Skocz do zawartości
Ghost

Fotografia

Polecane posty

@Eban: Niee, photoshop nie dla mnie. Nie lubię zbytnio edytowanych zdjęć. A i samemu nie chce mi się w tym babrać.

Co do kota to nie jest on mój i nie bardzo mogłem go ustawiać, tak żeby to wyglądało. No i taka uwaga od bywalca forum: nie cytuj posta który jest powyżej, tak jak robisz, bo się moderatorzy czepiają. ;)

Dwa nowe "eksperymenty":

http://assire2.deviantart.com/gallery/#/d30r19w

http://assire2.deviantart.com/art/Circles-...024467&qo=0

I jedno odbicie:

http://assire2.deviantart.com/art/Bridge-1...024467&qo=1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczajenie. Po prostu dużo piszę z pracy i mam otwartych dużo różnych okienek i staram się cytować, aby inni wiedzieli o co chodzi i aby samemu się nie pogubić. Niemniej dzięki za uwagę.

1 i 2. Jestem prostym człowiekiem i lubię rzeczy wyraźne. Pomysł jest ciekawy i mimo, że nie w moim guście to może wyjść z tego coś ciekawego. Niemniej na zdjęciu musi być coś ostrego, wyraźnego. Choćby jeden mały punkcik. Spróbuj w jakimś programie graficznym podkolorować mały obszar kwiatów (moim zdaniem w lewym dolnym rogu w mocnym punkcie0 na intensywny czerwony. Nie musi być dokładnie. Po prostu sprawdź efekt.

W drugim zdjęciu wstawiłbym coś odrobinę bardziej widocznego w prawym dolnym rogu.

3. Jakościowo bardzo fajne zdjęcie, miejsce też moim zdaniem odpowiednie, ale jest chyba odrobinę zbyt zrównoważone.

Poniżej wrzucam swojego HDR. Coś jest z nim nie tak z chmurami. I tutaj chciałem się dowiedzieć czy po prostu trafiłem na złe chmury? Czy to ja robię coś źle. Poniżej znajduje się HDR z czterech rawów i z jednego. Mogę podać parametry jeśli to konieczne. Problem polega na tym, że nawet gdy wyciągam HDRa z jednego pliku raw to te chmury wyglądają niezbyt dobrze.

Używam SNS-HDR Lite lub Photomatrixa. Poniżej dzieło SNS. Jednakże z Photomatrixa wychodzi identyczny efekt, który mi się nie podoba.

Zdjęcie nie kadrowane, nie odśnieżane, nie poprawiane. Bo i niby po co.

4 RAW

dsc0017hdr4.th.jpg

1 RAW

dsc0015hdr.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło, ale chyba nadal się mogę odnieść do posta powyżej. Ogólnie polecam zabawę HDR, bo naprawdę daje sporo frajdy, a i efekty nawet niekoniecznie powalające dają sporo satysfakcji.

Sam też nie mam wielkiego doświadczenia w tej technice, ale w mej skromnej opinii błąd jaki popełniłeś przy fotce powyżej to przede wszystkim wybrana scena. Jak wiadomo, w HDR chcemy rozszerzyć zakres toanlny obrazu poprzez wykorzystanie fotek przepalonych i niedoświetlonych. Na Twojej fotce, poza niebem (które standardowo jeśli chodzi o chmury, daje w hdr fajne efekty), cała scena jest w bardzo zbliżony sposób oświetlona tym samym, sam efekt techniki hdr jest niemal niezauważalny.

Sprobuj się pobawić z jakimiś scenami posiadającymi więcej elementów podatnych na przepalenie i niedoświetlenie, zobaczysz, że efekty będą dużo ciekawsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Assire: Ehhh... zabiłbym za bracketing w d3000 :<.

Od jakiegoś czasu się nie bawiłem w HDRy właśnie z powodu nieciekawej pogody (pod względem światła głównie) w momencie gdy mam aparat ze sobą lub też świetnego światła, i scen w momencie gdy aparatu z domu zapominam wziąć.

@Lord Hrabula: jestem ciekaw jak zachowuje się szkło, a konkretniej wielkie oszklone ściany w technice HDR. Wiesz może? Jestem ciekaw bo poluję na jeden taki budynek ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dym i siatka są naprawdę genialne w swojej prostocie.

Magazyn też jest fajny chociaż moim zdaniem przydałoby siętam w kolorystyce nieco więcej brudu i syfu, może trochę ziarna.

Przydałoby się i dla mnie jakieś miejsce do zdjęć. Deviantart? A może postawić coś własnego na jakimś CMS?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, dziękuję.

