Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Ja mam podobnie z Kill Billem czy From Dusk Till Dawn. Może dlatego, że w tych filmach Tarantino jest ciut inny niż w innych obrazach.

Myślę, że to mechanizm wspólny dla wielu ludzi. Są ludzie kochający "Słoneczniki" Van Gogha choć ci sami ludzie nigdy nie powiesiliby na ścianie "Maków" tegoż malarza...

Kolejne "Pytanie do redaktora":

Który z obejrzanych w Twoim życiu filmów wstrząsnął Tobą najbardziej? Pozytywnie lub negatywnie. Jeśli jest kilka takich obrazów to wymień je.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie z Kill Billem czy From Dusk Till Dawn. Może dlatego, że w tych filmach Tarantino jest ciut inny niż w innych obrazach.

To pewnie dlatego, ze From Dusk Till Dawn rezyserowal Rodriguez... ;)

Pytanie do Smugglera: znasz/cenisz cos z czeskiej literatury pieknej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

1. Czytałeś może książkę Zamach w Smoleńsku Leszeka Szymowskiego?

Nie.

2. Co w ogóle sądzisz o tym zamachu czy tam 'wypadku'?

Nie wprowadzajmy polityki bocznymi drzwiami w ten watek. :dry:

3. Wybierasz się gdzieś w święta oczywiście chodzi mi tu jakaś dalsza podroż.

Nie, choc czasem mam taka chec zeby chedozyc wszystkie swiateczne przygotowania, ktorych nie cierpie i gdzies wyjechac na ten czas,

.

4. Robicie sobie w redakcji jakąś wspólną wigilię?

Owszem.

5. Co myślisz o Max Paynie 3? Czekasz na tę część serii?

Nic nie mysle. Zaczne myslec jak zagram.

Kolejne "Pytanie do redaktora":

Który z obejrzanych w Twoim życiu filmów wstrząsnął Tobą najbardziej? Pozytywnie lub negatywnie. Jeśli jest kilka takich obrazów to wymień je.

FAQ -> Brasil (Terry Gilliam)

Pytanie do Smugglera: znasz/cenisz cos z czeskiej literatury pieknej?

Hrabal, Haszek, Kundera.

Hej. W ostatnim magazynie Świat Wiedzy pod jednym z artykułów jest stopka odnośnie skąd są zdjęcia, a tam "Smuggler". Wiem że to Twoje hobby, dlatego zaciekawiło mnie czy to zbieg okoliczności czy po prostu kariera fotografa się prężnie rozwija?:)

Oj tam, oj tam, potrzebowali konkretnej foty, bylem pod reka i juz. :)

Czy czytałeś "Archipelag GUŁag" A. Sołżenicyna?

Jeśli tak czy wywarł na tobie duże wrażenie?

I owszem, pierwszy raz za komuny jeszcze - robilo wrazenie i robi do dzisiaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Lubisz Oglądać Kanały na YouTuba Które wypowiadają się na temat Gier ? {Np ROJOV13 albo RockAlone2k itd}

2.Liczyłeś kiedyś jak duża jest twoja kolekcja gier i które najmilej Ci się kojarzą ?

3.Grałeś Kiedyś w Divine Divinity ?

4.Jaka była najbardziej Hardkorowa i najtrudniejsza gra w w którą grałeś w przeciągu paru lat ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Lubisz Oglądać Kanały na YouTuba Które wypowiadają się na temat Gier ? {Np ROJOV13 albo RockAlone2k itd}

Nie.

2.Liczyłeś kiedyś jak duża jest twoja kolekcja gier i które najmilej Ci się kojarzą ?

Nawet nie licze - pare polek zajmuje, a co jakis czas i tak robie czyszczenie - z 50 pudelek pewnie bedzie.

3.Grałeś Kiedyś w Divine Divinity ?

Kiedys tak.

4.Jaka była najbardziej Hardkorowa i najtrudniejsza gra w w którą grałeś w przeciągu paru lat ?

Czy ja wiem? Kiedys mocno utkwilem w jednym etapie Dead Space wiec to pamietam, tam gdzie trzeba bylo przebiec w deszczu meteorow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowałeś wysyłać swoje zdjęcia na konkursy, robić wystawy itd? I co sądzą zawodowi krytycy o Twoich fotosach - a może boisz się krytyki i umieszczasz je w CDA bo wiesz, że czytelnicy i tak nic złego o nich nie napiszą, a czasem wręcz przeciwnie, pozytywnie ocenią ?

PS Nawet fajne te fotki z pokazu mody, kilka panienek bym "zjadł" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowałeś wysyłać swoje zdjęcia na konkursy, robić wystawy itd?

