Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

wojciak

Płyta główna - jest to wg mnie najlepsza dostępna aktualnie płyta główna na rynku, dzięki której można stworzyć najpotężniejszego kompa. Alternatywą może być równie dobra płyta Asus Rampage Extreme.

RAM - świetnie się kręcą i nie ma opcji, żeby Ci się zapychały.

DYSK - jeden z najszybszych dostępnych obecnie dysków. Mała pojemność ale duża szybkość.

DYSK2 - zewnętrznego dysku nie opłaca się brać bo z reguły są łączone z kompem przez USB 2.0 co strasznie ogranicza szybkość.

GRAFIKA - najszybsza dostępna obecnie karta graficzna. Połączenie dwóch takich pozwoli na wszystko. A nawet jeszcze więcej.

BUDA - przestronna, świetnie wentylowana i genialnie wygląda.

ZASILACZ - nie wiem czy masz już tamtego Chiefa ale ten Antec jest znacznie lepszy. A 1200W nie jest Ci zbytnio potrzebne.

PROCESOR - bardzo dobry i wydajny Quad. Spokojnie się kręci do ponad 4 GHz, co spokojnie zaspokoi karty graficzne.

BLU RAY - świetna nagrywarka za niezbyt wysokie pieniądze.

Za wszystko wychodzi ok 7700zł (z jedną grafiką), ale są to ceny z komputronika, więc spokojnie możesz sobie odjąć jakieś 700 - 1000zł.

Ja na twoim miejscu trochę bym się wstrzymał z zakupem nowego sprzętu ponieważ za niedługo pojawią się Nahalemy (Core i7) a ich wydajność ma być masakryczna. Jeżeli nie chcesz czekać to ten zestaw wydaje się być w sam raz. 4870x2 można zamienić na GTX 280 co w niektórych przypadkach da większą wydajność w grach. Oczywiście procesor również można zastąpić np. przez E8500 lub E8600, które bez OC w grach lepiej się spisują. Natomiast jeżeli pobawisz się w OC tego Quada to spokojnie dorównasz podkręconemu E8500. A 4 rdzenie przydadzą Ci się w przyszłości.

ok, dziękuję ślicznie, ale napisz proszę - czemu zasilacz Antec a nie wybrany Chief?

gdzie można kupić polecaną przez Ciebie płytę Foxconna?

na prawdę przyjemnie się oglądało całą konfigurację, Bóg zapłać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foxconna można kupić w sirius.pl ale kosztuje ponad 1100zł. Dla mnie osobiście mimo olbrzymich możliwości tej płyty jest to jednak za duża kwota. Możesz też kupić Asus P5E3 PREMIUM/WIFI lub zwykłą Asus P5E3. Są one bardzo chwalone, a ta druga jest 2 razy tańsza.

Co do chiefów to mam uraz bo już 2 mi szlag trafił. Zasilacze te uważam za szmelc i tandetę. O tym Chieftec - CFT-1200G-DF naczytałem się, że sporo płyt nie chce się na nim uruchomić. Poza tym taka moc nie jest potrzebna i wątpię, żeby kiedyś była. Nie mówię, że ten chief jest zły, ale z różnych opinii wynika że są to co najwyżej poprawne zasilacze. Poza tym Antec ma 4 linie 12V - łączne obciążenie 840W, 5 lat gwarancji i większą stabilność pracy od tego chiefa. To jest prawdziwy high-endowy zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie karte graficzna, najlepiej na model klasy 9600GT/3870 {ok 300zl}, napisz jaki masz zasilacz{producent,moc}, ile pamieci, wzglednie daj tez model plyty glownej jezeli bierzesz pod uwage overclocking ktory pozwoli na zakup jeszcze szybszej karty

Chieftec (GPS-400AA-101A) 400W

3x1GB 667Mhz CL5 Kingston

Nie mam zamiaru podkręcać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecalibyście taki sprzęt:

Intel Core 2 Duo E8500 3,16GHz

Płyta główna Asus P5N-D, nForce 750i SLI

4GB ramu Kingston 800NHz DDr2

Dysk Seagate garracuda 7200.11; 500GB

Grafika Zotac GeForce GTX 260 AMP2 Edition 896MB

Zasilacz Cooler Master zasilacz ATX Real PSU Pro 700W Modular ?Czy starczy na 2 GTX 260 AMP2?

