Skocz do zawartości

Polecane posty

  • Odpowiedzi 694
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

^up@ Jeśli mam być szczery to brzmi to trochę jak mid z darmowej gierki. Musisz popracować nad brzmieniem tak żeby było mocniejsze chociaż bas nie wyszedł źle. I piszę to bez szydery. Perkusja przypomina mi jakąś wyciętą z rockowego kawałka tylko nie mogę sobie przypomnieć. Melodia jest całkiem ciekawa ale monotonna i chyba trochę za długo są grane poszczególne dźwięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, oto moja kolejna praca po Monumental dance, a mianowicie "Rozłąki kres"

Utwór musicalowy, z dostępnym tekstem (wyświetlany jest na ekranie - będę starał się brakujący wokal kiedyś dograć ).

Link: http://www.youtube.com/watch?v=ebr3QqFeCSA

Polecam jakość HD (720p)

(YT, ze względu na wyświetlający się w odpowiednich momentach tekst piosenki).

Jak ktoś przesłucha już wersję z napisami to polecam Wrzutę (lepsza jakość dźwięku):

http://jojok21.wrzuta.pl/audio/1RjXBuHjJOp/rozlaki_kres

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem tu nowy i jest to pierwszy post, pod jakim podpisuję się na forum. Za wszelkie nieścisłości z góry przepraszam.

Do rzeczy... ;)

Tworzę głównie muzykę elektroniczną (tempo od 90 do 150 bpm) + beaty pod rap.

Moja twórczość sięga roku 2002, kiedy po raz pierwszy dobrałem się do programu Fruity Loops, wówczas w edycji bodajże 3 z któregoś numeru CD-Action. Na początku było cienko, ale pod koniec 2008 roku nareszcie znajomi przestali mnie wyśmiewać. :P

Podaję dwa linki (download) poniżej.

Ostrzegam, że często lubię eksperymentować z dźwiękami. Nie każdemu może się (s)podobać...

http://www.megaupload.com/?d=1499G123

http://www.megaupload.com/?d=M0IZEV3Y

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cz0rny to co tworzysz, podpisałbym bardziej pod coś a'la chillout ale na pewno nie muzykę elektroniczną... Poza tym o ile mnie słuch nie myli, to są tam jakieś dźwięki zainstalowane standardowo w FL'u. Poszukaj w internecie darmowych wtyczek vst typu Sylenth1, sam go używam i nadaje się do dosłownie każdego stylu muzycznego ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilkę mnie tu nie było i jaki ruch! Może odstraszam ludzi?

@MaxZenati: Ojejqjejq! :icon_redface: Dziękuję, a co do mojego podejścia do muzyki, to wystarczy sobie zobaczyć okienko "sound's like:...".

@TnD: W sumie, to z Twoim kawałkiem jest tak, jak powiedział Plackow, tylko, że nie do końca. Już wcześniej mówiłem Ci, że Twoje kawałki brzmią płasko i prosto, jak z jakiejś gierki flash. Ale mi osobiście się to podoba :)) ma swój klimat, a fakt, że niektóre momenty są przeciągnięte to już w ogóle mi nie przeszkadza (wystarczy obczaić mój "Only One", żeby zrozumieć, dlaczego ;) ). Jednak fakt, mógłbyś zrobić coś oryginalniejszego, choćby dlatego, że potrafisz ;).

@jojok21: fajno, fajno ale od tych napisów to mi się w trzewiach przewracało. Czyplus :P

@Doublestylerz: :) Typowe klubowe haus tekno czy inne hardkory, jak zawsze miłe dla mych uszu. :) Jednakże jak zawsze w przypadku tego typu muzyki, jest ona strasznie wtórna (o remiksach już nie wspominając), przez co dla mnie traci ona nieco na wartości.

