Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Ksiazka Lema - zalezy jaka wedrowke, czy bardziej w sensi fizuczmym czy psychologicznym? Ale na pewno "powrot z gwiaz" czy "niezwyciezony"

Chodzi mi o taką książkę, gdzie motyw wędrówki byłby nośnikiem filozofii. Dzienniki gwiazdowe pasują jak ulał, tyle że potrzebne mi to do pracy maturalnej, a jeśliby się w komisji znalazł fan Lema, mógłby mnie bez problemu zagiąć - bo w przypadku tej powieści jest to nietrudne. Z drugiej strony wśród polonistów nieczęsto chyba zdarzają się miłośnicy Lema, więc pewnie można by zaryzykować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no i wydało się kto jest Smugglerem Jak PRL pogrążyła polskiego geniusza komputerowego

Błąd w podpisie, mister - teksty sa sygnowane przez naczelnego, ktory je akceptuje do druku, a Interia wpisala to jako autora, bo dostala od nas tekst w formie zalacznika. Poprawia zapewne.

1.Czy nie spodobała Ci się jakaś książka Sapkowskiego?

Zlota zmije przyjalem z niesmakiem, choc i ostatnia czesc Trylogii Husyckiej wskazywala na kryzys tworczy autora. Ale ta ksiazeczka, ktora zaliczylem w jeden dzien... phew.

2. Jesteś fanem twórczości S. Lema?

Owszem. I to duzym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem. I to duzym.

Heh... Próbowałeś kiedyś czytać "Maskę" Lema? Ja się od niej dwa razy sromotnie odbiłem, a myślałem, że jestem twardy ;) Nawet "Fiasko" przez niektórych uważane za bardzo nudne przeczytałem z zainteresowaniem, a "Maska" śni mi się po nocach ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem jego fanem!! Naprawdę fajnie pisze!! Mądry koleś...

Aczkolwiek irytujące trochę jest to. iż do czytania książek Lema potrzeba jednak "odrobiny" wiedzy... Inaczej trudno niektóre książki zrozumieć...

A mnie się w Lemie podoba to, ze im wiecej wiesz tym bardziej rozumiesz, ale też sam zaczalem czytac "Dzienniki gwiazdowe" jak mialem 12 lat i po prostu byly to dla mnie "smieszne opowiadania" (bo SA smieszne...) a w miare dojrzewania i madrzenia czytajac je widzialem drugie/trzecie/czwarte itd. dno, dodatkowe smaczki itd. itp. A nie watpie, ze nadal na pewno duzo rzeczy w nich nie ogarniam. Tym samym czytalnie kilkukrotne ksiazek Lema sie nie nudzi, bo zawsze znajdziesz w nim cos, czego wczesniej nie widziales.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zatem oceniasz takie pozycje jak "Nieskończona Próżnia", "Głos Pana" czy "Pamiętnik znaleziony w wannie"? I domyślam się, że czytać Lema lubisz nie tylko książki 'kosmiczne', ale też "Szpital przemienienia", "Katar" albo "Sknocony kryminał"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zatem oceniasz takie pozycje jak "Nieskończona Próżnia", "Głos Pana" czy "Pamiętnik znaleziony w wannie"? I domyślam się, że czytać Lema lubisz nie tylko książki 'kosmiczne', ale też "Szpital przemienienia", "Katar" albo "Sknocony kryminał"?

"Szpital przemienienia" przeczytalem ale przyznam, ze wole Lema jako autora sf niz powiesci obyczajowej. Glos Pana i Pamietnik sa dosc trudne, poczatkujacego i oczekujacego "normalnej" fabuly moga zrazic. Tym niemniej sa to ksiazki warte lektury ale trzeba sie nastawic, ze sie mozna odbic od tego. Sam sie odbijalem od paru ksiazek Lema pare razy... ale wracalem jak wsciekly brytan i gryzlem dalej. :)

Owszem. I to duzym.

Heh... Próbowałeś kiedyś czytać "Maskę" Lema? Ja się od niej dwa razy sromotnie odbiłem, a myślałem, że jestem twardy ;) Nawet "Fiasko" przez niektórych uważane za bardzo nudne przeczytałem z zainteresowaniem, a "Maska" śni mi się po nocach ;)

Zaliczylem Maske, jest dziwna ale fajna. swoja droga jak czlowiek zalapie, ze patrzy na fabule oczyma czegos, co jest skrzyzowaniem Obcego z Terminatorem ale posiada prawdziwy umysl a nie tylko "zlokalizowac - eksterminowac", ze wszczepiony rozkaz jest jej wstretny ale nie moze go nie zrealizowac, a poetycki jezyk podkresla wlasnie konflikt pomiedzy rozkazem i jej uczuciami... i robi sie z tego calkiem fajny scenariusz filmu. Wyobrazasz sobie np. preadatora-marzyciela, ktory nie lubi przelewac krwi ale musi to zrobic? Aha?

Dla pocieszania powiem, ze ja osobiscie wiele razy odbijalem sie od wielbionego przez wielu Solaris. Moze dlatego, ze zaczalem to czytac majac z 12 lat, a potem juz jakos bylem skazony niechecia do tej ksiazki? W koncu zaliczylem ale bez przyjemnosci i do dzis nie bardzo rozumiem co ludzie w niej widza.

Wiec dlaczego EAS MMA, a nie FNC :D?

Szczerze mowiac to dostalem FNC wlasnie w prezencie i pogrywam, tryb fabularny nawet-nawet, choc jednak wole zalozyv komus dzwignie na lokiec czy duszenie gilotynowe, niz okladac sie rekawicami po twarzy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas pracy w redakcji leci jakieś radio? Jeśli tak, to jakie? Kojarzysz poranny WF (Wojewódzki i Figurski) w Esce Rock?

Nie, nie leci. Jak ktos ma ochote to sobie wrzuca na sluchawki co chce. Ale szlag by mnie trafil, gdybym byl zmuszany do sluchania jakiegos radia (szczegolnie, ze wiekszosc oferuje tylko miks kiczowatych piosenek, wk... reklam i glupawych didzejow)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec dlaczego EAS MMA, a nie FNC :D?

Szczerze mowiac to dostalem FNC wlasnie w prezencie i pogrywam, tryb fabularny nawet-nawet, choc jednak wole zalozyv komus dzwignie na lokiec czy duszenie gilotynowe, niz okladac sie rekawicami po twarzy. :)

Cos w tym jest, ale nie sadzisz, ze brutalnosc w FNC jest pokazana bardziej realistycznie? W MMA troche slabo podeszli do tego tematu, nawet jesli obije sie przeciwnika na tyle zeby rozciac mu twarz, to i tak te uszkodzenia wygladaja troche groteskowo (bardziej przypomina toto czerwona farbe niz krew). Zdaje sobie sprawe, ze w rozgrywkach w UFC czy Strikeforce krew nie tryska na prawo i lewo, ale chyba FNC blizej do ukazania rzeczywistej brutalnosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie leci. Jak ktos ma ochote to sobie wrzuca na sluchawki co chce. Ale szlag by mnie trafil, gdybym byl zmuszany do sluchania jakiegos radia (szczegolnie, ze wiekszosc oferuje tylko miks kiczowatych piosenek, wk... reklam i glupawych didzejow)

W redakcji nie a czy np. podczas drogi do pracy ( jeśli dojeżdżasz samochodem) lub jeśli gdziekolwiek indziej jedziesz nie lubisz posłuchać sobie Zetki czy rmf rm ?

Edytowano przez patryk13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...