Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

Wszysko zalezy od wymagan, kompletny nowy komputer na ktorym pograsz we wszystko, przy rozsadnych ustawieniach i w wiekszej rozdzielczosci jak 1400/1600, mozna kupic za ok 1500zl-2000zl,do nizszych rozdzielczosci taniej, jeszcze taniej bez koniecznosci zakupu dysku, nagrywarki i obudowy. Wszystko kwestia dostepnych srodkow, co do obecnej konfiguracji to o ile nie jestes nastawiony na najnowsze gry, i masz niewielkiej rozdzielczosci monitor to za ok 200/250zl, po wymianie tragicznie slabej karty{nawet jak na 2003rok} na cos uzywanego o odpowiedniej mocy, ponizej 100zl, lub nowego za nieco ponad 100zl i zamianie zasilacza na model markowy o identycznej mocy np Delta 350W to ok 60/70zl, zwiekszeniu pamieci o kolejne 512MB, jeszcze w co nieco da sie pograc . COD2 i 4 zdaje sie powinny dzialac jezeli dobrze pamietam wymagania minimalne

Patryq92

Szkoda pieniedzy, inwestuj w zestaw na socket 1366, najtanszy Core i7 920 kosztuje zdaje sie tyle co wlasnie Q9550, najtansza plyta dla Ci7 to ok 800/900zl np Gigabyte EX58 DS4, pamiec trzeba by zmienic na jeden z zestawow oficialnie zgodnych z wymaganiami zasilania dla Ci7, cena bedzie podobna, nagrywarki BRD sa ciagle bardzo wolne i drogie, chyba ze nie masz stacionarnego BRD, GTX280 mozesz spokojnie zamienic na jakiegos fabrycznie podkreconego GTX260 C16, oszczedzisz wystarczajaco zeby kupic plyte dla Ci7, zasilacz zbyt mocny, 1100 od Tagana wystarczy dla 3 takich kart, dla jednej wystarczy 550/600, w przypadku chipsetu X58{SLI/CrossFire} z nastawieniem na druga karte mozna wziac 850W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na te micro-atx'owe płyty, jedne mają 244/210 drugie 244/230.

Mam obudowę o zewnętrznych wymiarach:

szer :135mm

wys :330mm

Głęb :340mm.

Obie karty by pasowały i czy dodatkowe "F" w nazwie zmienia coś prócz niższych (?) magistrali fsb i 15 zł większej ceny.

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=58925

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=57603

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wymienić swój piecyk ale że kasy mam za mało to postanowiłem że obudowę, napęd i dysk twardy zostawię a kupie resztę, ale tu jest problem bo dysk mam na złączu ATA. Mój zasilacz to ibox dr-c350atx 350W zdaje mi się że jego wymiana mnie nie ominie.Chciałbym Was prosić o podanie reszty sprzętu tak za 900 do 1000zł. Mam zamiar wymienić kompa po świętach ale chce się zorientować na co mogę liczyć. I czy jak się wstrzymam trochę z kupnem to zyskam czy stracę (chodzi mi o spadek/wzrost ceny). To chyba wszystko. Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pewnie już padło takie pytanie, ale jestem zmuszony je ponowić ponieważ nie mogłem znaleść odpowiedzi :P

Konfiguracja:

-C2Q Q6600 wersja BOXowa

-płyta Gigabyte GA-EP45-DS5

-karta g. Gigabyte GTX260

-twardziel samsung spinpoint 640 gb

-OCZ 2x2gb 800MHz

-Pioneer DVD/RW

-zasilacz SilverPower 500w

-obudowa kompatybilna z tym zestawem <200zł

W komputroniku wychodzi ~3300zł w innych sklepach jeszcze nie sprawdzałem.

Jak myślicie czy opłaca mi się ten zestaw i co byście zmienili aby komp nadawał się do małego O/C (bez szaleństw nie potrzeba mi odrzutowca) i pogrania od czasu do czasu w nowe gierki.

Jeśli możecie polećcie mi jakieś dobre podzespoły bo komp ma być na dłużej.

Mam wątpliwości do wszystkich części więc proszę o pomoc :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad takim kompem. Ma kosztować ok. 4000. Na wakacje postarałbym się o nową kartę graficzną bo ta do mojego monitora (1024x768) w zupełności wystarcza.

