Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kabezek

[PS4]Zakup konsoli czy nowego Pc - wybór odpowiedniej platformy

Polecane posty

Cześć Ludzie. W tym temacie zapewne ten problem był poruszany setki razy... mianowicie... mam problem z wyborem platformy.

Nie wiem czy lepiej kupić pod koniec czerwca super-wypasiony-pc, czy poczekać na Playstation 4. Chciałbym sobie pograć we wszystkie takie fajne gry jak BF4, GTAV i inne (nowsze), w takiej samej jakości co na PC... ale to chyba nie będzie możliwe, co? Lepiej iść w PC?

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów w działach konsolowych. -- Artius

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC górą możliwościami,mega wyborem gier,a także ich cenami.W CDA 09/13 był konfigurator i za 2500 masz blaszaka ,który zdoła przeżyć nextgeny.Osobiście jednak sam bym się nie zdecydował.Naughty dog tworzą wspaniałe gry ale tylko na ps,ale PC ma więcej exclusive-like albo są pierwsze na którą lądują gry (Taki Diablo 3 na przykład)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie konsola. PlayStation 4 przez długi czas zapewni super jakość grafiki (wystarczy popatrzeć jak wygląda The Last of Us na starym już PS3), a wybór gier będzie znacznie lepszy niż na PC. Mało już zostało exclusive'ów z blaszaków z gatunków, w które da się grać na konsoli. Jedynie jakieś RTSy. A na konsoli zagrasz praktycznie we wszystko co jest warte zagrania w najbliższych latach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam rok temu zakupiłem sobie komputer za ~5000zł. Pograłem rok, czar prysł - gry coraz gorzej chodzą, coraz bardziej muszę zniżać detale. Nie chodzi tu o skok z 120fps do 40fps.. Tylko, że tych fps jest coraz mniej. A na konsoli (Xbox 360) wcale nie muszę się martwić o FPS :). Jest bardzo płynnie, a na moim telewizorze jest bardzo ładny obraz, wszystko ostre. Moim zdaniem nie opłaca się kupować nowego PC, w sytuacji kiedy wychodzi next-gen. Zawsze to jakaś gorsza optymalizacja, brak sterowania dla PC i musisz podpinać pada.. szkoda gadać :).

Na konsolach PS4 oraz X1 zastosowane będą nowe silniki w grach i będzie to wyglądać miodnie. Ja bym na Twoim miejscu wybrał konsolę. Osobiście miałem tak dobrze, że dostałem 3000zł na zakup mojego komputera, także wydałem tylko 2000zł, wyszedłem na tym bardzo korzystnie. Zaraz po tym kupiłem sobie X360, a teraz nawet myślę już o PS4/X1.

Według mnie oby dwie konstrukcję niosą ze sobą spore koszty. Na PC jest to konieczność wymiany części jeśli chcesz mieć komfort grania na najwyższej rozdzielczości i full detalach, a na konsoli aby to wszystko ładnie wyglądało musisz mieć przynajmniej telewizor HD, bądź jeszcze lepiej FULL HD, a także gry na next-genach nie będą należały do najtańszych (koszt za grę ok. 200-270zł). Sami twórcy gier na next-geny mówili, że gry będą tak rozbudowane, że jakość będzie adekwatna do ceny.

Osobiście ja posiadacz Xbox 360 wybrałbym PS4 :P.

Według mnie za PS4 przemawia to, że:

- nie musisz martwić się o wymagania,

- świetna jakość na telewizorze,

- duża społeczność graczy,

- extra silniki gier

Pamiętaj, że Fifa 14 na nowych konsolach będzie wyglądała o wiele lepiej, względem nowego silnika. Na PC gracze dostaną odgrzewany kotlet Fify 13 z tym samym silnikiem i nowymi transferami, strojami itp.

Na twoim miejscu zdecydowałbym się na PS4 :)...

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS4 ponieważ:

- będą exy, których na innym sprzęcie nie spotkasz

- nie przejmujesz się kompatybilnością gier ze sprzętem (nie wyskoczy ci komunikat: "program x przestał działać")

- gierki możesz sprzedawać, pożyczać

- wyyyyygooodaaaa

- to Playstation icon_cool.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie podkreśliłeś ,że zastanawiasz się nad PS4 i PC.Oprócz tego co napisano powyżej zastanów się także nad XONE bo microsoft pod natłokiem hejtu wycofał się z wszystkich kontrowersyjnych decyzji.Jeśli , jednak wybierać pomiędzy konsolami a PC to ja także radzę wybrać konsole nowej generacji , tylko nie ignoruj konkurencji sony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, Drodzy Forumowicze.

