Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Ja mam pytanie dotyczące piractwa, podejdę jednak do sprawy od innej strony. Co sądzisz o skanlacjach? Jakby nie patrzeć jest to też forma piractwa, jednak tutaj na forum otwarcie rozmawia się o mangach, anime i komiksach europejskich/amerykańskich, które w Polsce nie są dostępne. Łatwo wywnioskować, że osoby czytające je korzystają z pracy grup skanlacyjnych.

Przyznam się sam bez bicia, że do takiej grupy należę. Nie tłumaczymy mang, tylko komiksy "klasyczne". Może się w ten sposób usprawiedliwiamy, ale udostępniamy tylko tłumaczenia komiksów, które nie są dostępne w języku polskim - jeżeli takie tłumaczenie się na rynku pokaże, komiks jest zawsze usuwany. Sam znam angielski doskonale, nie potrzebuję tego ale robi się to dla innych fanów, którzy inaczej nie byliby w stanie do komiksu dotrzeć.

Pytanie spowodowane jest, jak się pewnie domyślasz, słuszną wg. mnie walką z piractwem. Wolę sobie odłożyć i kupić grę, tak samo komiks - nawet w oryginalnej wersji językowej, ale nie każdy rozumie teksty angielskie czy niemieckie w tak dobrym stopniu.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już takie pytanie już było ale i tak się spytam:

czy wiadomo ci coś o forum antyfanów CDA (linku nie podam bo nie można linkować)

Nie wiem ale jak dla mnie to trochę dziwne np. ankiety kim jest smuggler ?

Grupka tych samych kolesi od lat, ktorzy maja tak nedzne zycie, ze plucie na CDA i na mnie jest dla nich sensem ich istnienia? :) Wspolczuje im gleboko.

Ja mam pytanie dotyczące piractwa, podejdę jednak do sprawy od innej strony. Co sądzisz o skanlacjach? Jakby nie patrzeć jest to też forma piractwa, jednak tutaj na forum otwarcie rozmawia się o mangach, anime i komiksach europejskich/amerykańskich, które w Polsce nie są dostępne. Łatwo wywnioskować, że osoby czytające je korzystają z pracy grup skanlacyjnych.

Przyznam się sam bez bicia, że do takiej grupy należę. Nie tłumaczymy mang, tylko komiksy "klasyczne". Może się w ten sposób usprawiedliwiamy, ale udostępniamy tylko tłumaczenia komiksów, które nie są dostępne w języku polskim - jeżeli takie tłumaczenie się na rynku pokaże, komiks jest zawsze usuwany. Sam znam angielski doskonale, nie potrzebuję tego ale robi się to dla innych fanów, którzy inaczej nie byliby w stanie do komiksu dotrzeć.

Pytanie spowodowane jest, jak się pewnie domyślasz, słuszną wg. mnie walką z piractwem. Wolę sobie odłożyć i kupić grę, tak samo komiks - nawet w oryginalnej wersji językowej, ale nie każdy rozumie teksty angielskie czy niemieckie w tak dobrym stopniu.

Pozdrawiam.

Najktocej mowiac - nie popieram.

Czy to prawda, że piosenka zespołu Acid Drinkers pt. Pizza Driver jest ulubionym utworem redakcji?

Nie.

Ale w deadline chetnie sluchamy utworu "Przej**ne" zesposlu 100 Twarzy Grzybiarzy.

Ktora reka najczesciej otwierasz lodowke?

Wiesz, naprawde cisnela mi sie na usta bardzo nieladna odpowiedz, ale se dalem spokoj. Ja rozumiem, ze sie wam nudzi, ale...

Miales kiedys taka sytuacje, ze wyszedles z redakcji po godzinie 22:35 ,a w domu ci sie cos przypomnialo??

Ale co "ojej, mialem kupic ziemniaki"?

Czy mógłbyś podać link do obrazka, który znalazł się w ostatnim AR na 124 stronie 'Etap w FPS-ie'?

Szukałem na własną rękę, ale bez skutku... :/

Nie pamietam, sciagnalem ten obrazek wiec linka nie mam... a skad go sciagnalem to juz tez nie pamietam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę książkowych pytań :]

1. Co sądzisz o "Bezsenności" Kinga? Kupiłem jakiś czas temu za 10 15 (jednak) złotych edycje kieszonkową, tak w ogóle ciężką do czytania(chyba że z zakładką) i po tym przeczytałem na internecie mało pochlebne opinie, więc ochota na czytania jest nikła...

2. Bardziej podobały ci się książki Ludluma czy seria filmów o "Bournie"

3. Czytałeś może "Grę o Tron" George R.R. Martina?

4. Możesz polecić jakieś książki Philipa K. Dicka?

Pytanie dodatkowe:

Gdy w CDA były jeszcze felietony wielokrotnie narzekałeś na reklamy... może są jakieś, które wzbudzają twój uśmiech, niekoniecznie politowania? :)

Edytowano przez ChosenOne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę książkowych pytań :]

1. Co sądzisz o "Bezsenności" Kinga? Kupiłem jakiś czas temu za 10 15 (jednak) złotych edycje kieszonkową, tak w ogóle ciężką do czytania(chyba że z zakładką) i po tym przeczytałem na internecie mało pochlebne opinie, więc ochota na czytania jest nikła...

