Skocz do zawartości

Black Shadow

Polecane posty

Wielkim fanem anime nie jestem, ale postanowiłem wybrac właśnie ten tytuł jak coś co mnie przekona trochę bardziej do "chińskich bajek" (biggrin_prosty.gif) i mogę śmiało stwierdzić, że decyzja była świetna. Oglądałem jak na razie tylko anime, ale pewnie nie wytrzymam i przeczytam mangę.

Jest tu wszystko czego potrzebowałem czyli nie ma przesadzonej cukierkowości- wręcz przeciwnie, brutalność aż się wylewa. Świetnie wykreowane postacie, widać wszystkie ich wady, lęki a dzięki temu łatwiej się w nie wczuć. Jedyna postać która mnie trochę denerwuje to Eren, który nigdy nie wie co zrobić, ma jakieś dziwne dylematy i mimo że co chwila krzyczy, że zabije wszystkich tytanów to jest strasznie niepewny swoich decyzji i mało pewny siebie.

Ale ogólnie pod względem fabuły, animacji i oprawy muzycznej to anime jest świetne!

Walki są po prostu idealne - dynamiczne i brutalne. Już czekam na porcję odpowiedzi co do niektórych moich pytań, mam nadzieję że manga mi ich udzieli ^^

Edytowano przez MarcinCthulhu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Można się było tego spodziewać, że po tej karuzeli ostatnich rozdziałów, akcja zwolni, ale rozdział 52 był wyjątkowo nudny.

Dowiedzieliśmy się co nieco o przeszłości Historii, o problemach wewnętrznych, o tym że spróbują zatkać dziurę, ale spodziewałem się czegoś lepszego.

Czy od teraz ktoś będzie przeszkadzał naszym bohaterom za pomocą Milicji? Trzecia strona konfliktu? Tyle, że tym razem wewnątrz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jak dla mnie spowolnienie tempa po tej karuzeli jaką zaoferował nam autor w ostatnich miesiącach jest w porządku i imo chapter nie przynudzał ;)

Przede wszystkim mamy teraz niemalże jasne potwierdzenie, że istnieje jakaś konspiracja związana z kultem/przeciwnik wewnątrz murów, z którym pewnie nasi bohaterowie będą musieli się zmierzyć. Pytaniem pozostaje czy ci goście z Military Police, którzy załatwili pastora są częścią konspiracji - a ktoś porównał jednego z tych ludków oraz facjatę innego z flashbacku Historii i stwierdził, że to może być jeden i ten sam koleś - czy też po prostu to pionki wykonujące rozkaz z góry... no i też ciekawe czy ta "góra" to właśnie przywództwo tego całego kultu (albo kogoś innego kto po prostu zna prawdę nt. Murów itd. i nie chce aby informacja wyszła na jaw) czy może sam król albo osoby związane z jego otoczeniem. Niemniej wnioskując po tej scenie ze smutnymi panami w czarnych garniturach raczej pewne jest to, że jakaś arystokracja albo coś, na pewno ktoś wysoko w drabinie społecznej i na "poważnych" stanowiskach. Teraz tylko czekam na a) odpowiedź czy całe MP robi za miniony "konspiratorów" oraz b) na starcie pomiędzy nimi a ekipą bohaterów z Erenem na czele... no i ofc na jakieś odpowiedzi :D

A, w ramach ciekawostki wyczaiłem na pewnym forum temat związany z zakończeniem mangi - gdzieś na indonezyjskiej stronie wyczaili wywiad z twórcą, którego angielskie streszczenie możecie przeczytać w poniższym spoilerze :D

I'll try to translate it from Indonesian...

- The ending was originally planned to be traumatic and brutal, but he scraped the idea because he doesn't want to be a 'criminal' who kills all the fans' favorite characters.

- Some elements are changed, including people who are supposed to be dead but is alive in the present (Sasha, Connie, Erwin I'm looking at you). Because they're alive, the ending will change as well.

- Originally he wanted to make an ending like "The Mist". (oh god pls no)

- Some fans are afraid that this manga will be extended due to its popularity.

- He's a fan of muv luv, and is inspired by both muv luv and ARMS.

- He used to be an introvert who blames himself for not being able to do anything. He encourage people who're also like that to try to express themselves through art, music, or anything.

Cóż, tak długo jak manga zamierza utrzymać swój poziom zamierzam uszanować jego decyzję ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Rozdział 53

Chyba możemy już bezpiecznie założyć, że Eren stał się shifterem, tak samo jak Ymir, czyli przez zjedzenie człowieka/shiftera/kogoś ważnego. Te słowa, które napisał w formie tytana można zinterpretować tak, że przypomniał sobie, że zjadł własnego ojca, plus rozpacz potem.

Jest jeszcze ta retrospekcja, gdzie widzi tą brunetkę. Stawiam na to, że to wspomnienie swojej matki, które zdobył zjadając swojego ojca. Strasznie to pogmatwane, ale grunt, że zaczyna się rozjaśniać.

Za miesiąc pewnie też się czegoś dowiemy z porachunków z "wewnętrznym wrogiem".

