Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ubot

Rozwiązany: ulepszenie laptopa

Polecane posty

Procesor Intel Celeron M 360 (1,4 GHz)

Płyta główna oparta na chipsecie Mobile? Intel? 910GML Express

Pamięć RAM 256 MB DDR333

Dysk twardy Toshiba 40 GB (5400 obr./min.)

Napęd DVD/CD-RW Sony 24/24/24/8x

Stacja dyskietek brak

Karta graficzna Intel Graphics Media Accelerator 900

Karta dźwiękowa Analog Devices AD1981B

Karta sieciowa Broadcom 440x 10/100

Bezprzewodowa karta sieciowa Broadcom 802.11g

Modem 56 kbps Agere Systems

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podał CI to kolega, czy pobrałeś z Internetu? Tylko nie kłam, mam tą recenzję przed oczami :)

Zresztą nieważne, Poszperałem trochę i dochodzę do wniosku, że nie bardzo jest sens inwestować w tą maszynę. Ale jeśli kolega jest zdeterminowany, to można dokupić ram DDR. Są dwa sloty, więc można poszukać kości 2x po 1GB dla najmocniejszej opcji. Inna rzecz, że koszt takiej operacji to jakieś 150 zł, a wartość całego sprzętu to w porywach 300 zł...

Gdyby to była moja maszyna, to polowałbym na gigowe kości na licytacjach Allegro. Na początek jeden giga, później powalczyłbym o jakiś tani dysk, jeśli 40 GB to za mało. Jeśli tyle starczy, to niech więcej nic nie rusza, bo zwyczajnie nie warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką maszyną można najwyzej w Twierdze płynnie pograć. Ram można dodać i wymienić dysk na więskzy i w miarę możliwości szybszy. I..... tyle. może też wymienić pastę termoprzewodzącą (większa wydajność i niech mi teraz ktoś powie ze to brednie kumpel miał taki przypadek, wymiana pasty i voila! komp chodzil szybciej)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(większa wydajność i niech mi teraz ktoś powie ze to brednie kumpel miał taki przypadek, wymiana pasty i voila! komp chodzil szybciej)

Brednie ;)

No chyba, że w grę wchodziły jakieś zabezpieczenia termiczne, ale wtedy musiał tam panować potężny bajzel. To nie kwesta samej pasty.

Ale słusznie zauważyłeś, że warto też doprowadzić system chłodzenia do porządku. Wydajności to nie zwiększy, ale poprawi kulturę pracy.

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę o kontakt przez PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...