Daje rade, choc faktycznie nie jest to ksiazka Kinga, ktora bym polecal w pierwszej kolejnosci.

2. Bardziej podobały ci się książki Ludluma czy seria filmów o "Bournie"

Zawsze bardziej wole ksiazki.

3. Czytałeś może "Grę o Tron" George R.R. Martina?

Nie.

4. Możesz polecić jakieś książki Philipa K. Dicka?

Wiesz, jego tworczosc jest tak rozna i odjechana, ze ciezko polecic cos, gdy sie nie wie czego oczekujesz. Sugeruje na poczatek jakis zbior opowiadan. Dla mnie powalajacy byl "Ubik". Z ta roznica, ze ja go czytalem gdy jego akcja osadzona byla w PRZYSZLOSCI (czyli w 1999 :P), dzis troszke juz jego wizja PRZYSZLOSCI jest inna od tej, co byla ale - rozwala mnie klimat i to, co sie dzieje wokol glownego bohatera.

Nie bede NIC zdradzal... Dobry tez jest "Czlowiek z Wysokiego Zamku" jesli lubisz historie alternatywna (Niemcy i Japonia wygraly II wojne, USA pod japonska okupacja).

Pytanie dodatkowe:

Gdy w CDA były jeszcze felietony wielokrotnie narzekałeś na reklamy... może są jakieś, które wzbudzają twój uśmiech, niekoniecznie politowania? :)

Dziwne, ale lubie te z Biedronki, oparte na skojarzeniach - o ananasie co wyszedl z puszki, (a siedzial, bo smietane ubil...) etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi na moje pytania, zadane zresztą zupełnie gdzie indziej:)

1. Czy zdarzyło Ci się coś kiedyś kupować w tanich marketach (bo raczej ze względu na Twój status to nie wypada)?

2. Ile książek kupujesz miesięcznie?

3. Czy Twoja żona narzekała kiedyś z powodu Twojej pracy?

4. Czego Twoim zdaniem najbardziej brakowałoby w CDA po odejściu Smugglera?

5. Dlaczego nie chciałeś zostać zastępcą redaktora naczelnego?

6. Co sądzisz o metalu chrześcijańskim?

7. Dlaczego w CDA nie ma już ankiet?

8. Jaka jest szansa, że zadzwoni do mnie ankieter z tej firmy, co Wam robią badania?

9. To na razie tyle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi na moje pytania, zadane zresztą zupełnie gdzie indziej:)

1. Czy zdarzyło Ci się coś kiedyś kupować w tanich marketach (bo raczej ze względu na Twój status to nie wypada)?

Nie jestem Jaroslawem K. i sie nie szczypie. Kupuje tam, gdzie blisko - Zabka dla przykladu. Biedronki pod reka nie mam. Czasem sie zajrzy do Tesco.

2. Ile książek kupujesz miesięcznie?

Tyle, ile mam ochote. Czasem piec, czasem zadnej.

3. Czy Twoja żona narzekała kiedyś z powodu Twojej pracy?

Ze np. ona szykuje obiad, a ja nagle musze siedziec do nocy? bywa.

4. Czego Twoim zdaniem najbardziej brakowałoby w CDA po odejściu Smugglera?

Smugglera.

5. Dlaczego nie chciałeś zostać zastępcą redaktora naczelnego?

???

6. Co sądzisz o metalu chrześcijańskim?

To samo, co o drewnie poganskim.

7. Dlaczego w CDA nie ma już ankiet?

Zrobimy w tej sprawie ankiete.

8. Jaka jest szansa, że zadzwoni do mnie ankieter z tej firmy, co Wam robią badania?

Mysle, ze jakas 1: 100.000?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CDA omawiacie gry obiektywnie i dajecie ocene... a ja chce się zapytać co byłoby dobre dla gracza jak ja który uwielbia fps'y o trudnym poziomie trudności-wręcz hardcorowym. Ale w ten sposób żebym nie przepłacił: gra najlepiej jakby się zmieściła w 100zł bo nie dawno kupiłem CRYSIS'a 2 ale już go przeszedłem na najtrudniejszym poziomie trudności. proszę o szybką odpowiedź, ponieważ chciałbym sobie w coś pograć... :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się szczerze mówiąc zgubiłem czyje to jest multikonto. Użyszkodnik był wcześniej znany pod nickami takimi jak: Melf, Leopos, Cenzurka i pewnie jeszcze pod kilkoma innymi. Żegnamy bez żalu. Jeśli wróci raz jeszcze, to postaramy się, żeby na banie na forum się nie skończyło.