Dodam, że jest to pierwsze zdjęcie wystawione do oceny złym, obcym ludziom. Wcześniej miałem jakieś obawy, ale stwierdziłem, że bez opinii złych, obcych ludzi w pewnym momencie stanę w miejscu. No... były jeszcze 3 zdjęcia jakie wysłałem na jakiś tam konkurs, ale byłem pijany ;).

@Raikiri07: Ponurość wynika stąd, że podobnie jak Assire szukam odpowiednich rozwiązań by uzyskać brud i ponurość.

Marzy mi się "Falloutowa" sesja zdjęciowa, a jest na nią najlepsza pora roku. Brakuje mi w zasadzie tylko odpowiedniego miejsca w pobliżu mojego miasta i umiejętności. Moja koncepcja była taka, że sfotografowałem każdy syf i ruderę po drodze z domu do pracy i na odwrót. ;)

@Yilmaz: Może w najbliższym czasie znów przyciągnie mnie te urokliwe podwórko, można więc prosić o nazwę tej mapy o ile pamiętasz?

I ponawiam pytanie. Gdzie w miarę sensownie można trzymać swoje zdjęcia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwy nie pamietam, ale wygoogluj cod4 multiplayer maps i Ci znajdzie. Taka duza mapka ze szklarniami, domami i silosami ze zbozem chyba....tak, to ta, ale nazwy wybacz- nie pamietam.

Zdjecia najlepiej trzymac na plytach :D

Jesli chcesz, mozesz odwiedzic moj blog na ktorym mam zrobione przeze mnie foty. Link w podpisie.

Edytowano przez Yilmaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blog interesujący. Fajnie, że opisujesz jak robiłeś niektóre zdjęcia. Interesuje mnie zwłaszcza to zdjęcie

http://yfrog.com/n090223203j

Długo ćwiczyłeś przed polowaniem na burze? Sam jakiś czas temu próbowałem, ale zanim załapałem co i jak skończyły mi się burze.

Chodziło mi raczej o jakąś stronę pokroju digiartów i tych innych cudów. Backup robię na oddzielnym komputerze, a zapewne niedługo sprawię sobie dysk przenośny z kilkudziesięcioma GB za jakieś grosze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cwiczylem w ogole, bardzo cennych rad udzielil mi Smuggler, czyli po prostu powiedzial mi jak sie do tego zabrac.

Jesli masz aparat z funkcja manualna, pewnie bedziesz mial taka opcje jak bulb. Czyli trzymajac wcisniety przycisk, migawka sie nie zwolni, dopoty dopoki nie zwolnisz palca. Dlugi okres naswietlania pozwoli, aby duzo swiatla wpadlo nam na lustro. Kiedy pojawi sie burza, najlepiej od razu trzymac wcisniety przycisk i zwolnic go kilka( nascie) sekund po blysku. Nie ustawiaj tez za niskiej przyslony (F), bo zdjecie wyjdzie zaciemnione.

Druga podstawowa zasada to statyw. Nawet najmniejsze poruszenie reki sprawi, ze zdjecie wyjdzie rozmazane, jesli nie masz statywu, to postaw aparat na czyms stabilnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yilmaz: Czy przy bardzo długim czasie naświetlania (powyżej 30s) zdjęcie nie wyjdzie prześwietlone? I jakiej przesłony używałeś do takich zdjęć 8-10 starczy?

@Raikiri07: Dobry pomysł z obramowaniem, aczkolwiek ja bym obciął trochę drewna u góry i pozbył się wystającej półki z lewej strony. No i może sięgnął bliżej czubków drzew jeśliby była taka możliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yilmaz: Czy przy bardzo długim czasie naświetlania (powyżej 30s) zdjęcie nie wyjdzie prześwietlone? I jakiej przesłony używałeś do takich zdjęć 8-10 starczy?

@Raikiri07: Dobry pomysł z obramowaniem, aczkolwiek ja bym obciął trochę drewna u góry i pozbył się wystającej półki z lewej strony. No i może sięgnął bliżej czubków drzew jeśliby była taka możliwość.

Nie powinno. Co do przeslony to nie pamietam, ale zauwaz ze na fotce jest stosunkowo ciemno, wiec mniejsza przeslona ( w tym wypadku wiekszy " numerek") spowoduje, ze na zdjeciu nic nie bedziesz widzial, dlatego dobrze jest ustawic wieksza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskując po tym co widzę na zdjęciu to za słabo trzymałaś aparat.

Lepiej Ci? ;)

Serio jest ciekawe, ja jakoś nie mam głowy do robienia zdjęć niczego konkretnego jak na przykład ręka, którą cały czas noszę przy sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...