1. Intel Core i7 920 2,66 GHz (S1366/45nm)

2. Gigabyte GA-EX58-UD5

3. 3xOCZ DDR3 1GB 1066MHz CL7

4. GeForce 9600 GT Gigabyte 512MB Zalman (PCI-E)

5. AeroCool AE-Plus Black

6. LG SuperMulti DVD+/-RW GH22LS30 LightScribe bulk black (Serial ATA)

7. Seagate 500 GB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATA II) 219.00

Zastanawiają mie jednak 3 rzeczy

1. Podczas konfigurowania PC na komputroniku po dodaniu dysku pojawia się napis: płyta nie posiada kontrolera Serial ATA

2. Podczas konfigurowania PC na komputroniku jest napisane, że komputer wymaga dokupienia chłodzenia procesora

3. Jakiego zasilacza powinienem użyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najmniej, można by 300-400 zł??

Sorki ale nie bardzo wiem czego dotyczy twoja odpowiedź :/

@VnnAmed

1. Jeśli płyta główna nie posiada Serial ATA to nie warto się nad nią zastanawiać, jednak płyta o której mówisz posiada owy kontroler. Myślę że problem rozwiąże mail do komputronika ;]

2. I7 jest wymagający..... Widocznie zamierzasz kupić wersję bez chłodzenia BOX i w tym wypadku wymagane jest dokupienie innego niż fabryczne. Dla mnie osobiście nie było by to problemem a nawet cieszył bym się, ponieważ i tak bym zmieniał chłodzenie procka na wydajniejsze niż BOXowe ;]

3. Nie znam się na zasilaczach ale sam bym użył ~ 800W ..... Ale musisz się spytać jesczze kogoś innego bo jak już mówiłem nie znam się na zasilaniu. Jedno co wiem to nie ma co kupować jakichś noname'ów tylko firmowy zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Niedługo będę składał nowego kompa (bez dysku twardego, obudowy i DVD - to ze starego).

Komputer ma służyć do gier na jak najdłużej. Budżet to ok. 1850zł.

Co powiecie o takiej konfiguracji:

Procesor: Intel Core 2 Quad Q8200

Karta graficzna: Gigabyte GF 9800GT OC 1024mb (czy lepiej Gigabyte HD 4850 512mb)

Płyta główna: ASUS P5QL PRO - P43 (czy Asus P5Q SE- trochę droższa)

Pamięć RAM: KINGSTON DDR2 2048 MB / 800 (2 x 1024 MB), CL 6

Zasilacz: OCZ StealthXStream 500W SLI

RAZEM: ~1850zł

Zastanawiam się, czy nie lepiej poczekać ze składaniem po Nowym Roku.

Co Wy o tym myślicie?

Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. I7 jest wymagający..... Widocznie zamierzasz kupić wersję bez chłodzenia BOX i w tym wypadku wymagane jest dokupienie innego niż fabryczne. Dla mnie osobiście nie było by to problemem a nawet cieszył bym się, ponieważ i tak bym zmieniał chłodzenie procka na wydajniejsze niż BOXowe ;]

Nom tylko oni nie mają takich pod LGA 1366 ale żeby zestaw działał to już musi być :D

Więc ewentualnie jakie by wybrać? I wciąż nie rozwiązany został problem zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luq93

Po pierwsze: nie bierz Q8200 ! Ten procesor jest do bani. Słabe osiągi fabryczne i słabe O/C. Jak musisz mieć 4 rdzenie to Q6600 o niebo lepszy a jak nie musisz mieć (w większości przypadków nie trzeba) to weź jakiegoś 2- rdzeniowca ;]

Co do karty graficznej to bym brał Radeona ale skoro piszesz że ten 9800GT jest podkręcony to już sam nie wiem, zobacz test, porównaj i weź tego który bardziej ci odpowiada. Musisz tylko pamiętać że 9800GT to nie to samo co 9800GT OC ;]

Na Asusach się nie znam za dobrze bo nigdy nie miałem, ale nie oszczędzał bym na mobo ;]

Takie moje skromne zdanie i Proszę o pomoc w moim problemie (Page 207)

@VnnAmed

No chłodzenie procesora to rzecz bez której nie da się obejść :/

Jeśli komputronik nie ma takiego chłodzenia to poszukaj na allegro lub w innych sklepach.

i7 to nowe procesory, chłodzenie ukaże się na pewno i daje ci gwarancje że będzie w czym wybierać.