@Cz0rny: JAAAAA CIĘĘĘĘ... Może to dlatego, że nigdy nie korzystałem z FL, więc nie rozpoznałem standardowych dźwięków, może to dlatego, że jestem jak zawsze zaje***cie skopcony, lecz Twoja muzyka mi przypadła do gustu najbardziej. Pierwszy, ambientowy kawałek jest naprawdę dobry, a to duży komplement, bo w tym gatunku trzeba się postarać, żeby jako artysta amator zrobić coś lepszego niż przeciętne (polecam jako świetny przykład pana Nezumiego, na którego bym ostro wrzucił, ale nawet mi się nie chce). Za to drugi kawałek przyprawił mnie o ciary! Klimaciarskie downtempo z superanckimi syntezatorami, w to mi graj! A kawałek się jeszcze rozkręca! Jea! Zastanawia mnie tylko, dlaczeo potrzebowałeś aż tyle czasu, aby się rozwinąć... Aha, i jeszcze jedno: Doublestylerz, dlaczego nie brzmi Ci to na elektronikę? :huh:

Co do niewielkiej ilości hip-hopu tutaj, to ma się to zmienić. Kilka bitów na swoim koncie już mam, a kilku nawijaczy z miasta poprosiło mnie o nowe.

Poza tym mam w planach zrobić całą hip-hopową płytkę, z nawijką moją oraz kumpli! :O Ciekaw jestem, czy mi to wyjdzie.

Ogólnie zamierzam trochę podnieść level mojej muzyki. Znajdzie się więcej miejsca dla prawdziwych instrumentów i pokręconych wokali a la Shpongle lub Ich Zwoje. Z instrumentów będą oczywiście mój keyboard a nawet dwa, drumla (lolz!) a partie perkusyjne nagra naprawdę utalentowany kumpel, perkusista. Gdybym tylko zamiast siedzieć i gadać coś zaczął robić... Niestety mój komuterek zupełnie już wyzionął ducha, więc muszę zwyczajnie zarobić na sprzęcior.

Na sam koniec dodam, że na moim majspejsie dodałem kilka nowych kawałków. Właściwie, to nie są one w żaden sposób nowe, po prostu nie były wcześniej tam umieszczane. Domyślam się, że nie każdemu chciało się ściągać prawie 150 mgb pakę z moją muzą, tak więc macie nowe stare kawałki z paczki.

Ale się rozpisałem! To może teraz się zamknę na kolejne tygodnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Dzięki za info, Doublestylerz. Zobaczę, co da się zrobić.

Poniżej umieszczam utworek z 2007 roku. Nie przyznaję się do śpiewu. xD

http://www.megaupload.com/?d=4HIRC08A

Ivghald, również dzięki za opinię. Toż to szok, że w ogóle ktoś chciał posłuchać moich "wypocin" i jeszcze dopisał, że mu się podoba. :rolleyes:

PS. Przesłuchałem utworek "Buro I Ponuro", znośny klimacik. Coś podobnego tworzyłem parę lat temu. Propo ambientu, zastanawiam się czy nie wrócić do tego gatunku... Wkrótce dam więcej utworów spakowanych jakimś zipem lub rarem, wtedy (jeśli będziecie chcieli ;)) będziecie mieć "głębszy wgląd".

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JackStrify, ogólnie nie moje klimaty, ale utworek nie jest zły. Wymaga dopracowania, to fakt. Ale jak pisałeś, "nie spodziewałem się niczego wielkiego". ;)

Na poważnie... Faktycznie, perkusja trochę płaska, przydałby się jakiś mocniejszy "kop", coś co sprawiłoby że tempo nie byłoby tak bardzo odczuwalne przez cały czas. Wiem, że zabrzmiało to tak jakoś... Dziwacznie. Prawda jest taka, że "na sucho" nie mogę inaczej wytłumaczyć.

Co do wokalu - jeżeli to Ty śpiewałeś, cóż, napiszę w ten sposób: popracuj nad głosem, słychać wyraźnie, że jeżeli poćwiczyłbyś (i robił to często), to wyszło by bardzo dobrze. A tak jest bez polotu, no nie wiem... Odniosłem wrażenie, że śpiewasz tak po prostu, żeby "zapełnić" utwór, bez tej frajdy, manipulacji głosem, chyba rozumiesz?

