Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BodzioAssassin

Rozwiązany: Twierdza 2 Deluxe Edition(pomarańczowa kolekcja klasyki) - czarny ekran po włączeniu gry

Polecane posty

Siemka, dzisiaj zainstalowałem sobie Twierdzę 2 po czym zainstalowałem patch polonizujący 1.41 znajdujący się na płycie. Podczas odpalania wybrałem (chodzi o to okienko ukazujące się przed włączeniem samej gry gdzie można ustawić rozdzielczość itp.) zalecane i włączyłem gre. Lecz ku mojemu zdziwieniu gra zamiast się włączyć nie włączyła się i został czarny ekran, pomogał tylko restart kompa. Podczas istalacji wykoczył mi błąd taki sam(chyba) jak instalowałem Spellforce(http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=214700&st=0&p=3134060&hl=+spellforceentry3134060) ale zrobiłem tak jak polecał kolega i normalnie zainstalowałem. Wie ktoś może dlaczego tak się dzieje? Wczoraj aktualizowałem także sterowniki do karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bym się nie przejmował, black screen to dość popularny błą we wszystkich częściach serri stronghold, póki co jedyne co znalzałem, to wyłączenie antyvira, instalacja, ręczne wgranie patchy i dopiero odpalenie antyvira z powrotem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to bardziej kwestia nowszych kart graficznych (na forach Firefly problem występował na najróżniejszych wersjach sterowników i tak jak u Ciebie spatchowanie do najnowszych nic nie dawało).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile lat już system chodzi (teoretycznie reinstall powinien być co pół roku; ale jeśli ma już ponad 2-3 to dla odświeżenia warto byłoby zreinstalować). Poza tym - masz najnowsze stery do grafy/DirectX ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale kilka lat na pewno. Ostatni format(nie pamiętam dobrze) był ładne kilka lat temu. Zaktualizowałem stery do karty - to samo. DirectX nie wiem. Teraz w żadną grę zainstalowaną po tym incydencie nie mogę zagrać bo czarny ekran. Nawet Warframe, najnowszą grę na moim kompie, nie odpaliło tylko zrobiło czarny ekran.

Nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy byłby reinstall całego systemu - owszem można by próbować jakieś rozwiązania z Internetu, ale będzie to czasochłonne i nie gwarantuje rozwiązania problemu.

Zdanie podtrzymuję, po paru latach system potrafi doznać dolegliwości, które załatwią go na amen (pod koniec życia mój xp nie wykrywał połączenia Internetowego). Niby możesz poczyścić rejestr, ściągnąć jakiś Tune Up, ale najlepiej zrobić format.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...