Jeśli nie będziesz mógł znaleźć chłodzenia to poczekaj na BOXowe lub aż jakaś firma (np. Zalman, Coller Master) wypuści takie na rynek. <------ nie mam pewności co do tej tezy ponieważ pewnie są już jakieś chłodzenia i7.

A musisz mieć tego i7 ?? To najlepszy procesor na rynku ale wykorzystasz jego potencjał ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q8200 jest wykonany w 45nm (jest tańszy, a dla mnie to ważne bo mam dość ograniczony budżet)

Q6600 jest wykonany w 65nm

45nm jest ,chyba, lepsze?

9800 GT vs. 4850 chodziło mi, że GF ma 1024 mb a 4850 512 mb (Radeon 1024mb jest sporo droższy )

Co lepiej wziąć?

Czy ten zasilacz pociągnie to wszystko?

Jaką płytę polecacie do 350zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi że Q6600 jest lepszy. Można go kręcić po zmianie napięcia nawet do 3.6GHz a słyszałem że nawet 3.9GHz ale to już dla fanatyków zabawa ;]

Co do grafiki to nie wiem co ci doradzić.

Moim zdaniem porównywanie zwykłego 9800GT z Radkiem nie ma sensu bo w tych przedziałach cenowych Radeon jest górą.

To że GF ma dużo pamięci nie świadczy o tym że będzie szybki. Chociaż 9 generacja GF i tak jest dobra, to poprostu "tuningowana" 8800GT ;]

Jeśli miał byś do wyboru 9800GTX i Radeona 4850 to mógł byś zrobić wyliczankę bo mają prawie taką samą wydajność, jednak masz zwykłego 9800GT więc ja bym brał Radeona.

Wydaje mi się, że 500W to uciągnie ale dla pewności spytaj się experta jakiegoś. Zawsze lepiej mieć 100-150W zapasu niż spalony sprzęt ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Radek 4850 starczy na dłużej.

Jeśli chodzi o tego procka to na dobrym mobo wyciągnie max 3.2 GHz a Q6600 bez zadyszki 3.6 GHz.

Co do płyty to jeśli zdecydujesz się na Radeona to szukaj mobo z CrossFire ponieważ będziesz mógł w przyszłości dołożyć drugą kartę graficzną (Radeona ma się rozumieć xD) i nie musisz się martwić o grafę przez kilka dobrych latek ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a co myślicie o takiej konfiguracji :

Procesor- PROCESOR CORE 2 QUAD Q9550

Płyta główna- GIGABYTE GA-EP45C-DS3R Intel P45 Soc775

Markowa Pamięć operacyjna- OCZ DDR3 4096MB 1600MHZ 2x2048MB CL7 PE pamięć chłodzona radiatorem

Karta graficzna- EVGA GeForce GTX 280 1024MB DDR3/512bit TV/DVI PCI-E (648/2333/1404) Super SuperClocked

Dysk Twardy - SAMSUNG, SEAGATE, WD 1 TB SATA 32MB CACHE 7200obr/min

Napęd - DVD-REC BLU-RAY LITEON DH-4B1S SATA

Zintegrowana karta dźwiękowa- Realtek ALC889A codec, High Definition Audio

ZASILACZ- TAGAN TG1100-BZ (1100W)

A mnie interesuje dlaczego już teraz całkiem wypasiony zestaw chcesz modernizować? Po nowym roku będzie znacznie taniej z kilku powodów. A w twoim obecnym wystarczyłoby wymienić kartę graficzną i też nie koniecznie na tą którą wybrałeś do nowego. Na wiosnę nowe karty grafiki wychodzą. A styczniu nowe quady od AMD. Dużo się zmieni a ty chcesz już teraz kupić nowy komputer gdy ten co masz jest wydajny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię moje pytanie z poprzedniej strony ;]

Konfiguracja:

-C2Q Q6600 wersja BOXowa

-płyta Gigabyte GA-EP45-DS5

-karta g. Gigabyte GTX260

-twardziel samsung spinpoint 640 gb

-OCZ 2x2gb 800MHz

-Pioneer DVD/RW

-zasilacz SilverPower 500w

-obudowa kompatybilna z tym zestawem <200zł

W komputroniku wychodzi ~3300zł w innych sklepach jeszcze nie sprawdzałem.

