treści? :P (mogą mnie o to spytać na prezentacji maturalnej, więc tak przy okazji się Ciebie spytam, a nuż znasz odpowiedź :D - mnie pod tym względem książka chyba przerosła, a google milczy w tej sprawie)

Edytowano przez Mr.Mario
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, oto moja porcja pytań:

1. Czy czytałeś książkę "Rage" Stephena Kinga? (nie wiem jakim cudem miałbyś to zrobić - obowiązuję międzynarodowy zakaz jej wydawania, ale podobno niektórzy ją jakoś dorwali i przeczytali)

>>>Nie.

2. Grałeś w Braida? Jeśli tak, to jak ci się podobał?

>>>Jeszcz nie ale Hut bardzo poleca.

3. Oglądałeś jakieś filmy Kubricka? Co o nich sądzisz?

>>>Mocne i dobre.

4. Co sądzisz o komiksach "Calvinie i Hobbes"?

>>>Gem jest wielkim fanem, dla mnie sa "tylko" sympatyczne

5. Jaką rolę w "Mistrzu i Małgorzacie" odgrywają rozdziały o Jeszuie i Piłacie? Jak one się mają do "właściwej" treści? :P (mogą mnie o to spytać na prezentacji maturalnej, więc tak przy okazji się Ciebie spytam, a nuż znasz odpowiedź :D - mnie pod tym względem książka chyba przerosła, a google milczy w tej sprawie)

<<<Uoooch... to ciezko okreslic ale sa poniekad osia powiesci, gdyz losy Jeszui relacjonowane sa przez Wolanda i maja powiazania z watkiem maskiewskim (Mistrz pisal powiesc o Pilacie), zas zakonczeie spina wszystkie watki wlasnie za pomoca Poncjusza Pilata, a wiec i tym samym Jeszui, ktory choc w opowiesciach nie ma w sobie nic boskiego, jest tylko "dobrym czlowiekiem" i wedrownym filozofem, i nijak jego losy - oprocz ukrzyzowania - maja sie do tego, co jest w Ewangeliach, to w finale widac, ze JEST Bogiem. Co zreszta jest oczywiste gdy zalozy sie, ze Woland byl szatanem (a byl...) gdyz nie moze byc cienia bez swiatla (i odwrotnie - vide rozmowa WOlanda z Piotrem) i zla bez dobra (i odwrotnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Jaką rolę w "Mistrzu i Małgorzacie" odgrywają rozdziały o Jeszuie i Piłacie? Jak one się mają do "właściwej" treści? :P (mogą mnie o to spytać na prezentacji maturalnej, więc tak przy okazji się Ciebie spytam, a nuż znasz odpowiedź :D - mnie pod tym względem książka chyba przerosła, a google milczy w tej sprawie)

Może to Ci pomoże: :)

http://mistrz-i-malgorzata.klp.pl/a-5883.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż: rzeczywiście z książek Piekary to czytałem tylko "Sługę Bożego", klimat był całkiem spoko, ale cóż ja aż tak dużo znowu nie czytam, więc nie mam jak porównywać.

Właśnie, ciekawi mnie to ile książek danego autora musisz przeczytać aby stwierdzić czy autor jest świetny czy kiepski. Osobiście uważam, że po jednej książce nie da się tego stwierdzić.

i jeszcze kilka pytań:

- co sądzisz o książkach Pilipiuka (domyślam się już co, ale może się mylę)?

- czy Stephen King napisał jakąś powieść z motywem wstępowania w zaświaty (w stylu mitu o Orfeuszu)?

- czy czytujesz czasami poezję?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż: rzeczywiście z książek Piekary to czytałem tylko "Sługę Bożego", klimat był całkiem spoko, ale cóż ja aż tak dużo znowu nie czytam, więc nie mam jak porównywać.

Właśnie, ciekawi mnie to ile książek danego autora musisz przeczytać aby stwierdzić czy autor jest świetny czy kiepski. Osobiście uważam, że po jednej książce nie da się tego stwierdzić.

i jeszcze kilka pytań:

- co sądzisz o książkach Pilipiuka (domyślam się już co, ale może się mylę)?

Wszyscy sie zachwycaja, a mnie to nie kreci...

- czy Stephen King napisał jakąś powieść z motywem wstępowania w zaświaty (w stylu mitu o Orfeuszu)?

>>> Odmienne wszechswiaty/wszechswiaty rownolegle byly w Talizmanie, czy Buick 8, Historii Lissy, Dolores Claiborne, Mrocznej Wiezy itd. itp. Ale zeby w jakies zaswiaty "metaficzyczne" to jakos nie kojarze.

- czy czytujesz czasami poezję?

>>>Nieczesto, ale zdarza sie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość traffic520

Cześć miałeś na pewno styczność z jakaś książką autorstwa DANIKEN( nad a powinny być dwie kropki ale nie wiem jak to zrobić ) autor przedstawia w nich swoja wizje świata naj bardziej upodobałem sobie tytuł Dowody to chyba jedna z najgrubszych z serii nie wiem co zbytnio myśleć na ten temat wierzyć nie wierzyć proszę pomóż mi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...