Nie czuje takiej potrzeby.

I co sądzą zawodowi krytycy o Twoich fotosach - a może boisz się krytyki i umieszczasz je w CDA bo wiesz, że czytelnicy i tak nic złego o nich nie napiszą, a czasem wręcz przeciwnie, pozytywnie ocenią ?

Zawodowi krytycy nie wiedza, ze istnieje, ale zdarza mi sie wystawiac na specjalistycznych forach o fotografii i tam bywa roznie - te pochwala, te zrownaja z ziemia. :) Ale w efekcie duzo sie nauczylem - bo ja sie na rzeczowa krytyke nie obrazam, tylko wyciagam wnioski.

PS Nawet fajne te fotki z pokazu mody, kilka panienek bym "zjadł" :)

Bardzo fachowa opinia. Ale obawiam sie, ze wiekszosc tych panienek nawet by ci sie dotknac nie pozwolilo. :laugh: Lajf is brutal. No chyba, ze przyszedlbys z wielkim, zawodowo wygladajacym aparatem :cool: Od razu +20 do atrakcyjnosci masz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale obawiam sie, ze wiekszosc tych panienek nawet by ci sie dotknac nie pozwolilo.

Oj no weź, jeszcze się załamie. I ten uśmiech na końcu...

:laugh:

To prawda, life is VERY brutal

przyszedlbys z wielkim, zawodowo wygladajacym aparatem Od razu +20 do atrakcyjnosci masz.

Hmmm... o ile mi wiadomo, dziewczyny lecą na wielkie nie tylko aparaty.

Czy ja wiem? Kiedys mocno utkwilem w jednym etapie Dead Space wiec to pamietam, tam gdzie trzeba bylo przebiec w deszczu meteorow.

Ja akurat przeszedłem ten moment za drugim razem :tongue: CIENIAS

Wiedząc, że jesteś miłośnikiem literatury śmiem poprosić Cię o radę: Jaką powieść mógłbyś mi polecić? Z ciekawą fabułą, mile widzianymi zwrotami akcji, ciekawymi bohaterami (wiem, wiem, te wymagania...). Czytam głównie s-f lub fantasy, ale nie pogardzę innym gatunkiem, jeżeli wg Ciebie jest to godna polecenia pozycja. Zdaję się na Twój gust i mam nadzieję, że znajdziesz kilka minut, żeby odpisać mojej skromnej osobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedząc, że jesteś miłośnikiem literatury śmiem poprosić Cię o radę: Jaką powieść mógłbyś mi polecić? Z ciekawą fabułą, mile widzianymi zwrotami akcji, ciekawymi bohaterami (wiem, wiem, te wymagania...). Czytam głównie s-f lub fantasy, ale nie pogardzę innym gatunkiem, jeżeli wg Ciebie jest to godna polecenia pozycja. Zdaję się na Twój gust i mam nadzieję, że znajdziesz kilka minut, żeby odpisać mojej skromnej osobie.

No zes kuzwa, ales mi zadanie dal. To jakbym przyszedl i powiedzial zebys mi doradzil cos fajnego do ubrania, ale nie okreslil czy lubie garnitury, dresy, czy styl "na emo" itd.

A ty sie mecz. Ogolnie warto ogarnac klasyke fantasy, wiec np.

Ursula K. Le Guin - Czarnoksieznik z Archipelagu - jesli oczekujesz klimatu i nastroju

Glen Cook - Czarna Kompania - wiecej akcji ale bez "conanizmu"

Zelazny - Widmowy Jack - gdy cos w styly gry Thief

A nastepnym razem prosze doprecyzowac oczekiwania, gatunek itd.

No chyba, ze przyszedlbys z wielkim, zawodowo wygladajacym aparatem :cool: Od razu +20 do atrakcyjnosci masz.

Aparatem czy...ekhm... OBIEKTYWEM ?

Jaka roznica jak zadnego i tak nie masz :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nastepnym razem prosze doprecyzowac oczekiwania, gatunek itd.

Nie jestem wymagającym człowiekiem i jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Czytam głównie s-f lub fantasy, ale nie pogardzę innym gatunkiem, jeżeli wg Ciebie jest to godna polecenia pozycja.

Przeczytałeś? :wink:

Ursula K. Le Guin - Czarnoksieznik z Archipelagu

Czytałem i jak dla mnie jest świetny. Resztę Twoich propozycji chętnie sprawdzę. Jak przeczytam tamte, to zgłoszę się po więcej. :cheesy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czytałeś może książkę "Druga planeta słońca Ogg"? Petera Lengyela, o której niedawno wspominałem pytając czy czytujesz literaturę science-fiction?

