Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

1. Do jakiego kraju najbardziej chciałbyś pojechać, polecieć na wakacje? Oprócz Meksyku i Japonii

Nowa Zelandia?

2. Co sądzisz o tabace?

Lubie, ale nie wciagajac rurka 30 cm 'kreski', a delektujac sie nieduzymi dawkami zazywanymi tak jak to robiono kiedys.

3. Pisałeś, że jedyna gra z PS3 która cię kręci to Heavy Rain. Przeszedłeś już ją?

Nie, z braku PS3. :P

4. Chciałbyś, żeby ukazał się Alan Wake 2?

A czemu mialbym NIE chciec?

5. Grałeś w grę Darksiders?

Nope.

Pytanie dotyczy piractwa.

Mojemu koledze zepsuł się cd-rom, a chciał zagrać w pewną grę którą miałem mu pożyczyć. Według polskiego prawa mogę zrobić kopię zapasową gry więc zrobiłem obraz płyty, który przechowuję na pendrivie. I tu pytanie - czy będzie piractwem gdy oddam koledze tą grę i pendriva (wciąż będzie na nim obraz, z którego gra będzie instalowana) przez co stanie się on ich prawowitym właścicielem, a gdy już ukończy grę, usunie kopię zapasową a potem odda mi pendriva i płytę przez co na powrót ja będę ich właścicielem?

Nieco to zawiklane, jak dla mnie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Truskawki

Racja, trochę zawile to napisałem, spróbuję prościej.

Mam oryginalną grę i jej kopię zapasową w postaci obrazu płyty, gdy dam sam obraz koledze (któremu nie działa cd-rom) będzie to piractwo, ale czy gdy dam mu obraz (na pendrivie) razem z oryginalną płytą a on grę zainstaluje z obrazu to czy dalej będzie to piractwo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy po raz pierwszy zetknąłeś się z prawdziwym (tzn. z mistrzem gry, kartami... no, wiesz) RPG?

Strasznie dawno temu, na jednym z kowentow sf bodaj.

Zetknąłeś się kiedyś z jakąś książką Corneliusa Ryana? Jeśli tak, co sądzisz?

"Najdluzszy dzien"? O czym sadze? Autorze, czy ksiazce?

Call of Duty czy Medal of Honor? Dlaczego?

Z góry dzięki za odpowiedź.

A nie moge jedno i drugie?

Pytałem o Heavy Rain, bo kiedyś pisałeś, że pożyczysz konsole by w nią zagrać.

Na razie nie mam czasu, moze na urlopie - w takie gry nie powinno sie grac po 1 h dziennie "z doskoku".

Racja, trochę zawile to napisałem, spróbuję prościej.

Mam oryginalną grę i jej kopię zapasową w postaci obrazu płyty, gdy dam sam obraz koledze (któremu nie działa cd-rom) będzie to piractwo, ale czy gdy dam mu obraz (na pendrivie) razem z oryginalną płytą a on grę zainstaluje z obrazu to czy dalej będzie to piractwo?

Nie wiem, to juz prawnicy powinni rozstrzygnac. :) Jak ma oryginal to chyba nie...

Ja mam takie pytanko: Mógłbyś proszę dawać na płytki obrazki różnych komputerów? (Z nazwami) :icon_question::happy:

...Ze co?! :ohmy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodził ci kiedyś po głowie proszę ja ciebie pomysł na jakąś własną, autorską grę? Taką, no doskonałą żeby żaden recenzent a zwłaszcza ty sam nie nie dalibyście rady się do niczego przyczepić? Sama idea ciekawa bo jako człowiek który wytyka wady i zalety wielu gier wiedziałbyś czego się trzymać przy tworzeniu własnej gry.Choćby w fazie koncepcyjnej. A jak wiadomo dobry pomysł w dobrych rękach to już połowa dobrej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodził ci kiedyś po głowie proszę ja ciebie pomysł na jakąś własną, autorską grę? Taką, no doskonałą żeby żaden recenzent a zwłaszcza ty sam nie nie dalibyście rady się do niczego przyczepić? Sama idea ciekawa bo jako człowiek który wytyka wady i zalety wielu gier wiedziałbyś czego się trzymać przy tworzeniu własnej gry.Choćby w fazie koncepcyjnej. A jak wiadomo dobry pomysł w dobrych rękach to już połowa dobrej gry.

Krytyk i eunuch z jednej sa parafii - obaj wiedza jak, zaden nie potrafi. :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak tam wrażenia ws. LA Noire ? Wiedźmin drugi pozostawił w Twojej pamięci jakiś trwały ślad/y ? (jako że w "2" jeszcze nie grałem, czeka na półce, to mogę podać przykład z "1" - w pamięci utkwiły mi obrazy żółtych, mieniących się w słońcu pól zboża, w tle którego siekaliśmy mary przebrzydłe. No i to drzewo na wzgórku...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który z wrocławskich ceglanych gmachów podoba ci się najbardziej? Byłoby to Muzeum Narodowe?

