Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smok

Jak przywrócić ustawienia nagrywarki

Polecane posty

Tak jak w temacie, sprawdzałem swoje płyty i jakąś opcje nacisnąłem, potem próbowałem to naprawić ale bez skutku. Chodzi o to że jak wkładam płyte CD lub DVD to (0 bajtów wolnych z 3,23) a nie poprawna wielkość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a gdzie tę rzekomą opcję nacisnąłeś? Czy mimo to, możesz dalej nagrywać? Czy nagrywarka odczytuje zawartość płyt? Poza tym w nagrywarce nie ma co ustawiać - wkładasz płytę i jedziesz. Dlatego albo coś się stało z płytami, albo nagrywarka ma już swoje lata i powoli umiera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się to wtedy kiedy jedna z płyt "zapytała" jak ją otworzyć, i były dwie opcje "otwór ją jako nośnik pendrive" i drugie "otwórz ją jako CD/DVD coś tam.." no i wybrałem to pierwsze, od tego momentu zaczęło szacować źle miejsce na płycie. Później wybierałem tą drugą opcje ale już nie naprawiło sprawy. Aha nie iem czy było to poprzednio ale teraz jak kliknę w nagrywarkę to piszę "Stacja dysków CD" a to DVD jest :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba troche przesadzasz :P Jesli poprawnie czyta płytki to ja bym zostawil w spokoju. Poza tym nie bardzo wiem jak twoj wybor mial cokolwiek zmienic ,albo tym bardziej zepsuć.

A co do "stacja dysków CD" - tak ,tak powinno być. Jeśli czyta DVD to co za różnica jak sie nazywa? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo tak ma być?... Po nagraniu płyta jest "zamykana" ( chyba że ktoś wyraźnie sobie tego nie życzy ), przez co napęd czyta tylko płytę do miejsca tego zamknięcia i tym samym widzi nagraną płytę jako mniejszą niż jest w rzeczywistości. Nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć, po prostu marnowanie czasu na sprawdzanie przestrzeni w której nic nie powinno być jest totalnie bezsensowną stratą czasu, więc komputer tego nie robi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

clipboard0147.png

Tak na marginesie to płyty DVD nie mają 4,7GB, a ~4,378GB. Te "4,7GB" jest liczone tak samo jak w przypadku dysków twardych, przyjmując krotności za 1000 zamiast 1024 (tzn. 1kB = 1000B zamiast 1024, itd.). Z drugiej strony technicznie rzecz biorąc powinno się pisać 4,378GiB a nie GB, no ale to już temat na osobną dyskusję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...