Za Historię podstawili Armina, a za Erena Jeana? Dobrze załapałem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kin1313

Pacing jest imo całkiem niezły, nie spodziewałem się, że już w tym chapterze będą musieli zwiewać ze swojej kryjówki przed spiskowcami a na koniec dostaniemy kolejne porwanie...które, jeśli wszystko wyjdzie, okaże się pułapką zastawioną przez Leviego i spółkę ;] Co do scen treningu to teoria, że Eren wszamał swojego ojca jest dosyć popularna i pojawiła się co najmniej kilka miesięcy wcześniej a ten chapter dorzuca tylko oliwy do ognia. A jeżeli chodzi o tą kobietę z długimi włosami to... może doroślejsza Mikasa by pasowała w ramach tej całej teorii z pętlami czasowymi itd., ale jeżeli to odpada (bo jednak byłoby hardkorowym przegięciem ;]...acz z drugiej strony imo podobieństwo jest) to... może faktycznie to młodsza matka Erena? Zapewne, w którymś z przyszłym chapterów się przekonamy. Jeżeli wierzyć autorowi i to co rzucił w wywiadzie (co go linkowałem wcześniej) manga skończy się na dwudziestym tomie. I tak, dobrze załapałeś na koniec, że podstawili Armina i Jeana zamiast Historii i Erena a tym samym...

Oslo - trap Armin is official now :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tak przelotem. Nie mam zamiaru komentować ostatniego rozdziału skoro go jeszcze nie czytałem, a chciałem tylko zarzucić pewnym info. Tytani zostali zlicencjonowani. Manga będzie wydawana przez JPF w formacje takim samym jak Another (A5 z obwolutą) i ma kosztować 25zł. Pa pa pieniążki smile_prosty.gif

Edytowano przez Sefnir
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ehh... Animiec oczywiście mnie znudził. ledwo dokończyłem pierwszy sezo... a nie, pierwszy epizod :]. Z mangą było oczywiście dużo lepiej, bo udało mi się ukończyć pierwszy tom. Kilka miesięcy temu. Może jeszcze do tego wrócę, ale póki co ciekawsze rzeczy mnie z lewa i prawa atakują (albo gorsze, ale mam je na półce i trzeba kolekcję dokończyć...).

Ale ogólnie, ja nie o tym chciałem. Otóż na YouTube znalazłem fajną reklamę (prosto z JP) Subaru Forestera:

Forester

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwać SnK po pierwszym epie, kiedy tak na prawdę fajnie zaczyna robić się dopiero w drugiej połowie? sad_prosty.gif Jak dla mnie cały sezon warto obejrzeć choćby dla odcinków 19, 24, 25, bo sceny w nich zaprezentowane naprawdę wywarły na mnie ogromne wrażenie.

Mikasa vs The Female Titan (Ep 24) | Part 2/3 | Shingeki no Kyojin | Best Anime Fight Scenes

A reklama istotnie zacna. :]

Wlepianie filmików z YT przejdzie tylko na blogach i w LJ. Na reszcie forum tylko linki.

Edytowano przez Stillborn
dopisek moderatora [Stillborn]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, w anime pierwszy epek musi być na tyle dobry by zachęcić widza do dalszego oglądania. Ja na przykład nie mam z tym problemu bo nie oceniam dopóki nie obejrzę całości.

A reklama ma w sobie Tytanów z nadchodzącego filmu live action, więc może to będzie dla ciebie drugie podejście do tematu Stillborn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może. Z tym, że filmów nie cierpię jeszcze bardziej, niż anime :D. Więc ogólnie ciężko będzie. Planuję jeszcze do mangi wrócić, oczywiście. W bliżej niesprecyzowanej przyszłości.

@nerv0

Sorry, ale nie mam zamiaru się męczyć całym sezonem, by wyhaczyć kilka fajnych scen w 3 epizodach. Nie łapię tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Still, nie wiedziałem. Dzięki. :]

@F

Mnie pierwszy odcinek SnK nie kupił. Kolejne zresztą też nie. Dopiero gdzieś od odcinka siódmego zaczęło się robić fajnie, ale IMO seria najbardziej rozwinęła skrzydła w drugiej połowie, gdy drużyna zwiadowców wyruszyła na misję poza mury. No i te dwa ostatnie odcinki. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A reklama ma w sobie Tytanów z nadchodzącego filmu live action

O! A o tym to ja nie słyszałem. Tytani w tej formie wyglądają kozacko, a na pewno lepiej niż te z anime (just saiyan). Ba! Nawet jak na reklamę wygląda to naprawdę super. Ciekawe czy doczekamy się polskiej premiery (filmu oczywiście)...

A mangę powinieneś doczytać Still. Co prawda miejscami ma momenty nudne jak flaki z olejem, ale jest też nieporównywalnie lepsza od anime. Fragment, w którym Berthold i Reiner ujawniają swoją tajemnicę jest mega!

Edytowano przez Xerber
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jest też nieporównywalnie lepsza od anime.