Obudowa Tracer Xeno

Nagrywarka DVD LG Super Multi

Czytnik kart 24w1

Microsoft Windows XP Profesional

CO sądzicie? Opłaca się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz aby system widział 4GB ramu musisz mieć system 64bit. Inaczej będzie widział tylko 3GB. A jak już zmienianie ramów to dobry jest też Geil i lepiej wziął byś ramy taktowane 1066MHz. Za taką samą kasę którą wydasz na procka możesz kupić 4 rdzeniowego Q6600 który ma o 2MB więcej cache no i ma 2 rdzenie więcej :) . Oczywiście e8500 jest również dobrym procesorem. Różnica między tymi procesorami w grach była by taka że te które nie obsługują 4 rdzeniowych procków będą gorzej wyglądały na maksymalnych ustawieniach. Aha. I jeszcze jedno. Jeżeli się zdecydujesz na Q6600 to szukaj o rewizji G0 (inaczej nazywana SLACR) a nie bierz o rewizji B3. Różnica jest taka że G0 lepiej się kręci,

grzeje się mniej i ma podniesioną o 11 stopni wytrzymałość rdzenia (tak czytałem).

PS Oczywiście musiałbyś zmienić płytę główną jeżeli brał byś Q6600.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz spokojnie starczy. Karta powinna ładnie współpracować z procesorem chociaż jeśli chcesz wycisnąć wszystko z karty to musisz się liczyć z podkręceniem procesora.

Ale jaką kartę do tego? Bo z tego co wiem to lepiej karte graficzną wymienić. Mam gdzieś tak z 500-600zł

Zastanawiałem się nad GeForce 9800 GTX+ 512MB...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M4rc5

Teraz nie wszystkie gry wykorzystują 2 rdzenie a mowa o 4. Jeśli będzie tylko grał to lepszym wyborem będą 2 lepiej taktowane rdzenie, a według mnie E8500 jest jedną z najlepszych ofert jeśli chodzi o procesory do grania.

Pawlq

Za 500 zł możesz już kupić Radeon'a 4850, który jest jedną z najwydajniejszych kart w tym przedziale cenowym, chociaż GF9800 GTX+ również nie będzie złym wyborem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlq

GTX mocniej się grzeje i zajmuje 2 sloty, a Radek zajmuje tylko 1, trochę mniej się grzeje i chyba mniej prądu żre (nie jestem tego pewien).

politan

Wszystkie gry robione od początku tego roku wykorzystują na 100% 2 rdzenie. Oprócz budżetówek. Co do E8500. Jest on droższy od e8400 o 100zł, a różnica między nimi jest taka, że pierwszy ma mnożnik 9.5 a drugi 9.0 . Jest jeszcze z dwurdzeniowców E8600, a różni się tym że ma mnożnik 10 i kosztuje ok. 700zł. E8500 - ok. 600zł a E8400 - ok. 500zł może 450zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowość. To jaką temp wg Ciebie osiąga GTX+ w stresie? 110st? Masz poczytaj sobie LINK. Jeżeli 69st w stresie to więcej niż 90 to widocznie się nie znam.

Hmmm... tam pisało cos o zasilaczy min 450W... a moja 400?

I co z tym dodatkowym zasilaniem? Jak to wygląda? Nigdy nie miałem karty z dodatkowym zasilaniem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... tam pisało cos o zasilaczy min 450W... a moja 400?

I co z tym dodatkowym zasilaniem? Jak to wygląda? Nigdy nie miałem karty z dodatkowym zasilaniem...

Nie wiem jak inni ale ja nie uznaję chiefów za dobre zasilacze. Grafika ogólnie powinna działać pod tym zasilaczem, ale będzie miał on sporo roboty. Dodatkowe zasilanie polega na tym, że masz dodatkowe złącza 6 lub 8-pin na karcie. Zasilić możesz taką grafikę poprzez odpowiednie złącze z zasilacza. Natomiast jeżeli twoja zasiłka takiego nie posiada wtedy poprzez przejściówkę z molex na 6-pin/8-pin.

GRZECHU94

Nie wiem jakie są dokładne wymagania tej gry, ale na bank nie są małe. Przykro to mówić ale wymienić trzeba by wszystko. Komp do najmłodszych nie należy i raczej GTA IV nie uciągnie.

2GB RAMu - 100zł

Procesor PDC E5200 - 250zł

Grafika 9800GT - 370zł

To jest po jak najniższych kosztach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to thx ale chyba takie są wymagania

- Procesor: powinien wystarczyć Intel Core 2 Duo lub AMD Athlon 64 X2 (5000+), ale lepszym rozwiązaniem byłoby wyposażenie się w Intel Core Quad lub Phenom X4 9550.

- RAM: 1GB pod XP i 2GB pod Vistę, lecz zaleca się 2GB ze względu na wszelakie procesy działające w tle.

- Karta graficzna: Minimum 512MB, NVIDIA GeForce 8800GT lub ATI HD 3870.

a tu ze strony games for windows

System operacyjny: Windows XP SP2,

Procesor: Dual core (Intel Pentium D lub lepszy),

RAM: 2GB,

Wolne miejsce na dysku: 18GB,

Karta graficzna: 512MB pamięci, kompatybilna z Direct3D 10 lub Direct3D 9 i obsługą Shaderów,

Napęd: DVD-ROM obsługujący dwuwarstwowe płyty.

to taki sprzęt jak podałeś u góry wystarczy??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...