To mozecie podjąć jeszcze jakieś wyższe kroki niż ban? Jakie?

Co sądzisz o Aerosmith?

Uprawiałeś kiedyś/uprawiasz jakiś sport?

Jaki film o Bondzie oglądałeś jako pierwszy? Kto jest/był najlepszym odtwórcą twoim zdaniem?

Czy przychodzą do redakcji jeszcze tradycyjne listy? Jeśli tak, to ile(mniej więcej)

Edytowano przez czapel007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zauważyłem sporo spraw, którymi gardzisz a jednak zostały przez ciebie wypowiedziane jak np.

a) Opublikowałeś kiedyś list z treścią : ,, Cd-A pochodzi od Cd projekt , jeśli nie wydrukujecie tego listu to znaczy że się boicie opublikować prawdę ,, . Te zdanie kojarzy mi się z groźbą . . a punkt któryś mówi że olewasz groźby do publikowania listów .

b) Co do pytania z marketami wypowiedziałeś zdanie politycznie wymieniając przy tym ,, głowę ,, PIS u , czy nie twierdziłeś przypadkiem, że o polityce nie rozmawiasz ?

c) Sporo pytań powyżej wymienionych zostało już zadanych a ty odpowiedziałeś na wszystkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zauważyłem sporo spraw, którymi gardzisz a jednak zostały przez ciebie wypowiedziane jak np.

a) Opublikowałeś kiedyś list z treścią : ,, Cd-A pochodzi od Cd projekt , jeśli nie wydrukujecie tego listu to znaczy że się boicie opublikować prawdę ,, . Te zdanie kojarzy mi się z groźbą . . a punkt któryś mówi że olewasz groźby do publikowania listów .

Kazda regula ma wyjatki.

b) Co do pytania z marketami wypowiedziałeś zdanie politycznie wymieniając przy tym ,, głowę ,, PIS u , czy nie twierdziłeś przypadkiem, że o polityce nie rozmawiasz ?

Co nie oznacza, ze w zyciu nie wypowiem nazwiska Kaczynski czy Tusk. Ogolnie nie chce tu gadac o polityce, co nie oznacza ze czasem sie nie wypowiem. Nie slubowalem "nigdy ani slowa" a tylko staram sie takich tematow unikac, bo prowadza tylko do klotni i plucia na siebie,

c) Sporo pytań powyżej wymienionych zostało już zadanych a ty odpowiedziałeś na wszystkie.

Ze jak? :huh:

Co sądzisz o Aerosmith?

Wrocili z martwych, to trzeba docenic. A kiedys niezle dawali czadu... pod kazdym wzgledem.

Uprawiałeś kiedyś/uprawiasz jakiś sport?

Karate shotokan pare lat.

Jaki film o Bondzie oglądałeś jako pierwszy? Kto jest/był najlepszym odtwórcą twoim zdaniem?

Nie pamietam, lubilem Rogera Moore'a ale to byl raczej komediowy Bond.

Czy przychodzą do redakcji jeszcze tradycyjne listy? Jeśli tak, to ile(mniej więcej)

Niewiele ale tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c) Sporo pytań powyżej wymienionych zostało już zadanych a ty odpowiedziałeś na wszystkie.

1. O kurna :D ale mi się te zdanie poplątało , nawet nie zauważyłem :D chodziło mi o to że wiele pytań na które odpowiedziałeś powyżej to pytania które często się powtarzają , jak np. te z książkami. Sorki za te dziwne zdanie :) nie mam pojęcia jak ja to napisałem . . . to chyba skutki próby skrócenia go

2. Redakcja pracuje w święta Wielkanocne ?

3. Czy Wielkanoc ma u ciebie szczególne znaczenie ? Czy to zwykłe święto jak każde inne ?

4. Pomagasz żonie w domowych wypiekach , które są przygotowywane na najbliższą niedzielę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Redakcja pracuje w święta Wielkanocne ?

Tak, w Wigilie tez i w ogole 24/h siedzimy i pracujemy.

3. Czy Wielkanoc ma u ciebie szczególne znaczenie ? Czy to zwykłe święto jak każde inne ?

Czy ja wiem? Ot, swieto.

4. Pomagasz żonie w domowych wypiekach , które są przygotowywane na najbliższą niedzielę ?

Wlasnie rano jeb*** nam kuchenka indukcyjna. :wallbash:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale każdy przykładny i modelowy ateista powinien chodzić w czasie świąt do pracy - zawsze jest coś do roboty. Z jakiej racji ma mieć wolne? Inna sprawa jest w przypadku świąt państwowych - fakt.

Kuchenka - współczuję. Co prawda nie wydaje mi się, żeby nowa/naprawa starej była dla Smugga jakimś dużym obciążeniem ale zawsze to kłopot i jakaś żałość.

Odnośnie polityki Smugg ma tysiąc percent racji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...