Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

Co sądzicie o tym sprzęcie:

Intel Celeron Dual Core E1200

Gigabyte G31M-ES2L

GoodRam 2GB 800Mhz

HIS Radeon HD4650

Samsung 160GB 8MB cache

Samsung SH-223F SATA

Pewnie zauważyliście, że oszczędzam, ale nie mam za dużo kasy, więc jakiekolwiek sugestie niech nie będą dużo droższe od pierwowzoru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc mam prośbę o poradę. Składam właśnie nowego kompa i chciałbym wstawić gtx 260 +216 np EVGA przy procku C2D 7400. I mam następujący dylemat dotyczący płyty głównej : czy zainwestować w dobrą i sprawdzoną płytę Gigabyte GA-EP45-DS3L (idąc za radą konfiguratora CD-Action) lub pochodną czy też np zakupić ASUS-a P5N32-E SLI Plus, który jak nazwa wskazuje daje możliwość pracy SLI (16x w trybie SLI). Tyle, że drugą kartę graficzną kupowałbym nie teraz, a za jakiś rok - dwa, oczywiście z drugiej ręki mając na celu przedłużenie żywotności całego zestawu tylko tak na prawdę nie wiem czy to ma sens?? czy może procek nie taki czy to się wcale nie opłaca??. Proszę o poradę:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam mówisz płyta Asusa obsługuje SLI . Jest to bardziej przyszłościowa konfiguracja. A jeżeli chodzi o SLI to procesor może troche zostawać w tyle tym samym ograniczając karty graficzne. Jakbyś zainwestował w mocniejszy procek np. E8400 to dałoby to większe pole do dalszych modyfikacji w przyszłości. Co do płyty Gigabyte jest sprwadzona i naprawde godna uwagi. Dla mnie rozwiązanie z SLI jest lepsze i bardziej przyszłóściowe. Poznałeś moje zadanie, teraz czekaj na opinie innych użytkowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurdtco - ja bym wziął gigabyte, bo wg mnie SLI czy CF się nie opłaca. Ta karta i procek są do gier wystarczające, a za rok-dwa można wymienić na coś lepszego. Wg mnie bardziej opłaca się wymienić kartę niż dokładać drugą. Z tego co wiem to po dołożeniu karty w SLI wydajność wzrasta tylko o jakieś 40-50%, a za dwa lata powiedzmy to kupisz se nową kartę (to samo procek) na pewno wydajniejszą niż te dwie GTX260, a i zasilacz aż tak mocny niepotrzebny. Taka moja opinia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym sprzęcie:

Intel Celeron Dual Core E1200

Gigabyte G31M-ES2L

GoodRam 2GB 800Mhz

HIS Radeon HD4650

Samsung 160GB 8MB cache

Samsung SH-223F SATA

Pewnie zauważyliście, że oszczędzam, ale nie mam za dużo kasy, więc jakiekolwiek sugestie niech nie będą dużo droższe od pierwowzoru.

Ponawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus P5KPL-CM (Lga775) - 240

Pentium Dual Core E5200 64 Bit 2.50GHz BOX - 320

Patriot Dual 2x2 GB 800MHz DDR2 ELK - 210

WD 250GB 16MB Cache S-ATA 2 -190

Asus GeForce 9600GT EN9600GT/HTDI/512M 512MB (256-bit) (PCI-E) - 420

Chieftec GPS-400AA-101A 400W - 190

LG 22NP20 20x SecureDisc DVD +/-RW DL Oem -90

Razem 1660.

Podejrzewam, ze zasilacz tez potrzebny jak, nie mozna kupić lepsza karte i moze na płyte starczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym poprosić o ocenę, czy w kwocie ok. 2,5 - 3 tys. zł, przedstawiona konfiguracja jest sensowna, zrównoważona (nie znam się na kręceniu i raczej tego będę unikał) i przede wszystkim kompatybilna. Monitor na razie jest crt 17' ale prawdopodobne, że zostanie w niedługim czasie zmieniony, a komputer powinien obsługiwać grafikożerne tytuły:

GA-EP45-DS3L

Intel C2D E8400

GeForce with CUDA 9800 GT Gainward 1GB TV & 2x DVI (PCI-E) GoldenSample

Kingston HyperX DDR2 2x 2GB 1066MHz CL5

Seagate 500 GB Barracuda 7200.12 (16MB, Serial ATA II)

Chieftec (GPS-650AB-A) 650W / Zalman ZM600-HP

Z chęcią przeczytam uwagi a propos tego zestawu (tylko proszę w zrozumiałym języku ;) ).