Jak myślicie czy opłaca mi się ten zestaw i co byście zmienili aby komp nadawał się do małego O/C (bez szaleństw nie potrzeba mi odrzutowca) i pogrania od czasu do czasu w nowe gierki.

Jeśli możecie polećcie mi jakieś dobre podzespoły bo komp ma być na dłużej.

Mam wątpliwości do wszystkich części więc proszę o pomoc :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem dokładnie jak jest teraz, ale może zamiast Q6600 wziąłbyś C2D E8xxx, Co prawda 4 rdzenie mogą przydać się w niedalekiej przyszłości, ale quady podkręcone nie dają takiej korzyści. Do niewielkiego O/C w sumie Q6600 może być. Po dłuższej obserwacji rynku sam nie wziąłbym sprzętu za więcej niż 2k-2,5k. W sumie pewnie i tak wytrzyma 1,5-2 lata jak dobrze pójdzie 3 lata. Co prawda nie trzeba zmieniać już tak podzespołów jak wcześniej, ale przykład z GTA 4 pokazuje, że może się trafić taka gra, która zagnie każdy sprzęt a konsole jakoś bez trudu sobie z nią radzą:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Dla tego proszę o przedstawienie swoich propozycji :D

Zdaję sobie sprawę że rynek komputerowy i technologiczny się rozwija dla tego chciałbym mieć dobre podzespoły.

Szczególnie chodzi mi o płytę główną, kartę grafiki a potem inne części. Oczywiście inne podzespoły też się liczą (np. nie jestem pewien tego zasilacza...) ale w każdej chwili można kupić coś innego na to miejsce ;] Co do procka to raczej już zdecydowałem że 4 rdzenie. Q6600 ma dosyć dobre O/C i nie jest kosmicznie drogi, chociaż za jego cenę w sklepie internetowym złożył bym z trzy multimedialne komputery na allegro.pl <lol2>

Pozdro i proszę o rady ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mietus

Intel Core i7 920 nie jest najlepszy na rynku :P Są dwa lepsze: Intel Core i7 940 oraz rzeźnicki Intel Core i7 965 Extreme Edition tylko, że 940 to ok 2300zł. a ten Extreme... Powiedzmy że tyle pieniędzy to ja mam zamiar wyłożyć na całego PC.

A co do wykorzystania jego potencjału to nie wiem czy zdołam, ale ja myślę w ten sposób: inwestuję w taki procek bo Core i7 są na nowe podstawki LGA 1366 i teraz Intel będzie produkował nowe procki tylko na tą więc jak kupię tańszego procka pod starszą to potem już go nie wymienię, a z kartą nie powinno być problemu, poza tym ta jest wystarczająca do mojego monitora bo żeby zobaczyć różnice po kupnie lepszej karty musiałbym kupić lepszy monitor a na razie mnie nie stać :P Więc zostanę przy swoim :P A na wakacje może kupię lepszy monitor i dołożę kartę z prawdziwego zdarzenia :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nawet CoreI7 są za słabe na SLI:) To taka technologia dla maniaków. Ceny zestawów z CoreI7 w np Vobisie wahają sie od 4,5 tys do 11,5 tys. Też mam monitor z podziałką 1024x768x85 Hz, więc o ile będę zmieniał sprzęt to nie ma co przesadzać. Przesiadka na LCD z podziałką 16801050 lub 1920x1200 jakoś mi się nie uśmiecha a ceny odpowiedniego do takiego monitora kompa też są znacznie większe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mietus

Intel Core i7 920 nie jest najlepszy na rynku :P Są dwa lepsze: Intel Core i7 940 oraz rzeźnicki Intel Core i7 965 Extreme Edition tylko, że 940 to ok 2300zł. a ten Extreme... Powiedzmy że tyle pieniędzy to ja mam zamiar wyłożyć na całego PC.

Wyrażałem się o całej generacji i7 a tu się chyba zgodzisz że jest jak na razie najlepsza na rynku ;]

Ja też składam kompa i zastanawiam się nad Q6600. Z tym że patrzę na to trochę inaczej niż ty Vnn:D

Jeśli kupię płytę pod Q6600 to będzie inwestycja na długie lata. Tak naprawdę C2D quady wystarczą jeszcze na dłuuugi czas.