Jak na "laika", to poziom znośny. Da się słuchać (choć jeszcze raz napiszę: nie mój typ :)), a to najważniejsze w tej "branży" na początku.

Wystarczy parę poprawek na przyszłość i może wyjdzie vol. 2 ? :rolleyes:

Życzę powodzenia.

PS. NA PEWNO nie przestawaj. Trwaj i twórz. Będzie ok. W chwilach zwątpienia proponuję zaprzestać prac na minimum tydzień, jednak w tym czasie cały czas nucić utworek, "szlifując go wirtualnie". He he, mi pomagało, ale nieco w inny sposób (beatbox rządzi! :P).

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie bardzo dobrze, tylko wokal trochę niedomaga. A kawąłek nie jest "płaski", jak co poniektórzy mogliby stwierdzić. ;) Jest potencjał.

a tak zupełnie przy okazji: od 9tej minuty w moim kawałku "w marcu jak w garncu" remiksowany jest pewien utwór. Jeśli ktoś zna film, z którego on pochodzi, to szacunek, bo to bardzo, bardzo dobry film jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu uważasz, że nie masz siły na LP? Jeśli i tak siedzisz po nocy i majstrujesz bity, co cóż to za różnica, czy poświęcisz tych nocek troszkę więcej? no i zawsze na LP możesz dorzucić stare kawałki, tylko że z wokalem.

Ja na pewno zrobię "wydanie dwupłytowe (wydanie, chciałoby się, lolz)" tzn. same instrumentale & wokale.

I zrobię małego bump'a, bo nie każdemu będzie się chciało przeglądać poprzednią stronę:

http://www.sendspace.com/file/guyoj4

mój nowy kawałek, można go również znaleźć na moim majspejsie. UWAGA, HARDSTYLE!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LP narazie nie jest dla mnie. Chcę zrobić coś spójnego, krótszego ale mocniejszego. To właśnie mogę zrobić wydając EP. Na LP przyjdzie czas a ze starszych instrumentali znajdzie się miejsce na jakiś 2. Już teraz mam 4 utwory skończone. Jeszcze 3 i będę się zastanawiał nad końcowym wyglądem projektu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sendspace.com/file/guyoj4

mój nowy kawałek, można go również znaleźć na moim majspejsie. UWAGA, HARDSTYLE!

Może rzeczywiście tak jak piszesz na MySpace trochę wiksiarski :wink: , nie słucham takiej muzyki, ale mi się podoba, bez bólu przesłuchałem całość i to chyba jeden z żywszych Twoich utworów, których słuchałem. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie pisałem :P W każdym bądź razie jakoś tak niedawno, kiedy mi się popsuł internet miałem dziwny przypływ weny :D. Zrobiłem 1,5 bitu, a dokładnie "pierwszy" oraz jego wersję alternatywną. Mam nadzieję że są całkiem dobre, wszelka krytyka (porządnie uargumentowana!) mile widziana ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^up: Może troche się zdziwisz ale nie są dobre :smile: Perkusja brzmi jak zlepek dzwieków układanych jakby na "pałę" :happy: Pianino za to brzmi już dobrze ale nie jest to odkrywczy motyw. Łer is BEJS??? Nie słyszałem go tam w ogóle a to właśnie bass kaształtuję utwór <zapisz>.

TnD: Mam problem z przesłuchaniem. Nie wiem ale nie odtwarza mi twojego playera.

A widzę, że przywiało znajome dzwięki od Briana T :wink:

To ja też poddam się ocenie. Nie wiem czy slyszeliście to przesłuchajcie 2 pierwsze bity w playerze. Nic nowego ale warto posłuchać takiego Chopina (instrumental 3:00) w moim wykonaniu :wink: Następne kawałki wrzucę jak już płyta będzie na ukończeniu.

http://www.myspace.com/biegaj

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...