Pzdr.

Aha. A czy mogę prosić o podanie jakiejś ewentualnie innej grafiki na podobnym poziomie ale chłodzonej pasywnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz grać na bardzo wysokich rozdzielczościach (nie napisałeś ile cali miałby nowy monitor) to 1GB to przynajmniej dla mnie strata pieniędzy. Ja bym brał w podobnej cenie Radeon'a 4850 (również gainward również goldensample). I myślę, że zasilacz też starczyłby odrobinę słabszy i tańszy, ale zapas mocy się nigdy nie marnuje, więc ogólnie to całość jest OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zestaw dobrze złożony. Porcek w porządku, zasilacz również. Pamięci wymieniłbym na podobne ale z innej firmy , polecam OCZ 2x2GB 1066MHz Heatpipe (sam mam i są rewelacyjne). Płyta głowna również dobra. Z kart graficznych polecałbym Radeona 4850 1GB (kart graficznych pasywnych na poziomie 9800 raczej nie kupisz. są wprawdzie karty Matrix Asusa ale raczej nie mają takich osiągów jak wspomniany 9800 GT 1GB). Dysk polecałbym z 32MB cache(są również takie Barracudy).A wracając do zasilacza to bierz Chiefteca.Z Radeonów 4850 polecałbym Radeon 4850 Sapphire 1GB 2xDVI (PCI-E) LiteBOX.albo 4850 Gainward Golden Sample. Mógłbyś też uzbierać troche kasy i dołożyć do 4870, chyba że nie interesują Cię Radeony, ale naprawde warto rozważyć tę propozycję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rosomak85

Ta karta którą podałeś to identyczna konstrukcja co 8800GT (albo GTS chyba tam było... nie pamiętam). Więc jak masz ją kupić to już lepiej kup 8800.

Warto zainwestować w Radeony które podał ryba, chociaż ja bym doinwestował do 4870- ryba też o tym wspomniał :D.

Reszta nawet znośna, pamięci też skoro nie bawisz się w OC (te OCZ bez OC to strata kasy, aczkolwiek w pełni się zgadzam że są wyśmienite).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mietus dziwnie radzisz, raz radzisz kupić sterszą 8800gt, a pózniej dozbierać do 4870. Z tym 4870 bym się wstrzymał, bo w lecie wychodzi 5 seria i najmocniejsze karty z 4 serii mocno w dół polecą, więc sporo na nim można stracić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomimo tego że jest kryzys to poleci, przecież seria 5 nie będzie kosztować niewiele więcej niż 4. Różnice cenowe będą takie jak 3xxx do 4xxx. Ja wolę poczekać bo seria 5 ma być sporo lepsza od 4. w lecie za 600zł to będę miał radeona 5850. Co jak co, ale karty graficzne to najszybciej na wartości tracą, a kupowanie drogiej karty niedługo przed premierą nowej serii nie ma sensu z punktu finansowego i wydajnościowego. A 1gb to już standard się powolutku robi, nawet te 1gb w gta4 to za mało żeby na high pograć, a jeszcze będą nowsze gry bardziej pamięciożerne. Poza tym ilością pamięci się głównie nie kieruj przy wyborze karty, są ważniejsze rzeczy jak częstotliwość rdzenia i pamięci, bitowość itd.

spoko wieśniak, każdy może popełnić błąd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi.

@Ryba2111

Nie mam nic przeciwko ATI, swego czasu pracowałem na poczciwej 9550, zresztą jeszcze ją mam i na jakiś czas przejściowy mógłbym spokojnie ją włożyć i się trochę pomęczyć (do lata i obniżki), gdyby tylko nie była ona na AGP (na drugim komputerze mam co prawda 8600GT 256MB od Gigabyta ale niestety tutaj też mam płytę już bez AGP).

Skoro mówicie, że Radeon 4850 Gainwarda będzie ok to niechby i on był. Widzę, że Sapphire ma niższe taktowania, ale czy jest to warte różnicy 100zł - zwłaszcza jeśli, jak mówicie, ma wyjść nowa seria a kartę planuję wymienić za jakieś 1,5-2 lata.

Rozumiem też, że przy tej płycie głównej i procesorze (które zostawiam, bo Quad przez kilka lat pewnie nie będzie jeszcze wykorzystywany) i monitorze 20-22'' powinno wystarczyć 512MB bo więcej i tak nie będzie wykorzystane (albo widoczne).