Akurat jestem zdania, że książka>film, jak i manga>anime. Cóż, wyszedł Ci tekst godny cpt. Obvious :P.

Ah, jeszcze jedno - co to znaczy, że powinienem doczytać :]? To nie klasyk, jak np. Akira, który się znać powinno. Serio, ale już sama tematyka SnK mnie średnio rajcuje, mimo iż to jest w pewnym sensie moje ukochane postapo.

Ale, jak już wcześniej napisałem, to i tak w końcu dokończę napoczętą mangę. Może i pomęczę się z animcem (ok, kogo ja tutaj oszukuję :P)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Rozdział 54

Wygląda na to, że Historia i Eren śnią o tej samej kobiecie. Teraz nie sądzę, że to jego matka, bo odegra ona większą rolę, to ktoś ważniejszy. Przez chwilę pomyślałem o Ymir, ale też nie.

W końcu zobaczyliśmy króla i już to prawie pewne, że ma (stolica) coś na sumieniu. Nic go nie obchodzą obywatele, tylko ratuje

swój własny tyłek. Po tym rozdziale zaczyna do mnie docierać to co mówiła Annie przed zdemaskowaniem i może to niszczenie

ścian i atak shifterów jest przeciwko królowi i w jakiś pokręcony sposób pomagają zwykłym ludziom, wyzwalając ich od gościa, który być może stworzył lub kontroluje tytany.

Nie do końca podoba mi się ta partyzantka (człowiek przyzwyczaił się do tytanów), ale zobaczymy. Trudno przewidzieć co dalej. Prawdopodobnie czeka nas starcie gdzie obie strony będą walczyć za pomocą 3dmg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, akcja na pewno rozwija się w ciekawym kierunku i nie do końca spodziewałem się, że Survey Corp a na razie to tylko ekipa Leviego plus głównych bohaterów spróbuje wywołać jakaś rewoltę bądź coś w tym stylu. Zobaczymy jak im wyjdzie, na razie chyba zdobyli poparcie jakiegoś typa i jego korporacji (i ciekawy shout out do przeszłości - gość pojawił się w początkowych chapterach) a Erwin próbuje namówić Pixisa do planu. Czy się oficer Garrisonu zgodzi nie wiem, ale nawet jeśli nie to kumpla raczej nie wyda. Fajnie, że całą akcję w magazynie załatwili tak szybko i też niezbyt wiele z niej wyciągnęli, plus także za wreszcie pokazanie osoby króla oraz jego świty. Odnosząc się do dywagacji szanownego przedmówcy to jeżeli dojdzie do jakiegoś pojedynku między userami 3DMG to nie obstawiałbym zbyt dużej kasy na Military Police. Miniony arc pokazał bardzo dobitnie, że ta niby elita jest zwykłym mięsem armatnim dla Tyranów i została wręcz zmasakrowana. Nie przewiduję dla nich przyszłości jeżeli mieliby walczyć z Survey Corp, badasami, którzy wyrżnęli całkiem sporo Tytanów :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milicja nie ma doświadczenia z Tytanami, ale to podobno elita elity, więc mam nadzieję, że aż tak łatwo nie będzie. Poza tym wrogowie mają siłę w liczbach.

Odbiegając od tematu, nie wiem jak mogliśmy już minąć półmetek. Niewiadomych jest mnóstwo, sama partyzantka zajmie pewnie dobre 10 rozdziałów, zanim król zacznie się zwierzać przed Zwiadowcami. Dochodzi do tego Małpa, piwnica i wioska RBA..., i pewnie po drodze kilka podniosłych i dramatycznych zgonów kadetów z obozu 104. Cóż, mam nadzieję, że doczekamy się wyjaśnienia wszystkich zagadek tego świata.

Ktoś coś słyszał o możliwości zrobienia odcinków z Before the fall lub A Choice With No Regrets?

Skoro zrobili odcinek o Ilse, to dlaczego by nie z tego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nie będę się spuszczął - po prostu rzetelnie wykonane anime o widocznych dużych nakładach finansowych, robione przez profesjonalistów. Tytani autentycznie budizli we mnie niepokój, a kreska była wspaniała. Nie rozwiązano wszystkich wątków - będize kontynuacja. Mang z reguły nie czytam, wiec się nie wypowiem. Anime można polecić bez wyrzutówe sumienia, lae dla mnie to po prostu kawał dobrej roboty grafików, scenarzystów i designerów. Nic wyjątkowego, ale miło spędzone ok 4-5h. Trzeba czegoś więcej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tłumu, czy tylko mi w tym animcu (mangi jeszcze nie czytałem, ale planuje) STRASZNIE przeszkadzała typowa dla animu "hiperekspresja"? Na przykład

Wykrzykiwanie przez Erena z dwukrotnie silniejszym głosem, że "zabije wszystkie tytany" w trakcie sądu zaraz po zatkaniu dziury w ścianie Maria?

To mnie naprawdę zabolało. Aż do tej sceny to anime wydawało mi się być cudowne. Takie mocne i realistyczne (ze względu na przerażenie ludzi). A potem? Meh.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...