Nigdy o tym nie myslalem.

Co sądzisz o tym wieszaniu kłódek na Moście Tumskim? Też uważasz, że to głupi pomysł?

Wisi mi to, jest to jakis zwyczaj i juz.

Masz większe ciśnienie na nowego Asasyna czy Batmana?

jeden pies, zobaczymy jak wyjda.

Hej, jak tam wrażenia ws. LA Noire ?

Jeszcze nie mialem czasu zagrac...

Wiedźmin drugi pozostawił w Twojej pamięci jakiś trwały ślad/y ?

Wedrowka przez las, opuszczona elfia laznia... sa miejsca, gdzie po prostu czlowiek zatrzymuje sie by patrzec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wiem w jakim jesteś wieku: w FAQ piszesz, że byłeś na "New Hope" ileśtam razy. Star Warsy wyszły o ile się nie mylę w 1977, więc musiałeś oglądać jak miałeś ok. (tu może być błąd do 10 lat) 15-20 wiosen. Licząc wychodzi że masz.. moment.. o! ok. 50-tki. Ale oczywiście mogłeś nie-napisać-prawdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno stosunki w redakcji są takie sobie - nic specjalnego od paru lat. To już nie jest ta sama profesjonalna, zgrana ekipa co kiedyś.

PeCi, wszystko wszystkim ale jak jeszze raz zaczniesz sie nam wcinac "w redakcyjne zycie" i komentowac jakbys mial na ten temat jakielkolwiek pojecie, to sie pogniewamy. Rownie dobrze ja moge mowic, ze w klasie jestes nielubiany, uwazany za kujona i kabla, a czasem nawet cie pdotapiaja w kibelku. Podoba ci sie to?

Podobno stosunki w redakcji są takie sobie - nic specjalnego od paru lat. To już nie jest ta sama profesjonalna, zgrana ekipa co kiedyś.

PeCi, wszystko wszystkim ale jak jeszze raz zaczniesz sie nam wcinac "w redakcyjne zycie" i komentowac jakbys mial na ten temat jakielkolwiek pojecie, to sie pogniewamy. Rownie dobrze ja moge mowic, ze w klasie jestes nielubiany, uwazany za kujona i kabla, a czasem nawet cie pdotapiaja w kibelku. Podoba ci sie to?

Pomine juz fakt, ze sie wpierd... nieproszony i udzielasz odpowiedzi za mnie, a wcale sobie nie przypominam zebym cie prosil o pelnienie roli mego asystenta. I zrob to jeszcze raz a faktycznie bedziesz mial wakacje. Takze od forum.

up: zgadnij skąd w redakcji wziął się Maciej Kuc ;p Pisał do AR...dużo pisał :)

Nie chodzi mi o dużo pisania ale o to czy Smug kogośtak polubił io jest jego "kumplrm" ;]

Co rozumiesz jako kumpla - ze komus mowie czesc, ze odwiedzam go w domu, ze idziemy na piwo, itd. No to tak.

Prawdopodobnie wiem w jakim jesteś wieku: w FAQ piszesz, że byłeś na "New Hope" ileśtam razy. Star Warsy wyszły o ile się nie mylę w 1977, więc musiałeś oglądać jak miałeś ok. (tu może być błąd do 10 lat) 15-20 wiosen. Licząc wychodzi że masz.. moment.. o! ok. 50-tki. Ale oczywiście mogłeś nie-napisać-prawdy.

Moglem. Moglem tez miec np. 10 lat albo 25.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa nadzieja premierę miała faktycznie w 77, ale na świecie. Do Polski film trafił 2 lata później (dane z wiki). W 'tamtych czasach' takie opóźnienia były normalne.

I to jest prawda, trafil po 2 latach... Wierzyc sie teraz nie chce. A i tak dobrze, bo jakby komuna uznala, ze film jest "be" toby go w ogole nie sprowadzila, tak jak nie sprowadzala Bondow...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy twój Mopik lubi wodę ?

Mój mimo tego nie lubi, tylko zanurzy łapki i na tym koniec.

Pic lubi, ale jak kiedys wpadl do wanny... :laugh:

Przypomniala mi sie tez taka historia, dawno temu mialem takiego fajnego kocurka. I czesto jak sie kapalem to on sobie siadal na wannie i patrzyl jak ja sie mocze w wodzie. Widzial, ze sprawia mi to przyjemnosc.

I kiedys, jak juz wypuszczalem wode i na dole zostalo tak moze z 10 cm wody, widze ze kot tak jakos "lamie sie w sobie", podejmuje jakas decyzje... i nagle wzial i wskoczyl do wanny. Stanal w wodzie... popatrzyl na mnie ze SMIERTELNA OBRAZA ("dlaczego udawales, ze to takie przyjemne?!!!!") po czy wylazl z wanny i juz nigdy wiecej nie towarzyszyl mi w kapieli. :)

77gGx1.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...