Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

OgryzeK

Rozwiązany: Playstation 3 Super Slim - Kilka pytań dotyczących zakupu konsoli

Polecane posty

Witam i pozdrawiam.

Ostatnio napaliłem się na kupno swojej pierwszej konsoli.

Od razu XBOX 360 odpada, sporo awarii, płatny internet i wiele innych minusów.

Uparłem się na kupno Playstation 3 Super Slim.

W temacie wybierania konsol jestem ciemny, nie znam się i z tego powodu proszę was o odpowiedzi na moje pytania i doradzenie którą brać. Proszę o napisanie powodów.

1. Wybrać 500 GB czy 12 GB ? Oczywiście dwunastka jest o wiele tańsza ale bardziej jestem przychylny na 500 GB powody:

Bardzo dużo wolnego miejsca

Mogę zainstalować nie 1 tylko więcej gier

Ja jak gram to bardzo często zapisuje grę biggrin_prosty.gif

2. Jaka jest różnica między tymi dwoma modelami 12 i 500 GB ?

3. Jak długo wytrzymuje PAD

4. Czy jak się podłączy konsolę pod TV to trzeba coś instalować, konfigurować ?

5. Czy menu jest po Polsku ?

Jak widać, moje pytania są banalne i głupie, no ale przyznaje się, że jestem (byłem) zapalonym graczem pc-towym i nigdy nie interesowałem się konsolami, aż do 2012 - 2013 roku. chytry.gif

PS. Ze sklepu PSN nic nie chcę kupować, jestem kolekcjonerem (MOŻNA POWIEDZIEĆ) gier pudełkowych i lubię mieć pułki wypełnione pudełkami : D

Z góry dziękuję za odpowiedzi : )

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów w działach konsolowych. Dodatkowo zły dział. Temat został przeniesiony. -- Artius

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Akurat gry na konsolach mają przeważnie checkopinty/autosave, więc to nie ma znaczenia, ale 12 giga to bardzo mało, więc 500 jest dużo lepszą opcją.

2 - Dyski, nic więcej.

3 - Bateria pada, czy cały pad fizycznie? Bateria wytrzymuje u mnie tydzień intensywnego grania, z obudową nic się nie dzieje, mimo wielu upadków - żadnych rys ani pęknięć.

4 - Nie.

5 - Tak.

Z tym niekupowaniem w PSN to bym się tak nie zarzekał, PS+ jest bardzo opłacalny, a niektórych gier w boxach nie uświadczysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję forumowiczowi powyżej za udzielenie odpowiedzi. Bez zastanowienia PS 3 Super Slim 500 GB prawda ?

Czemu '' jest bardzo opłacalny '' PSN ? Czytałem gdzieś na forum to jak kupię jakąkolwiek grę to tylko mam ją na 30 dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona jest z jednego, cienkiego kawałka plastiku, który przesuwa się w odsłoniętej szczelinie, w której będzie zbierał się kurz.

Jeśli dużo bardziej Ci się podoba to weź, choć dla mnie wygląd konsoli to sprawa trzeciorzędna. I tak patrzę na obraz wyświetlany przez telewizor, nie na pudełko pod spodem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprawdzałem PS 3 Slim i nie ma 500 GB a 320 nie wiem czy mi wystarczy. Jak PS 3 Slim to jakiego softa byś polecił ?

W PS 3 Slim 320 GB będzie wszystko to samo co i w Super Slim tylko będzie różnica dyskami prawda ? Zdecydowanie brać PS 3 Slim 320 GB ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyścigi to przede wszystkim GT5. Z takich, które mogę z czystym sercem polecić to Uncharted (1,2 i 3), LBP 2 (jest na stałe w PS+), Flower, Journey, Heavy Rain, RDR, God of War 3 i Ascension, remake'i HD z PS2. To tak na szybko, inni pewnie polecą jeszcze KILLZONE i Resistance (jeśli ktoś lubi FPSy na konsolach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 'dno i odpada', po prostu uważam, że więcej sensu ma zakup konsoli nieco starszej.

Konsolę kup np. na jednej z takich aukcji:

http://allegro.pl/playstation-3-slim-320-gb-darmowa-wysylka-i3181694296.html

http://allegro.pl/nowa-ps3-slim-320gb-2504b-hdmi-gwarancja-i3203607028.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że takiego dysku raczej nigdy nie zapełnisz w całości. Zakupiłem kiedyś PS+ (mam dysk 160 GB, slim), pobrałem większość dostępnych w ramach abonamentu gier i jeszcze trochę miejsca było. Także jeśli nie planujesz kupować PS+ (warto kupić! Naprawdę warto), to taki wielki dysk nie jest zbyt potrzebny.

@up - linki nie są karane.

PS - ja swojego Slima 160 GB zakupiłem na allegro, nówkę z Gran Turismo 5 za... 775 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zepsuła Ci się choć 1 raz ? Proszę napisz jakąś opinie ; )

PS. Czy można pobierać pełne wersje gier i czy można podłączyć ją pod laptopa ?

_______________________________

Mój sprzęt

Laptop Asus G75VW-BBK5

Procesor: Intel Core i7

Karta Graficzna: NVIDIA GTX660M 2GB

Dysk: 1 TB

RAM: 8 GB

Podkładka chłodząca: Cooler Master Notepal x2

:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konsola się zepsuła? Nie, nigdy. Mam ją od czerwca ubiegłego roku i wszystko jest okej. Raz na jakiś czas zwiesi się podczas korzystania z przeglądarki (która jest piętą achillesową konsoli), ale oprócz tego wszystko jest okej. Pobierać pełne wersje gier? Sprecyzuj. Jeśli zakupisz grę w PlayStation Store możesz ją pobrać. Jeśli chodzi natomiast o usługę PS+, możesz poczytać na jej temat tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to wal śmiało. Nie, żebym był jakimś ekspertem, ale jakbym wiedział, to odpowiem. Zresztą są tutaj też o wiele bardziej doświadczeni konsolowcy (np. Sergi) więc nie będzie problemu. A PS3 to naprawdę bardzo dobry zakup, decyduj się, bo warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...