Owszem, nie było mnie od lipca, ponieważ padł mi komputer, poszła cała skrzynia. :( Na szczęście wróciłem. :P

W odpowiedziach do tematu:

Telewizor jaki mam to LG (jakiś tam model, nie wiem) 20 cali.

Zaś u rodziców jest LG 42 FHD.

Zastanawiałem się czy brać PC, doszedłem do wniosku, że nie. Kupię sobie Pleja :).

Ale może skoro już mam ten temat to:

będę mógł pograć w gry z 3 na 4?

W sumie to ogólnie prosiłbym o porady jak powinienem zacząć swoją przygodę z Konsolami. Kiedy bd premiera PS4? Kupować od razu? Czekać? Jak się grało online na 3?

Będę wkraczać w nieznane więc jestem pełen obaw :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie zdecydowanie lepiej odczekac kilka miesiecy niz kupowac konsole od razu jak trafi do sklepow. Omina Cie dzieki temu dolegliwosci "wieku dzieciecego" nowego sprzetu, jak chociazby przegrzewajacy sie na poczatku X360 albo teraz ulegajace szybkiemu zuzyciu grzybki w padzie PS4, na co skarza sie gracze w USA, gdzie PS4 juz mialo swoja premiere. W Polsce pemiera jest pod koniec miesiaca. A co do grania w gry z PS3 na PS4, to przeczytaj o tym chociazby tu albo tu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej znów. Nie wiem jak się zmienia nazwę tematu (>.<), a mam pytanie, więc zadam je tu. Chodzi o PS3.

Czekanie na PS4 to trochę nie ciekawy biznes... bo co będę robił przez te kilka miesięcy?

Więc pomyślałem, że kupię sobie 3, ale nie wiem czy warto i nie wiem jak to działa.

Gdybym miał kupować to w Saturnie za 649 zł Super Slim 12 Gb + Dysk Seagate HD2 320 GB + gry: Gta V, Skyrim Legendary Ed., Fallout New Vegas Ultimate Ed. Far cry 3, Battlefield 3 Premium ED. To wszystko kosztowałoby ok. 1700 zł czyli tyle co SAMO PS4 (przynajmniej jak na teraz). Ale tak jak mówię, nie znam się na tych PS+, PSN itd... i nie wiem co robić. (Aha i na PS4 będzie płatne online więc to jest wielki ------)

Doradźcie proszę bo nie wiem co robić.

Aha, ktoś mógłby powiedzieć że lepiej komputer, ale taka skrzynka jest o wiele za duża. Potrzebuję czegoś co można łatwo schować wink_prosty.gif)).

AHA2:

A może brać X360? Co sądzicie :). Bardzo bym prosił o pomoc w tej kwestii :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją PS3 mam już chyba z 3 lata, a i zakupem PS4 powoli sie interesuję, wiec moge ci co nieco poradzic. Generalnie, jeśli nie masz strasznego ciśnienia na PS4, to lepiej póki co jego kupno sobie odpuścić. Sam pomysł z kupnem PS3 jest natomiast całkiem interesujący. Kupując PS4 już teraz, omija cie pełno naprawdę świetnych ex-ów na PS3 (pozwole sobie wymienić trochę): Uncharted, Uncharted 2, Uncharted 3, seria God of War, seria Killzone, Last of Us, seria Infamous, Heavy Rain i Beyond: Dwie Dusze (jak ktos lubi interaktywne filmy). Do tego gry, które ukazały sie tylko na konsolach jak: Red Dead Redemption (serio, tylko ta jedna gra sprawia, ze człowiek nie ma już wątpliwości czy dokonał właściwego wyboru platformy do grania), GTAV, Dragon's Dogma itd.

Gry na konsole moze rzeczywiscie nie sa najtansze, ale zawsze mozna je sprzedac pozniej np. przez allegro i odzyskac sporą czesc pieniedzy.

No i abonament PS+ to wspaniała sprawa, bo dostaje sie co każdy miesiac "za darmo" dwie gry (i zazwyczaj są to dosyć głośne tytuły), które można ogrywac (wielokrotnie instalowac i odistalowac) tak długo jak ma sie wykupiony abonament.

Czyli działa to tak: wydajesz te 190zł na roczny abonament i w tej cenie przez rok dostajesz około 24 gier (+ 3 dodatkowe ), które raz dodane do twojego konta ze sklepiku beda mozliwe do ogrywania tak długo jak masz abonament. Gdy po tym roku nie przedłuzysz abonamentu PS+ tracisz do nich dostęp do czasu, aż znowu nie wykupisz następnego abonamentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...