Co do pamięci - Kingstona zawsze kupowałem bo chciałem mieć stabilne kości (i się nigdy nie zawiodłem). Skoro uważacie, że wydajniejsze mogą być OCZ przy takim samym poziomie niezawodności to mogę się do nich przekonać (mogą - przy zabawie). Cena taka sama.

Barracudy z 32mb cachu oczywiście są, ale w serii .11, o których już dużo słyszałem złego więc wolę ich uniknąć (sam miałem przygodę z .10 więc w gorsze się świadomie pakować nie chcę..). Już może prędzej w Caviara 500 z 32mb cachu - ale o nich już dawno nic nie słyszałem.

Skoro zasilacz może być mniejszy to może ten: Chieftec CFT-560A-12S 560W.

Warto dołożyć te kilkadziesiąt zł do literki R w płycie głównej? - Gigabyte GA-EP45-DS3LR Chyba jedyna różnica to możliwość wyższego taktowania RAMu.

Nie powinienem tutaj pytać, bo nie miejsce, ale czy warto na to wstawiać Vistę HP czy też XP z SP3 obsłuży te 4GB RAMu?

Jutro wieczorem zamierzam złożyć zamówienie więc do tego czasu jeszcze wszystkie opinie są bardzo cenne.

Pzdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrgonzo

Napisałem że seria GF 9 różni się od serii 8 może dwoma modelami, reszta to te same "odświerzone" karty.

Radze zapisać się na kurs czytania ze zrozumieniem..

Potanieje to w USA albo unii europejskiej z walutą euro ;] Jeśli złotówka nie podrożeje to nawet jeśli w USA będzie przecena u nas będzie droższe niż w 2008 roku.

Ja czekałem aż potanieje i jest o 100 zł droższe all ;]

Ale bądźmy dobrej myśli, chociaż i tak już złotówka nie wróci do stanu 3.50-3.60 za 1 euro.

PS- za 600zł kartę z nowej serii. Z całego serca życzę Ci takiego zakupu, ale chyba miałeś na myśli to lato w 2010 lub 2011 roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BAMsE no właśnie grafikę chyba jednak wezmę 512 bo różnica to 200zł a taki bufor na najbliższe 1,5 roku mam nadzieję wystarczy. Różnica między L i LR to z kolei tylko 10zł więc tu cena nie gra roli. A te 200zł to i tak pójdzie na system - jak rozumiem polecasz VHP 64bit... Ale ponoć na 64 są problemy ze sterownikami.. Heh i tak źle i tak niedobrze.

No cóż nadchodzi czas w końcu wklepać zamówienie.

Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie stary za 4500 to masz wybór niesamowity, nie musisz ponawiać posta w parę godzin.

Nie będę ci podawał dokładej konfiguracji, ale mniej więcej co możesz za to kupić. A więc:

1) Płyta główna - na chipsecie p45, dobrą opcją będzie taka posiadająca firewire i eSATA

2) Procesor - Oczywiście Intel Core2Duo, 45 nanometrów, z taktowaniem ponad 2,5 GHz

3) Ram - 4 GB 800Mhz

4) Karta graficzna - np. geforce 260

5) Obudowa - a jaka ci się podoba bz

6) Zasilacz - dobrej firmy, zobacz do tematu o zasilaczach co tam polecają. Rozsądnie coś około 600W

No a teraz wejdź na stronę jakiegoś sklepu i sobie wybierz części na podstawie tego szkicu. Bo mi się już dzisiaj nie chce, a widzę, że w gorącej wodzie jesteś kompany :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeston moja propozycja ponizej

http://kdo.pl/sc/xl827qonwtfw .Dodam ze w przykladowym sklepie ten procesor jest tez w cenie 1216, ze starszych zapasow pewnie, i razem wychodzi ponizej 4500, ale po jego dodaniu do koszyka za kazdym razem w linku pojawial sie w 3 sztukach. Jakis blad strony, wiec oglnie zestaw kosztuje ponizej 4500

Rezydent_KGB

RAM ;) Zły ram pod AMD wybrałes, najgorszy jaki mozna:]

Pod warunkiem ze bedzie sie na nich cos wiecej podkrecac, na OC pierwszy zestaw jaki sobie wybral kompletnie nie wskazywal a i proponowany nie jest do tego, w tej cenie to zwyczajnie przyzwoite pamieci, pod 800 pracuja na AMD calkowicie poprawnie, a nic wiecej w takiej opcji nie potrzeba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...