A skoro dowiedziałem się, że tak czy mógłbyś polecić jakąś książkę o podobnej tematyce, czyli ucieczka przed obcą cywilizacją albo walka z nią?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czytałeś może książkę "Druga planeta słońca Ogg"? Petera Lengyela, o której niedawno wspominałem pytając czy czytujesz literaturę science-fiction?

A skoro dowiedziałem się, że tak czy mógłbyś polecić jakąś książkę o podobnej tematyce, czyli ucieczka przed obcą cywilizacją albo walka z nią?

Heinlein "Wladcy marionetek' -> oni atakuja nas - oldskulowa sf z I polowy XX wieku, fajnie sie czyta.

Lem "eden" - my wobec obcej cywilizacji (na ich planecie), ktora nie chce kontaktu a walczy glownie sama z soba - nie jest to lekka lektura ale satysfakcjonujaca.

Lem "niezwyciezony" - ludzie kontra... a nie zdradze, bo to bylby spoiler. IMO doskonaly material na dobry film.

Anderson - podniebna krucjata - krzyzowcy kontra Obcy (zabawne i lekko napisane)

Smug gierczysz może ostatnio na x'ie w Gears of War 3?

Gralem (solo) skonczylem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparatem czy...ekhm... OBIEKTYWEM ?

Jaka roznica jak zadnego i tak nie masz :laugh:

Albo ja się starzeję albo Ty już stetryczałeś na amen. W odpowiedzi na Twój tekst cisną mi się na klawiaturę słowa Kmicica jakie powiedział do Wołodyjowskiego po pojedynku w "Potopie", ale dam sobie spokój...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparatem czy...ekhm... OBIEKTYWEM ?

Jaka roznica jak zadnego i tak nie masz :laugh:

Albo ja się starzeję albo Ty już stetryczałeś na amen. W odpowiedzi na Twój tekst cisną mi się na klawiaturę słowa Kmicica jakie powiedział do Wołodyjowskiego po pojedynku w "Potopie", ale dam sobie spokój...

Chcesz cytatow z trylogii? "Chcialbym miec taki ciezki trzos jak wacpan dowcip" ->Zagloba do Podbipiety (cytat niedoslowny ale sens wypowiedzi zachowany). Ale skoro chcesz uzyc slow Kmicica "Koncz wasc, wstydu oszczedz" to oznacza ze sie poddajesz, bo nie ma sensu stawiac oporu, i moge ci dociac jak chce - bo takie bylo przeslanie owej wypowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparatem czy...ekhm... OBIEKTYWEM ?

Jaka roznica jak zadnego i tak nie masz :laugh:

Albo ja się starzeję albo Ty już stetryczałeś na amen. W odpowiedzi na Twój tekst cisną mi się na klawiaturę słowa Kmicica jakie powiedział do Wołodyjowskiego po pojedynku w "Potopie", ale dam sobie spokój...

Chcesz cytatow z trylogii? "Chcialbym miec taki ciezki trzos jak wacpan dowcip" ->Zagloba do Podbipiety (cytat niedoslowny ale sens wypowiedzi zachowany). Ale skoro chcesz uzyc slow Kmicica "Koncz wasc, wstydu oszczedz" to oznacza ze sie poddajesz, bo nie ma sensu stawiac oporu, i moge ci dociac jak chce - bo takie bylo przeslanie owej wypowiedzi.

A on nie mówił aby po prostu o Podbipięcie - że ma trzos równie ciężki jak dowcip (czy tam na odwrót)? :wink:

Edytowano przez guest531
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A on nie mówił aby po prostu o Podbipięcie - że ma trzos równie ciężki jak dowcip (czy tam na odwrót)? :wink:

O tym mowil, dlatego zaznaczylem, ze to nie jest doslowny cytat. Ale doceniam ludzi, ktorzy znaja trylogie. W dawnych czasach z paroma kumplami robilismy sobie testy z jej znajomosci. Pare hardkorowych pytan pamietam - dasz rade odpowiedziec na ktores bez uzycia Google'a?

1. Co mial w herbie Kmicic.

2. Z jakiego sukna mial stroj Podbipieta.

3. Konia jakiej plci (i skad) uzywal w czasie szarz?

4. Jak mial na imie Bohun? I kto je wymienia?

5. I wisienka na szczycie tortu: w calej trylogii tylko jedno zwierze ma swoje imie (tzn. jest nazwane jako np. Pimpus). Jakie to zwierze, jak ma na imie i do kogo nalezy? (Tym pytaniem zagialem wszystkich i wygralem :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...