Masz zupełną rację że pewnie LGA 1366 wyprą kiedyś sockety 775 lub inne ale jeśli za 3-4 lata braknie mi mocy kupię sobie Q9xxx i podkręcony będzie chodził jak złoto xD (Motywuję to tym, że prawie 9 lat temu kupiłem Durona i jeszcze są do niego mobo itp)

Twoja koncepcja jest dobra jeśli nie masz zamiaru wprowadzać zmian do kompa przez następne 10 lat :)

Po drugie radzę Ci się wstrzymać bo gdzieś czytałem że na początku roku wyjdą 4 jajka AMD i jak znam życie procki Intela stanieją i dasz mniej za wymarzony procesor ;]

A propos tej grafiki to robisz wręcz idealnie. W 2009 wyjdą nowe układy graficzne GTX280 i pewnie radeony 4870 stanieją więc będzie można poszaleć. Kto załapiesz nawet 4870x2.

Ja nie mam tego farta bo zmieniam całą platformę a mam stęchłego Durona ze śmiesznym GF MX 200.

Nieprawda że śmiesznie by wyglądał przy nowoczesnej konfiguracji :D (Tak serio to by nawet dla tego GeForce'a nie znalazło się miejsce bo to stare złącze [chyba AGP się to zwało] teraz są PCI-E )

Łoo.. ale się rozpisałem xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wymienić swój piecyk ale że kasy mam za mało to postanowiłem że obudowę, napęd i dysk twardy zostawię a kupie resztę, ale tu jest problem bo dysk mam na złączu ATA. Mój zasilacz to ibox dr-c350atx 350W zdaje mi się że jego wymiana mnie nie ominie.Chciałbym Was prosić o podanie reszty sprzętu tak za 900 do 1000zł. Mam zamiar wymienić kompa po świętach ale chce się zorientować na co mogę liczyć. I czy jak się wstrzymam trochę z kupnem to zyskam czy stracę (chodzi mi o spadek/wzrost ceny). To chyba wszystko. Z góry dzięki za pomoc.

Ponawiam pytanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mietus

Ojojoj... Wiesz mój komp niby prezentuje się lepiej od twojego (ale)

- P4 2,4Ghz (król wydajności... Drugiego takiego badziewia chyba nie było...)

- 512 ramu (oczywiście DDR :D więc raczej wolna)

- GeForce FX 5700 Ultra (kolejna porażka jakich mało. Wydajnością to chyba niezbyt się różni od mojej poprzedniej MX 440 którą zmieniłem ponieważ PoP: SoT mi się nie uruchamiało [sM 2.0 było potrzebne])

Ogólnie to komp był z marketu :D Auchan się kłania... I niestety dopiero jakiś czas po jego kupnie (ba! Jakiś czas po wymianie karty) zacząłem zbierać CDA i dowiedziałem się że mam w domu potworka marzeń wielu masochistów :D Właściwie nie da się zrobić sensownego upgrade na AGP i DDR :/ a że chciałbym pograć w te święta w Crysis' a więc :P

Postaram się kupić go przed nowym rokiem bo po pierwsze nie jestem pewien czy po nowym roku wyjdą nowe procesory AMD (jakby co wklej linka :P) ale nawet jeśli to raczej nie zagrożą Intelowi. Za to na pewno po nowym roku ukażą się nowe karty od AMD z technologią Master & Slave oraz nowe GPU nVidii i może one nareszcie pokonają Crysis' a w rozdziałce 1900x1200(full HD) w pojedynkę (pokonają czytaj ok. 50 stabilnych klatek) a wtedy pomyślę i nad nowym monitorem i kto wie? Może na wakacje... Upgrade... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fejron

Jezli cena $ spadnie do poziomu 2,80/2,70 na co zdaje sie zanosilo, i przelozy sie to odpowiednio szybko na spadek cen, tak jak na ich blyskawiczny wzrost, kiedy i cena $ wzrasta, w co watpie, szczegolnie ze na razie sie nie przeklada sie ani troche. Warto zaryzykowac i wziac wczesniej, jak nie to poczekac, na dzien dzisiejszy proponuje to co ponizej, zdecydowanie trzeba by podkrecic to wszystko, w zaleznosci od sklepu powinno dac sie zejsc ponizej 1000

http://kdo.pl/sc/c06pz94zvy6m

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...